|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stanovanjski kredit
17.3.2010 22:34:54   
sunny24
Torej...
S fantom se odločava za nakup stanovanja in seveda drugače ne gre, kot da vzameva stanovanjski kredit. Vzela bi vsak po cca 70.000, z zavarovanjem na hipoteko. user posted image   Mogoče veste, kje so najbolj ugodne variante?

Sem pa malo brala na netu o kreditih iz jamstvene sheme RS za mlade družine, kjer je obrestna mera nižja. Zdej me pa zanima, ali za ta kredit upoštevajo višino dohodkov (v tem primeru izpademo) in če mogoče veste, če je potrebno, da smo vsi trije (fant, jst, hčerka) trenutno  prijavljeni na istem naslovu ali je dovolj da sta samo fant in hči?

Aja, pa še eno vprašanje...A po novem ti mora ostati čistega od plače 560 evrov ali 1/3???

Hvala za odgovore! user posted image


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stanovanjski kredit
17.3.2010 23:10:45   
m_o_i
najugodnjesi naj bi bil na Dezelni banki Slovenije user posted image

tiste jamstvene sheme so pa MENDA ena v celofan zavita zadevsna...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stanovanjski kredit
17.3.2010 23:27:58   
Anonimen
Oglašuje NKBM Euribor+1,9%.
Še vedno velja, pot pod noge, in na tri banke, da dobiš ponudbe.

Minimalna plača, ki ti mora ostati, je 562€ neto.

(odgovor članu sunny24)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stanovanjski kredit
18.3.2010 9:03:22   
ajataja
ja ostat ti mora 562 neto brez kakih dodatkov drgač pa najboljš od banke do banke in skup zbrat izračune.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stanovanjski kredit
18.3.2010 9:03:36   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Minimalna plača, ki ti mora ostati, je 562€ neto.

Ali je vseeno pri tem koliko je družinskih članov?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stanovanjski kredit
18.3.2010 9:09:21   
ajataja
ja čist vseeno je,to ti mora ostat od neto plače ne upoštevajo malice in potnih stroškov in vseh teh dodatkov ki jih dobiš.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stanovanjski kredit
18.3.2010 9:33:56   
kasso
Še neki me zanima. Koliko zadnjih plač se ti šteje?

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stanovanjski kredit
18.3.2010 9:51:47   
sunny24
IZVIRNO SPOROČILO: kasso

Še neki me zanima. Koliko zadnjih plač se ti šteje?


Mislim, da zadnje 3 plače.

Nč, jutri gremo na ogled enga stanovanja, če nam bo všeč, pa lauf po bankah...Čeprav glede na informativne izračune na netu (itak so samo okvirni) je še najbolj ugodno pri NLB...


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stanovanjski kredit
18.3.2010 10:50:40   
Čebel@
upam da kaj fajnega najdetauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stanovanjski kredit
18.3.2010 11:32:19   
sazi

je še najbolj ugodno pri NLB...



sicer je verjetno odvisno od odplačilne dobe in itak se lahko izpogajaš drugače, ampak če gledam samo informativne izračune, mi pride Hypo precej cenejši od NLB. Sama imam kredit pri Hypu - sem šla takrat tudi na NLB, pa so mi naračunali ful višjo anuiteto.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
18.3.2010 12:05:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stanovanjski kredit
19.3.2010 7:55:51   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: sunny24

Vzela bi vsak po cca 70.000, z zavarovanjem na hipoteko. user posted image   Mogoče veste, kje so najbolj ugodne variante?




