|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stari starši in vzgoja
14.11.2011 23:41:57   
natasarobi
Zanima me mnenje sploh tistih, katere malčke čuvajo vaši straši/tašče. Sin je star 16m in je v varstvu pri babici, nikoli težav z jokom, da ne bi bil tam, mislim, da mu je zelo fino.

Vendar čedalje bolj se spreminja vedenje doma in vedenje v varstvu - doma je več trme, nekega upora, tudi več se mi zdi hoče biti po rokah,... Jaz sem itak zmaj ki mu nič ne pusti, dedi ga nosi po rokah - več ali manj mu vse pusti, še po 4m od kar mali hodi ga non stop drži za roke user posted image , meni poka film, ko kaj rečem sta oba užaljenja, sploh dedi in je ogenj v bajt (jamra babi in ne meni), jaz ima občutek, da sem slaba mama,  babi pravi da naj požrem, ... Ni da ni. Občutek imam, da adedi misli, da je on oče otroka, zdi se mi da ne upošteva (ne da se mi zdi, ampak ne upošteva - tak moj fotr je) ne mene in ne moža, vedno misli, da ima samo on prav,...

Men bo pa enkrat samo film poču in že sedajle nisem daleč od tega....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 7:15:29   
ajataja
Mislim da je otrok ravno v tem obdobju ,ko večina otrok poskuša s trmo in ne vem ali ravno dedek vpliva na to,mogoče malo,ampak verjemi ,da trma bi bila tudi prisotna če bi otrok hodil v vrtec ali pa preprosto bil doma samo zraven tebe.user posted image Pa še veliko takih obdobij bo,ko se potem vprašamo kdo je kriv za to oziroma kaj delamo narobe,ampak tako pač je večina otrok je takih.user posted image

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 7:27:50   
Luni
Se podpišem pod ajatajo. Res je tako. Pa pri prvem otroku boli, skušaš reševeti, pri drugem tega več ne delaš, pri tretjem pa sploh opaziš ne več ;) Ne sekiraj se, verjemi, da stari starši želijo vnučku vse najboljše in zahvali se, ker si zanj jemljeta čas in se z njim ukvarjata in mu posvečata vso svojo pozornost. Ko boš čez 10 let pogledala nazaj, se trme sploh ne boš spomnila, spomnila se pa boš lepih trenutkov in tega, kaj sta mu stara starša dala. Verjemi, to je neprecenljivo, imam podobne izkušnje, občutke, vendar ko pogledam nazaj, sem jima hvaležna iz vsega srca. Tudi zaradi njiju (tasta in tašče) so moji otroci boljši!!!

_____________________________



(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 7:36:42   
aprilčica07
Podpis pod obe predhodnici. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 7:48:32   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Zanima me mnenje sploh tistih, katere malčke čuvajo vaši straši/tašče. Sin je star 16m in je v varstvu pri babici, nikoli težav z jokom, da ne bi bil tam, mislim, da mu je zelo fino.

Vendar čedalje bolj se spreminja vedenje doma in vedenje v varstvu - doma je več trme, nekega upora, tudi več se mi zdi hoče biti po rokah,... Jaz sem itak zmaj ki mu nič ne pusti, dedi ga nosi po rokah - več ali manj mu vse pusti, še po 4m od kar mali hodi ga non stop drži za roke user posted image , meni poka film, ko kaj rečem sta oba užaljenja, sploh dedi in je ogenj v bajt (jamra babi in ne meni), jaz ima občutek, da sem slaba mama,  babi pravi da naj požrem, ... Ni da ni. Občutek imam, da adedi misli, da je on oče otroka, zdi se mi da ne upošteva (ne da se mi zdi, ampak ne upošteva - tak moj fotr je) ne mene in ne moža, vedno misli, da ima samo on prav,...

Men bo pa enkrat samo film poču in že sedajle nisem daleč od tega....


Če boš ti dosledna, bo otrok hitro pogruntal, da je pač različna komanda. Če se staremu da, pa naj ga cinca, samo nikoli, ampak res nikoli si pa ne smeš dovolit rušenja tvoje avtoritete, se pravi ko si ti zraven veljajo tvoja pravila, za takrat ko so sami, pa naj ga cincajo. Niti slučajno pa ti nimaš kaj požirat. Ti si mama tega otroka in tvoj stari se bo pač moral navadit, da nisi več dekle, ki ga mora ubogat. Bo veliko upiranja, užaljenosti, sam na dolgi rok se splača razčistit.
Stari starši so pa za moje pojme za razvajat, starši smo za vzgajat in če razvajanje ne gre čez meje je to čisto sprejemljivo oziroma koristno, kot je že moja predhodnica napisala.

