|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slaba gibljivost semenčic
16.4.2010 13:38:53   
Anonimen
Mož ima slabši spermiogram, zaradi slabše gibljivosti spermijev. Zanima me ali ste mogoče poskusile s katerimi postopki, vitamini ali katero drugo metodo ki je zadevo izboljšala?Z možem delava na otročičku ampak nama ne uspe problem - slabša gibljivost spermijev.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Slaba gibljivost semenčic
20.5.2010 13:31:47   
Mina83
Pozdravljena!

Tudi midva s partnerjem se že nekaj časa trudiva, da bi zanosila, vendar brez uspeha in tudi partnerjevi spermiji so "slabi" .  Sedaj sva pred postopkom IVF, partner pa je dobil ob 2. sperminogramu tablete - vitamin C! Drugega načina ne poznam. Sicer pa, če sta v postopku zdravljenja za neplodnost, najbolje, da s partnerjem vprašata lečečega zdravnika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Slaba gibljivost semenčic
20.5.2010 14:16:39   
Anonimen
Jaz sem brala, da naj bi pomagal L-karnitin, dobi se ga v DM. Povečal naj bi število in izboljšal gibljivost spremijev.

(odgovor članu Mina83)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Slaba gibljivost semenčic
20.5.2010 18:52:23   
Mina83
Glede na to, da se jaz prvič soočam s temi zadevami, zaenkrat nisem nikjer zasledila kaj bi pomagalo k boljši gibljivosti spermijev. Tudi nisva spraševala, ker so naju takoj pošibala na IVF. Tudi l-karnitin verjetno ne more škoditi, koliko pa pomaga pa ne vem; lahko je to tudi dolgotrajno. Meni so rekli, da zdraviti se da žensko neplodnost, moške pa ne. Vsak ima glede na svoje izkušnje svoje mnenje. Kot sem rekla, najbolje je za mnenje vprašati ginekologa, ki je profesionalen na tem področju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Slaba gibljivost semenčic
21.5.2010 17:47:08   
Taddy78
Mojemu je dr. na kliniki za neplodnost napisal neke tablete (se več ne spomnim katere), ki se dobijo samo v Avstriji, ampak jih nisva šla nabavit.
Anonimna1, zakaj pa ne gresta v postopek? Če je spermiogram slab res ne vem kaj čakata. Sicer se sedaj pride dokaj hitro na vrsto, ampak vseeno vse skupaj traja kar nekaj časa da prideš do "transferja"



(odgovor članu Mina83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Slaba gibljivost semenčic
27.5.2010 23:13:33   
nana
Midva sva imela isti problem,on je jedel vsak dan vitamin c,cink,selen,vse to poveča gibljivost spermijev in sem zanosila po naravni poti,sedaj je punčka stara 10 mesecev in jaz sem spet v 5 mesecu,tako da toplo priporočam,nam je uspelo!Aja jaz pa sem pila čaj krvomočnico.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Slaba gibljivost semenčic
28.5.2010 20:54:02   
Taddy78
nana seveda lahko da je pomagalo, ampak je še vseeno razlika, če so slabo gibljivi in jih je količinsko dovolj, kot pa recimo primer, ki je pri nama, da jih je premalo in še od teh jih je malo gibljivih.
Zato sva tudi v postopku ISCI.

(odgovor članu nana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Slaba gibljivost semenčic
31.5.2010 14:33:29   
Tipa
Moj mož ima tudi slabo gibljivost semenčič, me zanima, ker si napisala da sta v ISCI postopku koliko časa je trajalo da sta prišla do tja. Jaz sem že imela pregled z ultrazvokom in pregled krvi in je vse OK, mož pa je pred kratikim ime spermiogram 1. spermigram je bil bolj slab, kaj naju čaka naprej, kakšne preiskave bova morala še opraviti, če mi lahko poveš in seveda koliko časa je trajalo pri vama da sta prišla v ta postopek.

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

nana seveda lahko da je pomagalo, ampak je še vseeno razlika, če so slabo gibljivi in jih je količinsko dovolj, kot pa recimo primer, ki je pri nama, da jih je premalo in še od teh jih je malo gibljivih.
Zato sva tudi v postopku ISCI.



Hvala! 

