|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Teža pri 8m oz. 6m korigirano
24.1.2008 9:03:15   
Afnica
Moja dvojčka sta se rodila v 32 t.
 
Lana 1140g, 36cm
Lan 1750g, 41cm
 
Sedaj sta stara 8m in 10 dni. Korigirano 6m in 10 dni.
 
Lana 6380g, 64cm
Lan   7980, 65cm
 
Med njima je kar 1600g razlike. Meni se zdi to zelo veliko. Nasploh se mi zdi, da Lana nima primerne teže. V 2 mesecih je pridobila le 410g. user posted image
 
Včeraj smo bili pri pediatru in razvoj je vse super. Lan lepo sedi, Lana se sama ob opori postavi na noge, ker je res hitro. V glavnem tu ni težav, čeprav sta bila visoko rizična. Ker smo pa imeli z zdravnikom 1000 stvari za predebatirat (viroze, ceplenje, hemangiom....) pa očitno nisem vprašala vsega kar me muči. Pediater pa ali ni bil pozoren na težo ali pa se mu zdi vredu. Ne vem. S hranjenjem nimamo težav.
 
Zanima me kakšno težo so imeli vaši user posted image  pri tej starosti?

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
24.1.2008 9:10:16   
Pinokio
Moja je zdaj stara koregirano 7m in 8dni, pa je težka 7080g.............en mesec nazaj je pa bila okoli 6500g..............tako, da ni panike.............men je reku, da se normalno redi............smo mel pa kar težave s hranjenjem in refluks..zdej je mal bol........pa je bila sredi avgusta težka 5500g............u štirih mesecih je pridobila 1000g, pa so zdravniki vedno rekl, da dobr napreduje..........čeprav se je meni zdel full mal!

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
24.1.2008 9:13:30   
anajmad
Naša je bila pri enem letu,koirigirano dobrih 9 kg. Ni merila,bodo že nadoknadili.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Pinokio)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
24.1.2008 9:45:51   
Noseckica
Moja je zdaj stara 6 mesecev in 3 tedne (-2 meseca), tehta pa 7.300 g.
Je pa tudi rojena z 32. tedni.
 
Se je pa naraščanje teže zdaj kar umirilo, od kar je kašice.
Nad mlekom ni več navdušena. user posted image
 
Afnica, za Lanino težo se ne sekiraj preveč. Pač je punca in gleda na postavo. user posted image   Poglej, kaj že vse obvlada. user posted image  
Kolegica je sina rodila par dni pred tabo (4.200 g), pa se tudi zdaj postavi na nogice ob opori. 

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
24.1.2008 10:06:45   
emaa
Afnica niso vsi enaki, ima kar v redu težo. Pri nas je bilo pri porodu razlike 130g, zdaj pa nihata med 800g in 1kg razlike. 

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
24.1.2008 12:31:53   
najci
Tvoja dva otročka zelo lepo in pridno rasteta, tako da nič ne skrbi! Tukaj prilagam link na tabele rasti oz. percentilne krivulje, kjer lahko vidiš, da je obseg normalne teže pri določeni starosti zelo širok:
http://www.pedijatrija.org/Download/2005/01/23/percentilne_krivulje_5-95_(crveno_plave_u_boji).pdf

Naša Vesna veš, kako nizek štart je imela, pa vendar je bila potem s težo vedno v mejah normale, če bi gledala njeno korigirano starost. Normalno pa je, da začne sploh nekje po 6.mesecih starosti teža zelo počasi naraščati.  Npr. pri nas: na PDP je bila težka samo 1.860g, pri kor. 6 mesecih 5.670g, pri kor. 8 mesecih 6.400g, pri kor. 1 letu pa slabih 8kg.

Punčke so punčke user posted image . Najbolj važno je, da so zdrave! In to, da se tvoja dva že kar na noge postavljata, pa je sploh neverjetno! Res sta pridna user posted image

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
24.1.2008 20:15:34   
Liona
Naš fantek ima pri 8 mesecih (6 in pol korigirano) 8.5 kg. Porodna pa je bila 2090 gr. Na začetku oz. do 7.5 kg je šlo brzinsko, zdaj pa počasneje, ampak še vedno vredu. V  zadnjih dveh mesecih sva pridobila 600 gr. Prej pa tudi do 1800 gr na mesec. Potem gre pač počasneje, to je normalno.

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
24.1.2008 20:27:16   
bibyzan
Naša je bila 15. stara 8 mesecev, korigirano 5, pa imamo 5300g.
Porodna teža je bila 755g.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 8:28:35   
Afnica
Hvala vsem za odgovore. Sem malo manj v skrbeh.
 
Najbolj me muči ta njen hemngiom, ki je na veliki fontaneli in je tako velik,  da prekrije celo fontanelo, še UZ se ne da delat. Pa me je strah, da ni kaj s tem povezano. user posted image
 
Najci...hvala za grafe. Mi smo učitno podpovprečni. Vaša pupa pa je itak borec zase.
 
Nosečkica...vidiš, Maruša je kilo težja, pa mesec in pol mlajša. Ima isto težo kot Lan pri tej starosti.
 
