|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sem sploh normalna?
26.11.2008 13:34:08   
Anonimen
Sploh ne vem, kje bi začela. Moje življenje je prava zmeda. Mislim, da je z mano nekaj hudo narobe.
Sex imam rada in ga sovražim. Čudno, ne?Uživam z moškim do katerega ne čutim nič, oziroma ne čutim ljubezni.Sovražim pa sex z ljubljeno osebo, oziroma ne prenesem, da se me dotika nekdo, ki ga imam rada.
Celo tako daleč so me zanesla čustva, da bi tistemu, ki ga imam zelo rada, včasih najraje povzročila fizično bolečino.Vsak dan je huje, in sram me je o tem s kom govoriti.user posted image
Še enkrat.Ko se me dotika skoraj popoln tujec uživam, z lastnim možem, ki ga imam rada, pa v postelji trpim.
Zakaj, se sprašujem.Kako naj si pomagam?Je kdo doživel kaj podobnega?user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 13:36:51   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Še enkrat.Ko se me dotika skoraj popoln tujec uživam, z lastnim možem, ki ga imam rada, pa v postelji trpim.



na kakšen način se te pa lahko dotika "skoraj popoln tujec"user posted image  wtf user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 13:40:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Še enkrat.Ko se me dotika skoraj popoln tujec uživam, z lastnim možem, ki ga imam rada, pa v postelji trpim.



na kakšen način se te pa lahko dotika "skoraj popoln tujec"user posted image  wtf user posted image
S popolnim tujcem sem mislila na moškega s katerim sem bila samo intimna, brez, da bi se dosti poznala.In to ni bilo v času zakona.Problem me zelo teži, zato ni treba iskat vsako malenkost, in biti sarkastična.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 13:42:06   
kajalin*
Hmmm?Bi js rekla da je to neke vrste motnja.Kakšne travme iz otroštva?Tega me tu ne bomo mogle razvozlat se morš sama v sebe poglobit in pridit do tega zakaj je tako,al pa psihiater,nč hudga ampak to ni normalno...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 13:43:14   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Še enkrat.Ko se me dotika skoraj popoln tujec uživam, z lastnim možem, ki ga imam rada, pa v postelji trpim.



na kakšen način se te pa lahko dotika "skoraj popoln tujec"user posted image  wtf user posted image
S popolnim tujcem sem mislila na moškega s katerim sem bila samo intimna, brez, da bi se dosti poznala.In to ni bilo v času zakona.Problem me zelo teži, zato ni treba iskat vsako malenkost, in biti sarkastična.


Ja sori no, potem pa je najbolje v prvem psotu vse povedati, ker potem vedno pride do takih zadev. Jaz pa res ne morem vohati, da si bila ti s popolnim tujcem, kao, še preden si bila poročena. Po prvem postu sodeč, bi rekla, ad imaš in moža in popolnega tujca.

AH, ne vem, kako bi ti pomagala, povej možu, morda pa se bosta zmenila za sado mazo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 13:45:43   
Anonimen
Sado mazouser posted image Mi je žal, da sem odprla temo. Moderatorji, bi prosim izbrisali? Hvala.user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 13:48:12   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sado mazouser posted image Mi je žal, da sem odprla temo. Moderatorji, bi prosim izbrisali? Hvala.user posted image


Kar rečem, ni prav. Evo, bom tiho, bom samo brala, obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 13:50:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Hmmm?Bi js rekla da je to neke vrste motnja.Kakšne travme iz otroštva?Tega me tu ne bomo mogle razvozlat se morš sama v sebe poglobit in pridit do tega zakaj je tako,al pa psihiater,nč hudga ampak to ni normalno...
Ja, kajalin.Kot majhna punčka sem doživela spolno zlorabo od moškega,ki mi je bil kot oče.user posted image
O teh stvareh sem že spregovorila, tudi s strokovnjaki, vendar ni nič bolje.Rabim nekoga, ki se mu podobno dogaja,oziroma nekoga,ki je nekaj podobnega doživljal.

