|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje 7 mesečnega otroka
2.7.2015 7:56:46   
UBNM
Živjo
Naš mali je star 7 mesecev.
Po dnevnih ritualih pride čas ko mora iti spat.
Zaspi sam, v svoji posteljici, brez najine pomoči. Ob cca 19-20h. Od prvega dne dalje je enak sistem.
Super ane?

No, potem pride pa noč =) Mali se zbuja vsako noč na 2uri. Začne se ob cca 1:00h in traja do 7:00h.
Prebrala sva, da bi lahko šlo za "priučeno lakoto" - in smo začeli z borbo =)

Sedaj mine nekaj časa in zaspi nazaj brez dojenja. Včasih pa jok preraste v histerijo in ga nahraniva.
Vseeno pa se ne moreva izognit zbujanju na dve uri, včasih se to dogaja vsake 15 minut. Se zbudi, dobi dudo in božanje, zaspi nazaj...čez 15 min enak postopek.

Kaj naj narediva, da bo spal dlje, več ur skupaj, brez prebujanja ? Je sploh možno pričakovati, da bi spal od 20h do 6h s samo enim hranjenjem?

Hvala za vse odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spanje 7 mesečnega otroka
2.7.2015 9:42:59   
bskrle
Jaz bi poskusila s homeopatskim zdravili, ker gre za nočni nemir, mogoče mu rastejo zobki, mogoče, je v fazi intenzivnega gibanja
Drugače je pa tako zbujanje del običajnega življenjauser posted image

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu UBNM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spanje 7 mesečnega otroka
2.7.2015 10:12:39   
Balerina
Pri nas se je obneslo crklanje. Pač smo jih dali ka nama in so mirno naprej spali midva pa tudi. Če mirno zaspi ob božanju pač pogreša bližino, varnost.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spanje 7 mesečnega otroka
2.7.2015 12:31:08   
mistina
Moja dva fanta sta se oba prvih 7 mesecev zbujala na dve uri zaradi lakote in sem ju vsakič podojila (ta starejši se je nekaj časa dojil celo na vsako uro). Ker sta po tem vedno zaspala mi nikoli ni niti na misel prišlo, da bi ju učila, da se ponoči ne je. Pri 9 mesecih sem obakrat nehala z dojenjem in sta dobila flaško ponoči tolikokrat, kot sta jo želela. Oba sta pri 11 mesecih prespala celo noč (vsaj 10 ur). Jaz sem jima pustila njun ritem.

naj omenim da ima soseda, ki je pri 6 mesecih začela z "nočnim šolanjem" dojenčka še danes težave z njegovim spanjem. Mali se pri 2 letih ponoči nenehno zbuja (tudi po 20x na noč), ker mu manjka bližina (ko ga eden od staršev poboža zaspi nazaj).

Meni se 7 mesečnik zdi še malce premali, da bi se ponoči zbudil zgolj 1x. Je res, da nekateri prespijo noč že zelo zgodaj, ampak to ne pomeni, da je tak ritem potrebno vsiliti še ostalim. Tvoj otrok je še zelo majhen in morda še vedno potrebuje ponoči mleko. Priučena lahkota, karkoli naj bi že to pomenilo (sicer mi je jasno, ampak me zelo moti, ko bi nekateri radi vse otroke spravili v en kalup, otroci so si med seboj zelo različni), velja za starejše otroke, ne pa dojenčke.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spanje 7 mesečnega otroka
2.7.2015 17:36:13   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Pri nas se je obneslo crklanje. Pač smo jih dali ka nama in so mirno naprej spali midva pa tudi. Če mirno zaspi ob božanju pač pogreša bližino, varnost.



meni se ni dalo toliko vstajat, pa sem ga dala v družinsko posteljo user posted image in smo se vsi zbujali naspani user posted image

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spanje 7 mesečnega otroka
2.7.2015 20:42:50   
peregrina
Moj odgovor ti najbrž ne bo v ne vem kakšno pomoč. Naša punca (sedaj 8 mesecev) že od prvega tedna prespi celo noč. Ne ravno vsako, večinoma pa. Kako nam to uspe? Pojma nimam. Ona pač kar spi. Mene je bilo groza, ko je 6 dan prespala celo noč, saj se mi je zdelo, da je še en mal premala za kaj takega. In sem imela prav - ni dovolj pridobivala na teži.
Potem sva jo budila na 3 ure, tudi ponoči. Pa sva obupala, ko se je večkrat zgodilo, da sva pripravila flaško, ona pa ni odprla ust. Pa sva jo previjala, rolala po postelji, ji pela ...

