|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stalno prebivališče dojenčka
17.6.2010 14:50:44   
Ninchy
Živjo!

Mene pa nekaj zanima in sicer, da malo opišem.

Jaz in partner imava ločeno stalno prebivališče, trenutno živiva pri meni. Problem pa se pojavi, ker ne vem kje naj prijavim najinega dojenčka, ki je na poti. Vsekakor bi ga rada prijavila k partnerju, ker se meni zdi boljši pediater v njihovi občini (je samo eden tako da bo sigurno dojenček pri njem - iz drugih občin jih ne sprejema) in tudi v vrtec ga bova vpisala v občini, kjer ima pratner stano prebivališče, ker je obema bolj na roke, ko bova hodila iz službe.

Kakšne težave naju lahko čakajo v kolikor jaz ne spremenim naslova in sta partner in dojenček na drugem naslovu kot pa jaz? Glede patronažne službe vem da ji moral povedati, da sem na drugem naslovu pa ni noben problem so mi rekli. Morda je problem lahko glede bolniške ali pa kaj drugega?

Prosim za pomoč. Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
17.6.2010 15:09:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ninchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
17.6.2010 15:27:39   
Ninchy
Ne ne bom samohranilka bova uradno skupaj, le na ločenih naslovih za enkrat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
17.6.2010 15:32:11   
alda
Pri naju je bilo prvič tako/ pred 13.leti/ in so rekli, da je otrok -dojenček avtomatski prijavljen pri mami oz. na maminem naslovu stalnega bivališča.
Kako je pa zdaj ne vem!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Ninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
17.6.2010 15:37:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
17.6.2010 17:39:09   
alejna
jaz in moja hcerka imava stalno prebivalisce v Sloveniji,ziviva pa v Austriji,tukaj sva zavarovani,tukaj je najin pedijater...in sploh nimava problemov,zaradi naslova user posted image ,sem naju pa tukaj zacasno prijavila,v vseh dokumentih je pa najin stalni naslov (iz Slovenije).Po mojem sploh ni problem ce bo otrok prijavljen na tvojem naslovu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
17.6.2010 18:23:42   
zaspancek1
Ni nobenih problemov, ce ima otrok drug naslov kot ti, niti to ne pomeni avtomatsko kaksnega samohranilstva. Vcasih je res veljalo, da potem nisi mogla dobiti bolniske, danes pa s tem ni tezav. Patronazno moras tako ali tako poklicat sama - tisto, ki pokriva podrocje, na katerem pac bos po porodu (lahko je to cisto en tretji naslov), ker porodnisnice zaradi varovanja osebnih podatkov tega ne smejo vec sporocati zdravstvenim domovom.
Vse v zvezi s porodnisko urejas na CSD, kjer imas ti stalno prebivalisce, vlogo za otroski dodatek (po porodu) pa oddajas na CSD, kjer ima tvoj otrok stalno bivalisce.

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
18.6.2010 21:22:45   
zmajaz
Imam 3 kolegice, ki imajo otrokovo stalno prebivališče prijavljeno pri očetu, same so pa prijavljene še na svojem starem naslovu, pa nimajo prav nobenih težav zaradi tega.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Ninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
19.6.2010 19:50:40   
petea
Kje bo otrok prijavljen, je stvar dogovora med tabo in partnerjem.  Želen naslov vpišeš na obrazec v porodnišnici.

Če bo otrok prijavljen na očetovem stalnem naslovu, ti ne boš mogla urejati dokumentov za dojenčka urejati brez pisnega pooblastila svojega partnerja. In obratno.
Baje bi namreč lahko ukradla lastnega otroka, če bi dobila npr. njegovo osebno izkaznico ... user posted image

In na vseh vlogah bo moral biti oče vlagatelj (vrtec, otroški dodatek ...).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
20.6.2010 0:11:54   
majana79
Ko se je rodil, sem v P kot stalni naslov navedla očetov naslov, moj stalni je bil takrat še v drugi občini (imela sem pa na njegovem naslovu začasnega).

