|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Težave v službi
6.8.2007 12:39:02   
Nasy
Sploh ne vem, kje naj začnem..od konec aprila sem zaposlena v eni mali firmi. Prosto del. mesto sem zasledila na straneh zavoda in ker sem imela pisanja vseh prošenj že čez glavo, sem tokrat kar poklicala. Najprej so mi rekli, da še ne vedo, čez kak teden je bil spet razpis za še eno del. mesto tam in ko sem klicala, se mi je ta šef oglasil in rekel, naj kar pridem na razgovor, če me zanima. Dogovorila sva se, mož je šel zraven, da ne bom kaj izpustila. V glavnem, na kratko so mi opisali delo, nekaj časa sem govorila s šefom, potem pa z direktorico. Ni jih zanimala moja dokumentacija o izobrazbi, nobene prošnje niso hoteli, nič. Čez čas sem začela z delom, pogodbo sem skoraj morala izprosit, ko pa sem jo po 2 mesecih dobila, je bila ta tako površno napisana, da sem jo dala popravit- niti moji podatki niso bili pravilno izpolnjeni. No, nekako je le uspelo potem s tem, da je šef zatežil, kaj sem tako sitna s to pogodbo, da drugi so tudi po 10 let delali pri njih brez pogodbe, jaz pa tečnarimuser posted image Ko sem prinesla dokumente - zdravstveno, potni list, sem rekla, če jim dam začasni naslov zaradi pošte ali česarkoli, me je direktorica gladko zavrnila, da tega oni ne rabijo. Čudno se mi je zdelo, ma sem rekla, da oni pač že vejo, kako je prav. Potem sem čez čas zanosila. Ker sem se ful slabo počutila, sem šla na bolniško par dni pred pregledom, potem me je pa itak še G dala na bolniško z diagnozo grozeči splav. V službo sem sporočila, da sem do nadaljnega na bolniški, tako so mi pač rekli, naj rečem. Šef je rekel, ok, nekoga bom mogel najt, tako ne bo šlo zdaj, če bo kaj novega pokliči. Šla sem še na posvet k osebni zdravnici, ker sem se pač bala, kaj bo. Ona mi je svetovala, naj pri tej diagnozi ne povem še, zakaj sem na B, naj pač rečem, da imam ginekološke težave. Da bom po vsej verjetnosti na B še naprej in to itak ne bo več delodajalčev strošek.
Vmes sva odpovedala dopust, ker si nisem upala in sem se sploh začela obupno počutit, so mi tudi zdravniki odsvetovali. Čez nekaj časa me je direktorica klicala, kakšnih 14 dni pred koncem meseca, naj ji prinesem bolniški list in da se imamo nekaj za pomenit. Poklicala sem zdravnico, kjer so mi povedali, da pred koncem meseca ne morejo izdati bolniškega lista. Poklicala sem v službo nazaj in povedala, pa mi je gospa direktor rekla, da kako vsi lahko dobijo bolniške liste in prinesejo, samo jaz ne?!In da naj pač prinesem, ko ga končno dobim. Sem rekla, da prinesti ne morem, ker imam predpisan počitek in ne morem okoli letat, če sem na B, da bo prinesel mož. Pa je gladko odgovorila, da ni treba nič tja nobenmu pol hodit, naj kar pošljem in prekinila. Ok, smo poslali priporočeno.
Danes me pa kliče spet, da kaj si mislim, da sem dolžna povedat, kaj je z mano. Sem ji povedala, da sem jutri naročena pri zdravnici in izvem, kako bo naprej. Potem pa je začela, da kje jaz sploh živim, da mene ni na tistem naslovu, da so poslali pošto. Sem ji rekla, da sem ji hotela dat začasen naslov, kjer živim, pa je rekla, da to sploh ni res, da sem jaz dolžna povedat povsod spremembo naslova, itd. Ampak jaz nimam spremembe naslova nobene. Prijavljena sem na stalnem naslovu in  na začasnem. Na stalnem naslovu sva prijavljena pri eni žlahtnici od mojega, ki je zdaj na dopustu, pa tako nisva pošte dobila. No, baje so mi poslali tudi kontrolo, mene pa ni bilo tam. Moj je pred dnevi uredil na ZZZS na kartico začasni naslov, pa se je gospa čudila, zakaj to urejamo sami in ne v službi..No, potem je direktorica rekla, naj se jutri zglasim tam ob 11, da razčistimo zadeve in ni hotela nič poslušat več. Da se po telefonu ne bo pogovarjala. In odložila. Poklicala sem moža, ki je to direktorico nazaj poklical in ji povedal, da jaz pač ne morem naokoli letat z bolniško, da ji on prinese vse kar potrebujejo..mu je rekla, da njej sem rekla, da ni nobenega problema, da sem rekla, da je ok, da pridem?! Možu sem seveda povedala, kako in kaj sva se pogovarjali, pa ji je rekel, da kako naj to izvedem in da tega nisem rekla. Mu je rekla, da zgleda, da ne veva, kaj se pogovarjava?! In da on ni moj odvetnik, da sem polnoletna. Seveda v arogantnem tonu tako, kot je njena stalna navada pogovora.
Kaj naj storim, kakšne so moje pravice, kakšne dolžnosti? Kaj lahko sledi?