Sej glede na to kakšen migec je mala, tako ni čudno. Pa nora na sadje in zelenjavo. Prava punčka.
 
Še dobro, da ni po mami. user posted image
 
No, pa nekaj slikc...

Kopanje z Antilop stolčkom user posted image
user posted image
Lanine  vragolije...
user posted image
user posted image
user posted image
Oba štrumfa...
user posted image

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 8:47:29   
Noseckica
Kak' sta zlata tvoja dva. user posted image user posted image
Antilop stolček je to ta iz Ikee? user posted image
 
Mala @ (beri: Afnica user posted image ), ti se pa nehaj obremenjevat s to težo! user posted image Pa ne primerjaj z drugimi otroci, ker je to enostavno brez veze.
 
Tak, zdaj sem te nadrla, zdaj grem pa kavico v miru spit. user posted image
 
 

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 8:51:29   
Afnica
Ja, ta iz ikee. Mi se po novem kopamo z njim. In je fajn. user posted image
 
Hvala za pridigo. user posted image

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 8:57:02   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Afnica
Hvala za pridigo. user posted image


Čakaj, ni še konec. user posted image user posted image user posted image
 
Mobilne telefone imamo zato, da jih lahko nosimo zraven.
Te kličem in kličem in kličem.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 9:05:22   
Afnica
user posted image  Kak kdo. Jaz ga mam za to, da se važim. Afnica pač. user posted image

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 9:37:07   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Afnica
user posted image  Kak kdo. Jaz ga mam za to, da se važim. Afnica pač. user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





Afnica, kdaj si Lani & Lanu začela dodajat meso?

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 10:24:50   
kaya2007
naša se ni prezgodaj rodila, stara je 8 mesecev in pol in še nima 7kg-pa se mi vseeno zdi, da super napreduje!

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 10:45:36   
biba 78
Afnica, ne morem verjet, kakšna korenjaka sta ta tvoja sončka mala. Ko se ju samo spomnim v bolnici.... Pridni ste vsi. S težo pa se res ne obremenjuj. Samo da sta drugače zdrava in aktivna, koliko vidim po slikicah.

Ampak ko pa jaz prebiram te vaše linke, se pa kar malo zamislim. Saj res, da smo mi izreden primer, ampak naša punca ima pri 10 mesecih (korigirano 6) 4530 g. Midve sva se v dobrih dveh mesecih doma zredili za dobrih 500g. Če jo primerjam z vašimi sončki, je naša še vedno pikica Alina. Pa saj bo tudi ona dohitela vaše korenjake.user posted image

Mi se hecamo, da bo pač naša tamala nekoč manekenka, ker je tako vitka in dolga...user posted image To so bile skoz namreč v otroških letih mamičine želje, ko pa sem se oring v ogledalo pogledla, pa sem vidla, da so to bile resnično lahko samo sanje in želje......user posted image user posted image
 

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 11:31:25   
Afnica
Nosečkica...pri dopolnjenih 8m. Pa to prvič res samo tisto vodo, v kateri so se kuhale piščančje prsi in zelenjava. Pol drugič sem pa malo zraven zelenjave spasirala še meso. Ga pa ne jesta pogosto, niti veliko. Pač probala sta.
 
Biba...dej nehaj no user posted image  ti si manekenka. Pa ne samo to...veš, da sem te pomladila za skor 10 let. user posted image  Alina pa tako vemo kaj je dala čez, da je danes taka frajla kot je. Bravo mami in pupa!!  user posted image  Pa ne samo, da bo dohitela vrstnike, še v vetra jim bo dala.  user posted image  
 
Kaya2007...aha, ti si majčica. Očitno so naše pupe bolj drobižki.

Hvala vsem za odgovore.


_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
25.1.2008 12:42:31   
bibyzan
Afnica, zdej sem se pa jaz malo zasekirala. Tvoja sta približno origirano isto stara kot Tjaša (kaka pol meseca razlike), pa kot vidim sta ful razturala. naša se še na bok ne obrne-no,včasih se ji posreči, ko si noge je, da bi se pa obrnala, ker bi hotela kakčno igračo, to pa ne. Ne vem, al  bo res ful počasna, al bo pa pol naenkrat vse zlaufalo.

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
26.1.2008 20:31:37   
žabica 24
Glede teže - moja je tudi rojena z 32. tedni in težo 1740, pri 8. kor.6 m je bila težka 6700g, pa je pravi jedec! Bila in je še!

Bibyzan - joj ne se sekirat zaradi takih stvari!!! Glej koliko prezgodaj je rojena tvoja deklica! Moja ni bila toliko prezgodnja, pa se je tudi zelo počasi razvijala, kljub temu, da smo hodili na NFTH tedensko 2x! Sama se je vsedla šele pri 11m (kor. 9) kak teden pozneje se je začela plazit, ob opori se je dvignila šele pri 12m, torej 10 kor.  Je pa res, da ko se ji je odprlo, je pa znala naenkrat več stvari hkrati.

Zdaj pri 19. m pa je taka mala brzina, nič se ji več ne vidi da je nedonošenka, razen da je mala in drobna. Divja in navihana pa 2!