(odgovor članu kajalin*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:00:52   
Mišni
Ja, kajalin.Kot majhna punčka sem doživela spolno zlorabo od moškega,ki mi je bil kot oče.
O teh stvareh sem že spregovorila, tudi s strokovnjaki, vendar ni nič bolje.Rabim nekoga, ki se mu podobno dogaja,oziroma nekoga,ki je nekaj podobnega doživljal.


To ti pa najbrž tudi strokovnjaki lahko povedo, kje so kakšne take skupine, ki si izmenjujejo izkušnje in si na ta način pomagajo. Sigurno obstajajo kakšna društva. A ti niso nič o tem povedali, če si rekla, da bi to potrebovala?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:02:11   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sado mazouser posted image Mi je žal, da sem odprla temo. Moderatorji, bi prosim izbrisali? Hvala.user posted image


Kar rečem, ni prav. Evo, bom tiho, bom samo brala, obljubim.



Bo boljše, ja. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:03:34   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ja, kajalin.Kot majhna punčka sem doživela spolno zlorabo od moškega,ki mi je bil kot oče.
O teh stvareh sem že spregovorila, tudi s strokovnjaki, vendar ni nič bolje.Rabim nekoga, ki se mu podobno dogaja,oziroma nekoga,ki je nekaj podobnega doživljal.


To ti pa najbrž tudi strokovnjaki lahko povedo, kje so kakšne take skupine, ki si izmenjujejo izkušnje in si na ta način pomagajo. Sigurno obstajajo kakšna društva. A ti niso nič o tem povedali, če si rekla, da bi to potrebovala?


Bi se kar strinjala. Mislim da je dan danes že toliko teh organizacij, da ni vrag, da ne bi bila ena tudi pri nas. Vsekakor pa mislim, da sama problema ne boš mogla rešiti. Zato se čim prej angažiraj okrog iskanja primerne pomoči.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:06:55   
kajalin*
Aha,smo že bližje...ne vem,js hvala bogu nimam izkušenj s tem,samo če veš,da ti bo bolje pa se pogovori s kom o tem,ja.Čeprav res ne vem kakšni so občutki,verjamem da si lahko pomagaš čisto sama,veš.Js sm npr.imela hude težave s čustvovanjem pa mislim,da je že boljše,sama sm se mogla vzet v roke,do ljudi ki so mi bili blizu nisem nič čutila,potajala sm hladna,ampak nisem bila nikoli zlorabljena-vsej fizično ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:08:45   
ronja
Zakaj, se sprašujem.Kako naj si pomagam?Je kdo doživel kaj podobnega?

Dogajalo se mi to sicer nikoli ni, do zdaj sem spala samo s tistimi, ki sem jih imela rada in mi je to všeč, ampak vseeno bom probala ugotovit, zakaj se ti to dogaja:
po moje te je strah intimne bližine z nekom. Seks kar z nekom ti je všeč, ker ne prinaša nobenih obveznosti, nobene intime, nobene ranljivosti, ki se je bojiš. PO seksu z ljubljeno osebo, pa smo vsi ranljivi, takrat se dobesedno in v prenesenem pomenu razgalimo in to je nekaterim hudo težko naredit oz. sprejet.

Sploh ljudem, ki so bili v otroštvu spolno zlorabljeni - ker se pač človek hoče zavarovat, kar je edino naravno in ker otrok ne more drugače se zavarovat kot da to potlači in zgradi zid. Vendar pa si zdaj odrasla in lahko ta zid podreš! Nisi več mala nebogljena punčka, ki bi se morala bat! In niso vsi moški taki kot tvoj očim! Tvoj ljubi gotovo ne! MOraš začutit moč v sebi, da to premagaš! Strah, zlorabo, spomin, vse skupaj!

Meni se ni zgodilo nič tako hudega, vendar pa vem, kako je, ko moraš biti prijazen s pedofilom (čeprav me ni posilil ali kaj takega, ampak že majhne stvari naredijo lahko veliko škode...) Ne vem, če ti to kaj pomaga, meni je pomagalo verjetno to, da imam res dobrega očeta in lep odnos z njim in sem tu imela dober vzor, tega dedka pa sem videla samo vsake kvatre in tudi nisem bila na samem z njim, tako da mi ni bilo hudega.

