|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starševsko nadomestilo ali starševski dodatek?
18.6.2009 11:25:55   
Žaži
Do oktobra sem še študentka, do takrat prejemam socialno pomoč, januarja bom rodila in me zanima, ali mi pripada starševski dodatek v višini 188€ ali pa starševsko nadomestilo, v katero se šteje znesek prejete socialne pomoči za 6 mesecev (toliko mesecev bi se štelo v izračun starševskega dodatka), ker bi bil slednji znesek znatno višji od 188€, kolikor znaša starševski dodatek za brezposelne. Ker v zadnjih 3 mesecih pred pdp, me sigurno nihče ne bo zaposlil.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 12:00:40   
Anonimen
Meni so na csd razložili, da brezposelnim in študentom pripada starševski dodatek v višini 188€.

(odgovor članu Žaži)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 12:11:08   
Žaži
Tudi meni nekako tako, takrat ko ga bom začela prejemati bom pa pravzaprav brezposelna in prijavljena na borzouser posted image .
In gledam na csd Šiška, da se pa v izračun starševskega nadomestila štejejo tudi prihodki preko študentskega servisa (tega imam tudi nekaj v tem letu in verjetno bo še kaj, če ne drugega bom kako napotnico komu "posodila"user posted image ) ter da se šteje tudi socialna pomoč v ta izračun in tudi to prejemam.
Torej, bi nekako morala biti upravičena do nadomestila ne samo do dodatka, ker bi bila višina izplačila znatno višja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 12:21:19   
ZmajTolovaj
Hmmmmm ... kje pa si to zasledila? O prejemkih prek ŠS? Ker po moji logiki se ti dohodek prek napotnice eno figo upošteva, ker od tega niso obračunani prispevki za starševsko varstvo.


Osnova za izračun posamezne vrste starševskega nadomestila je povprečna osnova, od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo v zadnjih 12 mesecih pred mesecem vložitve prve vloge za eno od vrst starševskega dopusta, kar je na primer: plača, nadomestilo plače kot na primer bolniško nadomestilo, nadomestilo za nego otroka oziroma družinskega člana, starševsko nadomestilo, nadomestilo za brezposelnost, denarna pomoč v času brezposelnosti.


Ko sem jaz prvič zanosila, sem delala prek študenta čisto do zadnjega, pa se mi ni upoštevalo nič od tega. Zaposlila sem se 14 dni pred nastopom porodniške in dobila sem 220 eur.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 12:30:41   
Žaži
Ah, škoda no.......vseeno hvala.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 12:33:17   
ZmajTolovaj
Ja, res. Jaz sem takrat ful delala in tudi dosti zaslužila, ampak sem pač dajala na stran "namesto" porodniške, kaj češ.  user posted image

No, lahko pa da je že kaj drugač , vsekakor preveri na svojem CSD. Samo po moje se ŠS ne upošteva.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 12:57:32   
Žaži
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Ja, res. Jaz sem takrat ful delala in tudi dosti zaslužila, ampak sem pač dajala na stran "namesto" porodniške, kaj češ.  user posted image

No, lahko pa da je že kaj drugač , vsekakor preveri na svojem CSD. Samo po moje se ŠS ne upošteva.



Samo čisto fer pa to glih ni, če nam odvajajo za dohodnino, pa ker sem starejša od 26 let.......med rednim študijem pa tako ne moreš delati drugače kot preko študenta, 3 mesece pred pdp pa me živ krst ne bo zaposlil, no, razen če bi koga za uslugo prosilauser posted image .
A dohodki preko ŠS pa se kar lepo upoštevajo pri izračunu višine otroških, pa za plačilo vrtca.......
Mah, boljše da niti ne razmišljam..................

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 12:58:57   
smejčica

Žaži, kako to, da prejemaš socialno pomoč.
Ali ni tako, da je študenti ne morejo dobivati?

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 13:00:55   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Žaži

Samo čisto fer pa to glih ni, če nam odvajajo za dohodnino,


Ja, to že, prispevkov pa ne ... Saj dokler si prek SŠ ti tudi delovna doba ne teče ... Tud eno sranje, ne ..

IZVIRNO SPOROČILO: Žaži
pa ker sem starejša od 26 let.......med rednim študijem pa tako ne moreš delati drugače kot preko študenta, 3 mesece pred pdp pa me živ krst ne bo zaposlil, no, razen če bi koga za uslugo prosilauser posted image .


