|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Socialna pomoč???
28.11.2008 14:49:57   
alfist
Lep pozdrav!

Zanima me če je partnerka opravičena do socialne pomoči. Jaz imam bruto plačo 1100 eur, ona brezposelna in prijavljena na zavodu, imava enega otroka, podnajemniško stanovanje (300 eur najemnine). Kakšna je meja za pridobitev pomoči?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Socialna pomoč???
28.11.2008 14:55:03   
lemavrica
Mislim da nekaj čez 400€ dohodka za vse tri skupaj.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu alfist)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Socialna pomoč???
28.11.2008 18:33:49   
Anonimen
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

3 - članska družina: 443,40 EUR

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Socialna pomoč???
28.11.2008 19:26:07   
blaža
Prva odrasla oseba- 221,70, druga odrasla oseba 115,19 in otrok 66,51



Skupaj 403,40 Mega!!!!

Moj mož ima okoli 750e neto, če si jaz po končanem zavodu ne najdem dela bomo 4 članska družina živeli s
550e!!! Kredita za stanovanje, nam pa itak ne bi upoštevali. Megaaa!!!! No sej se bomo že znašli drugače.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Socialna pomoč???
1.12.2008 16:46:32   
karmy85
Pozdravljeni!

Mene pa zanima slednje.Moj ima neto plače okoli 800eur,meni je potekla porodniška in sem brezposelna, na zavod se pa nisem prijavila,ker nismo dobili vrtca.V privat je pa ne bomo dali,ker je predrago.

Ali bi bila lahko upravičena do izredne socialne pomoči?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Socialna pomoč???
1.12.2008 17:21:03   
lotoska
Karmy85, sej če si na zavodu imaš cenejši vrtec, kot če bi hodila v službo. Jaz mislim da bi bilo pametno se tja prijavit. Potem lahko dobivaš socialno pomoč, ali nadomestilo iz zavoda (razen če nisi sama dala odpovedi).

Drugače je pa izredna socialna pomoč namenjena izrednim okoliščinam, ne moreš je dobit vsak mesec. Mislim da imajo CSD-ji kar veliko mero diskrecije pri odobravanju le-te.

< Sporočilo je popravil lotoska -- 1.12.2008 17:23:53 >

(odgovor članu karmy85)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Socialna pomoč???
1.12.2008 17:24:00   
Petr_a
Zaradi zavoda nima cenejši vrtec.
Se gleda na dohodke in ne če je prijavljena

karmy poskusiš lahko ,ni pa garantirano da dobiš ;)

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Socialna pomoč???
1.12.2008 17:27:34   
lotoska
No samo domnevam. Potem to velja le za samohranilke, ali kako? 
Sklepala sem da je brezposelnost takšna okoliščina, zaradi katere pri izračunu za plačilo vrtca ne gledajo na lansko dohodninsko odločbo.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Socialna pomoč???
1.12.2008 17:29:32   
tanikaa
A ni lažje iti na socialno in vse to tam vprašat? Pa še za ziher informacije dobiš.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Socialna pomoč???
1.12.2008 17:33:49   
karmy85
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

A ni lažje iti na socialno in vse to tam vprašat? Pa še za ziher informacije dobiš.


Ja to bom itak šla v sredo na socialno in se pozanimala,ampak za info prej tukaj vprašam,če mogoče kaj veste.

Na zavod se mi ne splača prijavit,ker če bom mogla na kake razgovore hodit,to pa ne morm,ker je nimam komu v varstvo dat.user posted image
25.11. se mi je iztekla porodniška.

Hvala vam za odgovore.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Socialna pomoč???
1.12.2008 18:07:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alfist
Zanima me če je partnerka opravičena do socialne pomoči. Jaz imam bruto plačo 1100 eur, ona brezposelna in prijavljena na zavodu, imava enega otroka, podnajemniško stanovanje (300 eur najemnine).

Ne, legalno ni upravičena do DSP, ker presegate cenzus.

IZVIRNO SPOROČILO: karmy85
Ali bi bila lahko upravičena do izredne socialne pomoči?

Odvisno, za kaj jo potrebujete (pri IDSP je potrebno navesti namen ter prinesti predračun ali v 15-ih dneh po nakazilu račun) in koliko (ter s čim) je obremenjena partnerjeva plača (ki za več kot 30% presega cenzus). Če presodijo, da je res nujno in da ni druge možnosti, potem IDSP lahko dobiš, drugače pa na 800€ za 3 osebe težko.

IZVIRNO SPOROČILO: lotoska
Potem to velja le za samohranilke, ali kako? 

Brezplačen vrtec samo zato, ker si prijavljen na RZZ, ne velja samo za samohranilke, temveč načeloma za nikogar. Če si samo na RZZ, moraš še vedno plačevati najnižji razred. Pogoj za brezplačen vrtec je to, da dobivaš DSP (vsaj delno).