Jaz mislim, da če se zbuja, mu že nekaj manjka. Sicer meni je lahko reči, da našo podojim kadarkoli se ponoči zbudi, ker je to pač res samo enkrat ali 2x na noč ... Ampak jaz bi na tvojem mestu otroka vsakič, ko bi se zbudil, pač podojila. Res ne bi imela srca ga pustit jokat zaradi neke teorije v knjigi.

Ali pa tako kot so predlagale punce - k sebi v posteljo pa je.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spanje 7 mesečnega otroka
2.7.2015 21:10:57   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: mistina

Moja dva fanta sta se oba prvih 7 mesecev zbujala na dve uri zaradi lakote in sem ju vsakič podojila (ta starejši se je nekaj časa dojil celo na vsako uro). Ker sta po tem vedno zaspala mi nikoli ni niti na misel prišlo, da bi ju učila, da se ponoči ne je. Pri 9 mesecih sem obakrat nehala z dojenjem in sta dobila flaško ponoči tolikokrat, kot sta jo želela. Oba sta pri 11 mesecih prespala celo noč (vsaj 10 ur). Jaz sem jima pustila njun ritem.

naj omenim da ima soseda, ki je pri 6 mesecih začela z "nočnim šolanjem" dojenčka še danes težave z njegovim spanjem. Mali se pri 2 letih ponoči nenehno zbuja (tudi po 20x na noč), ker mu manjka bližina (ko ga eden od staršev poboža zaspi nazaj).

Meni se 7 mesečnik zdi še malce premali, da bi se ponoči zbudil zgolj 1x. Je res, da nekateri prespijo noč že zelo zgodaj, ampak to ne pomeni, da je tak ritem potrebno vsiliti še ostalim. Tvoj otrok je še zelo majhen in morda še vedno potrebuje ponoči mleko. Priučena lahkota, karkoli naj bi že to pomenilo (sicer mi je jasno, ampak me zelo moti, ko bi nekateri radi vse otroke spravili v en kalup, otroci so si med seboj zelo različni), velja za starejše otroke, ne pa dojenčke.


S tem se pac ne morem strinjati, ker imamo cisto nasprotne izkusnje.
Prvi otrok ni spal nic, vse do 3 leta. Zbujal se je na minute in ure, kot opisujes, tudi do 20 x na noc. Pri 6 mesecih se je sam odstavil od dojenja. Vse do 1 leta pa sva imela pravilo, dojencek ne joka brezveze in ga nisva nikoli pustila jokat. Vedno sva bila ob njem. Tudi med naju sva ga dajala spat, ampak potem je spanje bilo se slabse, ne samo za naju, ampak tudi za njega. Po 1 letu pa sva zacela z vsemi moznimi metodami, teorijami, izkusnjami drugih starsev.... Poskusili vse mogoce, pa ni nic pomagalo. Pri 3 letih je zacel spat celo noc, kar tak iz ene noci na drugo noc.

Drugi otrok je ze od zacetka spal po 6 ur v kosu, dojenje in potem se 4 ure. Prihajale so noci, ko se je veckrat zbudil, ampak nekako sem ga le 2-3 x na noc dojila. Okoli 4 meseca se je spanje malo poslabsalo, ampak se se je dalo, saj je miceni dojencek. Pri 5 mesecu se je malo prehladil, pa mu je ponoci duda ven padala, zacel se je zbujati na 1 uro.... Takrat sem se odlocila, da ne bo kot pri prvem. Vzela sem mu dudo cez noc. In se sla "solanje" . Podnevi ima se vedno dudo. 1 noc je bila kriza in jok, potem pa milina, od takrat spi cele noci. Zaspi ob 8, brez uspavanja, spi do cca 4 ali 5, potem mal pojokca in zaspi nazaj. Vcasih jokca pol ure, ampak to ni jok, gre za jokec in dremez in potem sam nazaj zaspi, je znal kdaj jamrat tudi po 1 uro.... Ga kar pustim, ker ce ga bozam, se tole spremeni v horjunski jok. Ce je bil jok, sem ga bozala. Zdaj bo 10 mesece star.

Glede na moje izkusnje, bom rekla ni pravila in je vse odvisno od tvojega otroka in vaju dveh. Otroka sigurno nekaj muci, probaj najti kaj. Jaz zdaj razmisljam da je mojega prvega mogoce mucila intoleranca, ki so jo sele zdaj odkrili. Pazi da ga ni prevroce, zdajle res ne rabijo biti prevec obleceni. To sem opazila pri drugem otroku- samo stopinja razlike in ze je muval in se zbujal.

(odgovor članu mistina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?