No, pri meni je bilo tako. user posted image
V bistvu niti nisem rekla, so se kar ponudili. Če ti rata, je fajn čim prej, glede na to, da imaš rok januarja!


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 13:01:19   
Anonimen
Se pa štipendija in pa prihodki preko ŠS upoštevajo pri izračunu otroškega dodatka in je ta potem temu primerno nižji ... ja v super državici živimo ...user posted image

(odgovor članu Žaži)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 13:20:15   
Žaži
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Se pa štipendija in pa prihodki preko ŠS upoštevajo pri izračunu otroškega dodatka in je ta potem temu primerno nižji ... ja v super državici živimo ...user posted image


Ja, najboljše mi je sedaj da sedim doma in v zrak gledamuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 13:21:10   
Žaži
IZVIRNO SPOROČILO: smejčica


Žaži, kako to, da prejemaš socialno pomoč.
Ali ni tako, da je študenti ne morejo dobivati?



Seveda lahko, jaz sem živ primeruser posted image

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 13:27:28   
Anonimen
Ja jaz sem bila tut čisto jezna ... pa še ta trik je, da se januarja, februarja in marce ne upošteva preteklo leto, ampak še prejšnje leto (npr. letos se prve tri mesece ni upoštevalo leto 2008, ampak 2007) ... tak da sedaj ko sem na porodniški dobivam nižje otroške dodatke, ker sem leta 2007 še normalno delala preko študenta, lani ko sem bila pa skos doma zaradi rizične nosečnosti in kasneje še poškodbe in to, se mi bo pa upoštevalo leta 2010, ko bom hodila v službo in mi par evrov več pri otroškem dodatku ne bo toliko pomenilo, kot bi mi pa letos ...

(odgovor članu Žaži)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 14:00:39   
Žaži
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ja jaz sem bila tut čisto jezna ... pa še ta trik je, da se januarja, februarja in marce ne upošteva preteklo leto, ampak še prejšnje leto (npr. letos se prve tri mesece ni upoštevalo leto 2008, ampak 2007) ... tak da sedaj ko sem na porodniški dobivam nižje otroške dodatke, ker sem leta 2007 še normalno delala preko študenta, lani ko sem bila pa skos doma zaradi rizične nosečnosti in kasneje še poškodbe in to, se mi bo pa upoštevalo leta 2010, ko bom hodila v službo in mi par evrov več pri otroškem dodatku ne bo toliko pomenilo, kot bi mi pa letos ...


No fajn, še ta udarec, jaz bom januarka in 2007 sem delala preko študenta, imela štipendijo, mož celo leto zaposlen.........fak nouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 19:20:23   
donat
zdaj pa nič ne razumemuser posted image user posted image , če rodim januarja , potem se izračuna zadnjih 12 mesecev, ko sem delala, kaj ima to veze za leto 2007user posted image

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 20:23:56   
CatJa
Nima veze. Sploh.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 21:06:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: donat

zdaj pa nič ne razumemuser posted image user posted image , če rodim januarja , potem se izračuna zadnjih 12 mesecev, ko sem delala, kaj ima to veze za leto 2007user posted image


Za otroški dodatek je potrebno oddati podatke o zaslužkih za preteklo leto ... samo če oddajaš vlogo za otroški dodatek januarja, februarja ali marca moraš pa oddat ne za preteklo leto ampak za šeeno nazaj ... naprimer jaz sem oddajala letos januarja, in sem mogla oddat prihodke za 2007 in ne za 2008. Oddaja se pa za celo preteklo leto od januarja do decembra in ne za zadnjih 12 mesecev (npr. od julija do junija)... zdaj tako je bilo pri meni letos januarja ...

(odgovor članu donat)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Starševsko nadomestilo ali starševski dod...
18.6.2009 22:16:48   
smejčica
IZVIRNO SPOROČILO: Žaži

IZVIRNO SPOROČILO: smejčica


Žaži, kako to, da prejemaš socialno pomoč.
Ali ni tako, da je študenti ne morejo dobivati?



Seveda lahko, jaz sem živ primeruser posted image

Ne razumem. Jaz sem se morala izpisat takrat iz borze, ker sem bila študentka. In nisem dobila nič. user posted image
Mi lahko prosim še daš kakšno informacijo?


(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?