|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 8:07:35   
ZARA
A pri vaših otrocih to drži. Pri nas bo kar res. Veliko spi in res je suha muha.

3.8 let /105 cm/ 14kg

SPANJE

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 8:16:26   
Marogica
Pri ta velikem sigurno, ker je že od rojstva suhec, trenutno pa se mu skoraj rebra vidijouser posted image  Pri ta malem pa samo delno. Je spal vedno dosti, pa je bil nekje do pred pol leta (sedaj 3 leta) bolj poln kot pa ne.

Kaj pa vem? Te študije....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 8:21:50   
ZARA
No, pa daj še mere napiši, da malo primerjamo. A sta velika?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 8:29:10   
altati
ja, definitivno drži.
Sploh za starejši dve. Obe sta zaspanki in obe suhi muhi.
Mali je pa tudi zaspanec, a je kar konkreten deček, vsekakor pa ni debel.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 8:30:07   
altati
hm, mere:

11,5 let, 142 cm, 32 kg
6,5 let, 128 cm, 20 kg
15 mesecev, 80 cm, 11kg

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 8:42:01   
lelaval
Če gledam po  svojih- bo kar držalo. Najstarejša še zdaj spi ogromno, pa nikoli ni bila debela (12-13 ur pri 10 letih, pa še popoldne pravi, da je zaspana user posted image  - ali pa lena - sploh, če mora sobo pospravit user posted image ). Sin pa se zbudi, kakor je svetlo - spi skoraj pol manj, kot hči, pa je bolj buckast. Najmlajša pa tudi spi kar precej, je ogromno, pa ni debela.
Mer pa ne vem točno - približno
user posted image 10,5 let, 140 cm, 32 kg
user posted image  9 let, 149 cm, 43 kg
user posted image  2,5 let, (višine ne vem), 13,5 kg

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 9:03:36   
aluš
Pri nas spita oba povprečno. No, tamali /star ravno 4 leta) gre pri mami večkrat še čez opoldne spat. Ta velik ne je že od malega, je skoz suhec, sedaj je sdicer kar se hrane tiče bolje, rad je, ampak je pa izbirčen. Tamali je majhen rad jedel, sedaj mu ni nič. Mere:

user posted image  10,5 let =  152 cm, 37 kg
user posted image  4 leta  = 110 cm, 18 kg (približno, se moramo odma točni izmerit in stehtat, ampak prav veliko po moje ne bo drugače)

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 9:09:39   
Anonimen
Ja, rpi nas bi kar držalo. No, zdaj ne več toliko, ampak kot majhen je pa res veliko spal. Je pa itak skozi zelo malo.

(odgovor članu aluš)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 9:10:54   
Jančika_
Oba spita kar precej, pa ima tavečji pri 3,5 letih 14 kil, tamali pa pri letu in pol 13 kil (če ne že več; se mi zdi, da je spet malo ojačaluser posted image , ga moram nocoj stehtat). Tamali spi pravzaprav še precej več kot tavečji. Tako da ne, pri nas ne drži.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 9:15:55   
Anonimen
Pri nas tudi ne drži user posted image , starejša (marca 4 leta) je velika 109 cm in ima 13,8 kg pa spi praktično nič...Običajno zaspi okoli enajsto zvečer in je pred osmozjutraj  že pokonci. Čez dan ne spi nič, no OK morda se enkrat na 14r dni zgodi, da jo zmanjka za kakšne pol ure... Mala pa je stara 5 mesecev, kar dosti spi in je kot "buhteljček", velika 68 in tehta 7300g.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 9:18:55   
eva1
Še moja dva!
Luka skoraj 3 leta-nekje okoli100cm in cca15-16 kg
Alja 1 leto, cca. 80cm in okoli 11 kg
Oba spita ponoči  kot topa po 12-13 ur v kosu ! Noben ni lih suh, debel pa tut ne!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 9:19:06   
Lunca1
Moja je stara 3 leta in tehta pri 96 cm 13,5 kg. Spi pa ponoči od 20h do cca. 7h in v vrtcu še ene 2 uri. Se pravi delno drži, kadar je v vrtcu.user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 9:59:31   
total
Kaj pa vem,spi čist različno pa ima pr 3,5 leta 104 cm,15,8 kg.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 10:00:34   
monja79
Pri nas ne drži.
Dvoletnik je visok 89 in tehta 11 kg -  suhec in drobižek, pa zelo malo spi (od 22. do 7., pa čez dan ga komaj nahecamo še za kakšno urco).
Dojenčica (6 m) je večja zaspanka in tudi bolj zalita, a hude sile pri velikosti in teži tudi pri njej ni. Smo bolj take koščene sorte že od rojstva user posted image .

