|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 10:33:36   
Anonimen
Pozdrav vsem!!

Odločava se za nakup stanovanja in naju zanima vaše mnenje.

Stanovanje na Gorenskem - Škofja Loka:
4 sobno - novogradnja
dobrih 100 m2 stanovanjske površine + shramba + atrij 15m2
cena: 40 mio sit + 1,8 mio sit za garažo

Kakšna se vam zdi ta cena? Stanovanje ima sončno lego.

Midva računava, da bi se morale v prihodnosti (ko bo urejena povezava z LJ) cene še dvigniti...
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 10:35:13   
Anonimen
Za taki denaer bi si rajši hišo naredila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 10:41:09   
total
Jaz tudi bi rajši hiško naredila,za ta denar.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 10:43:07   
Marogica
TUdi meni se zdi to zelo drago. To je ca. 400.000 SIT na m2. JAz osebno toliko ne bi plačala, razen, če bi bilo na Bledu ob jezeru....pa še to samo, če bi imela denarja na pretek.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 11:01:34   
manca79
Hmm.. če maš tolk denarja, OK, ampak jaz bi tudi raje hišo naredila.. in za tak denar maš že kar fajn hišo no. V Tržiču vem, da prodajajo novogradnje, sicer res niso sfiniširane čist, ampak so pod to ceno. Mislim da se splača fejst pogledat okrog.

_____________________________

lp
M.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 11:39:57   
Anonimen
Midva sva se odločila za stanovanje.

Pri hiši resnično dobiš III. podaljšano fazo za cca. 39 do 41 mio. Pri tem je dokončanje hiše v tem stanju minimalno 11 mio. - sva preverila. Da bi pa uporabila malo boljše materiale pa zadeva krepko preseže to ceno.
V ožji okolici Škofje Loke je parcela okoli 120 do 130 EUR/m2. Tako te primerna pracela pride min. 18 mio. + vsi prispevki. V tem primeru tudi ni hiše za 40 mio.

Bolj gre za oceno kako se bodo gibale cene stanovanj v Škofji Loki. Sedaj je cena 30 let starega cca. 75 m2 velikega 3-sobnega stanovanja v bloku (brez atrija) okoli 28 mio. To je 373 tisoč sit po m2. Pa je potrebno stanovanje komplet obnoviti. Pred 3 leti je bila cena takega stanovanja 20 do 21 mio sit. To se nama zdi problem.

V Kamniku in Domžalah so cene šle v nebo ko so dobili cesto. Škofja Loka jo še nima, naj pa bi jo dobila v 4 letih. Tržič se ne more primerjat, posebej ker so najine službe v LJ.

(odgovor članu manca79)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 11:48:44   
Marogica
Mogoče ti bo to kaj pomagalo- za orientacijo predvsem cenuser posted image
http://www.loka-sp.si/index.html?click=1&vrsta=203&tip=1

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 14:20:54   
Micy
Tud meni se 40 mio zdi pretirano!!!!
Nisi povedal koliko bo stanovanje opremljeno? Za gole stene je dat tok denarja glupo-sory! 
Tudi mi bi raje za ta denar gradili hiško (jo bomo), za 40 mio pa lahko kupiš hiško ne čist novo je pa hiša, pa zdraven ima vrt min 500m2 ki ga pri fletu ni!!!!
Zakaj ne pogledata za parcele al pa hiše še na dolenjsko stran (če mata službe v lj.) pa še manj gneče je! 
Aja pa če delaš hiško narediš vse prostore in razporeditev kot tebi paše, pri fletu pa dobiš kar dobiš!
Na koncu pa še to, če se spoznaš na neprimičnine in spremljaš njihovo rast lahko vsak navaden smrtnik ugotovi, da te nategnejo vsaj za 10% cene +dobiček ki ga potegnejo normalno! To govorijo tudi vsi strokovnjaki (cene se umetno dvigujejo)!
To je zgolj moje mnenje!

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 14:53:49   
sazi
V bližnji okolici Ljubljane taka stanovanja - novogradnje dosegajo cene 65-70mio - pa to za navadna stanovanje - nič luksuza.
Kot že pravijo nekatere: parcele (na dokaj ugodnih lokacijah) niso poceni, hiše v 3. podaljšani fazi pa zahtevajo vložek še veliiiiko mio.
Meni se cena 40 mio za tako stanovanje ne zdi pretirana - žal glede na trenutni trg nepremičnin - pocenile se pa zagotovo ne bodo.

No, je med pisanjem mojega odgovora pisala še Micy.
Hja, stanovanje v Škofji loki ali pa parcela s hiško nekje bolj oddaljeno, da potem za vsako stvar potrebuješ avto, da moraš nujno imeti 2 avtomobila za oba zaposlena starša, da ti otroci nikoli nikamor ne morejo sami, pa jih moraš vozit... Vse to se sešteva. Kar se pa vrta tiče - poznam ljudi, ki nimajo od parcele okoli hiše nobenega veselja, ampak samo delo, v katerem ne uživajo. Vsak po svoje. Nekateri so bolj hišni tipi, drugi pa bolj stanovanjski.