Ampak tole je pa precej pogumno - vsak 70.000 kredita. Bosta sploh dobila toliko? Po moje bi morala imet kar konkretne dohodke, da bi vama ga toliko odobrili. Pa tudi, če vama ga bodo, je to zelo velika vsota, ki jo bo treba odplačat. Koliko časa bosta odplačevala? 20, 30 let? Sploh veš kako dolga doba je to? Raje pojdita nekam v najem ali pa kupita kakšno majše stanovanje, ki bo bližje vajinim zmožnostim. Za kredite bo še dovolj časa.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stanovanjski kredit
19.3.2010 9:38:45   
yenny
Kar se najmnin za stanovanje tiče niso ravno nizke.
Zakaj bi človek bil podnajemnik,plačeval najemnino za nekaj kar ne bo nikoli tvoje.
Moj brat plačuje v Lj za najem 2 sobnega stanovanja 650 E mesečno,plus seveda stroški in kako naj potem privarčuje še za stanovanje!??
Edino da sse z otroci stlačiš v garsonjero,najemnine so nekliko nižje in varčuješ.
Koliko let varčevanja?Na mojo plačo verjetno še čez 20 let ne bi mogla kaj dosti kupiti.
Smo pač primorani vzeti kredite,ker stanovanje se rabi zdaj,čez 20 let pa naj bi nekako tudi otroci vsaj približno že poskrbeli zase.
Ni se enostavno zakreditirati za 30 let,daleč od tega,je pa vsaj v našem primeru v tem trenutku edina možnost.
Če nič drugega bo vsaj stanovanje po 30 letih kredita vaše,po 30 letih najema pa seveda ne!
Za hipoteko moraš dati stanovanje ki ga kupuješ,zraven pa še eno nepremičnino.
NLB-ne priporočam,niso ugodni

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stanovanjski kredit
19.3.2010 11:48:49   
darja.mark
tut jaz in moj vneto iščeva nepremičnino, mava pa še ta problem da sem jaz zaposlena za določen čas in s tem ne dobiva veliko kredita :(

mi je pa rekla ena ki se na nepremičninski trg kar dobro spozna, j v tem fohu, da če se nam ne mudi da naj počakamo do oktobra, ko bojo prodajalci (vsaj novih) nepremičnin primorani spustit ceno. baje naj bi se pol cene spustile. kaj pa vem tut za letošnje leto so rekli da bo šlo dol pa ni šlo ne vem kolk, če sploh je user posted image

se pa tut strinjam da je 30 let dooolga doba sam če nič nimaš in če nimaš nikogar ki bi ti kaj dal, pomagal pol ti drugega ne ostane. Al si pa v najemu kot so predhodnice rekle. Kar je slabo tudi po tem, da te negdo verjetno ne bo imel 30 let v najemu, nikoli ne veš kdaj se bo spomnil in te ''vrgel'' ven. Se boš z otrokom selil ko maček z mladimi? Mislim da ne.

J..... so današnji časi in kukr poslušam bo samo še slabše ne vem ne vem....

(odgovor članu yenny)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stanovanjski kredit
19.3.2010 12:08:37   
sazi

Za hipoteko moraš dati stanovanje ki ga kupuješ,zraven pa še eno nepremičnino.

To je pa odvisno od višine kredita glede na vrednost stanovanja, ki ga kupuješ. Za moj kredit je bila dovolj hipoteka na nepremičnino, ki se je s tem kreditom kupovala.

se pa tut strinjam da je 30 let dooolga doba sam če nič nimaš in če nimaš nikogar ki bi ti kaj dal, pomagal pol ti drugega ne ostane

točno tako. Se pa splača zelo preračunat in pogledat, kje se da še kakšne rezerve najti in vzeti kredit za krajšo dobo, saj je ob enaki anuiteti odobren kredit za 30 let le nekoliko višji od tistega za 20 let. Sama sem imela namen vzeti kredit na 20 let. Pri izračunih je bila tako majhna razlika, da sem ga nato z malo večjo anuiteto vzela na 15 (lahko pa si izbereš tudi kakšno vmesno varianto)


Ampak tole je pa precej pogumno - vsak 70.000 kredita. Bosta sploh dobila toliko? Po moje bi morala imet kar konkretne dohodke, da bi vama ga toliko odobrili. Pa tudi, če vama ga bodo, je to zelo velika vsota, ki jo bo treba odplačat. Koliko časa bosta odplačevala? 20, 30 let? Sploh veš kako dolga doba je to? Raje pojdita nekam v najem ali pa kupita kakšno majše stanovanje, ki bo bližje vajinim zmožnostim. Za kredite bo še dovolj časa.

Tole naj pa avtorica posta sama presoja. Vsak 70.000 kredita sploh ni tako "vesoljsko". Anuiteta za tak kredit na 15 let je cca 500 EUR. Za nekoga, ki ima samo malo več kot povprečno slovensko plačo, ki znaša skoraj 1000 EUR neto, to pomeni, da če sta taka 2, jima ostane 1000 EUR na mesec - da o tem, da ima lahko avtorica teme tudi višjo plačo od povprečne, ne govorimo. In mi, ki smo 4-članska družina ne porabimo 1000 EUR na mesec...

