|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slabokrvnost
26.1.2008 8:02:24   
Noel
Tiste, ki ste v nosečnosti bile slabokrvne, kaj ste jedle?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Slabokrvnost
26.1.2008 9:08:05   
melanija
Vse kar vsebuje veliko železa, rdeča pesa, meso, špinača, suhe marelice, slive, pa tudi sok rdeče pese,..... Pa Ferum lek ali pa Legofer, pač kar so mi dali. Pa veliko vitamina C, ker se železo bolje absorbira skupaj z vitaminom C.
Samo meni tudi vse zgoraj našteto ni pomagalo in sem morala na infuzije Venoferja za 10 dni v bolnišnico.

(odgovor članu Noel)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Slabokrvnost
26.1.2008 9:34:05   
Naja30
Kot je že predhodnica napisala.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Slabokrvnost
26.1.2008 10:04:59   
bskrle
Pa vsak DAN malo terana, tistega pravega (Dutovlje , Tomaj), morda en prst v kozarcu. Zelo pomaga. Ne pomaga pa katerokoli vino.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Slabokrvnost
26.1.2008 12:39:57   
Zofy
Običajno se v telo bolje absorbira železo, ki je v mesu, tako da je dobro vsak dan nekaj nemastnega mesa pojesti - sploh konjskega ali zajčjega.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Slabokrvnost
26.1.2008 14:15:56   
jajula
pušenjak je na svojem forumu napisal, da naj rdeca pesa ne bi imela tok vpliva na boljso kri, tako da sem jo jaz z veseljem ukinila iz menija:)...sicer pa sem jemala legofer, pa dosti citrusov zaradi vitamina c. pa tudi nehala sem piti kofeinsko kavo, ker sem prebrala, da se zaradi kofeina zelezo slabše absorbira..

(odgovor članu Noel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Slabokrvnost
26.1.2008 18:59:36   
Pia77
Kadar jemljete železove preparate, se res potrudite, da ga vzamete na prazen želodec (vsaj pol ure pred zajtrkom, vsaj 2-3 ure po drugih obrokih ali moja varianta - sredi noči, ko moram itak it lulat).
Hrana nasploh in mnogo drugih stvari ovira absorpcijo (npr. tudi zdravila proti zgagi, Donat, mleko, kava in pravi čaj). Dobro pa ga je poplaknit s šumečo tbl. vitamina C ali s kakšno drugo kislo pijačo.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Slabokrvnost
28.1.2008 19:11:28   
Taula
Legofer.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Slabokrvnost
21.2.2008 16:45:32   
Lea2007
Tudi mene daje slabokrvnost. Sem imela pa tudi že poprej slabo kri.Ali katera pije zdraven tudi šumeče tablete z železom. Dnevno jemljem tudi centramed mami, ima 16 mg železa. Pojma nima a je to velik al mal.


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Slabokrvnost
21.2.2008 21:54:05   
Naina
Tudi jaz sem bila že prej slabokrvna. Poizkusila sem, da sem jedla vso mogočo hrano bogato z železom in pila zraven C vitamin. Pila sem Ferum Lek - na tešče in s C vitaminom, pa mi je vrednost samo padala. Potem smo dodali še tablete Folacin (folna kislina). Vrednost je začela naraščat po 2 mesecih jemanja te kombinacije in je sedaj ob koncu nosečnosti le malo nad 100, ampak konstantna. 

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Slabokrvnost
22.2.2008 8:55:57   
katra55
Domač gozdni med, ki vsebuje veliko železa.

(odgovor članu Naina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Slabokrvnost
22.2.2008 11:44:58   
alysa
Zaenkrat mi je uspelo s prehrano (meso, špinača, brokoli, suhe slive, suhe hruške ... pa seveda zraven obvezno limonada) popraviti železo v krvi.

Kako bo naprej, bomo še videli.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Slabokrvnost
24.2.2008 20:11:02   
Lea2007
Jaz dans dobim retafer...po hitri pošti :-)

(odgovor članu alysa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Slabokrvnost
27.2.2008 13:48:44   
Lena T
Pozdravljene!

Za vse, ki imate težave s krvjo, bi toplo priporočila naravni proizvod Endovital, ki je mešanica sirupa rdeče pese, medu, propolisa in C vitamina.
Ker pa imam sama močno anemijo skozi celo življenje, pa redno poleg zgornjega jemljem tudi tablete Hematopan 2x 100 mg dnevno.
To dvoje mi je izboljšalo kri v dobrih dveh tednih in preprečilo, da bi morala iti na skoraj nujno infuzijo železa na kliniko.

Srečna nosečka

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Slabokrvnost
28.2.2008 20:38:59   
tonks
Koliko ste pa imele kej hemoglobin? Jaz sem šla danes na pregled, in 107.

LP

(odgovor članu Lena T)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Slabokrvnost
28.2.2008 21:19:02   
mami_miki
prej nikdar nisem bila slabokrvna...

ko pa sem bila noseča, pa bi lahko jedla samo hrano, ki vsebuj železo, pa nebi bilo dovolj...

sem kar tablete z železom jedla...ne vem koliko kg-ja, kg! neke hrane bi mogel pojest, da nadomestiš eno tableto...

pa saj..pa pač tablete...

(odgovor članu Noel)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Slabokrvnost
18.3.2008 12:46:24   
_annela_
rdeča pesa in meso

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Slabokrvnost
18.3.2008 22:07:29   
mojca75
po porodu imela 82 Hb, meja za odraslega je 120! So mi najprej dali en sirup (mislim da legofer) pa ni šlo nikamor. Po Hematopanu 2x 100g pa sem bila v treh dneh kot nova.
Sicer nisem slabokrvna, po porodu pa je bila katastrofa, samo spala bi, še dpobro da je bila tudi tamala totalna zaspanka.

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?