|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Smrad iz greznice v kopalnici
20.4.2009 13:01:59   
Jančika_
Sploh zvečer je za kozlat - smrdi iz vseh odtokov, ne glede na vreme (v bloku je smrdelo le od slabem vremenu, pa še to bistveno manj).

Smrdi samo pri nas v nadstropju hiše, v pritličju pri dediju ne, tako da smo najprej pomislili na zračnik. Vendar mož, ki je šel preverit na podstrešje, pravi, da tudi iz zračnika smrdi, tako da sigurno dela, vsaj delno.

Greznica je bila izpraznjena pred ca. tremi leti, v tem času je v hiši živel samo en človek, ki pa večinoma niti ni uporabljal stranišča, ki je vezano na to greznico (spodnje stranišče ima namreč svojo greznico). Smrdelo pa je tudi takoj po izpraznitvi, tako da napolnjenost pri tem verjetno nima velike vloge.

Če ima kdo kakšne izkušnje, kako to rešiti, lepo prosim za ideje in nasvete. Da sploh vidimo, kje se tega lotiti. Sicer nas bodo nekoč v prihodnosti (bohved, kdaj) priklopili na javno kanalizacijo, do takrat bi bilo pa lepo živeti brez smradu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
20.4.2009 13:15:20   
knedli
Mogoče pri odtokih ni sifona in smrad udari nazaj. Mi smo v starem bloku kompletno prenovili kopalnico (cevi, elektrika, ploščice), pa nam je vodovodar pozabil dat pri tuš kabini sifon in je začelo grozno smrdet. Tako, da smo za silo kar vrečko z vodo dajali na odtok. Vprašajte kakšnega vodovodarja.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
20.4.2009 13:19:10   
Jančika_
Sifon je, je pa res zelo stara kopalnica, tako da je res vprašanje, kako je  vse skupaj narejenouser posted image . Pozabila sem napisati, da jo bomo poleti popolnoma obnovili, tako da si tudi od tega obetamo kakšno izboljšanje. Smo mislili že zdaj za prvega maja, pa se nam je vse ostalo tako zavleklo, da ni šans. 

(odgovor članu knedli)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
20.4.2009 13:27:09   
Jančika_
Aja, pa tisto neko zadevo sem začela metat v wc, ne vem, kako se reče, nekaj za greznice (v reklami se pridejo palčki puntat na vratauser posted image ). Samo malo dvomim, da ima to kak učinekuser posted image .

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
20.4.2009 14:26:12   
melanija
Tudi meni vednar samo ko se pripravlja na slabo vreme smrdi iz sifona in odtoka, ki je napravljen za pralni stroj -ga nimam priključenega. Ko začne smredti jaz sifon zmočim z večjo količino vode, in tisti odtok sem noter dala wc papir in ko  začne smredti ga samo zmočim in to ponavadi pomaga in nam ne smrdi več.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
20.4.2009 14:48:41   
darja72
Lahko, da bom čisto mimo vsekala, je pa za poskusiti. Vrzite kvas v greznico.
Na ta način naši znanci na morju "popucajo" greznico izven sezone.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
20.4.2009 15:26:58   
bumerang
Bom pa še enkrat napisala. user posted image

Se dogaja ponavadi ob spremembi vremena na dež, ne? Pravijo, da je to zaradi nenadne spremembe pritiska in pojav je kar pogost, med drugim tudi pri nas, pa imamo novo hišo in dobro narejeno napeljavo.

Problem sem rešila tako:
Dvigni sifon in potem najprej dobro očisti vse pritoke, ki do sifona peljejo. Če je to umivalnik ali tuš al karkoli, kupi tiste kristale za čiščenje odtokov, nanje nalij krop (in se umakni stran, ker udari fajn smrdeča para) in pusti, da vse skupaj steče skozi sifon po ceveh do greznice, po tem pusti še nekaj časa teči tekočo vodo, da se vse sprazni.
Potem vzami neporozno majhno najlon vrečko, najbolje kar tisto litrsko za vlaganje, in jo ovij okoli tulca sifona tako da bo tulec zaprt, odreži viške vrečke in jo z elastiko pritrdi, da ne bo padla dol. Potem pa tako oblečen sifon vstavi v odprtino v tla. Dvakrat do trikrat letno je potreba vse skupaj ponovit s smradom pa ni več problemov.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
20.4.2009 21:11:10   
Jančika_
Hvala vsem, bomo sprobali vse, škodit itak ne more.

Bumerang, pri nas na žalost smrdi vedno, ne glede na vreme, je pa še bolj neprijetno zvečer po družinskem umivanju, kot da bi voda izrinila smrdeči zrakuser posted image . Najhuje smrdi iz bideja in mož pravi, da verjetno zato, ker je tam najkrajši sifon. Kakšne kristale imaš v mislih? Poznam samo Mr. Muscolo gel, resnično se mi do zdaj ni bilo treba ukarjati s tem in se zato bolj slabo spoznam.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
21.4.2009 21:05:39   
bumerang
Jančika, ko je enkrat vse zapackano, smrdi pač zmeraj. Ampak ob nenadni spremembi vremena še toliko bolj.
Za tiste kristale slovenskega imena ne poznam, italijansko bi bilo kavstična soda, bo kak kemik napisal, kaj bi to bilo.
Torej bo treba najprej fajn odtoke iz umivalnika, tuša, bideja oz. česarkoli gre na talni odtok spucat, potem pa vrečko gor in bo mir. Pred čiščenjem odprti talni sifon da gre vse skozi, zna bit, da se vam je kaj tudi po notranji strani cevi naložilo ali pa se je nabralo na tisti cevi, ki gre iz umivalnika in bideja na spodnji strani (na spodnji strani, če primerjaš cev z obliko črke U).
Tiste vrečke v greznico metat pa nič ne pomaga, če tega ne delaš redno in od prvega dneva dalje, ko je greznica izpraznjena.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
22.4.2009 9:34:58   
Jančika_
Ok, hvala, bom poskusila poiskati tole v kakšni kemo štacuni.