(odgovor članu yenny)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stanovanjski kredit
19.3.2010 13:51:23   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: sazi



Ampak tole je pa precej pogumno - vsak 70.000 kredita. Bosta sploh dobila toliko? Po moje bi morala imet kar konkretne dohodke, da bi vama ga toliko odobrili. Pa tudi, če vama ga bodo, je to zelo velika vsota, ki jo bo treba odplačat. Koliko časa bosta odplačevala? 20, 30 let? Sploh veš kako dolga doba je to? Raje pojdita nekam v najem ali pa kupita kakšno majše stanovanje, ki bo bližje vajinim zmožnostim. Za kredite bo še dovolj časa.

Tole naj pa avtorica posta sama presoja. Vsak 70.000 kredita sploh ni tako "vesoljsko". Anuiteta za tak kredit na 15 let je cca 500 EUR. Za nekoga, ki ima samo malo več kot povprečno slovensko plačo, ki znaša skoraj 1000 EUR neto, to pomeni, da če sta taka 2, jima ostane 1000 EUR na mesec - da o tem, da ima lahko avtorica teme tudi višjo plačo od povprečne, ne govorimo. In mi, ki smo 4-članska družina ne porabimo 1000 EUR na mesec...


Ni vesoljsko, ampek le ob predpostavki, da vse otane tako kot je.  Kaj pa, če kdo od partnerjev zboli ali (bognedaj) umre itd. Takrat prihodki kar naenkrat padejo na polovico. Ni več denarja za odplačevanje kredita in na koncu cela družina ostane na cesti. Pa ostanimo pri tem, da bo vse šlo tako, kot je planirano - vas je tukaj res večina takšnih, ki bi si bili pripravljeni toliko trgat od ust za nekaj betonskih sten? Pa pride poletje in ne moreš na doput, ker ni denarja, pride zima, odpade smučanje, ker spet ni denarja. Ampak imaš pa stanovanje, to je pa res. 
Slovenci smo mahnjeni na nepremičnine in avtomobileuser posted image . Za to dvoje smo se pripravljeni do grla zapufat in na račun tega so šle cene nepremičnin v nebo.

Jaz bi na avtoričinem mestu vseeno raje razmišljala v smeri manjšega stanovanja. Iz napisanega nekako sklepam, da gre za mlajši par brez otrok. Torej bi brez težav kupila kakšno manjše stanovanje, ki bi bilo precej cenejše. Ne poznam sicer cen v NG, ampak predvidevam, da so nižje kot v LJ. To pomeni, da bi že za bistveno manj denarja lahko kupila čisto solidno stanovanje.

Ne vem - jaz sem glede kreditov zelo "zajčevske" sorte. Mogoče je problem v tem, da vedno pomislim na negativne opcije, ki se ti lahko v teh 20-ih, 30-ih letih lahko zgodijo. Pa preveč ljudi okoli sebe vidim, ki so pred nekaj letih prav tako na izi vzeli velik kredit na 30 let, zdaj pa jokajo in stokajo, da komaj preživijo. Pa jih čaka še menjava avta pa kakšno vzdrževalno delo na stanovanju ali hiši. In zdaj vsi pravijo, da bi (če bi imeli še eno možnost) raje kupili kaj manjšega in predvsem z manj kredita.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stanovanjski kredit
19.3.2010 14:23:24   
sunny24
No, glede tega, da kredita ne bi dobila, ni panike, ker ga dobiva 100%. Ostalo bi tudi še za normalno življenje. Vsak bi plačeval cca 400 evrov na mesec za kredit.

Je pa res, da je 20 let dolga doba in se lahko marsikaj zgodi...Tle sem tudi jst malo skeptična...Bomo vidli.

Trenutno živimo v najemu v 3 sobnem stanovanju, na črno, opremila sva ga v celoti sama ker not ni bilo opreme, imava majhno punčko...Zaenkrat z gazdo ni panike, ampak kaj, če se pa on zmisli in nas ven vrže?

pikica, cene v NG so od do...dobiš staro 3 sobno stanovanje za 120 tisoč, al pa novo tudi za krepko čez 200 tisoč. To, ki ga greva danes gledat je malo ven iz NG in je cena 135.000...

