|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 20:20:18   
benika
Dajte si mal tole prebrat

http://www.dnevnik.si/novice/zdravje/1042270148
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 20:22:03   
pipic
Itak da se mamice navdušujejo za hojice,saj tako imajo mir pred otrokomuser posted image   in lahk okaj naredijo-- hmm bedni izgovori


čakam napad :)  ampak vem da imam prav

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 20:25:02   
benika
Glede odločitve za hojico...naj bo to stvar vsakih staršev posebej. Ne želim pametovati in ,bog ne daj, koga obtoževati, ampak fajn pa je, če se prej kaj prebere preden se otroka vtakne v tako nevarno stvarco.

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 20:28:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

Itak da se mamice navdušujejo za hojice,saj tako imajo mir pred otrokomuser posted image   in lahk okaj naredijo-- hmm bedni izgovori


čakam napad :)  ampak vem da imam prav



se popolnoma strinjam s tabo

jaz dam malega raje na tla, pa čeprav ga moram malo bolj met na očeh

(odgovor članu pipic)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 20:29:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

Itak da se mamice navdušujejo za hojice,saj tako imajo mir pred otrokomuser posted image   in lahk okaj naredijo-- hmm bedni izgovori


čakam napad :)  ampak vem da imam prav



podpišem.

ampak napad pa še sigurno bouser posted image

(odgovor članu pipic)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 20:30:40   
tanja22
tole pa moram pokomentirat....vsak pa se odloči po svoje :)

otrok se v njej ne giba naravno, kar pomeni da hojica zavira motorični razvoj, ki pa je za otroka izjemno pomemben v vseh pogledih. otrok zato lahko hodi po prstih, ne zaveda se povsem svojega telesa...nič ni narobe, če ga damo v hojico za 5,10 min da gremo lahko na wc...ampak da je pa otrok po 2 ure v hojci, zato da imamo mir pred njim, to je pa drugo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 20:32:51   
Anonimen
Samo ne poznam staršev, ki bi imel hojico in otroka dali noter za 5-10 minut. Če jo imajo, jo izkoristijo do konca.

(odgovor članu tanja22)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 21:21:59   
Najaa
Jaz pa nekaj ne štekam. Verjetno zato, ker nimamo hojice. user posted image  Kaj če imaš otroka v hojici, ga ni treba gledat? user posted image  Verjetno moraš prav tako kot če ga imaš na tleh ali v ležalniku pogledovat h njemu. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 21:23:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nya

Samo ne poznam staršev, ki bi imel hojico in otroka dali noter za 5-10 minut. Če jo imajo, jo izkoristijo do konca.



itak....če pa otrok tooooolk uživa v njej user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 21:56:02   
Olivija
mi smo jo pri ta starejši uporabljali hojico, je pa res, da ni v bližini nobenih stopnic.

Ta mičkena je bla pa veliko raje na vseh štirih in smo se potem ravnali po njej.


Tko, da spet odvisno od otroka.

Mater in to pri izobraženih starših. user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 22:19:31   
maca m
IZVIRNO SPOROČILO: nya

Samo ne poznam staršev, ki bi imel hojico in otroka dali noter za 5-10 minut. Če jo imajo, jo izkoristijo do konca.


To pa ni čist res.user posted image
Jaz sem hojco dobila (rabljeno), prvič sem ga dala notri, ko je bil star 7m, zdaj bo bil star 10m in je bil v hojci vsega skup mogoče 10x po nekaj minut, skoraj vedno takrat, ko sem sama doma.
Razlog? Da grem lahko v miru na wc. user posted image Že zgodaj se je začel postavljati na noge, pa tud če sem ga vzela s seboj v kopalnico se je dvignil k banji in nisem hotla raskirat, da mi pade na ploščice. In mislim, da s tem nič ne oviram njegovega razvoja.user posted image