< Sporočilo je popravil sazi -- 19.11.2006 14:57:10 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 17:10:05   
neisha
Se strinjam s Sazi - odvisno kakšen tip si. Hiša potegne za sabo kar precej dela in vzdrževanja, ki ga pri stanovanju ni. Kar se pa tiče cene stanovanja, je pa odvisno koliko je opremljeno. Če gre zgolj za prazno stanovanje, se mi zdi malo drago.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 17:32:38   
Anonimen
V tem primeru gre za stanovanje, kjer naj bi bila gradnja nadstandardna kar se tiče materialov - kar sva videla je temu tako. Ker smo mlada družina, potrebujemo večje stanovanje, ki je blizu centra (blizu vrca, šole, ZD, ...). V tem primeru imava tudi babice dovolj blizu, da lahko tamale odloživa v varstvo. To se nama zdi eden od bistvenih faktorjev. Hišo lahko postaviva izven mesta, samo v tem primeru bova "logističen center". Logostika nekaj stane in tudi hiša je dražja na mesečni ravni.

Ko bodo otroci starejši pa lahko prodava in greva gradit hišo. Stanovanje bo gotovo samo dobilo na vrednosti. Je tudi neke vrste naložba. V zadnjih treh letih so se cene v tem delu dvignile za več kot 30%.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 18:12:54   
Anonimen
Za primerjavo - moja tašča je pred dobrim letom stanovanje malo manj kot 90 kvadratov z atrijem (večjim kot 15 m2, kakšnih 40 kvadratov), precej nov blok, kakšnih 10 let star mogoče, prodala v Kranju za 27 mio SIT. Ja no, tole vajino stanovanje res ni poceni.

(odgovor članu neisha)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stanovanja na Gorenskem
19.11.2006 22:38:21   
sazi
Splišni, samo komentar tvojega odgovora:
med slabih 90m2 in dobrih 100m2 je cca 15 % razlike. Letno grejo cene stanovanj gor tudi 10% (ne povsod in ne vedno, pa vendar).  Kej je bila prodaja pred dobrim letom, spet recimo 15%.
1,15 x 1,15 x 27 mio = 35 mio, pa dodaj še nekaj, ker gre za novogradnjo in bo stanovanje novo, bo držalo ceno dlje časa, kasneje bo potrebna menjava oken..., pa še pravi, da so vgrajeni boljši materiali, torej trajnejša zadeva in si hitro na tistih 40mio. Na žalost se tile mio kar množijo in meni se rola ob teh številkah, ko iščem kaj primernega za našo družino, saj večno ne želimo biti na 50m2, čeprav nam zaenkrat prav nič ne manjka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
19.11.2006 23:57:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stanovanja na Gorenskem
20.11.2006 0:03:05   
kofetek2010
če te zanima 103 m2 stanovanja, cca.50m2 atrija, 12m2 kleti in parkirni prostor v neposredni bližini LJ (2 km od LJ južne obvoznice) se mi javi na ZS user posted image  


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stanovanja na Gorenskem
20.11.2006 15:07:01   
sisi80
Za ta denar dobiš hišo z opremo vred na ključ zidano. Vsaj na Celjskem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stanovanja na Gorenskem
20.11.2006 15:09:20   
sisi80
Aja, pa še to. Kar se tiče novogradenj, moj dragi pravi, da je večinoma vse zelo površno. Dela namreč hišne priključke in ima opravke z nešteto nezadovoljnih strank, ker jim puščajo cevi, pa dvigne se parket, pa vlaga, ...

Rajši sama zidajta, bosta vedela kaj in kako vložita. Če pač imata možnost toliko denarja vložit.

Samo moje mnenje.

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stanovanja na Gorenskem
20.11.2006 15:23:43   
hariba
Kaj pa kakšna hiša stara od 10 do 20 let v katero ni treba veliko oziroma nič vlagati? Jih v Škofji Loki za ta denar ni? Saj stanovanje je tudi treba opremit. Mi smo septembra 2 km iz Celja kupili hišo za tak denar staro 12 let. Čez leto ali 2, ko bomo spet bolj pri denarju bmomo zamenjali ploščice v kopalnici, stopnice smo pa že oblekli, ker niso bile in to je vse od večjih investicij.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stanovanja na Gorenskem
20.11.2006 17:00:36   
Gina
Cene na gorenjskem niso primerljive s cenami na dolenjskem, štajerskem ali notranjskem. Ne glede na to tudi cene stanovanj, ki so se prodajala eno samo leto nazaj, niso primerljive s cenami dandanes. Mene je kar kap zadela, ko sem ugotovila, da so cene stanovanj na našem koncu 4. letih poskočile za 100%!!! Se pravi da gre 25% na leto cena ponekod gor. Pa ne umetno. Umetno se tega ne da delat. gre gor, ker pač ljudje plačujejo. Dokler bodo kupovali, toliko časa bodo cene take. Ko bo kupna moč padla, bodo padle cene stanovanj. To je čisto navadna ponudba in povpraševanje.

