|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Telovadba 2-4let; kako zgleda
10.1.2008 7:38:31   
ac
Zanima me, kako pri vas zgleda telovadba za otročke od 2 - 4 let. Včeraj sva z našo dvoletnico šli na poskusno uro telovadbe, kjer naj bi otroci in starši skupaj telovadili in sem bila precej razočarana. Zadeva se odvija v eni mali telovadnici, starši smo zraven vtoliko, da otroke, ko jim pade koncentracija, odšibamo nazaj v skupino, drugače pa 2 vzgojiteljici in kakih 10 otrok malo teka naokrog, pa malo se igrajo z žogo, pa potem postavijo par orodij in se malo tam okrog 'hecajo'. Skratka, jaz sem si predstavljala, da bom s hčerko skupaj mal telovadila, se pretegovala, oz. karkoli, tukaj gre pa v bistvu bolj za druženje in igro otrok oz. uvajanje v telovadbo. Ampak tega ima pa 8 ur na dan v vrtcu (še tam zgleda več telovadijo, glede na vaje, ki jih potem doma izvaja).  Cena je pa 120 EUR od januarja do konca maja, kar se mi, glede na to, kako zadeva zgleda, zdi preveč. Moj dragi sicer pravi, da se mu zdi ta 'vadba' kar v redu, ampak on je športnik, meni je pa telovadba čisto odveč, zato me zanima vaše mnenje oz. izkušnje. Ker verjetno pa majhni otroci kaj imajo od tega, recimo, kaj pa vem, da se počasi spoznajo z zadevo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
10.1.2008 8:41:44   
Blink1
No, pri nas je tako. Telovadba stane za 1x na teden 1 uro, 10€/mesec.

Dokler se vsi ne zberemo, se otroci in starši igrajo z žogami. Moram reči, da se vsak otrok igra s svojim staršem, ker so že od začetka tako navajeni. (15 min)

Potem se postrojimo v vrsto in pozdravimo. Potem zaplešemo Ringaraja in še kakšno pesmico z enostavno koreografijo. (5 min)

Po plesu in petju je na vrsti razgibavanje. Vsakič z drugimi rekviziti (velike žoge, rutice, obroči, palice...) Takrat se razmigamo in ogrejemo za poligom. (10 - 15 min)

Poligon postavimo skupaj, tako da pomagamo vsi starši in otroci. Tako imamo poligon za premagovanje ovir, hoja v obročih, plezanje po lestvi in spuščanje po toboganu, plezanje na skrinjo in skok na blazino (tisto veliko, mehko), hoja čez ovire, plazenje, kotaljenje...

Na koncu ponavadi vaditeljica pokliče otroke na kup, jim pove pravljico, ali pa se zaigrajo kakšno igrico in dobijo kak posladek, ki ga vedno prinese drug otrok (samo takrat so otroci kao sami, starši sedimo ob strani).

VSE počnemo starši skupaj z otroci. Vaditeljica je tam samo zato, da vodi razgibavanje, z nami poje in pleše in nam pomaga in nadzira na poligonu.

Moram pa reči, da imamo srečo, da je vaditeljica res dobra. Lanska je bila tudi po izobrazbi vzgojiteljica, letošnja je specialni pedagog. Tako, da sem v bistvu silila v njeno skupino, ker lani so druge skupine vodile "navadne" šprotnice - vaditeljice aerobike in podobno, ki niso ravno imele nekega občutka za otroke.


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu ac)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
10.1.2008 11:25:02   
fricka
Mi hodimo na Tabor in zgleda takole:

Najprej se otroci posedejo v krog, pozdravijo in malo razgibajo. Sledijo skupne vaje s straši. Običajno se gremo kakšno igrico, v kateri se pošteno raztečejo po telovadnici. Sledi še igrica z obroči ali ruticami, posnemanjem živalic,... Zadnjih 20 min. pa prosto telovadijo s starši na poligonu ali skačejo po trampolinu, mečejo na koš,... Na koncu se zopet usedejo v krog, malo pogovorijo in pozravijo. Imamo jo 2 x tedensko, eno leto stane 120 EUR:

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
11.1.2008 11:20:55   
tinas
N&N, kam hodite to? jaz bi tudi!