Mojemu dve in pol letniku se prav pozna, kdaj je stari dol doma med varstvom. Sam jest mu rečem...mali, nisi pri dediju in zanimivo se po nekajminutnem muljenju unese. Sem bil pa že tiran in nevemkajše, sam jest se s tem ne ubadam.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 15.11.2011 7:51:35 >

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 8:50:51   
mateyka
podpis pod kalbota!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 10:41:36   
Katy78
Ja, starši vzgajajo, stari starši pa razvajajo, ampak meja seveda mora biti. Jasno je, da so starši za otroka najpomembnejši, pa čeprav se ti včasih zdi, da je otroku boljše oz. da se ima bolje pri starih starših, ker mu pač več pustijo. Pri nas je tako, da doma 101% veljajo moja in moževa pravila, ni pardona. Me prav nič ne zanima, če mu tašča in tast dovolita imeti v rokah pilota od TV-ja - pri nas doma to ni dovoljeno in pika. Pa mu niti na pamet ne pride, da bi težil. OK, vsake toliko proba, da vidi, če sem si mogoče premislila, ampak neha takoj, ker vidi, da je NE. Drugače je pa tudi moj tast tamalega nosil, ko je že precej dobro hodil, pa mi je tudi šlo na živce, samo potem sem pa videla, da se žrem za brezveze - kaj pa malemu fali, če ga dedi nosi - saj pa zato ne bo pozabil hodit.  Pri nas je tako, da sta moja starša kolikor toliko dosledna, sploh moj oči, medtem ko sta tašča in tast zelo, zelo popustljiva, mu vse dovolita, bognedaj, da bi mulc malo zajokal in on to 100 na uro izkorišča in seveda vse doseže. Ampak doma tega ni, saj dobro ve, da z jokom ne bo nič dosegel in to je posledica doslednosti. Kar hočem reči je to, da ni razvajanje starih staršev krivo za težave doma. Ti otroka vzgajaš in ti doma postavljaš pravila, seveda pa moraš vzeti v zakup dejstvo, da grejo vsi otroci čez fazo trme, ne glede na to, ali jih dedki in babice razvajajo.

Pa še to je zanimivo: moj oči je strog in tudi svojemu vnuku (edinemu) ne popušča in zanimivo je, da ga mulc ful uboga in ima rešpekt pred njim, kar reče dedi Milan, drži kot pribito in niti ne poskuša kontrirat - medtem ko tašče, ki je najbolj popustljiva, sploh ne šljivi, saj ve, da bo malo zajokal in bo že vse spet po njegovem. In zato tašča in tast takrat, kadar je pri njima, samo skačeta okoli njega in gledata, kako bi mu ustregla, kar je meni totalno mimo in sem jima to tudi že povedala. Ampak če jima paše, kar naj (itak zdaj, ko ga več ne pazita, ni veliko pri njima, max. 1 uro na dan), glavno je, da jaz doma nimam problemov. Za moje pojme je to živ dokaz, da otroci imajo radi oz. potrebujejo red, rutino in meje, ker jim to daje občutek varnosti, ne pa da so razpuščeni.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 11:19:26   
ronja
Podpis pod kalba. Sicer pa, kar se mene tiče: vrtec=red, babice&co.=kakos. Sem videla, ko sva lani imela par mesecev tako gužvo oba, da nisva mogla na bolniško in sva potem štukala z vsem mogočim, ampak rezultat je bil vedno kaosuser posted image . Jaz sem bila vsakič, ko sta bili zdravi in lahko šli normalno v vrtec, najsrečnejši človek na svetu! Ker razlika je bila dejansko ogrooooomna! Tako da sem res hvaležna za vrtec! To je super pogruntavščina (in to od puce, ki ni nikoli hodila v vrtec in je bila malo skeptična na začetku;). Ampak vrtec je zakon! Sva se ravno v ned. menila z lubijem, ko smo se vračali od njegovih. Da bi ju tašča pazila, sem prepričana, da kmalu ne bi več jedli drgega kot sladkarije, če bi imela veliko sreče in volje, bi bila kakšna že na kahli (zdaj sta obe že na wcju in se sami oblečeta, obujeta), itd... Pač ima svoj sistem in seveda je samo njen pravi. Ok, za sem pa tja, je čisto vseeno. Za vsak dan bi se mi pa skegljalo, priznam. Se mi ne da ubadat s tem, da bom vsakič znova postavljala pravila. Taka so in pika. Da se bom vsakič kregala z babico glede tega - hvala lepa. Pri njih so njihova pravila, pri  nas naša - če se tega ne morejo držat, potem pa nič.