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 23:07:12   
Isabellabina
Šokantni padci po stopnicah zaradi hojce Pri poškodbah zaradi hojce so otroci večinoma utrpeli površinske poškodbe glave oziroma udarnine, en padec pa je imel za posledico poškodbo možganov. "V petih primerih je šlo za padec po stopnicah, kar je najpogostejši vzrok za težke poškodbe. Poleg tega lahko pride še do drugih poškodb, kot so opekline ali oparine. Otrok v hojci je nekoliko višji, kot če bi stal. Nase lahko tako polije vročo juho, kavo ali čaj, če z mize potegne prt," je opisala Rok-Simonova. Dodala je, da je precej nevarno tudi to, da otrok iz hojce poseže po štedilniku, potegne vrvico električnega aparata ali pa doseže zdravila, kemične snovi in čistila. Hojca se namreč uporablja od petega ali šestega meseca starosti do približno 15. meseca, ko malček že shodi. Dokler se otrok plazi po tleh, ni pričakovati, da bo segel visoko, je pojasnila Rok-Simonova.

Tole je en insert iz opisanega na strani....Pa ,da komentiram...nič od tega zame ne drži...otrok pri sedmih mesecih ali celo devetih ni tako visok ,da bi lkahko dosegel štedilnik....jaz nikoli nisem imela prta na mizi ko sem pripravljala kosilo,krožnike...tud do vtičnice katero uporabljamo za različne aparate v kuhinji nimamo nizko...vsaj pri nas ne....ma meni je tole čisto brez veze.Veliko prej bo otrok padu ,ko se bo enkrat poskušal vsedet ali vstajat in ,če pade nazaj na glavo ali kakorkoli ,mislim ,da ni nič drugače kot ,če bi padel iz hojice...sicer pa meni ni jasno kako lahko padejo ven ,saj je obroč spodaj tako širok ,da ne pride otrok zraven niti do predala ,da bi ga odpru...no vsaj jaz sem imela take.Sicer pa so moji vsi bili v hojicah že pri cca.sedmih mesecih ,shodili so pa dva otroka pri desetih  ostali pri skoraj enajstih mesecih...tako ,da jaz se ne čutim slabe mame ,če sem imela otroke v hojici...so pa vsi takoj normalno shodili in nimajo naikakršne gibalne zavrtosti.Moram pa rečt ,da so bili vsi otroci zelo "močni",vsi so se rodili krepko čez štiri kg in pri teh mesecih tudi že dobro sedeli oz.bili vzravnani s hrbtenico...razumem tiste otroke ,ki so mlahavi in opletajo z glavo vsevprek...ja to je mogoče res samo za na tla....kaj pa vem...V glavnem "novodobne "mamice precej preveč berete in poslušate te hudo izobražene dohtarje ,kot pa ,da bi same poizkusile na svojem otroku ali to res drži.Iz svojih izkušenj pred petnajstimi leti so pa ravno hijice priporočevali...danes pa so kao nevarne....ja treba je preizkusiti zadevo potem pa komentirati....

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
28.5.2009 23:11:16   
Anonimen
jezusmarija, še dobr da sm tolk zaspana in se mi ne da tole komentirat, do jutri me bo pa tud HB minilo (verjetno) user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Isabellabina)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 0:00:10   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jezusmarija, še dobr da sm tolk zaspana in se mi ne da tole komentirat, do jutri me bo pa tud HB minilo (verjetno) user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image



Saj jaz sem tudi zaspana, pa bom vseeno komentirala to temo, ker mi grejo na živce skrajnost ... pa naj bodo pro ali kontauser posted image

Hojco sem dobila in moj sin je bil kar dosti v njej. Zakaj? Enostavno zato, ker je v njej ful užival. Ker je bil spidi od otroka, motorično ful napreden in spreten in pri njem je štela samo akcija, hitrost, akcija, gibanje, šibanje, akcija ... tak je še danes, pri 7 letih in pol. Kljub uporabi hojce je shodil pri 10 mesecih in kljub temu se je skoraj do leta in pol ful rad "dal" v hojco in šibal ... šibal ... šibal ... ali pa na poganjalcu ali na triciklu ... glavno, da je letelouser posted image
In priznam, enkrat mi je padel po stopnicah, v bistvu čez dve stopnici iz kuhinje v dnevno, ker smo pozabili zastaviti prehod. Hvala bogu, brez hujših posledic. In ja, padel mi je po stopnicah tudi brez hojce, spet hvala bogu brez posledic. In ja, padel je ful, ko se je pri cca 4 letih s hriba spustil s kolesom ... spet hvala bogu brez posledic. Padel je še n-krat, na n-načinov (brez hujših posledic) ... motorično pa je od nekdaj prekašal vrstnike za najmanj eno leto in morda posledic tudi zato ni (bilo).
In ja, priznam, kar nekaj časa je hodil po prstih ... pa smo tudi to zrihtali in zdaj hodi čisto normalno.

