|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Služba v vrtcu in pričakovanje otroka
17.10.2004 21:43:08   
Bučika
Pozdravljeni,
Imam problem,ki ga premlevam skos in me mori do onemoglosti.Zaposlena sem v vrtcu,šele decembra bo 1 leto.V službi je super,vodstvo je super in sodelavke..ampak mene vseeno skrbi.Noseča sem 7 tednov ,cez 2 tedna imam pregled pri ginekologu in po tem pregledu bom morala z novico na dan tudi v službi.Kako naj povem?Groza me je,ker se bojim da me bodo s tistim trenutkom odpisali(zaposlena sem za določen čas).Kako je z mojo porodniško?Ali jo bom sploh dobivala?Naj bi jo ne,ampak kaj če meseca avgusta ostanem brez zaposlitve?Malo me skrbi,ampak otročka se zelo veselim,saj bo to moj drugi otrok in moj fantek si prav tako želi bratca ali sestrico...Uglavnem polna sem skrbi.Kdo me zna vsaj malo potolažiti.Zelo bom hvaležna za odgovore in vsem lep pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Služba v vrtcu in pričakovanje otroka
17.10.2004 23:51:59   
kimi
Jaz mislim, da se nosečnic ne meče kar tako iz službe. Veliko se jih zaposli le zato, da bi imele porodniško. Se pravi zaposlijo se le za 3 mesece potem pa dovolj. In porodniška ji pripada. Tako ali pa tako pa ti šef plača le prvo plačilo porodniške ostalo pa krije mislim, da socjalna. Pa mislim, da boš morala zelo kmalu v porodniško, ker je v vrtcu veliko otrok kar pomeni veliko bolezni in to bi tvojemu stanju lahko zelo škodilo.
Jaz še hodim v šolo in če nebi hodila bi šla samo delati nekam za 3 mesece pogodbeno (važno je, da se piše doba in da ni preko študenta delo) in bi dobivala veliko porodniško. Vendar sem se raje odločila, da bom lepo zaključila šolanje. Kljub mojemu odgovoru upam, da ti bo še kdo kaj svetoval jaz sem bila obveščena le toliko.

Pa veliko sreče

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Služba v vrtcu in pričakovanje otroka
18.10.2004 10:48:52   
beti 1
Pozdravljena!
Če prav razumem imaš pogodbo do konca julija, do zdaj pa si bila zaposlena 10 mesecev in si v 7 tednu nosečnosti. Rok imaš torej prvi teden junija, če se ne motim. Iz tega sledi, da boš pred nastopom porodniškega dopusta (vsaj 28 dni pred PDP) zaposlena vseh 12 mesecev, torej ti pripada porodniška v višini povprečne neto plače za teh zadnjih 12 mesecev. Ali ti bodo delovno razmerje zaradi porodniške podaljšali ali ne pa je odvisno on delodajalca. V času porodniške mora delodajalec zate plačevati prispevke, nadomestilo pa dobivaš od socijalne. Če se ti delovno razmerje izteče v času ko koristiš porodniško moraš o tem obvestiti socijalno in ti potem oni plačujejo porodniško. Odpustiti pred iztekom trenutne pogodbe te pa ne smejo, tako da kar brez skrbi. V moji pogodbi (zdravstvo) je pisalo, da se mi delovno razmerje avtomatsko podaljša za dobo porodniške. Samo novo pogodbo sem morala podpisat.
Tko da kar brez skrbi. Če maš še kakšno vpršanje je po mojem najbolje da vprašš direktno na CSD, tam ti bodo vse razložili.
lp in lepo:nosecka:
beti in Žiga

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Služba v vrtcu in pričakovanje otroka
18.10.2004 12:45:03   
KL
Beti 1 - delodajalec v času porodniškega dopusta nima nobenih obveznosti zaradi tebe. Kot da te ni. Paziti pa mora, da ti vmes ne poteče pogodba, ker če te ne odjavi oz. ne podaljša pogodbe se avtomatično smatra, da te je vzel za nedoločen čas.

