|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Snemanje glasbe v mp3 formatu (z naslovom)
11.4.2006 13:24:01   
Tricia
Ma že spet jst težim! user posted image


Naslov posta je mal mimo, ma nisem vedela kako naj napišem....Imam spet eno vprašanje - prošnjo.

Zdej bi rada npr. vseh 5 cd-jev od BFM posnela v format MP3. To mi ni problem, vem kaj moram narest. Uporabljam pa Nero.  
Česar ne vem je to, kako bi pesmim dala naslov? Na CD-jih namreč nikoli ne piše naslova komada, ampak Track01, track02,... Jst bi pa rada imela tudi naslove.
Kako CD posnamem na disk, da bom lahko tam te pesmi preimenovala? To mi ni jasno! Se zajebavam že eno uro, ma mi ne gre in ne gre. Copy-Paste ne dela - sem že probala. Sicer skopira v mapo, a ko to mapo odprem z Windows media playerejem ali z Nerom, je ta mapa prazna. user posted image

Če kdo to ve, naj mi prosim napiše kako se to naredi. Joj...pa se mi zdi da sem enkrat že to delala. user posted image

Hvala in LP

< Sporočilo je popravil ales25 -- 12.4.2006 21:12:29 >
Revisions: 1 | Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Snemanje muzike
11.4.2006 17:09:33   
G in T
Pomoje mora spremenit naslov že v mapi tam kjer imaš muziko. Desni klik z miško in daš na "preimenuj" in pač spremeniš.. Nisem sigurna, ampak zdi se mi da deluje. Probaj, izgubit nimaš kaj.

(odgovor članu Tricia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Snemanje muzike
12.4.2006 11:43:35   
Tricia
Včeraj sva se z mojim matrala s tem, pa ne dela. Sva posnela CD-je na disk v mapo npr.BFM in tam sem tudi preimenovala kjer je bilo treba (original CD-ju ni bilo treba). Tudi poslušat se je dalo vse pesmi v tej mapi...skratka vse ok. Ko pa sem hotela vse to posnet na MP3 ni delalo. Sem vklopila Nero --> Make MP3 cd --> Add. Do tu vse ok. Ko sem pol poiskala to mapo BFM, mi ni odprlo nič, kot bi bila mapa prazna, pa sigurno ni bila. Čudno, ker ko sem odprla drugo mapo, kjer mam komade z Mule pobrane, je to lepo odprlo. Ne vem... In probala sem tudi tako, da sem dala prazen cd v E: in cd od BFM v F: in kliknila na Add in tam poiskala F:, pa mi tud nič ni dobilo kot da bi bil cd prazen in mi je javilo Please select a file or a folder. Pojma nimam.
Pa nič, se mi ne da več. Bom pa imela še naprej po več cd-jev iste skupine namesto samo enega.

Hvala vseeno G in T.
LP

(odgovor članu G in T)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Snemanje muzike
12.4.2006 12:00:38   
Nixxon
Z Nerotom za delanje MP3jev nimam izkušenj. Varjanta je, da si ti pobrala dol s CDja samo "linke na mp3-je", ki nimajo isto končnico.

Probaj zadevo zripat s pomočjo Windows Media Playerja. Ponavadi ti, ko vstaviš CD, zateži eno okno kaj bi rada s CDjem naredila. Ena od opcij za navadne Audio CDje je tudi "Rip music from CD". Klikni to in odprl se ti bo Windows Media Player. Če so nastavitve že nastavljene (kaki stavki user posted image ) bo direktno začel snemat dol muziko v poseben folder v "My music" (ponavadi). Tam enostavno preimenuješ datoteko kot želiš na klasičen način (Rename), ter nato zadevo z Nerotom posnameš na CDje kot MP3, samo ne smeš na začetku v Nero Burning Rom dat Audio CD ampak Data CD.

Če nastavitve v Windows Media Playerju še niso dane (še nikoli uporabljena funkcija) jih nastaviš sama:
format naj bo mp3
bitrate naj bo nad 128kbps, najraje okoli 320kbps, lahko več. Večji bo bitrate, bolj bo kvaliteten zvok (podoben CD zvoku), večja bo datoteka.

To bi moralo biti na kratko to.

(odgovor članu Tricia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Snemanje muzike
12.4.2006 12:46:17   
Tricia
IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon

Probaj zadevo zripat s pomočjo Windows Media Playerja. Ponavadi ti, ko vstaviš CD, zateži eno okno kaj bi rada s CDjem naredila. Ena od opcij za navadne Audio CDje je tudi "Rip music from CD". Klikni to in odprl se ti bo Windows Media Player. Če so nastavitve že nastavljene (kaki stavki user posted image ) bo direktno začel snemat dol muziko v poseben folder v "My music" (ponavadi). Tam enostavno preimenuješ datoteko kot želiš na klasičen način (Rename), ter nato zadevo z Nerotom posnameš na CDje kot MP3, samo ne smeš na začetku v Nero Burning Rom dat Audio CD ampak Data CD.




Ja ja točno tako smo tudi naredili. Zripali cd-je v Windows media playerju. Edino v Nerotu sem pa res dala Avdio Cd in ne Data Cd. Bom probala še to varianto, sam zdej moram vse še enkrat zripat, ker sem, butelj, vse izbrisala. user posted image user posted image user posted image

Hvala Nixxon... Upam da delalo in bom nehala težit user posted image

LP

(odgovor članu Nixxon)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Snemanje muzike
12.4.2006 21:17:57   
ales*
porobaj zaripat CD z window media playerjem. kakor je meni znano ti program pri ripanju v mp3 format avtomatsko doda ime datoteke (naslov komada), če je seveda pred tem v bazi na netu našel podatke o glasbi, ki jo imas na CDju.
drugace pa druge moznosti nimas kot da sama urediš najprej "data" CD v media playerju, potem pa naredis se rip v mp3 na disk.

lp

p.s. spremenil sem naslov, ker je tvoja tezava kar dobro konkretizirana. upam, da ne zameris. user posted image

(odgovor članu Tricia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Snemanje muzike
24.4.2006 17:10:57   
markoh
Vsi programi za "ripanje" imajo ponavadi možnost, da pogledajo na internet, podatke o CDju, ki si ga vstavila v računalnik. Ponavadi to dela tako, da vneseš podatke, če jih na netu še ni in od takrat naprej so na voljo tudi ostalim. To so zastonjske baze, ki imajo včasih tudi kakšne čudne vpise. Obstajajo pa tudi ene vrste komercialne baze. Windows Media Plyer npr. uporablja eno tako (mislim).

Kako dela Nero ne vem, toda skoraj prepričan sem, da ima možnost dobiti podatke o komadih, če si le priklopljen na internet.

(odgovor članu ales*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Snemanje muzike
24.4.2006 18:52:46   
kapesanta
jaz za kopiranje muske s CD-jev uporabljam Easy CD-DA Extractor, za snemanje na CD v formatu MP3 je pa sigurno treba izbrati dataCD.

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Tricia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?