|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Služb na izbiro!
17.6.2008 12:32:35   
tajtaja
Zadnje čase malo bolj vneto klikam med ponudniki zaposlitev in moja ugotovitev je:
_lahko ste srečni tisti, ki živite v osrednji SLO, ker je ponudba solidnih del. mest res samo v vašem koncu.
O našem prekmurskem delu pa lahko rečem edino to, da razen kakšnih razarovalnih agentov, fin. svetovalcev  ni nič. Nobenih pametnih potreb.
To je res noro.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Služb na izbiro!
17.6.2008 12:38:42   
Anonimen
res je to. Tudi pri nas v Zasavju ni nič.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Služb na izbiro!
17.6.2008 13:43:50   
pokica_
Žal je res tako jauser posted image , sma že dve razočarani prekmurkiuser posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Služb na izbiro!
17.6.2008 15:56:15   
Klarissa
no, v lj pa imamo visoko najemnino, onesnažen zrak, nobenega miru in kaos, stres, ki ga čutiš v sebi in v vseh okoli sebe.
pa narečje, ki bi ga morala poslušat.....
jih pa zelo veliko pride v lj delat, potem pa pobegnemo nazaj:) jaz upam, da kmalu.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Služb na izbiro!
17.6.2008 16:50:13   
Nuna
V osrednje-slovenski regiji je na voljo več delovnih mest, kakor drugje po SLO in višina plače je večinoma višja (za isto delovno mesto), kar naj bi se smatralo za prednost, vendar pa je po drugi strani tukaj tudi veliko večja konkurenca (mimogrede vas zamenja boljši ali primernejši kandidat) in službe so kratkotrajnejše (določen čas). Izven te regije je služb resda manj in jih je posledično težje dobiti, pa tudi plača zna biti manjša, vendar je zaposlitev stabilnejša (nedoločen čas) in so pogoji primernejši oz. bolj življenjski. Tukaj je vse popolnoma natempirano in če nisi službi predan 99%-no, potem je ne boš imel dolgo. Ko pa dodaš k temu še ostale življenjske stroške, ugotoviš, da se nemalokrat bolj splača delati (in živeti) izven Ljubljane. Življenje je cenejše (nepremičnine, najemnine, nekateri bivalni stroški). Tisti, ki iz kakršnegakoli razloga (predvsem komoditete) vztrajamo v LJ, moramo to tudi plačati in to bistveno več, kakor tisti, ki niso v LJ. Za stanovanje, primero družini, se v LJ plača cca. 250.000€, izven LJ (marsikje, ne pa povsod, seveda) pa za ta denar dobiš že pošteno hišo. V LJ (oz. v mestu nasploh) so nekateri stroški, ki jih izven mesta ni - vse od nujnih nakupov v trgovini, ker nimaš vrta in sadovnjaka, pa do parkirnin. In ko skalkuliraš vse to in še kaj zraven, ugotoviš, da sta oseba, ki živi in dela v LJ in ima 1.000€ plače ter oseba, ki živi in dela izven LJ in ima 700€ plače, takorekoč na istem. S tem, da ima slednja veliko bolj mirno življenje in veliko več stabilnosti ter nemalokrat primernejše okolje za spodobno funkcioniranje. Tako, da sem jaz prepričana, da ni prav nobene potrebe po zavisti za tiste, ki smo v LJ, saj za to komoditeto plačamo kar pošteno ceno.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Služb na izbiro!
17.6.2008 17:41:05   
majcci
V drugih pokrajinah tudi ni tako rožnato.
Midva npr. nimava vrta ali sadovnjaka, tako da morava tudi vse nakupiti v trgovinah.
Za vse večje nakupe in tudi manjše kot so oblačila se morava peljati 60-70 km daleč v eno smer.
Prav tako če želiva iti v kino (saj pri nas so kinodvorane amapak bolj v slabem stanju, tako da je potem vseeno ali doma gledaš film).
Jaz se drugače res vozim 25 km v eno smer v službo, moj pa 70 km, tako da glede bencina nisva na nič boljšem, sva še na slabšem.
Službe so slabše plačane, ni velikih možnosti napredovanja.
Edina pozitivna stran je lepše in čistejše okolje. Kar pa tudi ni slabo user posted image .

(odgovor članu Nuna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Služb na izbiro!
17.6.2008 19:58:38   
copka
Tudi jaz brskam po internetu na lovu za sluzbo, pa sem srecna, da zivim v osrednji Sloveniji, saj je res veliko dobrih sluzb. No, vseeno se moram v sluzbo voziti v Lj (35km v eno stran).


(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Služb na izbiro!
17.6.2008 22:16:25   
tajtaja
S tem, da ima slednja veliko bolj mirno življenje in veliko več stabilnosti ter nemalokrat primernejše okolje za spodobno funkcioniranje. Tako, da sem jaz prepričana, da ni prav nobene potrebe po zavisti za tiste, ki smo v LJ, saj za to komoditeto plačamo kar pošteno ceno.


O komoditeti in mirnem življenju samo zato, ker nismo v osrednji SLO, tudi ni moč govoriti. Vsaj pri mojem delavniku, ki se začne pol devetih in konča po šesti, vmes pa uro in pol odmora.
Se pravi da grem od doma pred osmo, vrnem se pa malo pred sedmo.user posted image Dam takoj 30% plače za spodoben delavnik.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Služb na izbiro!
20.6.2008 17:21:28   
Nončika
tajtaja se popolnoma strinjam. na našem preljubem prekmurskem koncu ni prevelike izbire. moraš pograbiti za vsako službo.

posebej težko je dobiti službo z visokošolsko izobrazbo. na razgovorih ti rečejo, da maš previsoko izobrazbo in premalo izkušenj. sama sem tudi zaposlena na delovnem mestu, ki zahteva za dve stopnji manjšo izobrazbo kot je moja.

s kerega konca prekmurja si?