Drugače je pa tako, da se za 40mio hiše na gorenjskem skoraj ne da narediti, če šteješ še parcelo, projekt in vse ostalo, pride kar malo dražje. Ne primerjajte z lanskimi cenami. Tudi cene gradbenih materialov so šle gor, če obrtniških sploh ne upoštevamo.

Je pa tako, da ko prodajaš, je daleč najtežje prodati veliko stanovanje.Mi smo našega, zelo lepega, 4 in pol sobnega, s 115m2, na krasni lokaciji, 20 let starega, prodajali leto in pol. In večina jih tako reče, da je večje stanovanje težje prodat. Jasno, za ta denar dobiš starejšo hišo, če še malo zraven daš. In vendar ni primerjave blok ali hiša. Za večino ljudi ni primerjave, zato se težje prodajajo taka stanovanja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stanovanja na Gorenskem
20.11.2006 20:47:37   
sazi
Gina, kje pa ste prodajali, da je tako dolgo trajalo?
Namreč malo sledim prodajo stanovanj in v bližini LJ, sploh če so objekti novejši (z moderno zasnovo s parkirišči pod blokom, soseske brez prometa...) grejo velika stanovanja zelo hitro. Sem se zadnjič zanimala za eno novogradnjo in so mi povedali, da so najprej prodali vsa stanovanja, ki so bila večja od 100m2. Cene nad 60 mio.
Zadnjič sta se šla 2 kolega zanimat za eno stanovanje, ki ga je tip prodajal za 53 mio - v enem dnevu je zbral 25 kupcev in ceno dvignil na 63 mio. Res noro.
Pa še popravek pri izračunu zviševanja cene po letih: če gre v 4ih letih 100% gor to pomeni, da grejo gor 20% na leto (1,2x1,2x1,2x1,2 =cca 2, torej 1+100%)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stanovanja na Gorenskem
21.11.2006 18:05:09   
Gina
V Lj. smo prodajali. Prav v Lj., za Bežigradom. Vendar je tega 4 leta, kar smo ga prodali. Imaš pa prav, gre za 20%, vendar v resnici ni bistvenega pomena. Važno je to, da so cene astronomske in da so stanovanja obupno težko dostopna.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stanovanja na Gorenskem
22.11.2006 11:59:58   
Annny
Na Gorenjskem take cene pač so.
Čisto normalno, recimo, je, da parcela v okolici Bleda stane 170-190 eur/m2 (komunalno opremljena).

Cena za to stanovanje v Škofji Loki je normalna, vendar se v prihodnosti bistveno ne bo dvignila.
Moj osebni nasvet je: izogibaj se raznim t.i. 'nadstandardnim novogradnjam', ker je takšno poimenovanje glede na slabo kvaliteto gradnje prav smešno. Govorim o kvaliteti izvedbe, ki je pri vsem slo. novogradnjah na približno istem nivoju. Zato ti priporočam nakup parcele in gradnjo, ki jo bosta imela pod lastno kontrolo.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stanovanja na Gorenskem
23.11.2006 10:04:21   
DeVilla
Zgolj informativno o cenah v Škofji loki:
Mansardno stanovanje, cca. 130 m2, brez parkirišča in zelenih površin, cena cca. 32 miljonov...

Cene so take, da te prime nekam.. Če hočeš it na svoje, si pa v kreditih in zapufan do pokojnine!!! Pol pa nekej nakladajo, da bi moral imet več otrok.. Ja, kdo bo že plačeval za "zastonj" šolo pa ostale stvari?? user posted image  Ej, kolk mi to pritisk dvigne...




_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stanovanja na Gorenskem
23.11.2006 19:59:17   
Anonimen
Dejansko misliva, da kar se cen tiče ne bo bolje še nekaj časa. Stanovanje, ki sva ga gledala pred 3 leti (75 m2) in je imelo ceno 21 mio sit, ima sedaj ceno 28 mio in več.

Pri rabljenem stanovanju je potrebo prišeteti še stroške obnove (tla, kopalnica, WC, okna, ...). Izgleda, da bomo plačevali pufe do penzije user posted image ...

(odgovor članu DeVilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stanovanja na Gorenskem
23.11.2006 20:53:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Za primerjavo - moja tašča je pred dobrim letom stanovanje malo manj kot 90 kvadratov z atrijem (večjim kot 15 m2, kakšnih 40 kvadratov), precej nov blok, kakšnih 10 let star mogoče, prodala v Kranju za 27 mio SIT. Ja no, tole vajino stanovanje res ni poceni.


Splišni, kje pa je tvoja tašča v Kranju prodajala stanovanje, da ga je za tako ceno????user posted image
Ker kar jaz gledam Kranj, so cene za dvosobno stanovanje tam nekje 25 mio., kvadrature pa max. 50 m2! Da pa ne govorim o Šorlijevem naselju, tam so pa cene da te kap zadane!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




SANJA
TEJA 30



ANJA (70%)

SONJA (8%)

TANJA (22%)


Število vseh glasov: 264

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!