|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 15:24:45   
peshich
Ste obdržale dekliški priimek po poroki in dodale moževega ali ste prevzele le moževega? Zakaj?

Kaj pa priimek otrok - imajo/bodo imeli oba priimka ali le očetovega? 

Pa še tole: meni je precej zanimivo, da ženske, ki so ob poroki prevzele možev priimek, po ločitvi še vedno obdržijo slednjega. Je to zaradi otroka, ki po vsej verjetnosti nosi (tudi) očetov priimek?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 15:26:40   
belibeli
vsak svojega, otrok očetovega

(odgovor članu peshich)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 15:44:59   
Ploha
Vsi imamo enak priimek, možev.

(odgovor članu belibeli)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 15:47:34   
benika
otroci imajo očetovega, jaz bom pa čez slab mesec s poroko tudi prevzela njegovega.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 15:53:24   
ZARA
Jst imam samo svojega dekliškega. Ostali se pišejo po možu.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 15:59:32   
Felicita
samo dekliškega. otrok še nimava.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 16:14:58   
nyna84
Sem vzela moževega, pa otroci imajo tudi njegov priimek.
Sedaj mi je veliko lažje. Ker imam govorno napako, mi je bilo ful neumno, ker svojega dekiškega priimka nikoli nisem mogla izgovoriti. user posted image user posted image

Pa itak mi je bolj všeč, da se vsi enako pišemo. Vsaj spadamo skupaj.

Enkrat sem prav razmišljala (preden sem se poročila), da bi rabila nositi s sabo hčerin rojstni list, da lahko dokažem, da je moja, ker sva imeli različna priimka. Skupni naslov namreč nič ne pove, če živiš v bloku. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 16:16:48   
Najaa
Vsi se enako pišemo. user posted image Zakaj? Ne vem, niti pomisla nisem, da bi imela dva priimka. Že en je dosti zakompliciran. user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 16:44:51   
Shorty_
Obdržala, zaradi nekaterih birokratskih zadev takrat, sem hotela dekliškega lani odstranit pa je meni to osebno predrago, saj samo vloga stane več kot 50€

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 17:16:00   
nanka
Prevzela moževega, tako se da imamo vsi možev priimrk. Nisem niti pomislila, da bi obdržala dekliškega.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 17:28:24   
kajajaka
Obdržala sem svoj priimek in dodala moževega. Otroci se pa samo po njemu pišejo.

Je pa res, da se nisem rosno mlada poročila in se tako nisem želela odpovedati priimku, ki sem ga nosila kar nekaj deset_letji :)

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 11.6.2013 17:29:59 >

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 17:42:46   
radirka
Sama imam oba, pa mi je včasih kar malo žal da nimam samo njegovega ko se moram na dolgo podpisovat user posted image Je pa menjava kar draga.. saj bi mogla spet vse dokumente zamenjati, tako da bosta ostala oba, čeprav sem mu obljubila da bom nekoč imela samo njegovega user posted image Otroci imajo možev priimek, mož ima samo svoj priimek ni dodal mojega.. user posted image
Kako bo po ločitvi pa sploh ne razmišljam ker se ne bova ločila user posted image je pa po mojem kar malo smešno če se pri 50ih ločiš in te vsi poznajo pod moževim priimkom da ga takrat menjaš.. verjetno obdržiš njegovega, ne vem.. upam da tudi ne bom vedela user posted image

_____________________________

Sreča je tam, kjer je srce.

(odgovor članu peshich)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
11.6.2013 18:57:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu radirka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 20:20:28   
Flavia_
Ob poroki sem prevzela možev priimek, otroci imajo tudi enak priimek user posted image

Pred poroko sva se poigravala z mislijo, da združiva najina priimka v enega user posted image in tisti, najbljižji prijatelji, ki to vedo, naju še danes tako kličejo user posted image

Zakaj imamo vsi enak priimek? Ne vem, pravzaprav - mislim, da to ne igra neke posebne vloge v našem življenju user posted image

lp, flavia

_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 21:24:49   
matkica
Vsi imamo možev priimek.
Zakaj? V bistvu nevem,ampak mislim,če se že poročim je lepo da imamo en priimek,ker itak spadamo skupaj.