Zanimivo pa, da ne gresta tja nič rajši kot recimo k mojima, ki sta v nekaterih stvareh strožja kot midva (pač vsak ima svoje fore - moja mami misli, da so sladkarije zlo, moj oče pa je ful natančen in bo tudi mali rekel, da naj lepo pobarva, ne čez črto, recimouser posted image . Pa ju imata glih tako radi kot drugi set, čeprav je tam čisto vse dovoljeno in je vse po njuno.

Sem bil pa že tiran in nevemkajše, sam jest se s tem ne ubadam.

Ti si pa še hujši kot jazuser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 11:32:55   
ronja
Ti otroka vzgajaš in ti doma postavljaš pravila, seveda pa moraš vzeti v zakup dejstvo, da grejo vsi otroci čez fazo trme, ne glede na to, ali jih dedki in babice razvajajo.

Tu se strinjam, vseeno pa je velika razlika, ali se vsi vpleteni trudijo za isto stvar ali ne. Ko je bila Lejla v vrtcu v plenici, je šlo tudi doma slabše s kahlico, čeprav pred tem ni bilo težav in čim so jo tam začeli dajat na kahlico, je bila doma popolnoma suha.
Če se za kosilo lahko naje samih sladkarij, tudi popoldne ne bo tako lačen, da bi jedel zelenjavo (če je ni navajen), če pa je normalno kosilo v vrtcu in je tudi tam normalno, da se je vse, potem bo pa veliko lažje to dosešt tudi doma. Seveda lahko dosežeš pri zdravem, normalno razvitem in inteligentnem otrou skoraj vse, kar si zadaš, vendar pa je velika razlika v količini truda, ki ga zato porabiš.
Tudi mama in oče imata lahko različno vzgojo in bojo otroci to sčasoma čisto lepo sprejeli, bo pa hitreje in lažje, če se vsaj v pomembnih rečeh strinjata in delujeta podobno.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 11:38:27   
andea
Jst sem se na začetku tudi ubadala s tem, pa dopovedovala da določene stvari niso Ok. Pa smo prišli do nove faze, ko tašča jamra, jst ji pa rečem doma pa nimamo teh problemov. Punca je stara 6 let in zelo samostojna. Tašča jo nosi na Wc, cele dneve ji bere knjige (doma samo pravljico za lahko noč), ko sta skupaj se tašča ne sme z nikomer pogovarjat, čisto vse ji mora prinesti k riti. No zdej je pa že začela jamrat da se komaj usede in se že mora spet ustat, ko je sredi dela mora delo prekint in se njej 100% posvetit. So pa tudi lepi trenutki.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 12:24:42   
ziva1
Tudi pri nas se vidi, ko je naša malčica bolana in ostane v babi hotelu user posted image .....ne bi več hodila, bi se samo nosila, kar dviguje roke, prav smešna je, spala bi čisto preveč, ker jo babi preveč daje spat, potem pa seveda zvečer ne bi gospodična spala, normalno, če ni utrujena, od česa pa user posted image , v glavnem sistem se ji čisto poruši in tudi sama pravim da hvalabogu za vrtce, po drugi strani pa hvalabogu za babice in dedke, da jih hočejo razvajati user posted image . S pravili pa nimamo problemov, ker drugače bi pa bil cel user posted image , malo je pa treba zamižati in smo vsi zadovoljni.

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 13:29:31   
natasarobi
Sem ful vesela, da je rad pri babici, ne morem pa mimo tega, da kar povem, da me moti oz. prosim, da naj ne dela, se mi zdi, da fotr moj odreagira ravno kontra. Bolj, ko govorim, da ne, raje on to dela - saj ko ne bi tega počel, ko sem tam jaz. Pol mu pa kaj rečem je pa užaljen do amena in ne govori z nikomer, se umakne, a naslednjo jutro ko pripeljem malega in ga pridem iskat ista pesem, kot, da sem govorila steni. Včeraj je bilprimer, ko je mož dal malemu se nekaj za igrat in sta moja dva to vpričo naju pospravila in dala malemu nekaj drugega, češ, da se on s tem ne bo igral. Meni je padla čeljust dol, ostala sem čist brez besed, mož pa isto (on  itak ni težak kot jaz in gleda vse iz drugega zornega kota).

