|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Suh kašelj
10.1.2009 17:45:32   
MTFP
Punce moje, zopet moram malo pojamrati. Vročino sem uspela zbiti, sicer ne čisto mi pa  niha med 36,7 in 38C, zjutraj sem skoraj brez do večera pa prileze na tisto osovraženo 38... no upam da ndanes ne bo. Mi jo pa najbolje uspe zbiti z mrzlimi obklatki...
Počutim se sicer bolje, me pa mori suh kašelj. Spodnji del trebuha me prav boli od kašljanja. Ponoči ne morem spati, podnevi pa tudi ne vem če zdržim minutko da ne kašljam (kreham).
V lekarni so mi rekli da mi odsveujejo vse zeliščne bonbone in tudi sirup Panatus...
Zaenkrat je edina stvar ki jo imam med, vendar nimam občutka da bi kaj pomagal.
Imate morda kakšen "domač" preverjen recept, ki je primeren z nosečke in pomaga pri tej moteči nadlogi. Joj malčka mora v trebuhu kar prekucavati, tako kašljam...
Joj nasplošno imam imam s kašljanjem slabe izkušnje saj se mi je ponavadi zavleklo v mesece... joj spodnji del trebuha imam tak kot da mi ga bo odprlo....

pa še nekaj obstaja kakršnakoli hrana ki povečuje apetit, jaz ga namreč nimam, na dan pojem komaj slabo tretjino normalne porcije pa še to s moram zelo zelo prisiliti, več sploh ne spravim vase.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 18:10:37   
Gina
A si šla k zdravniku? Meni se je iz točno takega stanja kot ga opisuješ ti, pred par tedni iz tega ven razvila pljučnica. S tem se ni za hecat.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 18:22:53   
MTFP
Bila sem pri zdravnici... mi ni niti potipala bezgalk, ne srca poslušala in ne pljuč, enostavno je rekla da mi po očeh vidi da je viroza. Sem klicala včeraj tudi g, in kot naročeno ga ni bilo. Je pa tudi meni čudno, ker se mi vročina vleče od srede, ne pomnim da bi jo imela kdaj dlje kot en dan.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 18:39:22   
naia
se spomnim, da sem sama imela dostikrat probleme s suhim kašljem, sem že tok kašljala, da sem bila čist rdeča v obraz pa sem že mislila, da bom bruhalauser posted image ...pa mi je mami vedno naredila karamelino mleko in mi s tem zeloooooo ublažila kašelj...probaj...prepraži sladkor in zalij z mlekom...

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 18:42:55   
Hope2
mogoče še kakšna inhalacija. Drugače pa mentolovi bonboni ali hals. Je ena mamica zraven mene v porodnišnici kašljala in ji je pediater to predlagal.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 10.1.2009 18:43:02 >

(odgovor članu naia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 18:44:38   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

Bila sem pri zdravnici... mi ni niti potipala bezgalk, ne srca poslušala in ne pljuč, enostavno je rekla da mi po očeh vidi da je viroza. Sem klicala včeraj tudi g, in kot naročeno ga ni bilo. Je pa tudi meni čudno, ker se mi vročina vleče od srede, ne pomnim da bi jo imela kdaj dlje kot en dan.



What? Noseča, kašljaš, ap te ni poslušala? A veš kaj, jaz sem kašlala, pa imela vročino, ap ne samo da me je poslušala, pa nisem nič noseča (pa takrat še ni bilo nič na pljučih), še v laboratorij me je dala, za vsak slučaj, čeprav je rekla, da je skoraj brez dvoma to viroza. IN je laboratorij pokazal, da ni viroza! IN še ko sem imela antibiotik, se mi je naprej preneslo še na pljuča, sem morala drugega dobit,da je zdaj vsaj za silo ok.... Ni se za hecat s temi zadevami, res ne.

Pojdi nazaj in naj te fejst pregleda, ap še v laboratorij pošlje. Pa predpiše vse, kar je treba, četudi samo sirup proti kašlju. Boljše 2x nazaj, kot da še ta mali kaj faše v tvojem bušiju. Nujno.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 18:52:08   
MTFP
Zdele nimam kaj iti gor, dela samo dežurni, ki mi bo po možnosti samo predpisal kake antibiotike, brez diagnoze kaj mi sploh je. Joj, imam slabe izkušnje z našimi dežurnimi, laboratorij pa tudi ne delauser posted image . Ja ravno sem se pohvalaila da se ok počutim, že imam vročine 38C. To je danes 4 večer. Hvala bogu jo kar hitro zbijem pod 38 z obkladki, čez dan pa je nimam... Drugače je bil pa tudi meni odnos absurden. Moja zdravnica je na bolniški, ta je bila pa nadomestna in je bila zato seveda v gužvi. Se pa tudi meni drugače ni še na nobenem pregledu zgodilo, da mi nebi bezgalk pretipala, krvi vzela, srca poslušala... ta pa nič...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 19:55:53   
Gina
Kaj pa če bi poklicala jutri na dežurno po tel. in povedala zdravniku kaj ti je, pa ga vprašala če naj se prideš pokazat al ne? Če si v manjšem kraju potem boš zdravnika spoznala po glasu, ali pa se ti bo predstavil že sam, pa boš točno vedela, koliko mu je za zaupat, a ne?