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
11.1.2008 12:28:44   
honey
Midva hodiva na telovadbo 2-4 leta že od oktobra in moram reči, da mi je zelo všeč. Je pa to organizirana telovadba s strani ABC šport. Vedno so prisotni 3-4 vaditelji. Zgleda pa tako, da dokler se ne zbere večina, se otroci igrajo z žogami (sami ali pa s starši, odvisno od želja posameznikov), potem gredo skupaj na veliko blazino, kjer vaditeljica pokliče vsakega posebej po imenu in zapiše prisotnost, nato pa je na vrsti "razgibavanje" - enkrat so to igrice, v katerih sodelujemo tudi starši, drugič samo otroci, odvisno od tega, kaj si vaditeljica zamisli. To traja vse skupaj nekje 20, 25 min, med "razgibavanjem" pa ostali vaditelji pripravijo poligon. Tam pa otroci večinoma sami delajo, starši smo zraven bolj zaradi varnosti otrok, da kdo kam ne pade, da mu podaš roko, ko hodi na gredi ipd. Nikakor pa jaz nisem pričakovala, da bo to kakšna huda telovadba, da se bom lahko tudi jaz razmigala, ker od 2-letnika tega tudi ne moreš pričakovat. Tako da moram reči, da se naša telovadba ne razlikuje veliko od tiste, ki jo obiskuje N&N.

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
11.1.2008 21:51:36   
ac
Honey, kakšna je pa cena? Meni se namreč zdi veliko dajat 120 EUR za 4 mesece 1x tedensko (za to, kar nudijo).

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
13.1.2008 21:40:32   
Pi-kica 1
Ti odgovorim na mesto nje: Partizan Studenci v Mariboru - hodimo namreč skupaj user posted image

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
13.1.2008 21:41:24   
Pi-kica 1
Meni se zdi to tudi veliko. Pri nas je 10 evrov na mesec za obisk enkrat na teden.

(odgovor članu ac)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
14.1.2008 14:02:32   
Blink1
Tinas... kot je rekla Pi-kica. Maribor, Športno društvo Studenci (pri Planetu Tuš).

Mislim, da je tista cena 120€ na leto (torej 10 mesecev), pa 2x na teden, če sem prav razumela.


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
14.1.2008 15:25:12   
ac
Tukaj, kjer sem šla jaz pogledat, so rekli, da je do začetka maja za plačat 120 EUR, in to za vadbo 1x tedensko. Gre pa zgleda za isto zadevo kot pri honey - namreč ABC šport. Nisem pa vprašala, koliko stane za celo leto.

Ampak sedaj itak ni vprašanja, iti ali ne iti, ker je naša pikica zbolela in glede na to, kolikokrat iz vrtca prinese bolezni, se nam res ne splača hodit.

Hvala vsem za odgovore, pa pridno telovadite še naprej!

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
15.1.2008 7:30:39   
Blink1
Zato pa smo mi izbrali to poceni varianto. Ker 10€ na mesec še dam, pa četudi uspeva iti samo 1x.

Pa še ful ji je všeč.


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu ac)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
11.2.2008 14:34:52   
Sofi
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

Zato pa smo mi izbrali to poceni varianto. Ker 10€ na mesec še dam, pa četudi uspeva iti samo 1x.

Pa še ful ji je všeč.





user posted image user posted image user posted image
Ja, ta je pa dobra. Ceneje je 12x10€, kot pa 120€ na leto.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
12.2.2008 11:57:15   
Pobalami
Piše, da je 120€ od januarja do konca maja.

Pri nas je 10€ na mesec in je super. Najprej se razgibavajo (igrice), nato pa imajo poligon ... meni so tako hecni. 2 letniki še ne znajo slediti, kasneje pa pogruntajo kaj morajo delati. Vsi  šponajo nekam po svojeuser posted image . Jaz sem ga vpisala, da pridobi malo koordinacije in nadzora nad telesom, ker je gibalno bolj počasen. Telovadbo ima zelo rad.

< Sporočilo je popravil faca -- 12.2.2008 11:58:09 >

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
26.3.2008 11:47:33   
atanja
Kje pa je kakšna taka telovadba v okolici Lj? A katera hod? Sicer bomo mogči še počakat ker je 1,5l star

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
26.3.2008 12:43:03   
honey
Jaz ga vozim na OŠ Log - Dragomer (Brezovica) oz. na Vrhniki vem, da je tudi. Ne vem pa, iz kje si ti user posted image

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
26.3.2008 20:48:05   
atanja
Evo blizu... od Šentjakoba malo naprej proti Ihanu

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
4.8.2008 22:45:08   
kaya2007
mene tudi zanima kako je s tem v LJ? sicer je tamala za1x še premajhna, spomladi bi pa že šlo počasi..in glede na to da še ne bo šla v vrtec, bi jo vseeno rada malo socializirala.