(odgovor članu alfist)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 7:25:32   
lotoska
Najnižji razred vrtca niti ni tak strošek. To sem imela v mislih.
Hvala Kerensa.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 7:43:47   
Kerensa*
Če je eden od partnerjev zaposlen in ima netto plačo manjšo ali enako cenzusu za 3-člansko družino, drugi od partnerjev pa je brezposeln in prijavljen na RZZ, potem bi za enega otroka težko dobili račun več kakor 10% (al' koliko je že minimum). Čim pa eden od partnerjev s svojim dohodkom presega cenzus, potem je pa že odvisno, kolikšno netto plačo ima - na podlagi tega se potem računa višina plačila vrtca. Na tistih 1.100€ brutto za 3 člane (iz 1. posta) to ne bi bil minimum.

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 7:53:22   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: karmy85

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

A ni lažje iti na socialno in vse to tam vprašat? Pa še za ziher informacije dobiš.


Ja to bom itak šla v sredo na socialno in se pozanimala,ampak za info prej tukaj vprašam,če mogoče kaj veste.

Na zavod se mi ne splača prijavit,ker če bom mogla na kake razgovore hodit,to pa ne morm,ker je nimam komu v varstvo dat.user posted image
25.11. se mi je iztekla porodniška.

Hvala vam za odgovore.


Pa bi ti rada službo dobila ali ti je vseeno?

(odgovor članu karmy85)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 8:35:55   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: karmy85

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

A ni lažje iti na socialno in vse to tam vprašat? Pa še za ziher informacije dobiš.


Ja to bom itak šla v sredo na socialno in se pozanimala,ampak za info prej tukaj vprašam,če mogoče kaj veste.

Na zavod se mi ne splača prijavit,ker če bom mogla na kake razgovore hodit,to pa ne morm,ker je nimam komu v varstvo dat.user posted image
25.11. se mi je iztekla porodniška.


Hvala vam za odgovore.


Pa bi ti rada službo dobila ali ti je vseeno?


Neki te ne razumem, sama sem bila namreč na istem pred enim letom. Mož je imel minimalno plačo jz brezposelna doma. Hčerka je šla takoj z 11 meseci v vrtec, jaz pa s trbuhom za kruhom iskat službo. Plačevala sem vrtca 30-40 evrov. Enkrat so me nategnili in sem za dva meseca dela dobila 300€, ampak se nisem dala in si poiskala novo službo in bila bolj previdna. 14.1.2008 sem se redno zaposlila s 1.4.2008 sem zamenjala službo (brez vmesne prekinitve) in še danes delam v isti firmi. Vrtca od januarja plačujem 70-80€ sama imam tud minimalno plačo, z možem delava kontra turnus in se skoraj ne vidiva, o tem da otroka en teden vidim drug pa ne pa ne bom zubljala besed. Ja hudo mi je ampak trenutno drugače ne gre.

tko da, punca otroka v vrtec takoj, ko imaš možnost, ti pa poprimi za prvo delo, toliko da dobiš redno plačilo, potem pa si zraven vzami še kako urico ali dve na teden za iskanje bljše zaposlitve.

pa srečno

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 8:41:26   
blaža
Meni se tudi izteka porodniška in sem pol brez dela. No pa vseeno se bom prijavla na zavodu, ker mi pripada še tam nadomestilo, tako, da moram za enkrat koristit ta vir dohodka, ki nam bo prišel prav za preživetje. No pri nas je ta mali dobil vrtec, bo pa z mano dokler ne najdem službe. Če bom imela kak razgovor na zavodu, ga lahko vzamem tudi s seboj. V tem ne vidim problema.

Zdej nisem razumela al ti nadomestilo na zavodu sploh pripada , al ne?! Če ti, in nimate za živet, mi se zdi neumno, da začasno to ne izrabiš. Za otroka pa boš morala poiskat slej ko prej varstvo, da boš lahko poiskala službo in šla delat. Vsaj jaz imam tak namen, ker bo moja plača še kako prav prišla. Socilana nam pa itak ne pripada, pa si z njo tudi dosti ne bi mogli pomagat, ki itak ne bi sfolgali, tako, da vidim rešitev v službi.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 8:48:23   
karmy85
Narobe ste me razumeli.
Letos smo mislili,da bi šla T v vrtec decembra,ampak nismo bili sprejeti,smo imeli premalo točk.Zdaj pa čakamo,če bo kdo kao odpovedal,da bo kakšen prostor frej.Samo bomo na vrsto prišli šele drugo leto,smo na 11.mestu in 11 jih je še pred mano.user posted image

Zelo zelo rada bi šla delat,ker se mi ne da več doma bit,s T mi ni hudo bit.Bi rada zaslužila €,v privat varstvo je pa ne morva dat,ker naj še povem.
Pri meni doma,delava na podstrešju stanovanje,ker trenutno živiva z mojim očijem.Tako,da privat varstvo,ki so draga,odpade.

