|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stanovanje - najem ali nakup
5.2.2009 23:22:48   
mojca345
Zdravo punce,

Midva sva v kočljivi situaciji, vsekakor pa nisva edina in ne prva in ne zadnja... Potrebujeva stanovanje, kjer bova lahko živela. Do sedaj sva gledala na najem. Cene so res nabite od 400 do 600 eur + stroški za 1 sobno ali dvosobno. Gledala sva v Lj in v okolici.. V okolici se da dobiti tudi za 300 eur, samo kaj ko te pride bencin potem spet toliko, ko se voziš, da prideš zelo hitro na isto, če v Lj ali širši lj dobiš stanovanje za 500E. Ena varijanta je bila, da bi bila v okolcii Lj, kjer je npr. vlak, da se pelješ. DOčim bi to za njega bilo zanimivo, jaz pa če moram prevažat kak estvari to odpade in se moram v vsakem primeru peljati...

Sedaj sem živela na vrh nad želimljami. to je 60 km tja in nazaj do šiške, brez da se peljem še kam drugam, v center ali btc. vsak dan ali samo 5 dni na teden...300 km na teden...1200 km na mesec...zdaj sem izbirala dneve kdaj grem, pa sem dala za bencin 180 eur. najemnino sem imela 300 eur. pa smo že na 480 eur brez stroškov a ne ? hrana se je tudi podražila...vsak dan sem si kuhala, sem dala za sebe 250 eur...pa si ne delam nobenih zalog...kuppim kar pojem..

stanovanj za najem pa so obupna po večini, razen mogoče tista za 800 eur in več..samo tista sploh ne gledam...nazadnje sva bila odločena za dvosobno za 490 eur na mesec. potem pa je hotla 2 najemnini takoj in še varščino.. vprašala sem jo kje naj najdem 1500 eur takoj ???user posted image  človek ki ima tako plačo, si raje potem kupi stanovanje in plačuje kredit, kot da bi najel stanovanje...ljduje nimajo denarja, potem pa spodnji del hiše nekaj na hitro preuredijo pa nabijejo ceno...in to je to...

danes sem klicala enega in spraševala kako je glede plačila ogrevanja, ker je bila ck...spodaj je bilo 70 kvadratov, slabo opremljeno ( malo kosov pohištva ). vprašala sem ga koliko litrov porabi hiša na zimo..kaj je to 1500 ali 1800 litrov ?? pa je reku da tukaj ne kje, bi porabil za 70 kvadratov...user posted image user posted image ..ja seveda je rekel moj dragi : hiša njegovuh staršev ki je okoli 200 kvdratov, pa imajo toplo, pravzprav že vroče, porabijo za 900 eur...seveda je mislil lastnik, da bi midva vse plačala, on bi se pa potem grel rit gor...

na vsakem koraku te hočejo ucuriti...

jaz nimam take plače...minimalca imam..pa še njegovih 400..zdaj sva oba doma. jaz sem se preselila domov, ker sva zdaj imela poroko in sva jo v celoti plačala. pa mi ni več zneslo, da sem v stanovanju, ker ne bi imela za poroko, poleg tega sem se iz bivšega stanovanja izselila, ker ni bilo izolirano, pa sem zelo zbolela, saj je bilo ko v sibiriji. seveda vaščine še nisem dobila. sva pa poslikala vse in će ne bo vrnil, ga bova prijavila k inšpekciji. eni ljudje se prav okoriščajo z oddajo stanovanj na račun strankinega denarja in zdravja in mira. nobene kvalitete življenja ni v teh stanovanjih, ki se oddajajo oz. moraš imeti že kar precejšno srečo z lastnikom in stanovanjem. sem zamenjala že kar nekaj stanovanj zdaj, pa seveda izgubila denar, ker so hotel za varščino in mi je potem niso vrnili nazaj...ah te varščine so taka caka, da to ni res...

oddajo ti stanovanje kjer ti prej vse obljubijo, potem pa pokradejo...user posted image user posted image

zdaj sva razmišljala, da bi kupila...bi bilo vsaj najino...samo kaj si lahko sploh kupiva....mislim za koliko denarja...