Včasih se vprašam kdo ima 16 mesecevuser posted image  Je pa tako, da je mali tam 8-9 ur na dan in bo tako še do septembra, ko naj bi šel v vrtec.  



(odgovor članu ziva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 13:32:28   
ronja
Včasih se vprašam kdo ima 16 mesecev

Hehe, meni se zdi s 16 mesečniki veliko lažje zmenit kot z 61 letnikiuser posted image . Prvi razumejo argumente, če se potrudiš razložit.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 13:52:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Zanima me mnenje sploh tistih, katere malčke čuvajo vaši straši/tašče. Sin je star 16m in je v varstvu pri babici, nikoli težav z jokom, da ne bi bil tam, mislim, da mu je zelo fino.

Vendar čedalje bolj se spreminja vedenje doma in vedenje v varstvu - doma je več trme, nekega upora, tudi več se mi zdi hoče biti po rokah,... Jaz sem itak zmaj ki mu nič ne pusti, dedi ga nosi po rokah - več ali manj mu vse pusti, še po 4m od kar mali hodi ga non stop drži za roke user posted image , meni poka film, ko kaj rečem sta oba užaljenja, sploh dedi in je ogenj v bajt (jamra babi in ne meni), jaz ima občutek, da sem slaba mama,  babi pravi da naj požrem, ... Ni da ni. Občutek imam, da adedi misli, da je on oče otroka, zdi se mi da ne upošteva (ne da se mi zdi, ampak ne upošteva - tak moj fotr je) ne mene in ne moža, vedno misli, da ima samo on prav,...

Men bo pa enkrat samo film poču in že sedajle nisem daleč od tega....


Če daš otroka v varstvu k starim staršem, je pač potrebno sprejeti tudi to, da tam ni enakih pravil kot doma.......in enako kot doma tudi nikakor ne more biti.....stari starši niso starši, stari starši se bolj posvečajo otroku (mame mislimo, da ga razvajajo, pa ni to glih tako, imajo pač drugačen način), odložijo svoje delo, ki ga imajo za popoldanski čas, ko ni več vnuka, ga imajo več po rokah kot mi, več rišejo z njim, mu prebirajo bolj pravljice......

Vendar to starši moramo pri sebi predelati preden damo otroka v varstvo k starim staršem......in ne potem vsak dan govoriti starim staršem "ne smeš ga toliko nositi po rokah, daš mu lahko životinjsko carstvo le 1 krat na teden...."

Res je, ti si starš.....in tega se moraš zavedati, ne pa imeti občutek, da si slaba mama zgolj zato, ker otrok pri tebi trmari, pri starih starših pa trmari bistveno manj.......tudi odrasli "trmarimo" pri tisih, ki nam kaj pomenijo bistveno bolj kot pred drugimi.......mama otroka si ti in ne stari starši....in to tudi sama sebi pokaži oz. se tega zavedaj, ne pa da ti pokne film, ker je otrok pri starih starših bolj priden kot pri tebi.......


(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 14:30:15   
Jada82
Pri nas je tamala še v varstvu pri babi (moji tašči), ampak ne redno, ker ima mož tako službo, da jo ima dosti tudi on. Tudi babi jo pazi kar pri nas doma .... dolgo časa mi je to šlo na živce. Ampak sem opazila, da tamala točno ve, pri kom lahko kaj. Jaz sem stroga in pika. Zdaj je stara 21 mesecev ... itak jo babi razvaja, ne poje vsega pri njej itd. Pri meni pač ni pardona .... sem stroga, pa nič zato, tamala ve, kaj lahko, kaj ne, nimamo problemov, pa zato nima nič raje babi. Tako da, za to se ne sekiram več ... itak bo šla pa zdaj septembra v vrtec, vmes pa imam jaz še 2. porodniško, tako da ... bomo že ... v bistvu je prav fajn met stare starše, tako tud z možem lahko kdaj kam greva sama, meni čist paše .... pa mi je šlo na začetku ful na živce in sem se bala, da tamala ne bo več vedela, kaj se sme in kaj ne, še glede na to, da jo pazi v našem stavnovanju ... ampak ... otroci prav dobro vedo kako in kaj user posted image user posted image user posted image user posted image
Ni vredno živcev!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 15:06:06   
natasarobi
liliana - preden je šel otrok v varstvo k starim staršem je bil narejen premislek, ker je bila pri nas v varstvu tudi moja nečakinja (takrat sem bila sama še doma) in sem videla kako se dela oz. kaj počne moj fotr. Zgodba je bila podobna, vendar je sedaj slabše. Treba se je tudi zavedati, da smo ljudje različni in da je enim prav fino furat babi hotel, sploh, ker si tako lahko privoščijo več in so zaradi ugodnostih, ki jih imajo pripravljeni marsikatero stvar požret in spregledat zaradi svojih koristi- naprimer starši od moje nečakinje.