Njegova mlajša sestra pa je tulila, čim smo jo posadili v hojco. In je tulila, čim smo jo postavili v stajco; tricikla do 4 leta sploh ni hotela voziti (btw sin je zvozil kolo brez pomožnih koleščov pri 3 letih in pol), zdaj, pri skoraj 5 letih prepelje mogoče 5 , največ 10 m brez pomožnih koleščk. Aja, in shodila je pri 14 mesecih, res pa ni hodila po prstih. Pa štorasta je ful. Ful.
Pač ni motorik.

Kaj bo s tretjo, ne vem. V hojco jo bomo sigurno dali, če ji ne bo všeč, ok, če ji bo všeč, bomo ravnali po pameti (njeni in naši).

Mislim ... a je res tako hudo prisluhniti otroku in videti, kaj mu paše in kaj ne? A mislite, da bo starš tiščal otroka v hojici zato, da bo imel 10 min miru pred njim, a hkrati poslušal njegovo dretjeuser posted image Ja, pa ja de.


no, tko ... zdaj se mi pa ne da več user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 0:09:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Saj jaz sem tudi zaspana, pa bom vseeno komentirala to temo, ker mi grejo na živce skrajnost ... pa naj bodo pro ali kontauser posted image

Hojco sem dobila in moj sin je bil kar dosti v njej. Zakaj? Enostavno zato, ker je v njej ful užival. Ker je bil spidi od otroka, motorično ful napreden in spreten in pri njem je štela samo akcija, hitrost, akcija, gibanje, šibanje, akcija ... tak je še danes, pri 7 letih in pol. Kljub uporabi hojce je shodil pri 10 mesecih in kljub temu se je skoraj do leta in pol ful rad "dal" v hojco in šibal ... šibal ... šibal ... ali pa na poganjalcu ali na triciklu ... glavno, da je letelouser posted image
In priznam, enkrat mi je padel po stopnicah, v bistvu čez dve stopnici iz kuhinje v dnevno, ker smo pozabili zastaviti prehod. Hvala bogu, brez hujših posledic. In ja, padel mi je po stopnicah tudi brez hojce, spet hvala bogu brez posledic. In ja, padel je ful, ko se je pri cca 4 letih s hriba spustil s kolesom ... spet hvala bogu brez posledic. Padel je še n-krat, na n-načinov (brez hujših posledic) ... motorično pa je od nekdaj prekašal vrstnike za najmanj eno leto in morda posledic tudi zato ni (bilo).
In ja, priznam, kar nekaj časa je hodil po prstih ... pa smo tudi to zrihtali in zdaj hodi čisto normalno.





jaz pa nisem zaspana, ampak bom samo kopirala in nekaj dodala:
- naš je padel čez eno stopnico
- v njej je bil do takrat, ko je shodil, to pa je bilo pred enim letom
- nikoli ni hodil po prstih
- pa ni bil ravno dosti v njej

vse ostalo pa isto kot pri nejcko....

aja....pa ko nam je svakinja privlekla tole čudo od hojice.....so se mi roke skrčile na normalno dolžino....



< Sporočilo je popravil rija -- 29.5.2009 0:10:29 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 8:38:41   
mika
Se podpišem pod zadnje poste. Pri nas je hojica bila še ena igrača več. Naša pupa je non stop potrebovala akcijo. Ena stvar je bila dovolj zanimiva kakšnih 5min. S hojico nismo imeli nobene nesreče, pa tudi nič ni mogla potegnit dol. Prta itak nismo imeli na mizi, odkar ga je začela vlačit, dostopa do kuhinje pa sploh ni imela.

V zadnjem mesecu in pol, smo bili na šivanju brade, drugič na slikanju glave, včeraj jo je pa čavsnil sosedov pudl. In kaj naj.....brado si je presekala, ker se je muvala s svojim foteljčkom in zaorala po parketu. Na slikanje glave je šla, ker jo je v dveh dneh zaporedoma udarila lesena gugalnica v vrtcu......joj, pa pozabila sem tožit vrtec. Včeraj, ko pa jo je pes ugriznili, sem bila zraven, poleg mene je stala, pa je kuža nekaj žvečil, ona ga je pobožalain hop po njenem prstku.