Prav tako sem normalno vložila vlogo za vrtec in otroški dodatek, s svojimi podatki, ne glede na to, da nisva imela istega stalnega naslova. Dokumente za otroka sva pa res urejala skupaj, tako da ne vem kako je v tem primeru.





(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
20.6.2010 17:49:25   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Kje bo otrok prijavljen, je stvar dogovora med tabo in partnerjem.  Želen naslov vpišeš na obrazec v porodnišnici.

Če bo otrok prijavljen na očetovem stalnem naslovu, ti ne boš mogla urejati dokumentov za dojenčka urejati brez pisnega pooblastila svojega partnerja. In obratno.
Baje bi namreč lahko ukradla lastnega otroka, če bi dobila npr. njegovo osebno izkaznico ... user posted image

In na vseh vlogah bo moral biti oče vlagatelj (vrtec, otroški dodatek ...).



Tole pa ne bo drzalo. Vsaj, ce ne gre za kaksen problem skrbnistva. Ce gre samo za razlicne naslove, ne mores kar tako sklepat, da gre za kaksno samohranilstvo ali kaj podobnega... Za vrtec nima veze kdo odda vlogo, isto je npr. z otroskim dodatkom - vlozi ga EDEN od starsev, vlozen pa mora biti na tistem CSD, kamor spada otrokovo stalno bivalisce. To je vsa umetnost. Tudi glede ostalih dokumentov ne bi smelo biti nobenih problemov, saj upravna enota nima pravne podlage za zavrnitev zahtevka OTROKOVEGA ZAKONITEGA ZASTOPNIKA (ki pa je, ce ni kako drugace doloceno, eden ali pa oba starsa - in to ne glede na stalno bivalisce).

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
20.6.2010 19:00:05   
petea
Zaspanček1, očitno nimaš izkušenj s temi stvarmi.

Kopirano iz navodil za izpolnjevanje vloge za otroški dodatek:
''Če starši živijo skupaj, se o tem, kdo od njih bo uveljavljal pravico do otroškega dodatka, dogovorijo. Če z otrokom oziroma otroci (v nadaljevanju: otrokom) živi samo eden od staršev, uveljavlja pravico do otroškega dodatka tisti od staršev, pri katerem otrok živi.''
 
Tudi na UE pogledajo, ali imaš z otrokom skupno prebivališče ali ne, ko daješ vlogo za izdajo dokumentov - če nimaš, ne moreš oddati vloge.
 
Tudi na vlogi za vrtec sem morala popravljati podatke o vlagatelju.
 
Če ima starš drugačen naslov od otrokovega, avtomatično ne sme ničesar urejati brez pisnega soglasja starša, s katerim je otrok prijavljen na stalni naslov.
Uradniki namreč nimajo vpogleda v razne sodne in druge odločbe o skrbništvu. Lahko pa ga voziš k zdravniku, kupuješ hrano, igrače, oblačila ...
 
Pri izračunu dohodkov pa seveda različni naslovi niso ovira in npr. za izračun otroškega dodatka, plačila vrtca ipd. z veseljem in brez vprašanj vzamejo dohodke vseh družinskih članov (če ne uveljavljaš samohranilstva, seveda) ...


< Sporočilo je popravil petea -- 20.6.2010 19:12:21 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
20.6.2010 19:20:27   
petea
Še dopolnitev s povezavo na UE, kdo od staršev lahko da vlogo za osebni dokument.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
20.6.2010 19:29:02   
ledenaa
petea je vseeno kasj piše izkušnje so drugačne
Moj sin ima drugačen priimek od partnerja pa tudi nimamo istega naslova in vse lahko ureja brez mojega dovoljenjauser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
20.6.2010 19:39:02   
petea
ledenaa,
seveda pišem iz izkušenj.

Sem poslala k user posted image  in še kam vse razne predpise in uradniške bedastoče, uredila pa nisem nič brez partnerja, ki ima stalno prebivališče z otroki. Ne da se nam iti nobenega lažnega samohranilstva, čeprav nas to marsikdaj tepe - finančno, seveda.

