|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Soroya oz. Soraya
29.5.2012 1:35:39   
TamiRami
Ali sta vam kaj všeč? Sem gledala en seznam z imeni in mi ta dva izstopata, pa me kar tako zanima še širše mnenje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 5:32:26   
carbene
Za Sorayo sem že slišala, za Soroyo še ne. Sicer sta zanimivi (vprašanje je samo, koliko pašeta v slovenski prostor), vendar bi ju jaz pisala z j namesto y.

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 6:59:18   
ajataja
Mi nobeno ni všeč user posted image

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 7:03:47   
Tutan
Nobeno.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 7:27:31   
aprilčica07
Ne eno, ne drugo user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 7:50:38   
betty.ford
ne.
preveč eksotično zame.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 8:06:24   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: carbene

Za Sorayo sem že slišala, za Soroyo še ne. Sicer sta zanimivi (vprašanje je samo, koliko pašeta v slovenski prostor), vendar bi ju jaz pisala z j namesto y.


Ce bo ta otrok kdaj potem sel v anglesko govorece dezele, ga bodo klicali Soradza in ne Soraya, ker j berejo kot dz...ce je ime tuje ne vem zakaj ga sloveniti, sej se se vedno slisi tuje, samo zmedo naredis.

Sicer pa meni imeni nista vsec.

(odgovor članu carbene)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 8:19:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 8:49:38   
carbene

IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba


IZVIRNO SPOROČILO: carbene

Za Sorayo sem že slišala, za Soroyo še ne. Sicer sta zanimivi (vprašanje je samo, koliko pašeta v slovenski prostor), vendar bi ju jaz pisala z j namesto y.


Ce bo ta otrok kdaj potem sel v anglesko govorece dezele, ga bodo klicali Soradza in ne Soraya, ker j berejo kot dz...ce je ime tuje ne vem zakaj ga sloveniti, sej se se vedno slisi tuje, samo zmedo naredis.

Sicer pa meni imeni nista vsec.

Roko na srce, novodobne skovanke zvenijo precej bolj tuje kot ti dve imeni.

V angleško govorečih deželah bo pa tudi kakšna Julija postala Džulidža, pa imena zato ne boš zapisala kot Yuliya. user posted image Treba je gledati na to, kje bo otrok verjetno preživel večino svojega življenja, in najbolj smotrno je zapis prilagoditi temu. In če obrnemo - zakaj pa potem imena, ki zvenijo povsem domače, včasih na pobudo staršev zapisujemo na tuj način - ko na primer Larisa postane Larissa, Lija postane Liya itd.?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 12:57:32   
Anonimen
kt de je važn kk ga bojo v tujini klical. js bi se najprej uprašala kako bojo otroka tu klicali.
kakšen pomen pa imata ti dve imeni? mi je pa soraya nekak bolj všeč

(odgovor članu carbene)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 13:36:43   
petruska
Soraya \s(o)-ra-ya\ as a girl's name is pronounced sor-RYE-ah. It is of Farsi and Persian origin, and the meaning of Soraya is "princess". Variant of Sarah. The first wife of the last Shah of Iran.
Soraya has 1 variant form: Soreeyah.
For more information, see also the related name Thurayya.
Baby names that sound like Soraya are Zoraya, Saroya, Saraia, Surayya and Zorya.
View a list of the 3 names that reference Soraya.




Soraya (Persian: ثريا ) is a female name of Persian origin. It is derived from the Arabic term for the Pleiades. It may refer to:
  • Soraya Tarzi (1899–1968), wife of King Amanullah Khan of Afghanistan; as Queen she was an outspoken feminist leader
  • Soraya Esfandiary-Bakhtiari (1932–2001), second wife of Mohammad Reza Pahlavi of Iran, known during her marriage as Queen Soraya
  • Soraya (musician) (1969–2006), Colombian-American singer/songwriter, guitarist, arranger and record producer, Grammy winner Singer-songwriter and breast cancer advocate.
  • Soraya Arnelas, a Spanish singer
  • Soraya Saga, Japanese illustrator and video-game story-writer
  • Soraya, a small lunar crater within Alphonsus
  • Soraya Serajeddini (1960–2006), Kurdish-Iranian human rights activist
  • Soraya Telles (born 1958), Brazilian former middle distance runner
  • Soraya M. is the subject of the 2008 film The Stoning of Soraya M..
  • Sooraya Qadir (Dust), a Marvel comic book character from the X-Men series
  • Soraya is the title given to a person speaking the Soreth language, Soreth is a form of moderate day Aramaic, it also refers to people who are of Assyrian or Chaldean origin
  • Soraya, a song on the album Animals as Leaders (album) by the band of the same name
  • a sunflower variety

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 19:32:19   
TamiRami
Sem iz firbca vprašala, tudi meni za naše okolje najbolj ne potegneta. Sem pogledala na surs-u, v Sloveniji jih je z imenom Soraya 9, z imenom Soroya pa od 0-4. Kolikor razumem sta arabski imeni oz. jih bolj tam uporabljajo. Saj ne, da bi imela kaj proti arabskim imenom, ampak ta izstopajoči za slovensko okolje. Sicer sem pa enkrat na enem forumu prebrala, da sta tudi Sara in Hana mulimanski imeni oz. jih muslimani na veliko uporabljajo. 

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 19:52:00   
carbene
Zato pa SURS:

Soraja: 24 user posted image

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 20:19:51   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: carbene

Zato pa SURS:

Soraja: 24 user posted image



eno od teh pa poznam. samo ime mi ni nič posebnega.