sva že gledala cene, pa je ogromno denarja...pri obeh je problem, ker sva oba študenta. jaz izredni, on redni. samo študira tako smer, kjer si lahko sam izmišljuje kdaj bo delal...jaz pa ne...zelo težko je študirati in še delati...vem...ko prideš zlajnan domov pa se ti ne da odpret bukel...

kako ste ve reševale prvi stanovanjski problem ?

jaz sem od staršev nekaj dobila...on pa nič...

se vam zdi bolje najeti kot kupiti ???
 
problem je seveda denar, če ga imaš, se ne obotavljaš in če veš, da ga boš imel za ziher, ni problem..

poznate morda kakšne bonuse ali razpise ali karkoli, da ti pomagajo priti lažje do prvega stanovnja ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 8:26:12   
tintin
Evo, first hand experience. Verjetno ti bodo vse rekle sicer, da je najem denar skozi okno, ampak v resnici ni tako.

Vse je odvisno od tega koliko imata prihranjenega za nakup. Večji kredit kot vzameš, za daljše obdobje je, več je obresti, večji so obroki. Pa še poroka rabiš in zastavit nepremičnino.

Mi smo 5.leto v najemu. Imamo opremljeno stanovanje 40 kv.m., vanj sva se preselila takoj po mojem končanem faksu, oba sva startala z 0 (kar pomeni nič prihrankov, nič "finančnih injekcij" s strani familije, nič skratka). Najemnine plačujeva 260 evr, stroškov je ravno toliko (ogrevanje, voda, elektrika, internet....), 7 let varčujeva za stanovanje, 3 leta imava do konca varčevalne sheme. Ko končava bova dobila cca 30.000 evr, za stanovanje jih rabiva še cca 60.000 (dvosobno, Kranj). Sicer so vsi pametni, da mečeva denar skozi vrata, ampak ni res...če bi vzela kredit zdaj ga toliko preplačava kot če vrževa vsak mesec 400 evrov direkt v smeti nadaljne 3 leta. Bova raje počakala in potem imela manj kredita in za krajše obdobje.

Najem izven Lj. se splača v kolikor dobiš kaj za vožnjo povrnjenega in če si pripravljena žrtovat malo časa za vožnjo. Jaz se vozim iz Kranja v Lj.

Sicer si pa lahko ali se ti najem splača ali ne preračunaš - naredi izračun kredita (višina obroka za **** let in preračunaj), mogoče boš ugotovila, da se ti splača bit v najemu in zraven varčevat.


srečno!

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 8:32:34   
tintin
Aja še to, moje izkušnje z najemodajalci. Sicer je to najin prvi in edini najem, hodiva pa včasih malo gledat stanovanja (večja) in so kakšni ljudje obupni (naduti,....). Najin najemodajalec je superuser posted image , sva res zelo z njim zadovoljna. Stanovanje sicer ni ultra moderno, je pa okej in skoraj popolnoma opremljeno. Plačujeva po izdanem računu, mesečno (dve najemnini varščine sta pa itak pogoj povsod skoraj), ne vidimo se nikoli (razen če midva kaj rabiva), če se kaj pokvari nama zrihta ali kupi novo... Smo pa v bloku (ne bi šla nikoli v hišo).

Bonusi za mlade:

- nacionalna varčevalna shema za nakup nepremičnine
- subvencionirani nakupi ali tržni najem (Stanov. sklad RS) - morda prideta notri, če sta študenta
- neprofitna stanovanja za mlade družine - samo so težki pogoji (zaprosiš na občini, ko so razpisi)





(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 8:34:52   
tintin
In ja še to: vsekakor svetujem najem z uradno (dobro sestavljeno) pogodbo in urejenim začasnim bivališčem.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 8:40:59   
rija
če nimaš vsaj pol vrednosti stanovanja prihranjenega, itak ne boš dobila kredita na minimalca....sploh ne za stanovanje v LJuser posted image

in ne, zakaj bi te želeli vsi najemodajalci nategniti?
jaz sem bila 13 let v najemu, nategnjena samo od mojega dragegauser posted image user posted image user posted image user posted image  in zdaj sem sama najemodajalec in je stanje pri nategovanju še zmeraj enakouser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 9:36:08   
Anonimen
Ne razumem, ti minimalca, on 400€.....pa bi kupila stanovanje v ljubljaniuser posted image , oz....stanovanje kjer koli žeuser posted image

