|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sprememba stalnega bivališča
8.5.2007 10:41:54   
soncece24
Ker iskalnik ni nič pametnega "izpljunil", bom kr vprašala:
-Kaj vse potrebujem za spremembo stalnega bivališča? Predvidevam, da nek obrazec in pisno dovoljenje lastnika nepremičnine (to je moj oče) da se lahko tukaj prijavim, mogoče še kaj?
- Katere dokumente moram spremeniti in v kolikem času, če je katera to pred kratkim dala skozi, prosim če za okvirne cene user posted image
- Koliko je lahko stara slika za OI ali je vseeno in si moraš biti samo podoben? user posted image user posted image
- Kam vse moram javit spremembo stalnega naslova?

Najlepša hvala za pomoč!


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sprememba stalnega bivališča
8.5.2007 10:46:28   
Mina1
Jaz sem šla samo na Mačkovo, tam narediš odjavo starega in prijavo novega, dobiš neka začasen odrezek in to je to.

Jaz sem potem spremenila osebno (rabiš fotko), pa potni list (rabiš fotko ta pravo), vozniškega ni treba, pa v službi sem javila spremembo in oni so potem dalje urejali tole kartico zdravstvenega zavarovanja.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sprememba stalnega bivališča
8.5.2007 10:54:30   
noe
moraš pa sama sporočit vsem kateri ti pošiljajo položnice, izpiske, itd.
lp

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sprememba stalnega bivališča
8.5.2007 10:56:59   
Mina1
Ja seveda, na svojo matično banko greš, da ti vse uredijo, jaz sem morala v matično in sem se načakala, pa nove osebne sem morala imeti s sabo.

Pa v vrtec sem sporočila in tako.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sprememba stalnega bivališča
8.5.2007 11:01:59   
asso
Če ne gre tvoj oče s teboj rabiš samo njegovo izjavo, da se lahko prijaviš. Moraš pa imeti tudi potrdilo, da je lastnik stanovanja (zemljiško knjižni izpisek). Lahko te tudi tvoj oče prijavi...

Osebno moraš menjati v enem mesecu, v nasprotnem primeru user posted image  še sami ne vejo. Ne moreš nič urejat, kjer rabiš OI...

Sama sprememba naslova ne stane nič, mislim pa, da je osebna tam okrog 16€. Slike ne rabiš nove, bistvo je, da je prava za osebno.

Spremembo moraš javit tistim, ki ti kaj pošiljajo: položnice, bančni izpiski...

Lp asso

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sprememba stalnega bivališča
8.5.2007 11:08:14   
soncece24
Hvala za odgovore punce! sem pa šla zdaj malo e-upravo čekirat (prej ni delala stran) in je za osebno taksa za printanje obrazca 9,26 € user posted image user posted image in upravna taksa 7,44 €, tak da res nekje 17 €, čeprav se meni to, da ti printanje obrazca tak mastno zaračunajo zdi ena velika svinjarija.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sprememba stalnega bivališča
14.5.2007 20:50:52   
Jatek
Od danes naprej je možna nova e-upravna storitev in sicer sprememba stalnega bivališča prek interneta. Vse kar potrebujete je veljavno digitalno potrdilo.

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1187&sid=372


(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sprememba stalnega bivališča
21.1.2014 12:41:21   
Nancy3
Zdravo!

A mogoče kdo ve, kako je s tem … Prijavila bom stalno prebivališče na moževem stalnem preb. - pri njegovih starših (midva sicer živiva v podnajemniškem stanovanju v sosednji občini); moje stalno preb. je namreč 200 km stran.

Zanima me, kakšna je razlika, če midva z njegovimi starši prijaviva skupno ali ločeno gospodinjstvo? Da ne bo kdo narobe, razumel, nočeva se midva prijaviti ločeno. Avgusta pa dobiva še otroka.

Najbolj me zanima, če so kakšne razlike za lastnika nepremičnine (v tem primeru je to moj tast), so kakšni podvojeni stroški, v primeru, da prijaviva ločeno?

In kako je potem v obeh primerih z otroškim dodatkom? Verjetno bova morala dokazati, da živiva v podnajemniškem stanovanju in nimava nobene zveze z njunimi prihodki?

Hvala in lp!

(odgovor članu Jatek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sprememba stalnega bivališča
22.1.2014 9:59:42   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Nancy3
Zanima me, kakšna je razlika, če midva z njegovimi starši prijaviva skupno ali ločeno gospodinjstvo? Da ne bo kdo narobe, razumel, nočeva se midva prijaviti ločeno. Avgusta pa dobiva še otroka.

Najbolj me zanima, če so kakšne razlike za lastnika nepremičnine (v tem primeru je to moj tast), so kakšni podvojeni stroški, v primeru, da prijaviva ločeno?

In kako je potem v obeh primerih z otroškim dodatkom? Verjetno bova morala dokazati, da živiva v podnajemniškem stanovanju in nimava nobene zveze z njunimi prihodki?


Ni razlike;
sedaj se lahko prijaviš skupaj z njegovo družino v eno gospodinjstvo, lahko pa že v ločeno.

Ko bosta dobila otroka, pa bodo na UE verjetno predlagali, da se za mladi družini določi samostojno gospodinjstvo.

Za lastnika nepremičnine načeloma ni razlik, razen če občina kakšne komunalne zadeve obračunava po gospodinjstvu, ne po številu prijavljenih oseb.
Poštarji pa delijo reklamne prospekte po številu gospodinjstev -> boste verjetno prejemali dvojne reklame.

OD - ne, ne boste rabili dokazovat glede prihodkov starih staršev, ker se v obračun tako ali tako štejejo samo vajini prihodki.
Preverita pa, kako je glede stroška vrtca v občini, kjer dejansko bivata; mnoge občine imajo namreč za svoje občane nižje cene vrtcev kot za ostale.

In ali še iz kakšnega drugega razloga ne bi bilo smiselno prebivališča prijaviti tam, kjer dejansko bivata.

(odgovor članu Nancy3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sprememba stalnega bivališča
22.1.2014 11:32:15   
Nancy3

IZVIRNO SPOROČILO: petea

OD - ne, ne boste rabili dokazovat glede prihodkov starih staršev, ker se v obračun tako ali tako štejejo samo vajini prihodki.
Preverita pa, kako je glede stroška vrtca v občini, kjer dejansko bivata; mnoge občine imajo namreč za svoje občane nižje cene vrtcev kot za ostale.

In ali še iz kakšnega drugega razloga ne bi bilo smiselno prebivališča prijaviti tam, kjer dejansko bivata.


Hvala za vse odgovore. Tu, kjer sva zdaj, sva začasno in ne veva, koliko časa še bova in kdaj bova menjala stanovanje, saj nisva lastnika. Dokumentov pa se mi ne da menjat vsakih 6 mesecev. :) Sem jih menjala ob poroki zaradi priimka, zdaj pa jih moram spet zaradi prebivališča (ob poroki ga nisem smela spremeniti zaradi štipendije). Tako da se bova tu prijavila samo začasno. Ampak za vrtec itd. šteje stalno, ne začasno, kolikor je meni znano.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?