|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sok rdeče pese - bljak!
28.1.2008 9:07:52   
Metuljček Cekinček
Ker se po osmih tednih nosečnosti počutim precej slabotno (rezultatov krvnih preiskav še nimam, ker sem bila šele prejšnji teden na prvem pregledu), sem se odločila, da bom začela piti sok rdeče pese (zarasi železa).

Prvi in drugi dan je še šlo, danes zjutraj pa si niti slučajno nisem mogla predstavljati, da kaj tako ogabnega okusa zlijem vase. Moram pa reči, da sem se čez vikend veliko boljše počutila (kar seveda ne pomeni, da je to zaradi soka rdeče pese).

Ima katera kakšen recept za izboljšanje tega soka? Sem razmišljala, da bi ga razredčila z vodo, pa bi ga potem bilo samo več za spiti user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
28.1.2008 9:10:57   
rosen
Dodaj sok pomaranče ali grenivke!

_____________________________

------------------------------------------------
krade mi te cesta, kradu mi te ljudi.........
------------------------------------------------

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
28.1.2008 11:59:06   
Mikica
Meni tudi ni bil všeč okus rdeče pese, piti pa sem morala zaradi pomanjkanja železa, pa sem potem poskusila s sirupom Endovital (sok rdeče pese in med), pa je bilo veliko boljše.

(odgovor članu rosen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
28.1.2008 13:48:06   
Naja30
Iztisni sok pomaranče ali grenivke (jaz dam vsako po eno) in zmešaj s sokom rdeče pese. Zelo dobro!

(odgovor članu Mikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
28.1.2008 15:36:57   
eole
kateri sok pa kupujete? ali si ga same stiskate?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
28.1.2008 15:42:04   
Markova
Jaz kupujem tistega od Hoferja. Stisni noter limono, pomarančo ali grenivko, skratka nekaj s c vitaminom. Zaradi okusa in učinka.

(odgovor članu eole)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
28.1.2008 15:43:24   
Anonimen
Itak ga moraš piti skupaj s kakšnim pomarančnim sokom, ker C vitamin pomaga pri absorbciji železa. Tak, zmešan, je pa čisto O.K.

(odgovor članu Markova)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
28.1.2008 16:04:05   
Metuljček Cekinček
Hvala za nasvete! Bom poskusila kombinacijo s pomarančnim sokom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
29.1.2008 18:21:27   
karmar
Verjetno da je tudi v Hoferjevem veliko vitaminov, ampak jaz vseeno pijem Fructalovega, ker je bolj naraven. Mislim pa da če bi jedla kislo ( vloženo )  peso, bi blo isto. Meni osebno je ljubša.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
29.1.2008 18:39:24   
hokejistka
Se pridružujem mnenju mikice. Meni je Endovital sirup zelo v redu. Pa mi je drugače rdeča pesa naravnost ogabna. Endovital sirup mi je pomagal že v nosečnosti. Sem imela hemeglobin ravno na meji in mi ga je uspelo s pomočjo tega sirupa zelo izboljšati, da ni ni bilo potrebno jesti železovih tablet. Po pordu sem ga pila 14 dni in sem zelo hitro okrevala. Sedaj sem 6 tednov po pordu in se počutim odlično.

Dobi se ga v Sanolaborju in je kar precej drag. Meni je pomagal.

(odgovor članu karmar)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
30.1.2008 14:51:32   
tweetek
Če ti rdeča pesa res ne paše, lahko ješ tudi suhe slive ali sihe marelice. Sem imela jaz tiud premalo železapa sem jedla marelice in se mi je izboljšal. Pese pa jaz tud ne ljubim preveč user posted image

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
31.1.2008 11:18:09   
srček30
Probaj kupit svežo rdečo peso, jo skuhaj, ampak ne v vodi, na pari (najboljše če imaš tak lonec v katerem lahko kuhaš na pari (AMC ali Tefal). pol pa tisto kuhano rdečuo peso na tanko zreži in si jo okisaj. Dosti boljša je kot sok in če je kuhana na pari ostanejo vsi vitamini in železo v njej.
Sem imela tud jaz slabo kri, pa sem si prisilila goveje in konjske zrezke na žaru, pa tako rdečo peso, ki je res dobra, pa se mi je full zboljšalo.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
8.10.2008 10:11:54   
honey
Da ne bom odpirala nove teme, bom kar tukaj vprašala, če mi zna katera svetovati: piti bom morala sok rdeče pese (sicer iz drugih razlogov, ampak princip je isti user posted image ). Pa bi jo najraje zmešala v sokovniku z ostalo zelenjavo in sadjem. Zdaj samo ne vem, ali lahko dam surovo peso v sokovnik, ali mora biti kuhana? Mi zna kdo povedat?

(odgovor članu srček30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
8.10.2008 13:13:30   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: rosen

Dodaj sok pomaranče ali grenivke!


user posted image user posted image user posted image  Ja, super ideja, sploh, ker se železo veže v prisotnosti vitamina C. user posted image

(odgovor članu rosen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
8.10.2008 13:36:00   
krfjolca
Honey, pesa naj bi bila za sok surova.

Sicer pa, kar se tiče železa, rdeča pesa sploh nima tako veliko železa v sebi. Pravzaprav ga ima zelo malo. Veliko več ga je v raznih semenih, oreščkih, zelo veliko tudi v temni čokoladi.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sok rdeče pese - bljak!
8.10.2008 14:20:35   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Honey, pesa naj bi bila za sok surova.

Sicer pa, kar se tiče železa, rdeča pesa sploh nima tako veliko železa v sebi. Pravzaprav ga ima zelo malo. Veliko več ga je v raznih semenih, oreščkih, zelo veliko tudi v temni čokoladi.


user posted image  Ja, samo oreščkov ne moreš stisnit, ali pa jih pojest tri deci na dan. Koristijo pa (no, razen arašidov), pa suhe, nežveplane marelice in fige.

LP!

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?