|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Testiranje kremice melem
17.5.2013 9:10:15   
ThinkPink
Na forumu: http://med.over.net/forum5/read.php?416,8652649 se nas je zbralo nekaj osebkov, ki smo za to, da se kremica testira na kortikosteroide. Avtorici foruma je uspelo najti podjetje, ki bi naredilo analizo na vse kortikosteroide, strošek analize bi znašal 1.900 eur.

Če se nas zbere več, bo strošek na osebo manjši in KONČNO bomo lahko z zagotovostjo vedeli ali naš zloglasni melem vsebuje kortikosteroide ali ne in ne bomo samo poslušali teh in onih domnev, ki jih slišimo pri dermatologih, alergologih itd.

Ker se nas verjetno vseeno ne bo uspelo zbrati toliko, da bo strošek na osebo minimalen (avtorica je izračunala, da bi bil strošek če se nas zbere 80 oseb - 25 eur na osebo), bomo poskusili še druge vire financiranja. V koliko ste torej za pomoč, se pridružite na zgoraj navedenem spletnem naslovu.

Na enem izmed RR forumov so se nekatere uporabnice že pogovarjela o tovrstni analizi in financiranju, pa ga več ne najdem. Tako, da upam, da bo katera o teh še vedno za.

Lep dan,
T.



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Testiranje kremice melem
17.5.2013 9:44:06   
Felicita
iz tega testiranja se ne bo 'KONČNO z gotovostjo vedelo, ali ta krema vsebuje kortikosteroide'. Laboratorij ponuja testiranje za DVA kortikosteroida, ki pa se pri nas, kolikor je meni znano niti ne uporabljata v veliki meri. Torej, krema melem bi lahko bila direktno iztisnjen Elocom (vsebuje mometazonfurat, ki je glukokortikosteroid), pa ga ta test sploh ne bi zaznal. meni se to zdi ogromno denarja, za to, da dobiš negativen rezultat za DVA kortikosteroida, ki se bo potem po možnosti še napačno interpretiral (kot si ga ti v prvi izjavi).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Testiranje kremice melem
17.5.2013 9:48:18   
ThinkPink
Krema bo testirana na VSE kortikosteroide.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Testiranje kremice melem
17.5.2013 14:20:41   
čivčiv
Govorite o zagrebškem melemom? Ta naj jih ne bi vseboval.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Testiranje kremice melem
17.5.2013 16:29:00   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: čivčiv

Govorite o zagrebškem melemom? Ta naj jih ne bi vseboval.


Naj jih ne bi ,ni pa 100% zagotovila,samo njegova beseda user posted image
Težko verjetno,da jih ne bi vsebovala glede na to da že po prvi uporabi takoj pomaga

(odgovor članu čivčiv)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Testiranje kremice melem
19.5.2013 17:22:26   
nele
Punce pojdite na ponujen link in preglejte ves pogovor, šele na to prosim komentirajte.
Prvotni ponudnik je res ponujal analizo na dva kortiko, na koncu je avtorici (po nasvetu strokovnjakov iz SLO!!!!) teme uspelo najti lab na Dunaju, ki ponuja celotno analizo vzorca.
Ma kakšne istisnjen Elocom in podoben shit!!!! Ne morem več brati tega...
Če hočete vedeti s čem mažete otroka ali sebe se pridružite ali pač ne!!!!!!!
Pa brez nepreverjenih neumnosti!!!!
In ne gre za ZG melem!!!!!

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Testiranje kremice melem
19.5.2013 17:42:56   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: čivčiv

Govorite o zagrebškem melemom? Ta naj jih ne bi vseboval.


Naj jih ne bi ,ni pa 100% zagotovila,samo njegova beseda user posted image
Težko verjetno,da jih ne bi vsebovala glede na to da že po prvi uporabi takoj pomaga

Ne mešat zagrebškega Melema in tega beograjskega. Zagrebški Melem se dobi pri nas v lekrani, NE vsebuje kortikosteroide, jo uporabljam, jo imam, jo poznam.
Ta drugi, vaš  Melem, pa kar sem jaz spraševala po dermatologiji, lekarnah in os. zdravnikih v Celju, ker pač imam probleme s kožo in tudi sama iščem "zlato" zdravilo... pa ga NOBEN ne pozna, kaj šele sestavine. Zagrebški Melem pa poznajo vsi ti ljudje.
Na sliki spodaj je Zagrebški Melem
user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Testiranje kremice melem
19.5.2013 17:47:37   
LuLu
In še stotič postavim isto vprašanje user posted image  res me zanima in naj mi ena prosim odgovori

Zakaj kupujete ta Melem, če ne poznate sestavin, če lahko dobite v lekarni zdravila, kjer zagotovo veste ali kortikusteroid noter ali ne?

In še to me zanima, tiste, ki to uporabljate... kako pogosto mažete svoje otroke s to kremo? ker če ima kortikosteroid,  
(kuterid - zdravilo, betametazon - sestavina,...)... pazljivo z uporabo!

< Sporočilo je popravil LuLu -- 19.5.2013 17:52:22 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Testiranje kremice melem
20.5.2013 9:24:40   
ThinkPink
Melem sem sprva kupila, ker sem od sosede, ki ga uporablja slišala samo pohvale. Kako je naraven, kako je super, kako pomaga, kako je njenim otrokom pomagalo pomagal in ODPRAVIL AD itd itd...No, nato sem še posurfala in prebirala stran za stranjo, kako je dejansko res pomagal, vendar nihče za 100% ne more trditi, kaj natančno vsebuje. In ker pravtako nihče ni v nobenem smislu opozoril na kakšno neg reakcijo, ali karkoli slabega, sem ga pač poskusila. Najprej vedno namažem svoje roke (kjer sem vedno imela suho kožo - ko sem začela uporabljati melem, pa tako lepo, da se z veseljem s kom rokujem), nato ta ostanek po delih, kjer je potrebno pri otroku. Torej zelo previdno. Stanje kože se nam je tako zboljšalo, da ga sedaj uporabim zelo redko. Pravzaprav imam eno kremico že od februarja in še je nisem porabila. Torej, tudi če vsebuje "bogvekajgroznohudega" nam je vsekakor prinesel veliko več koristi, kot škode.

Vseeno pa želim vedeti, ali je res naraven ali ne, ne glede na to, kako in koliko ga uporabljamo (nikoli ne veš, če bo kdaj kakšno poslabšanje kože in želim najti naravno alternativo, ki bi pomagala).

Pa mislim, da nobeni mamici ni vseeno s čim maže otroka, ker vsaka svojemu želi najboljše in če obstaja alternativa kortikosteroidnim kremam, potem je treba to poiskati. Žalostno pa je, da bi vsi radi vedeli, redkokdo pa bi dal kaj od sebe, da o zdravstvu sploh ne govorim.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Testiranje kremice melem
10.6.2013 11:19:28   
strelka123
Pozdravljene,

mene tudi zanima kaj vsebuje krema iz beograda. Upam, da se nas zbere čim več saj vidim na starih postih da nas je kar nekaj.

Nekje sem zasledila se mi zdi da na RR da ta krema vsebuje kortikosteroid.

Lp

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?