Je pa zanimivo, da je pa pred dnevi on oddal vlogo za osebno za najmlajšega, je pa prišla na moj naslov. Moram ta teden ugotoviti, kako se je uradnici 'posrečilo' to narediti.



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
21.6.2010 8:03:50   
zaspancek1
petea - tudi jaz pisem iz lastnih izkusenj - in nikjer niso nic komplicirali. Pravzaprav so se najbolj pred porodom na CSD, ko sem urejala papirje za porodnisko in sprasevala ali bo to kaksen problem. Seveda so najbolj cudno gledali in prvi komentar je vedno bil - ja, otrok je vedno prijavljen pri materi. Pa pac ni vedno tako in potem ni bil nikjer vec problem.
Verjamem pa, da zna kdo precej zakomplicirat zadevo ze samo, ce se mati in otrok ne piseta enako, saj konec koncev na istem naslovu lahko zivi tudi 100 ljudi (pa sigurno niso v nobenem sorodstvu).user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
21.6.2010 8:40:53   
zaspancek1
Evo, sem sla se prebrat pravilnike v zvezi s tem (otroski dodatek in osebni dokumenti otroka) in vidim, da imas res prav, petea. Ko sem sama sprasevala (tudi na UE), mi nobeden ni povedal, da se res lahko zakomplicirajo zadeve. Glede na to, da je slo vse skozi brez problema, mogoce tega niti ne poznajo natanco user posted image . Ali pa malo pomaga to, da ima mali tudi moj priimek user posted image Res pa npr. na strani e-uprave in npr. CSD Siska ne pise, da morata imeti vlagatelj in otrok enako naslov. To malenkost so ocitno izpustili. Je pa, kot je ze ledenaa napisala, vse precej odvisno od uradnika, ki vloge sprejema in zgleda, da smo mi pri tem imeli sreco.user posted image
Glede vrtca pa je vsaj v LJ tako, da enak naslov ni pogoj za vlogo (vsaj tega nisem nasla v odloku oz. kje drugje). Tako je bilo ze lani in tudi letos.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
21.6.2010 9:16:04   
petea
Sem šla poiskat še zakonsko osnovo za to, kateremu staršu se vroča dokumente:
107. člen Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih (ZZZDR-UPB1) (uradno prečiščeno besedilo) (UL RS, št. 69/04) pravi, da
  (1) Mladoletne otroke zastopajo starši.

  (2) Če je treba mladoletnemu otroku kaj vročiti ali sporočiti, se to lahko veljavno   vroči ali sporoči enemu ali drugemu roditelju, če pa starši ne živijo skupaj, tistemu roditelju, pri katerem otrok živi.
  (3) Če imata oba starša varstvo in vzgojo otroka, se morata sporazumeti o stalnem prebivališču otroka in o tem, kateremu od njiju se vročajo pošiljke za otroka. 
Ker se je pri nas zapletlo že, ko smo za prvega otroka najprej pridobivali osebno izkaznico, smo pri kasnejših vlogah večinoma že vedeli, da moramo bolj paziti, kdo je vlagatelj.
Na CSD tako vedno oddajamo vloge, kjer je vlagatelj moj partner. Če bi nam zavrnili vlogo zaradi napačnega vlagatelja, bi to verjetno pomenilo, da bi vsaj en mesec ostali brez otroškega dodatka. Zdaj pa se vedno nasmejimo, ko beremo njihove odločbe v stilu: 'Janez Novak je pravočasno vložila ... in je upravičena ...'  user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
21.6.2010 11:13:31   
sazi
Nimam izkušenj iz tega področja, bi pa samo vprašala, če nastajajo isti problemi, če ima družina skupno urejen vsaj začasni naslov? ali tudi v tem primeru ne gre vlaganje raznih papirjev za otroka , ki ni na istem stalnem naslovu?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
21.6.2010 12:41:04   
petea
Če imate skupni začasni naslov, verjetno nekatere opisane težave odpadejo, točno pa ti ne znam odgovoriti.