Pejta v najem. Ko bosta pa imela redne službe(kako mislte na neredno službo kot študenta z minimalnimi dohodki kredit dobit mi res ni jasno), neke normalne dohodke, nekaj privarčevanega....potem pa razmišljajta o svojem stanovanju. Do takrat je pa najem najboljša rešitev.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 9:40:34   
mojca345
tintin  če bi bile take najemnine v lj, bi takoj vzela v najem. samo kaj ko niso. vidva imata najemnino po 260 eur in stroškov si koker rekla isto... sam v poletju sigurno ne isto. pr najemnini vsak 130 eur da in potem še stroški, kar morajo biti po moje do 100 eur, več ne, ker je manjše stanovanje... ja tak izračun ti še gre skozi.. če da vsak npr 200 eur in imaš plačano vse. ostane ti še kr nekaj denarja potem... odvisno od odhodkov..

tukaj pri zadnjem bi morala dati 490 eur. na mesec bi naju približno prišla 300 eur na enega ali še kaj več. potem pa še odplačevanje varščine na 4 obroke, pride okoli 120 eur na mesec še. tako, da samo da živiš pride 720 eur na mesecuser posted image user posted image user posted image ...kje je še vse ostalo ??

z lastnikom imata pa tudi srečo...jest sem prej sama živela, moram rečt, da je takoj drugače ko je ženska sama. vedno je tisto, da te lažje nategnejo....

v prejšnjem flatu ko sem imela 300 eur najemnine in stroškov cirka 50 eur ( kar je bilo res malo, sam je biltm 3 fazni števec. plačevala sem pavšal )če bi se vozila vsak dan v lj, bi dala za benz 300 eur. ne tega denarja ti pa noben ne vrača.

ne moreva pa nikamor se ven prav izselit, ker je on redni študent in ima predavanja vsak dan.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 9:44:26   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Ne razumem, ti minimalca, on 400€.....pa bi kupila stanovanje v ljubljaniuser posted image , oz....stanovanje kjer koli žeuser posted image

Pejta v najem. Ko bosta pa imela redne službe(kako mislte na neredno službo kot študenta z minimalnimi dohodki kredit dobit mi res ni jasno), neke normalne dohodke, nekaj privarčevanega....potem pa razmišljajta o svojem stanovanju. Do takrat je pa najem najboljša rešitev.


jaz sem redno zaspolena dobim minimalca....potem pa še delam drugje...tak da na mesec zaslužim okol 800 ali 900 eur...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 9:44:26   
Anonimen
Kam pa bi se ti odselila da bi dajala 300€ za bencinuser posted image

Midva živiva 50km iz ljubljane. Stanovanje pri nas dobiš trisobno za 300-400€ najemnine. Manjša so seveda cenejša. V službo se vozim v ljubljano. Za bencin dam mesečno 200€. Zdej al se maš namen odselit 80km iz ljubljane al pa se voziš z terencem da računaš tolk za bencin.

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 9:51:57   
rija
če bi bile pri nas take najemnine....user posted image

bi blo vsaj nekaj več haska.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 9:53:26   
mojca345
ja jest se pelem še vsak teden dva krat na faks v koper...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 9:54:56   
tintin
ja, mojca zaradi visokih najemnin pač ne živiva v Lj. Valda, da v Lj ne dobiš take najemnine, še v Kranju za enosobno pod 300 težko, samo midva sva že (jutri bo ravno 5 let!!!) dlje najemnika, pa očitno je lastnik z nama zelo zadovoljen in nama ni zvišal najemnine odkar sva notri.

Ja stroški pa...pri nas je samo ogrevanja, vode, skupne elektrike, čistilka, komunala...za okoli 90 evrov, prištej še elektriko, kabelsko, TV,...je pa odvisno od financ seveda.

Nakup pa - kot so rekle ostale, itak kredita tako visokega ne dobiš,če pa že pa ufff obresti...





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 10:00:16   
barika
Jaz razmišljam takole, če sta kreditno sposobna pojdita v nakup stanovanja, drugače tako ali tako ne bo šlo. Midva sma na svojem (lastno stanovanje) in plačujema mesečno kredita toliko kot nekateri dajo za najemnino. Pa bo kmalu stanovanje odplačano in bo najino.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 10:02:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

ja jest se pelem še vsak teden dva krat na faks v koper...