Moraš odlepit svojo projekcijo tistega odnosa na tega z možem. On nima nič s tem, če bi vedel, bi verjetno razsul tega prasca! Ker vsak normalen samec hoče zavarovat svojo samičko! To, kar je naredil tvoj očim, je bilo podlo in nenormalno in nenaravno in se sicer ne dogaja kar povsod (ne mislim,d a se to ne dogaja, ampak to ni normalen vzorec). Vedi, da je on ena divergenca v čisto narobe stran, izjema, ne pravilo!

Vsekakor zaupaj to svojemu možu - to, kar se ti je zgodilo, povej mu, kolikor detajlov rabiš dat iz sebe in ga prosi, naj bo močen, da jih bo lahko poslušal... Da te bo razumel, zakaj rabiš čas. Potem poizkušajta it od začetka čisto počasi in ne takoj na seks! Ti moraš seks osvobodit misli na tega kretena iz otroštva! Tisto ni bil seks, tisto je bilo kaznivo dejanje! Ti v to nisi privolila, moža pa si sama izbrala! nekak si probaj to dvoje ločit v glavi! Potem k obosta probavala z intimnostmi, se najprej samo poljubljajta in nehajta takoj, kot ti bo nelagodno. MOž zato mora vedet vse, kaj je bilo, da ti bo lahko tu stal ob strani, sicer mu ne bo jasno, zakaj ga odrivaš... In potem se boš sčasoma sprostila in videla, da ti on nič noče, da te ne bo prizadel, da te ima resnično rad, ne kvazi rad! Lahko poizkusita tudi kakšne igrice z zavezanimi očmi, da si predstavljaš, da je popoln tujec, da te ne bo tako strah, mogoče bi pomagalo. In ko bo konec, boš videla, da ti je bilo lepo s tem tvojim ljubljenim možem... Mogoče bo to aha izkušnja, ki jo rabiš. Ali ap bo vse prišlo počasi in spontano... Vsekakor pa zaupaj svojemu možu, kaj te tare, da se ne moreš sprostit, da imaš zavore in zakaj je tako. To je fer tudi do njega - fantje kar čutijo, če nam kaj ni prav, se mi zdi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:15:59   
Volga
Ronja ti je lepo napisala, jaz pa čutim, da se ti moram opravičiti. Oprosti, ampak iz začetka res ni bilo moč vsega tega razbrati. Želim ti vse dobro.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:18:55   
Anonimen
Hvala Ronja. Moj mož ve, kaj se mi je dogajalo, vendar ne ve še vseh detajlov, ker se enostavno ne morem odpreti do konca.Mu bom pa dala za prebrati to temo, ker bo tako lažje.Edino tisto sado mazo bom izbrisala.
Še enkrat hvala.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:19:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ronja ti je lepo napisala, jaz pa čutim, da se ti moram opravičiti. Oprosti, ampak iz začetka res ni bilo moč vsega tega razbrati. Želim ti vse dobro.
Je že v redu.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:25:22   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ronja ti je lepo napisala, jaz pa čutim, da se ti moram opravičiti. Oprosti, ampak iz začetka res ni bilo moč vsega tega razbrati. Želim ti vse dobro.
Je že v redu.


hvala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:29:14   
ronja
ker se enostavno ne morem odpreti do konca.

Evo, to je odgovor na tvoj zakaj! Kljub strokovnjakom, pač prej še ni bil čas oz. še nisi bila pripravljena se odpret do konca. Zdaj pa imaš večjo motivacijo! Ker veš, da gre za ljubezen, ki je nočeš izgubit.... To ti bo dalo moč!
Ja, daj mu to za prebrat, seveda. Potem pa napiši, kaj se ti je dogajalo, vse, vse, kar ti pride na pamet, vse, kar te je bolelo ali te še boli, malenkosti, detajle, vse! Daj ven!