Na začasnem naslovu npr. ne morete imeti skupnega gospodinjstva, ker naj bi se človek na začasnem naslovu nahajal le manjši del dni v tednu, večino časa pa še vedno v gospodinjstvu na stalnem naslovu - ta problem recimo nastane pri uveljavljanju davka na motorna vozila za velike družine, kjer je pogoj skupno gospodinjstvo, če je lastnik novega vozila stalno prijavljen na drugem naslovu kot otroci. 
Tako je verjetno odvisno tudi od uradnikov, kdaj jim je začasni naslov dovolj in kdaj ne (sistem: če ti je začasni naslov v škodo, ga upoštevajo, če pa v korist, pa običajno ne ... (npr. pri kriterijih za vrtec)).

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
25.6.2010 19:35:29   
VERBATIM
vidiš nekaj mi sploh ni jasno
sam mam podobno situacijo, pa me kar jeza grabi, ko tole berem,zakaj pa se potem ne prijavita skupaj pa so vse te težave rešene, mislim v čem je fora, jaz sploh ne vem zakaj, ampak je neka tabu tema, se denimo moja partnerka, ki bo rodila čez tri mesece najinega otroka ne prijavi pri nama za stalno

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
25.6.2010 20:04:32   
petea
Zakaj bi naj bila tabu tema?

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
25.6.2010 20:08:52   
VERBATIM
ne vem racionalno odgovoriti, sem moral čakati pol leta nosečnosti, da se je začasno prijavila, in že to je bil tako velik korak, da večjega trenutno gotovo ni sposobna, kljub temu, da bodo precejšnje težave, kot vidim zavoljo tega, saj sem o teh peripetijah na široko pisal na svojih postih, in bil nekje na pol npopljuvan s strani sobralcev, tako, da ne bi želel širiti teme, ampak res bi rad razumel, kako to, ko beremo, da so težave, če nista skupaj prijavljena se to ne zgodi
tega res ne razumem
tabu zato, ker bi se s tem dotaknil partnerčine navezanosti na mamico...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
28.6.2010 11:24:29   
sazi
Verbatim - meni tudi ni jasno, zakaj ljudje ne uredijo bivališča tam, kjer živijo. Ti imaš žal direktno s tem opravka in ti žal ne znam svetovati, kako urediti s partnerko. Sem se pa o tem že nehala spraševati na teh tema, ko sprašujejo o koplikacijah glede bivališča - je preveč takih primerov, ki živijo nekje, stalni naslov čisto drugje, pa še kak začasni, na katerem itak niso zraven.
Razumljivo mi je samo v primeru, ko se živi v najemu in najemodajalec ne soglaša s prijavo stalnega bivališča - vse ostalo mi je pa nepotrebno kompliciranje.

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stalno prebivališče dojenčka
28.6.2010 11:57:10   
zaspancek1
Verbatim, pri tebi in partnerici gre ocitno za druge tezave, ki  nimajo veze z vecino drugih primerov, ko nimamo enakega stalnega bivalisca.
V mojem primeru je bilo pac bilo tako, da je bil moj dragi prijavljen se pri svojih starsih in ker pac odnosi niso bili ne vem kaksni, se niti nisva trudila, da bi jih prosila za soglasje, ki je potrebno ob prijavi stalnega bivalisca (drugih dokumentov pa itak nimas v taksnem primeru). Je pa zanimivo, da pa pri prijavi otroka ob rojstvu nihce nic ne vprasa in tako je bil mali pac od rojstva prijavljen pri ocetu oz. njegovih starsih (predvsem zaradi vrtca (ki pa ga itak nismo dobili user posted image ), sicer bi se zaradi darila ob rojstvu bolj splacalo, ce bi bil pri meni). Seveda obstajajo se drugi razlogi, tudi tezave z najemodajalcem le niso kar tako lahko resljive in verjamem, da bi se v LJ veliko ljudi predvsem zaradi vrtca in drugih komplikacij raje stalno prijavilo, pa se ne morejo (ok, izjeme so tisti, ki se gredo navidezno samohranilstvo). Tako da je to nepotrebno kompliciranje marsikdaj neizogibno.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?