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Težave v službi
6.8.2007 12:41:26   
Anonimen
Si prijavljena za dolocen ali za nedolocen cas?

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Težave v službi
6.8.2007 12:48:20   
Nasy
za nedoločen čas, se pravi, za stalno

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Težave v službi
6.8.2007 12:49:47   
Anonimen
Tvoj Gospod Moz naj gre v firmo in pove ter prinese, kar je za povedati in prinesti... In nikar naj ne pozabi omeniti, da nesporazume lahko resi tudi inspekcija, ce se jih sporazumno ne bo dalo... To, da si noseca, naj pa kar pove.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Težave v službi
6.8.2007 12:55:12   
Nasy
Ja, saj sva rekla, da bo najbolje tako..nesel bo fotokopije prijave bivališč povedal, da sem noseča, če ga bo sploh hotela sprejetiuser posted image   Jutri imam šele popoldan pri zdravnici sestanek, da jo mal povprašam..saj drugače sva mislila poslat..matr, mam jst srečouser posted image

saj sva rekla, da se v kak sindikat vpišem al pa kr mojga odvetnika pokličem..in je moj rekel, da ji bo kr povedal ali napisal, da bo to rešecval odvetnik, če se drugače ne bo dalo..pa sem hotla na lep način vse rešituser posted image


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Težave v službi
6.8.2007 12:56:20   
Anonimen
Ti pa vseeno pojdi (ce le lahko, kajti tvojemu mozu ne bodo dali podatkov) na ZPIZ na Kolodvorsko preverit, ce ti sploh placujejo prispevke. Resno ti pravim.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Težave v službi
6.8.2007 12:56:43   
Anonimen
Kot vedno se strinjam s Kerenso. Nimaš ti kej hodit, za to pa imaš bolniško. Bi pa jaz v tvojem primeru poklicala še na inšpektrat, saj ti bodo tam dali ustrezne informacije za tvoj primer glede na zakonodajo. Pa ne pozabi v naslednjem tel.pogovoru z go.direktor to tudi omeniti(klic na inšpekcijo).
Bi ti pa tudi toplo priporočala včlanitev v sindikat. Če boš mogla kaj urejat prek sodišča namreč, se lahko na sindikat in njihovo pravno službo obrneš, drugače boš spet sama za vse!
Aja pa čestitke za user posted image !user posted image

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Težave v službi
6.8.2007 12:58:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nasy
No, baje so mi poslali tudi kontrolo, mene pa ni bilo tam.