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
30.8.2008 21:48:07   
issa
pozdravljene!
mariborčanke a gre letos (od septembra mislim) katera spet z otrokom na telovadbo? in kam?
razmišljam da bi tudi midva z malim kam tak se pridružila,da se malce ragibamo,...user posted image
pa še ne veva točno kam!!!user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
28.9.2008 22:06:01   
midvasva
Pri nas smo bili lani na skupinski vadbi, ki pa je tudi mene razočarala. Več ali manj smo se morali starši ukvarjati z našimi malimi. Otroci so imeli le igro ali dve sami (cca 10 min). Takšen način se mi ne zdi primeren, sploh za denar, ki ga plačaš. Doma zna biti telovadba/miganje precej bolj kvalitetno.user posted image

(odgovor članu ac)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
28.12.2008 12:24:30   
glorija007
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

mene tudi zanima kako je s tem v LJ?


Sem se že sama zanimala in mislim, da ni veliko izbire. Mene mika varianta pri ŠD Sonce. Začnejo sicer januarja, kar je zame prehitro ker je moj dojenček premajhen. Ampak sem prepričana, da bom poskusila kar to variatno, ker sem se pogogvarjala z organizatorko in bo zadeva res na nivoju.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
10.1.2009 18:48:13   
Neishy
IZVIRNO SPOROČILO: glorija007

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

mene tudi zanima kako je s tem v LJ?


Sem se že sama zanimala in mislim, da ni veliko izbire. Mene mika varianta pri ŠD Sonce. Začnejo sicer januarja, kar je zame prehitro ker je moj dojenček premajhen. Ampak sem prepričana, da bom poskusila kar to variatno, ker sem se pogogvarjala z organizatorko in bo zadeva res na nivoju.



Kje pa je to v Ljubljani? Za koliko stare otroke?

(odgovor članu glorija007)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
11.1.2009 9:16:28   
mml
Jaz vozim mojo triletnico na telovadbo v OŠ Polje, telovadba je namenjena otrokom od 2 do 4. leta. Je pa tako, da je to telovadba za otroke brez staršev, tako da jo jaz preoblečem in pustim in pridem po njo čez eno uro. Bila sem zraven na uvodni uri, najprej se zberejo, posedejo in vaditelja pokličeta otroke po imenih, naredijo plus za udeležbo, po tem se ogrevajo razgibavjo, delajo vaje za ravnotežje, spretnost, po tem pa naredijo poligon, mečejo na koš, skačejo po trampolinu...vedno sta dva vaditelja. Skratka moja deklica je zadovoljna in z veseljem gre, to je pa najpomembnejše se mi zdi. Hodi enkrat tedensko, možno je pa tudi, da hodi dvakrat tedensko, samo to se mi zdi pa malo preveč.
Cena je pa 77€ za en semester, oziroma 138€ za dva semestra za enkrat tedensko in 178€ za dvakrat tedensko za celo leto...

Več imate pa TUKAJ

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Neishy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
12.1.2009 21:20:31   
glorija007
[/quote]

Kje pa je to v Ljubljani? Za koliko stare otroke?

[/quote]

Od 18. meseca do treh let ...

(odgovor članu Neishy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
19.1.2009 19:36:49   
Neishy
No danes sem bila jaz z mojim otrokom na glasbeno-gibalnih uricah, imenovanih DIRENDAJ, V Lj - Šiška. Je bilo prvič in me je na začetku bilo kar strah, ker nisem vedela, kako bo moj Tim odreagiral. Ampak bilo je super. Malo smo telovadili, se lovili, spoznavali dele telesa. Fino je, ker so pripravili kot nekakšno maskoto in je bilo otrokom to zelo zanimivo in so ga posnemali.
Super je bilo!

LP

(odgovor članu glorija007)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Telovadba 2-4let; kako zgleda
9.7.2009 21:48:16   
takotako
mml-koliko je pa otrok v skupini

(odgovor članu Neishy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?