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 20:16:38   
skuštrana
Za kašelj si lahko narežeš čebulo, potem pa čez daš sladkor in ko se ta stopi(pusti čez noč stati) ta sok pij po žlički. Samo ne vem ali je to za suh ali moker kašelj. Ali pa probaj s karamelnim mlekom, prežgeš sladkor in čez poliješ mleko.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 20:20:30   
skuštrana
Aja, pa sirup belega sleza tudi pomaga, lahko ga narediš sama. No, jaz sem ga user posted image Ali pa kar čaj iz belega sleza...
Pa kadulja skuhana v mleku, ma, tega je kar, samo vprašanje kaj imaš trenutno domauser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 20:25:56   
Mišni
Proti kašlju se črni redkvi odreže dno, da lepo stoji, se jo izdolbe in do polovice da medu. Potem se pusti čez noč, da sok spusti še redkev. Potem se po žličkah je tisti sirup, ki nastane.
To menda ful pomaga. Jaz bi poskusila, ker kolikor sem pri moji mami to videla, mi je v glavnem po medu dišalo, tako da to bi meni šlo dol. In pravijo punce tudi tukaj na RR, na eni drugi temi, da res ful pomaga.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 20:33:00   
MTFP
Pa lahko te zadeve med nosečnostjo? V lekarni namreč nisem  dobila ne lipovega čaja, ne septolet, ne panatusa... vse mi je odsvetovala....

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Suh kašelj
10.1.2009 21:00:28   
skuštrana
Jaz sem karamelno mleko in tisti sirup iz čebule dajala svoji takrat še ne dvoletnici, tako da po moje lahko ( saj čebulo in sladkor ter mleko tudi ješ, ali ne?)

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Suh kašelj
11.1.2009 10:35:30   
naja17
Smiliš se mi, zato ker jest že od sred decembra kreham... Ampak jest se dobro počutim, nimam vročine, dohtarca pa pravi, da mam čista pljuča user posted image  Edin to je blo, da sem zaradi tako močnega kašlja, zje*ala prepono, pa sem dobla za to tablete...

Meni je drgač dohtrca dala en ful močen sirup, pa ga ti po moje nauš dobla, ker si noseča. Dej probaj tisto z redkvico, pa topel med si namaži na prsni koš in si to menjaj na 15 min. Pa jest sem si delala "zvark": med+sok limone+olivno olje in to jedla po žlički....

Upam, da oš kmalu bolje, ker jest 10 dni sploh nisem spala, pa še kar nisem čisto ok....

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Suh kašelj
11.1.2009 10:37:32   
gajka
Slezov sirup, dobiš v lekarni. Za grlo pa Isla moos. To je bolj ali manj tudi vse, kar dobiš za user posted image .

Mene ja suh kašelj in žgečkanje po grlu zdelovalo lani proti začetku poletja, pa sem bila že tudi preko 30 tednov noseča in me je trebuh zabolel za vsako, ko se zakašljala.

< Sporočilo je popravil gajka -- 11.1.2009 10:41:37 >

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Suh kašelj
11.1.2009 10:48:37   
kmarija
Jaz (22 t) sem tudi v decembru dobila virozo, vročino, kašelj. Vse se je pozdravilo razen suhega kašlja, ki se je vlekel. Pa sem se šla pokazat k dr - tipala bezgavke, poslušala pljuča (čist zabasana pljuča), pogledala grlo, vzela kri - virusni bronhitis. Vsaj 2 tedna strogo počivanje. Ne vem no, s pljuči se lih ni hecat.
Pejt se pokazat.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Suh kašelj
11.1.2009 13:45:51   
ajam27
Sama imam skoraj vsako leto pljučnico in spremljujoč suh kašelj. Kakor so že predhodnice napisale, pomaga karamelno mleko. Poiskusiš lahko še z inhalacijo kamiličnega čaja. Meni osebno pomaga tudi kuhan in nato pretlačen krompir! Vročega zaviješ v gazo in si ga položiš na prsa (seveda daš na kožo prej še kakšno brisačo, da se ne opečeš).

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Suh kašelj
12.1.2009 10:16:32   
simonakr
Oj! Sm imela (oz. še imam) podobno situacijo. Iz srede na četrtek sm ponoči skorej pljuča izkašljala, nos in sinusi zabasani, pa sem se šla k osebni zdravnici poslušat pa ni nič slišala - razen mojega kašlja. Dala mi je Ventolin pumpico in urgentno napotnico za pulmologa - sm šla naslednji dan na pregled in isto nič slišati na pljučih, samo dražeč suh kašelj. Pa mi je vseeno dala Sumamed 500 6 dni.
Noseča sm 34 t in sm mela tudi jaz občutek da je moj otroček kot žogica pri vsem tem kašlanju, da ne omenjamo da je bil trebuh trd in občutljiv in boleč. Da ne omenjamo da me je še on nazaj brcal.
Zdaj se je kašelj umiril - malo še, pa ni več take sile. Tko da upam da si danes šla k zdravniku da te je vsaj poslušal.
Drugače pa veliko čaja, pa karamelno mleko, pa topli obkladki na prsa, pa inhalacije, pa konstantna temperatura in vlaga v prostoru - to pomaga

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Suh kašelj
8.3.2017 13:21:50   
stefano
Pozdravljeni,

tudi na naši strani smo objavili še 23 koristnih nasvetov, kako se znebiti suhega kašlja. Več na
rubirudi.com/23-domacih-pripravkov-za-suh-in-drazec-kaselj.

(odgovor članu simonakr)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...





Lubenička

Vam je všeč ime Arian?

Da (24%)

Ne (76%)


Število vseh glasov: 421

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!