Recimo iz našega konca imaš do kopra pol manj poti poluser posted image
Pa v službo se tud dost ljudi skupaj vozi in tako ful pršpara.

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 10:04:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jaz razmišljam takole, če sta kreditno sposobna pojdita v nakup stanovanja, drugače tako ali tako ne bo šlo. Midva sma na svojem (lastno stanovanje) in plačujema mesečno kredita toliko kot nekateri dajo za najemnino. Pa bo kmalu stanovanje odplačano in bo najino.


Recimo da v ljubljani kupiš stanovanje za 100.000€.
Kredita vzameš recimo 70.000(sm optimist, da majo kej pršparanuser posted image )
Veš kolk to pride mesečno obrok kredita?

In ja midva dajeva za kredit manj k en folk za najemnine v naših koncih. Sam midva sva stanovanje kupila 4 leta nazaj ko so ble cene pol manjše k sedaj. Pa še pol sva mela pršparan.

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 10:12:31   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jaz razmišljam takole, če sta kreditno sposobna pojdita v nakup stanovanja, drugače tako ali tako ne bo šlo. Midva sma na svojem (lastno stanovanje) in plačujema mesečno kredita toliko kot nekateri dajo za najemnino. Pa bo kmalu stanovanje odplačano in bo najino.


Recimo da v ljubljani kupiš stanovanje za 100.000€.
Kredita vzameš recimo 70.000(sm optimist, da majo kej pršparanuser posted image )
Veš kolk to pride mesečno obrok kredita?

In ja midva dajeva za kredit manj k en folk za najemnine v naših koncih. Sam midva sva stanovanje kupila 4 leta nazaj ko so ble cene pol manjše k sedaj. Pa še pol sva mela pršparan.


na veliko srečo nisma v Ljubljaniuser posted image , pa tudi midva sma ga kupila, ko so bile cene "normalne", zdejle ali kakšno leto nazaj pa priznam da bi bila kriza. Pa tudi prišparanega je bilo veliko, pač sma se odrekla marsikateri stvari, da nama ni bilo treba biti pri starših.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 10:22:28   
kofetek2010
pri NLB te pride 100.000 EUR kredita čez 30 let vsaj 212.600 EUR user posted image  

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 11:58:36   
Taula
Midva si ogledujeva stanovanje izven LJ. V Lj za 100 jurjev ne dobiš nič pametnega, razen kako malo luknjo kjer družina ne more živeti normalno. Bova pa vzela kredit, ker ne bova prišparala dovolj niti nama nihče finančno ne bo pomagal. In ja krediti se preplača, samo če nimaš druge šanse pač preplačaš.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 12:05:04   
Anonimen
Kot študent si jaz nebi upala naredit takega koraka. Itak pa tud kredita ne dobiš s tako plačo in brez redne zaposlitve. Tak da...mislim, da so zaenkrat samo sanje, sta pa na lepi poti.
In okol kreditov se je zelo zategnilo vrvice, zato se je fajn prepričat kaj in kako, tu na RR je drugač kot realno pred bančnim uslužbencem..ista fora kot informativni izračuni po netu, ko prideš pa na banko, te pa skor fršlok.user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 15:51:46   
Kliki
Nisem brala kaj so ti že napisale.
Midva sva bila kar nekaj časa v najemu pa sva imela take in drugačne stanodajalce. Pa saj zdaj to sploh ni pomembno. Samo ko sva pa preračunala koliko denarja je šlo v nič ko sva plačevala najemnino pa naju je skoraj kap.
Če kupiš stanovanje in daješ za kredit bo nekoč tvoje, če kredita ne boš mogla palčevati iz kakih okoliščin ga lahko prodaš in pokriješ kredit.
Meni se zdi boljša varijanta kredit in lastno stanovanje saj za obrok daš ravno toliko kot za najemnino.

Srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 16:01:11   
lotoska
IZVIRNO SPOROČILO: tintin

ni res...če bi vzela kredit zdaj ga toliko preplačava kot če vrževa vsak mesec 400 evrov direkt v smeti nadaljne 3 leta. Bova raje počakala in potem imela manj kredita in za krajše obdobje.