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 10:15:35   
Anonimen
Seveda drži, Zaronja user posted image

Tamaledva veliko spita, oba sta drobna:
- 4 leta / 108cm / 16kg
- 1 leto / 76cm / 8kg

Jaz pa bolj malo spim. Tudi zame drži tvoja predpostavka user posted image

(odgovor članu monja79)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 11:19:36   
Maxica
Kaj pa vem, pri nas bi vedno lahko oba več spala. Pa se mi zdi, da smo v nekakšnem povprečju tako pri spanju kot pri merah.
Max 3 leta in 4 mesece 100 cm, 15,5 kg (spi cca. 11h na dan)
Lan 1 leto in 2 meseca 79 cm, 10,5 kg (spi cca. 13h na dan)


_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 11:26:58   
dory
Hm, pri nas spimo šele skoraj dve leti in ima pri
3,7let 108cm in 17kg...

Spi pa od osmih zvečer do petih zjutri, pa opoldansko spanje 3-4ure...nekej je :)

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 11:31:34   
Anonimen
Evo, to lahko jaz pri sebi uporabim za izgovor. Sem predebela, ker premalo spim.user posted image
Tamaldva pa nista debela niti pretežka, spita pa definitivno premalo. Jaz rabim več spanca kot tadva.user posted image Špela je velika 87 cm in težka 11 kil (samo je zdej mal shujšala, ko je bila bolana), mali pa spi in ga ne morem zdele zmerit in stehtat, ima pa okrog 70 cm in 8,5 kil, samo to je res na uč. Ni pa debel, sploh nima šlavfov.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 11:32:41   
Anonimen
Aja, spita pa povprečno 9-10 ur na noč, pa Špela podnevi spi mogoče eno uro, Jure pa včasih 2x, včasih pa 3x po pol do ene ure.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 12:17:15   
lukec
Naš bo čez en teden star tri leta. Velik je 101 cm in tehta malo manj kot 16 kil. Spi pa rad. Čez noč 10-11ur, popoldan pa v vrtcu najbrž kakšno dobro uro zaradi sistema, če ja pa doma pa kar 2,5 ure. Debel ni bil nikoli, je že od rojstva bolj pri suhih (2700g).

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 14:21:43   
Rubin.
Jaz pa mislim, da ima spanje samo posredno vezo: tisti, ki več spijo, verjetno manj jedo,  tisti pa ki, manj spijo pa več jedo.
Sploh pa je bila ta študija izvajana na 7-letnikih, ki čez dan itak več ne spijo, če pa gredo zvečer kasneje spat, pa mogoče kaj več grickajo, posledece, pa itak poznamo user posted image .

Moja mala mis, normalno spi in normalo je in posledica; normalna višina in kilaža user posted image .

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Spanje. Drži ali ne?
3.1.2008 18:02:27   
skuštrana
Pri nas kar drži..Ima 3 letnica 102cm ter 14kg...Spi pa najmanj 12 ur na noč, podnevi ne spi več. Prava suha južna jeuser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Spanje. Drži ali ne?
4.1.2008 21:20:54   
caillou
E spi veliko manj kot N, pa je E suha muha, N pa orng dec. Ne držiuser posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Spanje. Drži ali ne?
4.1.2008 21:52:34   
viv_
Pri nas tudi ne drži.

Ta velika spi, pa je pri 4 letih 110 cm in 20 kg, tamala spi, pa je pri 1 letu 76 cm in 10 kg - suha muha.

Če pa pogledam mene pa Ben A. Fleka pa drži:
jest bi non stop spala, 166/53, on pa ful malo spi 196/115 user posted image user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Spanje. Drži ali ne?
4.1.2008 22:07:14   
karmy
uff moj tud rad spi. gre spat tam nekje okoli osmih, pa spi do ene sedmih,osmih,devetih - odvisno koliko je zmatran bil tisti dan. star je 5,5 let - no 2 meseca ga loči do 6 leta/ cca 120 cm in okoli 22 kg

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?