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Služb na izbiro!
21.6.2008 0:17:39   
only_me
no, jaz vneto iščem službo.... šnofam in šnofan vsaki dan - in res bi rada, da septembra delam naprej (do 28.8. imam pogodbo). In..... nikjer začuda ne rabijo nikogar moje stroke....
Sem se že sprijaznila, da bom v Hoferju police filala.  Če bi vedla da bo tak, niti blizu ne bi vohala faksa user posted image


Ampak kaj čemo - naša država.... prej diplomiraš, prej si na borzi user posted image

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Služb na izbiro!
21.6.2008 21:30:40   
Nončika
Only_me, kakšna je pa tvoja stroka?

kajti tudi jaz bi najraje zavrtela čas nazaj in bi šla na kak drugi faks in ne na ekonomijo. kaj mi hasni, delam pa na delovnem mestu, za katerega bi folgala tudi srednja.

cs.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Služb na izbiro!
21.6.2008 21:58:15   
only_me
učiteljica matematike in računalništva sem.

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Služb na izbiro!
21.6.2008 21:59:29   
only_me
mah saj je vsaka služba spoštovanja vredna, ampak boli me ravno to, da se človek trudi za nekaj, pol pa....

mah nekoč bo mogoče sreča tudi na moji strani :D

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Služb na izbiro!
21.6.2008 22:01:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: only_me

učiteljica matematike in računalništva sem.

Lahko delaš še marsikaj drugega kot samo učiš. Jaz sem prof. mat-teh in sem dobila službo v računalniški smeri, kjer potrebujem veliko pedagoškega znanja.

(odgovor članu only_me)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Služb na izbiro!
21.6.2008 22:19:16   
only_me
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: only_me

učiteljica matematike in računalništva sem.

Lahko delaš še marsikaj drugega kot samo učiš. Jaz sem prof. mat-teh in sem dobila službo v računalniški smeri, kjer potrebujem veliko pedagoškega znanja.


hvala bogu, če je tak. Sem vesela zate. Jaz trenutno nisem imela te sreče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Služb na izbiro!
21.6.2008 22:37:12   
Nončika
Only_me, jaz sem bila nekako prepričana,da si z moje smeri. sploh si nisem predstavljala, da je učiteljem taka težava najti zaposlitev. na našem koncu tega problema mislim, da ni.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Služb na izbiro!
21.6.2008 22:39:33   
Nončika
Prav to najbolj boli. človek se trudi, nato pa...pristaneš na deloborzi. meni je bilo usodno to, da si nekako nisem upala z ekonomske smeri prešaltat na področje zdravstva.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Služb na izbiro!
22.6.2008 8:48:09   
sinnerka
še ena prekmurka ki se jezi zakaj ni pametnih služb pri nas

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Služb na izbiro!
22.6.2008 9:38:37   
tajtaja
s kerega konca prekmurja si?

bližnja okolica MS

Jaz mam sicer srednjo šolo, pa tudi službo mam z dobro plačo. Ampak delovni čas!!!!!
Pri petih se mi ne izide, ko delam od zjutraj do zvečer.
Če mam tam za 300 € manjšo plačo in delovnik od 8-16 ali 7-15-sploh ne premišljujem več.
Upam, da se bo našlo na kakšnem računovodskem servisu!


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu sinnerka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Služb na izbiro!
22.6.2008 9:43:39   
tjaga
Tale debata pa sovpada z anketnim vprašalnikom za mojo diplomsko nalogo. Bi ga morda bila katera pripravljena izpolniti?

_____________________________

Ni pomembno, da se mi danes nič ne da; važno je, da se mi nič ne vzame!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Služb na izbiro!
22.6.2008 10:03:21   
only_me
tjaga, seveda ti pomagam. Lahko na ZS napišeš, lahko pa kar tukaj.

(odgovor članu tjaga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Služb na izbiro!
22.6.2008 14:18:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Dam takoj 30% plače za spodoben delavnik.


Zakaj pa ne koristis skrajsanega delovnega casa user posted image

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Služb na izbiro!
22.6.2008 14:20:50   
Anonimen
Ampak kaj čemo - naša država.... prej diplomiraš, prej si na borzi user posted image


Itak.....je kriva drzava user posted image

(odgovor članu only_me)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Služb na izbiro!
22.6.2008 20:08:32   
Nončika
Sinnerka, točno tako. Še ena, ki se jezi.

Tajtaja, tudi jaz bi mela tako službo kot jo iščeš ti. (rčn servis)

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Služb na izbiro!
24.6.2008 12:19:51   
tajtaja
Zakaj pa ne koristis skrajsanega delovnega casa

Zato, ker bi morala štiri ure oddelati več ali manj v popoldanskem času. Dopust je namenjen varstvu in negi otrok-dopoldan so vsi v vrtcu, šoli-takrat bi bila jaz doma.
Popoldan, ko me najbolj potrebujejo, že sama logistika je zapletena(prevozi, glasbena, krožki, treningi...) pa pomoč pri učenju... takrat pa me itak ne bi bilo.
Potem to ni to!


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?