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Slaba gibljivost semenčic
31.5.2010 16:54:40   
Taddy78
Lani so bile še daljše čakalne vrste, s tem da se je malo zavleklo, ker sem vmes imela vodene koze in bili so še dopusti. Aprila, je imel moj prvi spermiogram, v avgustu drugega. Sama nisem imela nobenih preiskav, saj že imava sina po naravni poti.
Moj je imel v izlivu samo 5milij. spermijev (moralo bi jih biti najmanj 20milij.), od teh 5milij., jih je gibljivih samo 0.3%. V avgustu je bil izvid isti. V novembru sem začela s hormonskimi terapijami, no, tabletami, potem pa s pikanjem, decembra smo imeli  punkcijo, čez 5 dni transfer, ki je takrat bil žal negativen (vseeno pa jih je od 7.h, ki smo bile takrat skupaj, zanosilo 5).
V bistvu že pred punkcijo zveš približno število celic, saj jih merijo in preštejejo na UZ. Po punkciji ti povejo točno število odvzetih jajčec in tisti dan jih oplodijo (zjutraj partner prinese ali pa pridela user posted image  spermo).

Če se vse vredu razvija je transfer 5. dan po punkciji, če se slabše, jih vstavijo že 3.dan. No pred transferjem ti še povejo, koliko se jih je oplodilo po dnevih, katere so se nehale razvijat, koliko jih bodo vstavli in če je ostal kak za zamrznit. Pri nas je od 11 celic bilo oplojenih 7, s tem da je 5.dan bila ena za vstavit, 6. dan pa so eno zamrznili.

Če te še kaj zanima, samo vprašaj user posted image

(odgovor članu Tipa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Slaba gibljivost semenčic
31.5.2010 17:33:34   
Tipa
Ja zdej sem še enkrat pogledala izvid od spermiograma, gibljivost ima nekoliko poslabšano vendar ima zelo slabo morfologija(oblika) 1%, (14 % je normalno) - asteno teratozoospermija je njegova diagnoza
Upam da nama bodo na naslednjem pregledu povedali kaj več, imava ga naslednji teden, takrat bodo znani tudi rezultati od mojga. Jaz sem misila da nama bo do jeseni nekako uspelo ampak kot vidim bo še trajalo user posted image Koliko postopkov sta pa imela?

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Slaba gibljivost semenčic
6.6.2010 9:22:57   
trmica
midva sedaj jeva tablete fidiprotekt, menda naj bi pomagale k user posted image ... bomo videli

(odgovor članu Tipa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Slaba gibljivost semenčic
8.6.2010 9:10:46   
Mina83
Pozdravljena... Tudi midva z partnerjem imava težave s slabim spermiogramom in tudi z mojimi policističnimi jajčniki. Drugače sva zdrava. Obdobje v katerem sva opravila različne preglede (Spermiogram 2x, pregled hormonov, HSG, Histeroskopija...) je trajalo 10 mesecev. Sedaj sva tik pred postopkom IVF - čakava papirje. Sicer so nama rekli, da mogoče prideva na vrsto pred poletjem, vendar glede na to, da papirjev še nimava, bova najverjetneje prišla na vrsto konec poletja. Tudi mislim da ne delajo od 15. julija dalje. Vsakem primeru 1 leto se ziher obrne zelo na hitro.

(odgovor članu Tipa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Slaba gibljivost semenčic
20.6.2010 19:06:18   
ancyy
Pozdravljene, punce.

Mene pa nekaj zanima. Namreč, že pol leta z dragim delava na tem, da bi zanosila. Jaz si že zelo zelo želim, da bi končno dočakala, da mi izostane menstruacija, pa sem vsak mesec razočarana. user posted image Prijavila sem se na stran fertilityfriend, kjer si lahko vstavljaš izmerjeno bazalno telesno temperaturo, izgleda, da je vse ok, glede na spolne odnose kaže, da je možnost zanositve velika, ampak vseeno nič. Zanima me, kdo pošlje partnerja na analizo spermiograma, osebni zdravnik? Rada bi tudi to preverila, da se ne bi predolgo trudila, preden izvema, kaj je narobe. 

(odgovor članu Mina83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Slaba gibljivost semenčic
21.6.2010 20:45:48   
Tipa
Hojla,

Ja lahko gre samoplačniško oz. mu da napotnico osebni zdravnik. Glede na to da sta še na začetku bi mogoče šla samoplačniško

(odgovor članu ancyy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Slaba gibljivost semenčic
21.6.2010 21:16:05   
7lina7
IZVIRNO SPOROČILO: ancyy

Pozdravljene, punce.

Mene pa nekaj zanima. Namreč, že pol leta z dragim delava na tem, da bi zanosila. Jaz si že zelo zelo želim, da bi končno dočakala, da mi izostane menstruacija, pa sem vsak mesec razočarana. user posted image Prijavila sem se na stran fertilityfriend, kjer si lahko vstavljaš izmerjeno bazalno telesno temperaturo, izgleda, da je vse ok, glede na spolne odnose kaže, da je možnost zanositve velika, ampak vseeno nič. Zanima me, kdo pošlje partnerja na analizo spermiograma, osebni zdravnik? Rada bi tudi to preverila, da se ne bi predolgo trudila, preden izvema, kaj je narobe. 