Babice nima nobene,da bi jo popazila in tudi nobene ne poznam,ki čuva otroke.
Prosim,ne me razumet,da se mi ne da delat,ker to ni res.user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 8:50:04   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: karmy85

Na zavod se mi ne splača prijavit,ker če bom mogla na kake razgovore hodit,.


po tem sem sklepala, da ti ni ravno, da bi imela službo user posted image  kako pa jo misliš dobit kot prek razgovorov user posted image

(odgovor članu karmy85)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 8:50:12   
karmy85
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Meni se tudi izteka porodniška in sem pol brez dela. No pa vseeno se bom prijavla na zavodu, ker mi pripada še tam nadomestilo, tako, da moram za enkrat koristit ta vir dohodka, ki nam bo prišel prav za preživetje. No pri nas je ta mali dobil vrtec, bo pa z mano dokler ne najdem službe. Če bom imela kak razgovor na zavodu, ga lahko vzamem tudi s seboj. V tem ne vidim problema.

Zdej nisem razumela al ti nadomestilo na zavodu sploh pripada , al ne?! Če ti, in nimate za živet, mi se zdi neumno, da začasno to ne izrabiš. Za otroka pa boš morala poiskat slej ko prej varstvo, da boš lahko poiskala službo in šla delat. Vsaj jaz imam tak namen, ker bo moja plača še kako prav prišla. Socilana nam pa itak ne pripada, pa si z njo tudi dosti ne bi mogli pomagat, ki itak ne bi sfolgali, tako, da vidim rešitev v službi.


Ne,nadomestilo na zavodu mi ne pripada,ker sem bila pred porodniško zaposlena samo za 4 mesece.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 8:52:03   
karmy85
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: karmy85

Na zavod se mi ne splača prijavit,ker če bom mogla na kake razgovore hodit,.


po tem sem sklepala, da ti ni ravno, da bi imela službo user posted image  kako pa jo misliš dobit kot prek razgovorov user posted image


Ja res sem čudno napisala.Sem pa premišljevala o 4-urnem delavniku,tako da se morva še z mojim pomenit.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 8:57:03   
blaža
Ne sej ni blo mišljeno tako, da se ti ne da it delat. sem razumela kaj si hotela povedat. Problem je samo v tem, da moraš v službo, ker nimate dohodka. Problem je pa varstvo. Ma vseeno si se mogla vpisat na zavod. Bi vsaj nekaj dobila. user posted image

Kaj pa varstvo pri kaki sosedi? Imaš kakšno možnost? Si dala kak oglas, za varstvo, da rabiš? Vem, da so privat varstva draga, mogoče bi vam pa zneslo vsaj ene dvesto e plačat, če bi ti delala in bi vsaj ene 600-700e zaslužla. spet vprašanje kako imaš izobrzbo, pa kako delo lahko najdeš. vem, da je problem, saj smo v podobni situaciji, s tem, da jaz imam varstvo, kar pomeni veliko. Sem bla pa pripravljena tudi na to, da ga ne dobim v vrtcu in sem se menla z eno sosedo, ki čuva, da bi mi ga čuvala, če ne bi dobila vrtca. No zdej vrtec je, samo še službo si moram poiskat.user posted image

(odgovor članu karmy85)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 9:02:34   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: karmy85

Na zavod se mi ne splača prijavit,ker če bom mogla na kake razgovore hodit,.


po tem sem sklepala, da ti ni ravno, da bi imela službo kako pa jo misliš dobit kot prek razgovorov


Ja res sem čudno napisala.Sem pa premišljevala o 4-urnem delavniku,tako da se morva še z mojim pomenit.



Ja ma tudi za štiri ure boš pol rabla varstvo in še dohodek bo ful majhen, pa še varstvo bo treba plačat. Res le za štiri ure, boš mela pa dohodek majhen, edino če nimaš neko fulll dobro plačano delo, da se ti splača delat za 4 ure.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Socialna pomoč???
2.12.2008 9:21:01   
karmy85
Ja moja izobrazba je prodajalec in ni nevem kolk fajn plačano,500eur nekje.
Za 200 eur varstva tukaj v bližini mojega kraja itd.se ne da dobit,imajo cene od 300-500eur in res nama ne znese.
Ker sva že računala,če bi pa hotela delat 4 urni delavnik,bi pa se z mojim nekako menla,da bi jo čuval,sam to bi se res težko zmenila,ker dela od 6,7h do 17h.Ima tako službo,da bi težko prej nehal.

Mah,se bova že nekako zmenila.user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Socialna pomoč???
11.12.2008 12:28:43   
Tjaša23
varstvo lahko dobiš poglej malo študentke ali pa kako tako varijanto,

drugače je pa vse boljš kot nič tud tvoj poklic pa čeprav dobiš samo 500 eur, jaz sem bila v pisarni pa nisem nič boljš dobila ne vem kaj si ti predstavljaš, današnji časi so težki in jaz vem da bi šla delat tud sam za 300 ali 400 eur pač vsaj tok bi mela za varstvo ali pa za položnice malo peračunja pa boš videla kaj se  ti najbolj splača.


_____________________________

naša mala princeska je Lina 15.08.08


(odgovor članu karmy85)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Socialna pomoč???
15.12.2008 22:50:58   
princeska29
koliko pa bi dobila jaz brezposelna mamica z dvema otrokoma

(odgovor članu Tjaša23)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?