(odgovor članu Flavia_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 21:30:14   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Obdržala sem svoj priimek in dodala moževega. Otroci se pa samo po njemu pišejo.



Enako

_____________________________



(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 21:47:07   
patrino
Vsi se pišemo enako- po možu. Poročila sem se kar mlada in ker sem že zelo zgodaj prevzela staro družinsko podjetje, ki je znano po mojem dekliškem priimku, je moj oče nekaj časa navijal za to, da bi mož prevzel mojega, da ne bi bilo komplikacij zaradi imena podjetja. Nama je bilo to malo mimo, zato je ime podjetja ostalo tako kot je od nekdaj, jaz pa sem prevzela možev priimek. Sama sem si od nekdaj želela prevzeti možev priimek, saj je postal moja skrita simpatija že v zgodnjih najstniških letih in sem že takrat zadaj v zvezek vadila kako bi šel njegov priimek v štric z mojim user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 21:51:11   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Obdržala sem svoj priimek in dodala moževega. Otroci se pa samo po njemu pišejo.



Enako



Tako bomo tudi mi naredli enkratuser posted image Zdaj se pač vsi trije pišejo enako, samo jaz ne, spadamo pa vseeno skupajuser posted image
Moj priimek mi je del mene, moje družine, moje zgodovine, in bi ga težko kar dala stran, tak da mi je kombinacija obeh idealna rešitevuser posted image Če bi mogla izbrat samo enega, pa rajši obdržim svojega.


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
11.6.2013 22:31:32   
annai
js sem tudi vzela njegov priimek...lepo mi je da smo neka celota. nova družina. :)

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
12.6.2013 22:00:24   
belibeli
svojega, otrok pa moževega

(odgovor članu annai)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
12.6.2013 22:16:29   
enea
moževega, niti pomislila nisem da bi imela še svojega (ker se mi je v mladih letih malo zamerila moja žlahta nisem niti hotla imet svojega), otroka imata tudi moževega, saj smo familija,... pa čeprav na ić user posted image

(odgovor članu belibeli)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
13.6.2013 8:08:09   
ajataja
Otroci so že ob rojstvu dobili očkov priimek,jaz pa ob poroki,tako da se zdaj vsi pišemo isto.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
13.6.2013 8:12:22   
Tippi
Ni pravilo, ampak u glavnem je tako, vsaj s tistimi, ki sem govorila, obdržijo svoj priimek zaradi službe. Dam primer. Odvetnica, ki se je kasneje poročila, je obdržala svoj priimek in dodala moževega. Prav tako poznam zdravnico, ki je storila isto.
Ostali razlogi zakaj obdržati svoj priimek, mi niso znani.
Sama nisem poročena, ko bom, bom imela samo njegov priimek. Ni mi jasno, zakaj bi si komplicirala life s takimi zadevami user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 13.6.2013 8:13:34 >

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
13.6.2013 8:20:23   
zelda35
s poroko sem obdržala svojega in dodala njegovega. Svojega sem obdržala zaradi preprostega razloga, ker bi drugače z mojo poroko ta priimek šel v pozabo in se ne bi prenesel na naslednji rod, veliko dam na "korenine" zato se tudi en otrok piše po meni in eden po možu user posted image smo zato nekaj posebnega user posted image niti ne. Se pa tudi ne obremenjujemo z mnenjem posameznikov ali okolice.user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ste obdržale dekliški priimek po poroki?
30.6.2013 22:41:10   
Dilove*
Ne eno ne drugo! Imamo(jaz,mož,otrok) čisto svoj nov priimek, ki sva ga midva ustvarila skupaj :)

_____________________________

You raise me up, so I can stand on mountains... You raise me up, to walk on stormy seas. I' m strong when I'm on your shoulders...You raise me up, to more then I can be. <3

(odgovor članu zelda35)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?