80% parov zanosi v roku 1 leta pri rednih spolnih osnosih. tisti,ki ne zanosijo v roku 2 let pa so za v ambulanto za neplodnost!  tako so meni tam razložili...

2,5let ni blo nič. rezultat - premalo število premijev in še ti,ki so so tak leni, da do cilja ni šans da sami najdejo. torej po naravni poti nema ništa! user posted image    no, po prvem ICSI postopku , pridelanih 9 jajčec, od tega 6 oplojenih, do 5 dne ostale 3!    vstavili 1 ( tej je ime Luka user posted image ) 2 pa sta na hladnem.

vse skupaj je trajalo od 28.1.2008 - prvi posvet z G v amb za neplodnost do transferja 16.6.2009 
28.6 test pokazal user posted image



_____________________________

Lin@


(odgovor članu ancyy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Slaba gibljivost semenčic
22.6.2010 20:55:05   
ancyy
Hvala, punce.
Sej vem, da je tako, da je do enega leta čisto normalno, ampak ko veš, da se res trudiš pa šteješ dneve do ovulacije, potem pa nič, pa mene zelo žalosti. Vem, da ne smem razmišljati o tem, kako bo in kdaj, res pa ne bi rada šla skozi vse te dolge procedure in bi raje že prej opravila, kar je potrebno, da bo cilj čim prej dosežen, zanositev.user posted image  Bom poskusila še ta mesec, zdej se kmalu bliža ovulacija, potem pa prepričam mojega, da bi opravil to analizo spermijev. Meni graf bazalne temperature kaže, da se temperatura dovolj visoko dvigne v drugem delu cikla, da je vse ok s hormonskega vidika, dan ovulacije jasno razberem, ginekologinja mi je tudi že kaka 2 meseca nazaj, ko sem bila na pregledu, pokazala, da imam dovolj debelo maternično steno, tak da ne vem...Verjetno bo že vse ok, ko bo pravi čas. Kaj pravite?

(odgovor članu 7lina7)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Slaba gibljivost semenčic
3.7.2010 10:37:04   
Mina83
Ancyy....mogoče pa ne uspe, ker se toliko obremenjuješ s tem, da bi zanosila (merjenje temperature, štetje dni do ovulacije...) ? Ali pa so kakšne druge prepreke...Npr. jaz tudi leto in pol nisem zanosila in sem šla na pregled pa so mi odkrili, da imam policistične jajčnike, kar pomeni, da težje zanosiš. Mogoče imaš zamašene jajcevode, pregrado v maternici, lahko pa je problem tudi partner.  Če se odločiš, da greš na "zdravljenje" na Kliniko za neplodnost, ti tam naredijo vse te preglede, tudi parner naredi spermiogram in potem postavijo diagnozo. Res pa je, da to vse skupaj traja sigurno eno leto, če ne več.

(odgovor članu ancyy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Slaba gibljivost semenčic
7.7.2010 20:08:47   
huda83
Jaz imam PCO, mož pa slabši spermiogram ... Od samega razmišljanja pa do zanositve je trajalo 2 leto (1 leto bolj resno), jemanje Dabrostona, pregledi, 2x spermiogram in Klomifen ... v 4.ciklusu se nam zdej nasmiha sreča, 8 tednov že ni user posted image ...

Ko sem bila pri G in mi je že dala napotnico za laparo in histero, pa ko sva z možem že popolnoma obupala, se je pokazala user posted image ... tako da le pogumno user posted image


(odgovor članu Mina83)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Slaba gibljivost semenčic
9.9.2011 8:37:53   
speluzica
Zdravo punce,
Midva testirava nov proizvod Astasan za izboljšanje gibljivosti spermijev. Moj ima slabši spermiogram, jaz pa PCO.
V Naši lekarni ga priporočajo, je cel članek notri, baje res pomaga v kolikor je težava spermiogram.
Upam, da nam zdaj rata, izboljšanje naj bi bilo že v treh mesecih.
Držimo pesti!

(odgovor članu huda83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Kam odložite rabljena oblačila?
klara1984

Kam odlagate rabljena oblačila?

kontejner za oblačila (25%)

karitas (5%)

rdeči križ (5%)

dam med druge odpadke v kontejner (9%)

podarim znancem,prijateljem (41%)

porabim doma za krpe (14%)


Število vseh glasov: 91

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!