_____________________________



(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 22:12:06   
krtek 1
Sem enkrat mimogrede slišala,da ime Soraja pomeni po naše Zlatka.Ne bom pa trdila,da to drži..
Drugače bi se ga pa lahko navadila,mi je kar všeč,veliko bolj kot Zlatkauser posted image


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 22:36:56   
HHH
Ne eno ne drugo mi ne potegne.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 22:50:51   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1
mi je kar všeč,veliko bolj kot Zlatkauser posted image


men tud user posted image

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Soroya oz. Soraya
29.5.2012 23:04:23   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1

Sem enkrat mimogrede slišala,da ime Soraja pomeni po naše Zlatka.Ne bom pa trdila,da to drži..
Drugače bi se ga pa lahko navadila,mi je kar všeč,veliko bolj kot Zlatkauser posted image





Ne Zlatka, ampak Cvetka..poglej petruskin seznam pomena imena in na koncu je "sunflower variety"user posted image

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Soroya oz. Soraya
30.5.2012 21:17:04   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1

Sem enkrat mimogrede slišala,da ime Soraja pomeni po naše Zlatka.Ne bom pa trdila,da to drži..
Drugače bi se ga pa lahko navadila,mi je kar všeč,veliko bolj kot Zlatkauser posted image


[/quote


Ne Zlatka, ampak Cvetka..poglej petruskin seznam pomena imena in na koncu je "sunflower variety"user posted image






NO,pol pa Cvetkauser posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Soroya oz. Soraya
31.5.2012 7:25:50   
Tippi
Meni imena kjer so vmes iksi in ipsiloni niso všeč. Je pa to čist stvar okusa. Če sta ti všeč, zakaj pa ne!

Zamenjava z J-jem se mi zdi veliko boljša!

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Soroya oz. Soraya
13.6.2012 18:07:35   
iza.

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Meni imena kjer so vmes iksi in ipsiloni niso všeč. Je pa to čist stvar okusa. Če sta ti všeč, zakaj pa ne!

Zamenjava z J-jem se mi zdi veliko boljša!


Se povsem strinjam... Zdaj je pač očitno moderno, da se v imenih uporabljajo podvojene črke in črke, ki niso naše. To je pač zdaj moda, da ime zgleda čim manj slovensko in čim bolj tuje.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Soroya oz. Soraya
13.6.2012 20:42:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: iza.
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Meni imena kjer so vmes iksi in ipsiloni niso všeč. Je pa to čist stvar okusa. Če sta ti všeč, zakaj pa ne!

Zamenjava z J-jem se mi zdi veliko boljša!


Se povsem strinjam... Zdaj je pač očitno moderno, da se v imenih uporabljajo podvojene črke in črke, ki niso naše. To je pač zdaj moda, da ime zgleda čim manj slovensko in čim bolj tuje.


meni je pa veliko bolj logično da tuja imena pišemo v tuji varianti, slovenska ali s časom poslovenjena (a la biblijska) pa "po slovensko". res, dejmo zapisat Dženi, Ešli in Huan, da bo ja slovensko. user posted image treba je vedet, da je cirka dve uri v vsako smer druga država (jup, majhni smo in če že damo tuje ime..)

vedno me strese ob misli, da bi moje ime v ameriki prebrali Mateidža user posted image in user posted image

(odgovor članu iza.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Soroya oz. Soraya
14.6.2012 10:58:50   
iza.

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: iza.
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Meni imena kjer so vmes iksi in ipsiloni niso všeč. Je pa to čist stvar okusa. Če sta ti všeč, zakaj pa ne!

Zamenjava z J-jem se mi zdi veliko boljša!


Se povsem strinjam... Zdaj je pač očitno moderno, da se v imenih uporabljajo podvojene črke in črke, ki niso naše. To je pač zdaj moda, da ime zgleda čim manj slovensko in čim bolj tuje.


meni je pa veliko bolj logično da tuja imena pišemo v tuji varianti, slovenska ali s časom poslovenjena (a la biblijska) pa "po slovensko". res, dejmo zapisat Dženi, Ešli in Huan, da bo ja slovensko. user posted image treba je vedet, da je cirka dve uri v vsako smer druga država (jup, majhni smo in če že damo tuje ime..)

vedno me strese ob misli, da bi moje ime v ameriki prebrali Mateidža user posted image in user posted image


No saj posvoje imaš prav. Jaz sem s svojim postom bolj ciljala na recimo imena kot je naprimer Ana, ki je v slovenskem prostoru prisoteno že kar nekaj časa, ampak ga potem nekateri zapisujejo Anna, ker zgleda bolj special in oh in sploh tuje. Podobno je tudi potem z imeni Alex, Max, Alya, Gabriella... Pač tako kot napišemo pravilno slovensko pica in ne pizza, ker je to sposojenka, mislim, da bi bilo treba tudi imena, ki so prisotna v večjem številu ali dalj časa pisat poslovenjeno. Sicer pa jaz se s tem kako bi moje ime prebrali v Ameriki, Franciji, Nemčiji itd. res ne ukvarjam. Ne vem zakaj bi recimo ime svojega otroka prilagajala tujini. Že res, da bo morda enkrat v prihodnosti živel v tujini, se mi zdi pa vseeno bolje, da je recimo Anže in mora v tujini vsem pojasnjevat kako se njegovo ime napiše in izgovori, kot da mu dam ime Jāzeps, da bo ja edini v Sloveniji pa da res nikomur ne bo jasno, kako ime prebrat, kaj šele napisat. Ampak, saj bodo v Latviji vedeli, da je Jože. user posted image

_____________________________

Andrej - 2011
Anton in Pavel - 2012

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?