Se mi pa zdi, da je tudi lažje nekomu nasprotovat, če gre za odnos oče/dedi-hči, kot dedi-snaha.

Če si pa dobr prebrala mi pa film ne poka zaradi malega (no, tudi včasih, kar se mi zdi normalno), aploh pa ne zato, ker je tam bolj priden, ampak zaradi odnosa mojega očeta!

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 15:16:32   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Če boš ti dosledna, bo otrok hitro pogruntal, da je pač različna komanda. Če se staremu da, pa naj ga cinca, samo nikoli, ampak res nikoli si pa ne smeš dovolit rušenja tvoje avtoritete, se pravi ko si ti zraven veljajo tvoja pravila, za takrat ko so sami, pa naj ga cincajo. Niti slučajno pa ti nimaš kaj požirat. Ti si mama tega otroka in tvoj stari se bo pač moral navadit, da nisi več dekle, ki ga mora ubogat. Bo veliko upiranja, užaljenosti, sam na dolgi rok se splača razčistit.
Stari starši so pa za moje pojme za razvajat, starši smo za vzgajat in če razvajanje ne gre čez meje je to čisto sprejemljivo oziroma koristno, kot je že moja predhodnica napisala.

Mojemu dve in pol letniku se prav pozna, kdaj je stari dol doma med varstvom. Sam jest mu rečem...mali, nisi pri dediju in zanimivo se po nekajminutnem muljenju unese. Sem bil pa že tiran in nevemkajše, sam jest se s tem ne ubadam.


user posted image  podpis

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stari starši in vzgoja
15.11.2011 16:09:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Treba se je tudi zavedati, da smo ljudje različni in da je enim prav fino furat babi hotel, sploh, ker si tako lahko privoščijo več in so zaradi ugodnostih, ki jih imajo pripravljeni marsikatero stvar požret in spregledat zaradi svojih koristi- naprimer starši od moje nečakinje.



Se strinjam....in ker smo ljudje različni, eni tudi sprejmejo "drugačnost" pri starih starših.....

In če nekdo ne spada ne v eno in ne v drugo skupino si pač ne omisli "babi hotela".......

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stari starši in vzgoja
16.11.2011 8:18:30   
corfu
Zanimiva tema user posted image  . Moji so v vrtcu in nimam najmanjših težav s tem. Si pa ne predstavljam saj že po parih dneh z morja pridejo čist adijo pamet user posted image  in z možem rabiva nekaj dni da jih nazaj naštimava user posted image , da bi se pa s tem vsakodnevno ubadala user posted image  ne ne...je pa res, da pri vsakemu nadaljnemu otroku spregledaš več...

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stari starši in vzgoja
17.11.2011 14:23:24   
kalbo
Sam je pa še nekaj. Naš tamal se merka še dol, ker ma tašča tak mini vrtec. Sam zadnja leta je to bolj razpust ko vrtec, ker je pač stari več doma in pol je pri njem adijo doslednost, tašči se pa po 60. letu ne ljubi več, kar je normalno..
Začeli so mati jamrat, da ji raturi trikrat posteljico, preden zaspi, pa da zbudi ostale in podobno, češ, kako ga vzgajamo. Opa draga moja taščica in dedi, doma je to poizkusil samo enkrat in mu na kraj malih možgančkov ne pade več, če boste z njim delal po sistemu...je še majhen ne razume...ho ho, pri mojem najmlajšem je to samomor za živce :), ker je že po naravi buldožerček.