Tudi za tole se nic kaj prevec ne sekiraj, ker na UE dobis datume prijave na stalno in vsa zacasna bivalisca. Kako bi pa v sluzbi dokazali, da jim ti teh podatkov nisi dala, mi pa tudi ni jasno.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Težave v službi
6.8.2007 13:03:32   
Nasy
ma sej meni tudi marsikaj ni jasno..na primer to, dobila sem s pogodbo toliko dni dopusta, o regresu ne duha ne sluha..in jaz ne bit mona, vprašam, kaj je s tem..je takrat rekla, načeloma pri nas regresa ni..sem ji rekla, da po zakonu pripada in že hotela recitirati člen..pa je rekla na hitro, no, morda pa letos bo...ko sem sodelacu za to povedala, se je smejal in rekel, da jaz ga bom dobila edina, oni pa ne..ker sem kao zinila

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Težave v službi
6.8.2007 13:05:55   
Anonimen
Regres naj bi ti za leto 2007 dobila sele v letu 2008, ce se ne motim... Se mi zdi... Pripada ti pa definitivno, seveda.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Težave v službi
6.8.2007 13:13:40   
Nasy
moj pravi, da bova vse kar poslala, da bova imela vsaj dokaze, ker če on gre tja in ga ne bo hotla sprejet..kako bova dokazovala?! 

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Težave v službi
6.8.2007 13:15:41   
Anonimen
Presenetljivo pameten clovek, glede na to, da je moski. user posted image

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Težave v službi
6.8.2007 13:17:18   
Nasy
user posted image no ja..če sem pa jaz blonduser posted image

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Težave v službi
6.8.2007 13:21:05   
Eva -3
Ne tebi , ne možu ni treba tja hodit.
Lepo napiši dopis, da te najdejo na začasnem naslovu... in da si do nadaljnega v bolniškem staležu 8niti jih ne zanima zakaj). Vsak začetek novega meseca pa pošlji po pošti bolniški list za prejšnji mesec.
Regres pa ti pripada  po 6 mesecih.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Težave v službi
6.8.2007 13:31:25   
Anonimen
glede regresa je tko: jaz sem se zaposlila 1.12.2006, v maju 2007 sem imela že regres. Tako, da ti mora pripadati.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Težave v službi
6.8.2007 14:27:01   
Nasy
evo nov razplet dogodkov

Ga. direktorca me je klicala takoj po pogovoru z mojim možem a se ji nisem oglasila, sem bla preveč živčna, saj me je on takoj poklical in mi povedal, kaka aroganca je bila in kako se je pogovarjala.

Zdaj, po kakih dveh urah me je spet klicala in sicer z spet ene tretje cifre. Se mi je zdelo, da je ona, pa sem se kljub temu oglasila. Je rekla, mnogo bolj prijazno kakor prej, da se ne misli nič kregat, da pa je moj mož nima kaj klicat, da to se ureja med mano in njo oz. firmo in da če želim vse lepo in mirno rešit, naj pridem jutri na razgovor in da zakaj zdaj ne morem prist, če sem njej rekla, da ni problema. Aja, in da mi ne grozi. Sem ji lepo povedala, da jaz tega, da lahko pridem, nisem rekla, ker pač ne smem in ne morem naokoli hodit, če sem na B in da me niti do besede ni pustila. No, potem je začela, da so poslali pošto in so poštarja vprašali, da je povedal, da me vsaj 7 let že ni tam (midva pa tam prijavljena šele od marca). Pa sem ji kar povedala, da kaj je s temi 7 leti res nimam pojma, ker nisem bila tam, ker imam tam pač uradni stalni naslov, začasnega pa niso hoteli imeti v službi, točneje ONA ga ni želela imeti rekoč, da oni meni ne bodo nič rabili urejat in pošiljat. za pošto ali karkoli. Potem je rekla, da jaz sem dolžna prijavit vse spremembe v zvezi  z spremembo bivališča občini, v službi, blabla..Sem jo vprašala, da kakšno spremebo, da jaz nimam nobene spremembe, da imam vse uradno, kje in kako sem prijavljena. No, potem je pa rekla, da potem bi ji pa mogla dat začasni naslov kot uradni. Sem ji povedala še 1x, da uradni stalni naslov imam na dokumentih, začasnega pa ni želela.  No in da naj pridem jutri, če želim, da se v moje dobro to izteče, drugače pa bo ona po pravni poti vse urejala in ukrepala ter sprožola pravne postopke, da če bom potem imela kaj za povedat, bom povedala na sodišču. Sem rekla, ne morem naokoli hoditi, sem na bolniški, da itak pred popoldnevom ne bom vedela, kako bo z mano, ker sem naročena šele popoldan pri zdravnici. Se ji je kar zaštopalo in ni vedla kaj več reči. No, je rekla, adijo...
user posted image user posted image user posted image na sindikat se pa ne morem obrnit, ker so na dopustu do 15.user posted image