Ne sekiraj se, kako bo izgledalo! Ne sekiraj se, kaj bi si kdo mislil, če bi to prebral! ne sekiraj se, če bi se to komu gnusilo niti če bi se to komu zdelo otročje in neumno in da delaš slona iz muhe! Ker to so tvoji občutki! To pišeš zase! Na papir, je bolj osebno, razen če ti je lažje na računalnik pisat, ampak na splošno je papir boljši, pa še solze dobro pijeuser posted image . KO boš vse prelila na papir, si parkrat preberi, tako boš šla nekajkrat čez svojo zgodbo, čez vse traume, ki si jih doživela in se boš lahko distancirala od nijh - ker zdaj si ti tista, ki jih bere, ne tista, ki jih doživlja. Potem sčasoma boš verjetno začela tako zaupat možu, da mu boš dala kak list za prebrat. In takrat se bo med vama začel podirat ta zid, ki si ga postavila. In potem ti bo lažje sprostit vezi še drugje, malo ti bo pa še on pomagal... Ampak mora začutit, kako ti je bilo, da bo lahko sočustvoval s tabo. In če mu ti oddaljeno poveš, veš, bila sem zlorabljena, tega ne bo začutil... Ker si niti približno ne predstavlja, kako je to, kako se človek pri tem počuti, ker (vsaj upam) sam ni tega nikoil doživel...

Smo pa ljudje neverjetno prilagodljivi in trpežni, narava naredi, da lahko gremo čez marsikaj! POglej si film "kraljica banditov", je po resnični zgodbi, njo so skupinsko posiljevali v bistvu skoraj ves čas... ker pač ni ubogala, kar v Indiji ženska mora... Ampak ko se je zaljubila, je vseeno lahko uživala s svojim ljubim - vendar pa ne takoj in najprej se je ni smel nič dotaknit, vso igro je vodila ona, da je imela občutek nadzora nad tem, kar se ji dogaja... MOgoče ti bo pomagalo.

Moj lubi tudi ni vedel, zakaj ne maram dedka, dokler mu nisem konkretno povedala. zdelo se mu je čudno, kaj kompliciram, potem pa mu je postalo popolnoma jasno v trenutku... Veš, moški so kar dobri sogovorniki, kadar je resen problem, kjer se od njih pričakuje, da bodo pomagali rešit. Radi rešujejouser posted image , tudi če ne vejo kako, že to, da te posluša, je lahk ozate veliko. In to bo že znal, čeprav mu bo težko. Ampak saj te ima rad!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:56:57   
Anonimen
Karkoli bi ti napisala, bi pisala na podlagi knjige Louise Hay - Življenje je tvoje, zato ti toplo priporočam, da jo prebereš in se najprej rešiš zamer, ki so se z leti nabirale v tebi ter preteklosti vzameš oblast nad sedanjostjo.


(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 14:58:30   
Anonimen
Res ti hvala Ronja.Bom poročala,čez nekaj časa.user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 15:17:50   
zinkazi
Ker se mi zdi, da takrat, ko človek začne iskat pomoč, je dobro, če najde pravo pomoč,  bi si  mogoče pogledala tole stran. Mislim da se ukvarjajo z vsemi mogočimi problemi. Poslušala sem enega od njih na TV, pa se mi zdi, da so dobri strokovnjaki.
http://www.aleksandra-zavod.si/terapija.html

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sem sploh normalna?
26.11.2008 15:28:09   
Anonimen
Hvala zinkazi.In tebi AnjaPH.

(odgovor članu zinkazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sem sploh normalna?
27.11.2008 10:15:41   
saruška
Ne, draga anonimna, to ni normalno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sem sploh normalna?
27.11.2008 12:17:18   
Anonimen
Ne, draga anonimna, to ni normalno.


si pa sočutna. Anonimna ne poslušaj takšnih traparij. Očitno saruška nima nobenih problemov in je oh in sploh vse ok...
Drugače pa..  bodi iskrena sama sebi-le tako boš vedela več kot polovico odgovorov. To je vsaj meni vedno pomagalo. Pa srečno ti želim.user posted image Bodi pozitivna!

(odgovor članu saruška)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sem sploh normalna?
27.11.2008 12:44:54   
ronja
Ne, draga anonimna, to ni normalno.

Hvalabogu res ne, kot ni normalno, da te v otroštvu zlorabijo! Ampak je pa popolnoma normalno, da imaš po zlorabi v otroštvu take (ali drugačne) posledice! So pa premagljive.

anonimna, vso srečo in gotovo si boš nekoč želela spat in cartat v objemu svojega moškega! Samo pogum - saj veš, kaj pravijo: "sreča spremlja hrabre!"

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?