Kot sem rekel, če ga stari misli razvajat, pa če vsem trem pustita divjat ko zmešanim...OK...sam ne men pol jamrat. Tiran sem doma, dol pač ne več, na njuno željo :)

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stari starši in vzgoja
17.11.2011 15:50:58   
amii
Našega 15-mesečnika čuvata tast in tašča. Valda, dretje se začne že v avtomobilu (on ne bi bil v sedežu), ko pridemo domov je kaos - leta po bajti ko zmešan, kriči, grize, se meče po tleh, trmari, vlači ubogega mucka za dlako,...... Ker vem, da je to zato, ker v varstvu pri babi in dediju to lahko, imam jeklene živce in ga ignoriram (z enim očesom ga ves čas spremljam, ker bi si lahko še kaj naredil). Pol pa, kot da počasi ugotovi, da zdaj pa je doma in da so doma drugačna pravila in se umiri in sodeluje pri večernem "obredu". Čez vikende ni ne duha ne sluha o kakšnem "kaosu".

Pa tudi ne zamerim in niti nič ne rečem, ko mi tast očita, da:
mali šmrka, ker ga premalo oblačim, ali da
fiziološka raztopina uničuje sluznico in da se z njo ne sme čistit nosek
da mali ne spi ponoči, ker je sam in ga je strah (nikoli ne spi sam!) in da on je pač fantek, ki potrebuje ljubezen (češ, premalo mu jo dajeta),
da lahko pri 9 mesecih je ribe
da je potrebno biti vztrajen pri vzgoji, drugače bo poreden (hehehe, kdo to pravi)
da ..................

On pač najbolje vse ve.............. user posted image  

Ko mi je tašča nekega dne rekla, da jima je vnukec polepšal življenje, da se presmejijo toliko, kot še nikdar v življenju in da imata "polno" starost zaradi malega,ter da se veselita vsako jutro, da ga bosta lahko pazila - ej................ srce se mi je stopilo................ hvala bogu za babice in dedeke user posted image



_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stari starši in vzgoja
17.11.2011 18:18:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Jaz sem itak zmaj ki mu nič ne pusti, dedi ga nosi po rokah - več ali manj mu vse pusti, še po 4m od kar mali hodi ga non stop drži za roke user posted image , meni poka film, ko kaj rečem sta oba užaljenja, sploh dedi in je ogenj v bajt (jamra babi in ne meni), jaz ima občutek, da sem slaba mama,  babi pravi da naj požrem, ... Ni da ni. Občutek imam, da adedi misli, da je on oče otroka, zdi se mi da ne upošteva (ne da se mi zdi, ampak ne upošteva - tak moj fotr je) ne mene in ne moža, vedno misli, da ima samo on prav,...


Ti imaš težave v odnosu ti - oče, in ne v odnosu stari starši - vnuki.

Rešuješ jih na napačen način, preko sina.

Razčisti, kar imaš ti osebno razčistiti z očetom.

(odgovor članu natasarobi)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 8:00:01   
natasarobi
miljonarka - Jaz preko sin nič ne rešujem in ne vem kakšne težave imam v odnosu z očetom, če mu rečem, da ni treba da malega drži za vsako figouser posted image . Kadar mi kaj ni prav povem - ali gre za odnos oče-hči ali mama-dedi.

A človek ne sme nikoli več rečt drugemu kaj kar si misli? Naprimer primer od amii: tast ji reče, da malega premalo oblači, ker smrka - ona je tiho - super vse lepo in prav, čudovit odnos imajo; amii ni prav in tastu pove nazaj, da to ni res ali pač kakrkoli - sedaj je pa hudo v bajti, ker je ugovarjala tastu?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 8:21:21   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi
A človek ne sme nikoli več rečt drugemu kaj kar si misli? Naprimer primer od amii: tast ji reče, da malega premalo oblači, ker smrka - ona je tiho - super vse lepo in prav, čudovit odnos imajo; amii ni prav in tastu pove nazaj, da to ni res ali pač kakrkoli - sedaj je pa hudo v bajti, ker je ugovarjala tastu?


no, zdaj si pa predstavljaj da to rečeš in komentiraš vse kar ti ne sede v vrtcu. ker tast in tašča sta tvoj vrtec (pa kakoršenkoli že je).

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 10:07:18   
natasarobi
Ja, sta vrtec za enega otroka in pri enem otroku si lažje zapomneš kako in kaj, kot, če imaš v varstvu 15 otrok. 

Je pa seveda odvisno od človeka - če se nekdo odloči paziti otroke (enega ali pa do 5) in če je človek predan delu se bo tudi poiskusil kaj zapomniti in ustreči staršem. Govorim pa o privat in ne javnih/državnih vrtcih, kjer je skoraj vsem ravno (izjema pa obstajajo tako kot povsod).

Ok - vidim, da smo zatavali in se začeli pregovarjati brez veze kar ni bil moj namen.

Vsem hvala za odgovore in lep dan še naprej.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?