Vse bo, samo ne se sekirat, pa ne je primerjat z drugimi. Jaz nisem niti za sekundo dovolila, da bi jo kdo primerjal s komerkoli, niti je nisem sama primerjala...


(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
1.2.2008 21:12:23   
siskamiska
Afnica ne se sekirat, pač je vsak otrok poglavje zase. Pri nas sta ko a je to oz. Stanley in Olio. David je drobižek in navihan, Domen pa mali buda in precej miren otrok. Je precej podrejen Davidu. Ob rojstvu je bilo 500 g razlike, sedaj jih je pa 2400g user posted image .
Sta pa vašedva res zelo naprednauser posted image user posted image , David se obrne le preko levega boka, Domen še nič, o kakšnem puzanju, sedenju ali čem podobnim še dolgo ne bomo nič vedeli....pa bosta drug teden stara 8 mesecev (korigiranih 6,5).

(odgovor članu žabica 24)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
2.2.2008 18:42:23   
šmarnica
Naša je bila rojena točno z 32 tedni - težka 1790 g. Ob prvem rojstnem dnevu je tehtala 7.600 g. Sedaj ob drugem pa 9.500 g. Z gibanjem je bilo tudi pri naši živa kriza - iz trebuščka na hrbet se je obrnila pri 8 mesecih, začela puzati pri 13 mesecih in shodila pri 17 mesecih. Sedaj je stara 26 mesecev (koregirano pa 24 mesecev) in je izjemno spretna, gibčna. Vse je nadoknadila. Čeprav priznam, da sem vmes obupavala.
Edino teža je še malce nizka za dvoletnika. Je pa tudi res, da ima obdobja, ko noče jesti potem pa zopet dneve, ko je kot kašen velik. Ker je izjemno zdrav otrok (še nikoli ni jedla zdravil) mi je glede tega  sedaj vseeno (sem pa tudi jaz do njenega prvega leta gledala na vsak njen gram, in se sekirala, ker so bili vsi, ampak res čisto vsi otroci njene starosti večji in težji od nje - sedaj so samo še težji, večji pa nič več, ker se je zelo potegnila).


_____________________________

Bistvo je očem nevidno.

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
3.2.2008 17:05:35   
BARBARA R.
Afnica in vse ostale, vašim borcem gre pa res dobro. Domen se je rodil v 32 t in 3/7 s 1060 g in 42 cm. Vse dokaj lepo in prav do 6- ega meseca od takrat pa gre malo gor in malo dol. Tako, da ima pri 10.-h mesevih koregirano 8.-h le 6500 g in kar 73 cm. Vsaka žlička je boj in med vsakom obrokom so solze. Tako moje, kot njegove. Zdravstveno baje ni nič narobe z njegovimi organi, a kljub temu otrok noče jesti. Ne sedi in ne plazi se. Vsaki dan sem bolj obupana a nihče mu ne more nič pomagati. Tolažijo me z besedami, da se mora le malo okrepiti, le kako in s čim?!
 
 
Veliko potrplenja in srečno!
 
                                user posted image

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Teža pri 8m oz. 6m korigirano
3.2.2008 18:05:08   
Janeja
Joj BarbaraR kako dobro te razumem. Jaz sem se takole sekirala in jokala ob vsakem obroku do Leinega sigurno 2. leta starosti, če ne še dlje user posted image   Nikoli ni bila lačna, vsaka žlička je bila pod prisilo,... Skratka katastrofa in predvsem živčna vojna. Stanje se je malo izboljšalo, ko sem šla v službo in so jo pazile babice. Bile so seveda dosti bolj umirjene in neobremenjene s hranjenjem in Lea je začela malo bolje jesti. Samo še vedno ne dovolj, da bi lepo pridobivala na teži. Še korak naprej pa je bil vstop v vrtec, kjer  skupaj z ostalimi otroki zelo rada je.
Ko mi je pred dvema letoma ena na podoben način odgovorila, da se je stanje popravilo šele okrog 2,5 do 3 leta starosti sem mislila, da se mi bo do takrat zemšalo. Ampak smo nekako pregurali in danes lahko rečem, da sem se končno sprijaznila z njeno neješčostjo in ji dam pač tisto kar rada je, pa na srečo niti ni tolk izbirčna.
Še vedno pa imamo težo skrajno nizko in pod vsemi povprečji - pri skoraj 3 letih ima komaj 9 kg. Torej vidiš, da vi le niste tako nizko. Važno da je Domen zdrav, kar je tudi Lea vedno - glede izvidov na gastro mislim. Tudi plazenje in sedenje bo prišlo, ko bo Domen na to pripravljen. Eni prej drugi kasneje.

Bi ti rekla, da se poskusi pomirit in se ne toliko sekirat ampak vem, da to itak ne boš mogla, tako kot jaz nisem. Dokler sama nisem prišla do točke, ko sem videla, da vse to ne pelje nikamor, mi ni noben nasvet prišel do živega. user posted image Držim pesti, da se to obdobje pri vas čim prej zaključi in bo Domen začel bolj pridno jesti.



(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?