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 22.4.2009 9:35:11 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
28.4.2009 21:11:27   
malania
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Aja, pa tisto neko zadevo sem začela metat v wc, ne vem, kako se reče, nekaj za greznice (v reklami se pridejo palčki puntat na vratauser posted image ). Samo malo dvomim, da ima to kak učinekuser posted image .


To smo tudi pri nas metali v WC (je pa smrdelo iz greznice)... ampak ni nič pomagalo.... tako da.... še vedno smrdi user posted image

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
29.4.2009 15:15:28   
Jančika_
Moram malo poročat - z možem sva ravno včeraj zvečer imela debato o tem. Razen teh vrečk za v greznico nisva zaenkrat še nič ukrenila (no, kupila sva nov sifon za bide, ampak ga še nisva montirala, vrečke pa tudi še nisva napela čez talni sifon) - in od prejšnjega tedna dejansko ne smrdi več! Po dveh dozah teh vrečk. Zdaj se sprašujeva, če je to naključje ali morda res delujeuser posted image . Pojma nimam. Do sedaj je namreč vedno ful smrdelo. Bomo videli, kako bo v prihodnje.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
29.4.2009 16:06:10   
Gina
Pri nas ob spremembi vremena včasih tudi smrdi. Jaz kar čistilo za wc nalijem v vse odtoke v kopalnici, potem pa vse vode odprem, da fejst spuca. Samo ni neke strašne krize s smradom, tako da ne vem, a bi pri vas pomagalo al ne. Aja, ko je enkrat nekaj časa fejst smrdelo, je mož spucal cevi v kleti oz. v zadnjem delu pred greznico, so bile res zabasane. Morda je tudi kaj takega posredi.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
29.4.2009 16:12:53   
zmajaz
Pri nas običajno začne smrdeti, če se sifon v tleh kopalnice posuši - da v njem ni več nič vode (zlasti pozimi, ko je talno gretje) - takrat jo dolijemo in je mir.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
5.7.2009 22:06:04   
Jančika_
Po dveh mesecih in pol si zdaj upam trditi, da pri nas definitivno pomagajo tele vrečke za greznico. Po mojem zadnjem postu na tej temi se je enkrat zgodilo, da sem pozabila vreči zadevo not in je po nekaj dneh spet začelo smrdeti. Seveda sem takoj spet uporabila vrečke; smrdelo je kake tri-štiri dni, od takrat pa sploh ne več. Ostalega nismo rihtali čisto nič, torej nobenih sifonov nismo menjavali in nič.

Vrečke uporabljam redno; ponavadi zamudim kak dan ali dva, pa se smrad kljub temu ne pojavi več. Do zdaj sem dajala po dve vrečki, ta teden sem prešaltala na eno, pa da vidimo, če bo dovolj. Dve bi se naj namreč uporabljali za gospodinjstva, kjer je 5 ljudi, ampak sem zdaj ugotovila, da je tastov wc vezan čisto na svojo greznico, torej je naša greznica samo za 4 osebe, za kar bi morala biti ena vrečka dovolj.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
5.7.2009 22:08:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

(v bloku je smrdelo le od slabem vremenu, pa še to bistveno manj).



pa se mi zdi, da ni samo v slabem vremenu,... včasih tudi po kakšnem slabem kuhanjuuser posted image .

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
5.7.2009 22:11:36   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

(v bloku je smrdelo le od slabem vremenu, pa še to bistveno manj).



pa se mi zdi, da ni samo v slabem vremenu,... včasih tudi po kakšnem slabem kuhanjuuser posted image .

Da o prižganem mleku pri spodnji sosedi ne govorimouser posted image . Mislim, ženska je vsak enkrat na dva meseca zažgala mleko...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Smrad iz greznice v kopalnici
27.5.2010 21:25:20   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Moram malo poročat - z možem sva ravno včeraj zvečer imela debato o tem. Razen teh vrečk za v greznico nisva zaenkrat še nič ukrenila (no, kupila sva nov sifon za bide, ampak ga še nisva montirala, vrečke pa tudi še nisva napela čez talni sifon) - in od prejšnjega tedna dejansko ne smrdi več! Po dveh dozah teh vrečk. Zdaj se sprašujeva, če je to naključje ali morda res delujeuser posted image . Pojma nimam. Do sedaj je namreč vedno ful smrdelo. Bomo videli, kako bo v prihodnje.

Leto je naokoli in pri nas ne smrdi iz greznice. Se mi je zdelo prav, da to napišem, če bo mogoče komu prav prišlo. Redno mečemo v wc vrečke za greznico in to je to, nič drugega nismo naredili. Tako da očitno res delujejo.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?