Sej pravim, bomo vidli...bomo še malo preštudirali in se potem odločli...user posted image


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stanovanjski kredit
19.3.2010 15:52:05   
agataema
Definitivno je pametno biti življenjsko zavarovan, če imaš take kredite. Vzameš samo življenjsko zavarovanje brez varčevalne komponente in plačaš npr. 16€ za zavarovalno vsoto 75.000€ . Jaz bi sigurno tako naredila, če bi imela tako visok kredit za toliko časa.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stanovanjski kredit
23.3.2010 5:32:50   
nikolet
a pa stanovanjski kredit lahko dobiš, če imaž že potošniški kredit? sam vprašamuser posted image

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stanovanjski kredit
23.3.2010 9:13:01   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: nikolet

a pa stanovanjski kredit lahko dobiš, če imaž že potošniški kredit? sam vprašamuser posted image



če imaš dovolj velike prilive...

(odgovor članu nikolet)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stanovanjski kredit
23.3.2010 11:43:46   
Barbara_L
Hm, če sem prav videla, bosta vzela kredit v višini 100% vrednosti nepremičnine? Na vseh bankah so rekli, da bi to šlo skozi?

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stanovanjski kredit
23.3.2010 12:19:41   
darja.mark
kakor jaz vem ne dajo 100% vrednsoti nepremičnine. mislim da dajo 90% za novogradnjo, pa 60% za stare nepremičnine. mislim da je nekako tako. sam 100% pa ne dobiš vsaj kukr so men na bankah govorili

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stanovanjski kredit
24.3.2010 9:04:42   
Ribi Bibi
Na SKB-ju dajo 70% vrednosti nepremičnine, neglede na to a je nova ali stara. Sem pa dobila občutek, da se da še precej "zmenit" glede na to kakšne imaš prilive in če si njihova stranka. Jaz sem dala jeseni čist informativen izračun narest in mi je osebna bančnica glede na podatki, ki jih je dobila o meni bla pripravljena precej boljšo ponudbo dat.
S tem, da nikdar ne bi vzela hipotekarnega kredita! Sploh pri tem nestabilnem trgu nepremičnin. Kredit ti dajo za ceno nepremičnine, ki čez noč pade, nimaš več dovolj vrednost v nepremičnini, zato ti povečajo mesečne obroke. Poznam par primerov, ki se jim je to zgodillo in ker so imeli mesečne obroke že tako na maksimumu so zdaj v hudih škripcih!
Če se da se stinjam z eno, ki je že napisla, da bodo cene še padle. Vsaj do jeseni, če ne do naslednje pomladi se še splača počakati. Novogradnje, ki se bodo gradile v letu 2010 imajo že za cca 20% nižje oglaševane cene. Nek premik zgleda končno bo user posted image

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stanovanjski kredit
24.3.2010 10:05:42   
Barbara_L

IZVIRNO SPOROČILO: Ribi Bibi


S tem, da nikdar ne bi vzela hipotekarnega kredita! Sploh pri tem nestabilnem trgu nepremičnin. Kredit ti dajo za ceno nepremičnine, ki čez noč pade, nimaš več dovolj vrednost v nepremičnini, zato ti povečajo mesečne obroke. Poznam par primerov, ki se jim je to zgodillo in ker so imeli mesečne obroke že tako na maksimumu so zdaj v hudih škripcih!


Tole pa ne bo držalo! Hipoteka je zavarovanje za primer da ti ne moreš več odplačevati nepremičnine, zaradi tega se ne zvišuje ali znižuje mesečni obrok!

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stanovanjski kredit
24.3.2010 10:18:08   
darja.mark
če se ne zveča mesečni obrok je pa treba še nek kredit dobit al pa nek denar, da pokriješ razliko ker zaradi novega stanja na trgu tvoja nepremičnina ni več toliko vredna kot je bila pri jemanju hipoteke. in vmes je luknja, to je pa treba zafilat. mislim da njih glih ne briga kje boš dobil. plačati je treba al ti pa vzamejo še to kar maš in si na koncu brez vsega

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?