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Služba v vrtcu in pričakovanje otroka
18.10.2004 17:20:50   
Bučika
Lep pozdrav,
hvala vsem trem ,ki ste mi odgovorile in ste me res malo potolažile.Upam,da bo vse ok,pa saj vse veste kako vsi trepetamo okoli služb.Hočejo čimveč otrok,potem te pa dajo na ta kratko.Pa no jaz nimam zato otroka,da bi dobivala porodniško,tudi prvega sem imela,ko sem bila še študentka,resnično si ga želim.Ja tudi jaz mislim,da (sicer ne vem kako to gre),bom morala kar kmalu na porodniško,samo najbrž ne pred 5 mesecem oz.do takrat dokler se ne vidi bušija.Ker ravno ni noseča vzgojiteljica primerna za otroke,kakorkoli pogledaš.Že zaradi bolezni,pa tudi tako si bolj neroden .če imaš gromozanski trebuh.Zato pojma nimam kako je res s tem.Bomo videli.Pa še jaz imam predšolske otroke in se skos nekaj dogaja,pozimi gremo na zimovanje.zame bo to bolj težka....
Uglavnem hvala vsem.Lp

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Služba v vrtcu in pričakovanje otroka
20.10.2004 22:55:46   
frutka_
Bučika tudi jaz sem vzg. po poklicu in sem zaposlena v vrtcu.:bravo: Toda ne vem zakaj meniš, da kot nosečnica ne bi bila primerna za delo v vrtcu.
Ne me narobe razumet, jaz sem normalno delala in to v jaslih. Res pa je, da sem šla predčasno na bolniško, zaradi nekih nosečniških nevšečnosti toda to ni bilo povezano z delom.
Zimovanju se lahko izogneš; poiščeš zamenjavo, sicer pa delo poteka nemoteno. Zunaj ste, igrate se, izvajte razne dejavnosti, plešete,..

V glavnem nič se ne boj, mene je bilo strah da ne bi bilo vse v redu, toda moja gin. me je full potolažila in mi vedno rekla, da je otrok full zavarovan.9nebesa Otroci v vrtcu pa so bili posebno nežni do mene in so me božali, deklice so se celo tako identificirale z menoj, da so pravile da imajo tudi one v trebuščku dojenčka...joj!
Otroci so to prav posebno doživljali. Vključi jih v svojo nosečnost, povej jim tudi če se boš slabo počutila...v glavnem brez panike!

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Služba v vrtcu in pričakovanje otroka
20.10.2004 23:10:02   
frutka_
Aja, še to. Meni je tudi v času nosečnosti potekla pogodba ampak so mi jo na srečo, zaradi kadrovskih potreb, podaljšali. Porodniško dobivam normalo. Če ti slučajno pogodbe v času nosečnosti ne bi podaljšali jo boš ti prejemali vseeno. Ne glede na to ali si zaposlena ali ne! Uživaj1

Kdaj greš poslušat srček?Jaz sem ga prvič poslušala v trejem mesecu!

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Služba v vrtcu in pričakovanje otroka
22.10.2004 21:47:12   
Bučika
Hojla ,frutka
Hvala za tvojo obširno obrazložitev in veseli me,da se javi ena taka ki tudi dela v vrtcu in ima s tem izkušnje.Vidim,da res najbrž ne bo problemov,ampak malo me skrbi tole zimovanje,ker so me že določili,moja sodelavka pač ne gre,ker ona ima čez letovanje.Ker pri meni še ne vedo,da sem noseča(povedala jim bom,ko bom 100% ,da je res in vse ok),pač delajo take plane.In jaz sem nasrkala.Upam,da me ne bodo potem grdo gledali,ker nisem prej povedala.Ubistvu bom že kar nekaj noseča.Drug teden imam prvi pregled.Komaj že čakam,torej ne bom še prav kmalu poslušala srčka.
Kakorkoli upam,da bodo v službi razumljivi in ne bo težav in pa da bodo tudi meni tako kot tebi,avgusta podaljšali pogodbo.Lp

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?