Zanimiva razlaga. Če plačuješ najemnino se ti pa denar nabira na računu ali kako?

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 17:37:37   
Anonimen
100jurjev kredita na recimo 25 let, itak na hipoteko, pride obrok okol 600€ pomoje.
Za tak kredit rabiš prvo plačo k zmore to pokrit, drugič pa to ni ceneje od najemnine za recimo enosobno stanovanje. S tem da pri kupljenem stanovanju treba štet pol še življenjska zavarovanja(ker nihče ti ne bo dal kredita za tolk let če tega nimaš), zavarovanje za stanovanje, vplačila v sklad ker za tak denar glih ne dobiš stanovanja v novem bloku, raznorazna popravila, ker pač ..... ni nov stanvanje to......opremo stanovanja seveda,......pa se kar nabere.
Z enim minimalcem pač ne moreš kredita vzet, niti z dohodki 1.300 si omislt stanovanje s kreditom za pol tega dohodka. TO da ga pa prodaš če ti zagustiuser posted image .....banka ga proda ja.
Saj čez dve tri leta še vedno lahko kupita, ko bosta imela statuse in finance mal bolj poštimane.
MIslm jaz res ne razumem tega rinjenja z glavo skozi zid.

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 6.2.2009 17:40:31 >

(odgovor članu lotoska)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 17:39:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

IZVIRNO SPOROČILO: tintin

ni res...če bi vzela kredit zdaj ga toliko preplačava kot če vrževa vsak mesec 400 evrov direkt v smeti nadaljne 3 leta. Bova raje počakala in potem imela manj kredita in za krajše obdobje.



Zanimiva razlaga. Če plačuješ najemnino se ti pa denar nabira na računu ali kako?


400€ je verjetno razlika med najemnino in obrokom kredita. Predvidevam. In toliko verjetno varčujeta. Edino pametno.
Trenutno pa če ni glih ne vem kakšna nuja res ni inteligentno z minimalnimi dohodki rinit v kredit in v stanovanja za katera se ne ve kakšno ceno bodo dosegala čez tri leta recimo.

(odgovor članu lotoska)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 17:55:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

IZVIRNO SPOROČILO: tintin

ni res...če bi vzela kredit zdaj ga toliko preplačava kot če vrževa vsak mesec 400 evrov direkt v smeti nadaljne 3 leta. Bova raje počakala in potem imela manj kredita in za krajše obdobje.



Zanimiva razlaga. Če plačuješ najemnino se ti pa denar nabira na računu ali kako?


400€ je verjetno razlika med najemnino in obrokom kredita. Predvidevam. In toliko verjetno varčujeta. Edino pametno.
Trenutno pa če ni glih ne vem kakšna nuja res ni inteligentno z minimalnimi dohodki rinit v kredit in v stanovanja za katera se ne ve kakšno ceno bodo dosegala čez tri leta recimo.



Na banki se ti itak samo nasmejejo, če maš manjši dohodek od 1000€. V današnjih časih seveda.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 18:05:35   
sazi
Nakupa si s v taki situaciji res ne moreta privoščiti. Tudi meni pa ni jasno, zakaj morata biti v LJ. Saj razumem, da je bolj udobno - tudi sama se držim LJ.
Če se voziš v KP, se preselita nekam  v tisto smer. To pa, da je redni študent in da mora biti v LJ, pa tudi ni čisto res - je pa kot, rečeno, najbolj udobno. Moj kolega se je cel študij vozil vsak dan z Jesenic v LJ, ker si bivanja tu ni mogel privoščiti, pa je bil vsak dan na predavanjih, čas na vlaku pa je rekel, da mu vedno pride prav - ali je počival, bral, spal. Vsekakor manj naporno kot vožnja z avtom - in tudi ceneje.

Kar se pa najemodajalcev tiče, imaš pa dobre in slabe, varščino pa hočejo vsi (no, zagotovo se najde kakšna izjema). Jaz bi tudi želela neko varščino, saj nikoli ne veš, kakšne ljudi dobiš v stanovanje in kdaj bodo na vrat na nos spokali in šli - nek vzajemni dogovor mora biti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?