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Težave v službi
6.8.2007 14:40:40   
Dejča
Raje ne hodi jutri k njej, da te ne bo še zaradi tega imela v zobeh ali celo prijavila user posted image .

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Težave v službi
6.8.2007 14:43:06   
Nasy
Saj ne bom šla nikamor. Jutri k zdravnici in še njo malo povprašam za nasvet pa če bo treba, da kaj napiše še. Pol pa priporočena pošta na njihov naslov.

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Težave v službi
6.8.2007 14:55:46   
Anonimen
Res groza kaj se grejo. Sporočila si, da si do nadaljnega na B in poslala bolniški list, kaj bi pa še rada s tvoje strani si opravila.
Itak si za stalno, jas se nebi kaj velik sekirala.

Če ti je pa imela kaj za povedat ima pa tvojo telefonsko a ne?

No saj pri men so tut kar nekaj težili, ko sem zanosila, vendar mi ni bilo kaj preveč za razlagat mojih težav, še sama nisem vedela kako se bo nosečnost končala.
Samo jas sem bila za določen čas in sem itak vedela da me čaka knjiga.

(odgovor članu Dejča)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Težave v službi
6.8.2007 15:27:05   
Nasy
Danes pošljem dopis o naslovih in vse fotokopije, jutri pa od zdravnice. Potem sem zaključila z njimi. In pol se drugo leto kregam za regres, k vem, da se bo treba

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Težave v službi
6.8.2007 16:06:32   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  prokleti prasci. Poglej, moj oče ima podobne težave, sam da ni user posted image .user posted image


Dokler si ti na bolniški, ne podpisuj nobenega papirja. Prijavi jih na inšpekcijo.
Predvsem pa se jim ne oglašaj na telefon, ker se jim nisi dolžna. Jaz jim še za user posted image  nebi povedala, vsaj do takrat, ko boš pač morala urejat za porodniško.
Pri osebni zdravnici pa si zrihtaj vsaj izhode, da se boš lahko gibala v kraju samem.Sprehodi....

Nasy, čuvaj sebe in user posted image , ni vredno. Sama si že zadost doživela 2 SS, ne si nakopat še enga zaradi takih nesposobnih ljudi.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Težave v službi
6.8.2007 17:02:26   
Nasy
Vem, ni se vredno sekirat ampak, veš kako je..vseeno je nekaj, da dobiš vsaj kak čentežm kot pa da te odpikajo in si brez vsega pol..je treba jest, je treba imet nekej v denarnici, da preživiš, samo zato se bojim.
Očitno jim gredo laži kr od rok, kaj vse si bodo še izmislili..


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Težave v službi
6.8.2007 21:18:38   
Anonimen
Predvsem se pa zavedaj, da po porodniški imej drugo službo. Ker tukaj bo še prevelik kažin tudi kasneje.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Težave v službi
7.8.2007 9:16:35   
Nasy
O ja, vem jaz to, sem vedela že pred to kolobocijo, da ne bom dolgo tle, sem z enim učem že iskala drugje. Zdej samo upam, da se moja user posted image dobro izteče

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?