Drage moje, hojica je še najmanj česa bi se morale bat. Pupa nikoli ni hodila po prstih. Uporabljat smo jo začeli pri 8m, shodila pa je en teden po prvem RD, potem pa smo jo pospravili. In v teh 4ih mesecih, ko je bila po 5-10min v hojici, sem pa res imela mir pred njouser posted image user posted image user posted image . Ja nekateri smo se odločili za otroke predvsem zato, da bomo imeli mir pred njimi.user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 8:41:26   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ja nekateri smo se odločili za otroke predvsem zato, da bomo imeli mir pred njimi.user posted image



joj, mika, ti tudiuser posted image

HB da si priznala.....ker meni je bilo nerodno user posted image

komot ga dam za par dni eni taki, ki jih ni imela zaradi miru....user posted image pa telefon bom izklopila...domačo pa mam itak tajno.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 8:58:01   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ja nekateri smo se odločili za otroke predvsem zato, da bomo imeli mir pred njimi.user posted image



joj, mika, ti tudiuser posted image

HB da si priznala.....ker meni je bilo nerodno user posted image

komot ga dam za par dni eni taki, ki jih ni imela zaradi miru....user posted image pa telefon bom izklopila...domačo pa mam itak tajno.....user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..
pa upam, da imaš dovolj visoko ograjo, da ti ga čez ne morejo datuser posted image . Jaz imam visoko, pa še mastifa, tak da  noben ne upa rok čez ograjo stegovat in  bi ziher imela mir za nekaj časauser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 9:27:44   
Anonimen
Jaz bom pa tole malo pokomentirala.

Proti hojici sem, ker svojega otroka tud približno ne bi pustila v njej in šla na wc, ker raje vidim, da je na tleh in se res motorično razvija, ne pa v neki hojci,kjer samo sedi in ko se mu ne da več poganjat, hop na rit (tole se potem tud ko shodijo pozna) in veliko (ne bom rekla, da vsi) otrok, ki so imeli hojico, se ko shodi zaganja, vendar ker ni opore, večkrat čofnejo naprej.

In da ne bo kake hude pomote - moj otrok tud približno ni miren. S plazenjem je začel pri 5,5 mescih, kobacanjem 7h, vstajanjem 8h - pa nimam nič podaljšanih rok, ker ga enostavno ne sprehajam.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 9:34:25   
blaža
Ma ne pretiravajte no.user posted image

Moja dva sta oba imela hojco, pa sem bla vedno zraven, jo nista imela zato, da sem šla lahko na WC. sem ju dala notri za krajši čas, da sta se gibala do željenega mesta, da sta kakšno igračko dosegla, ki sem jima jo nastavila, pa niti približno ne bi mogla past čez kake stopnice.

1. ker sem bla vedno zraven
2. ker imamo stopnice zavarovane z ograjico
3. nimamo pragov

No motorično sta čisto normalno, lepo razvita. Nista imela problemov pri hoji. Ni se mi zdelo, da sta zaradi hojice omejena in se zato ne moreta prosto gibati, ampak lih obratno. Zelo sta bila vesela v hojici, sta se prav smejala, ko sem ju dala notri. In smo se vsi prav zabavali zraven.

No pa to ni bilo vsak dan na dnevnem redu.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 9:37:15   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: nya

Jaz bom pa tole malo pokomentirala.

Proti hojici sem, ker svojega otroka tud približno ne bi pustila v njej in šla na wc, ker raje vidim, da je na tleh in se res motorično razvija, ne pa v neki hojci,kjer samo sedi in ko se mu ne da več poganjat, hop na rit (tole se potem tud ko shodijo pozna) in veliko (ne bom rekla, da vsi) otrok, ki so imeli hojico, se ko shodi zaganja, vendar ker ni opore, večkrat čofnejo naprej.



Tole je bolj značilno za otroke, ki niso plazili in 'ne znajo' dovolj hitro dat rok naprej, da bi se ujeli....s hojico sploh nima veze

< Sporočilo je popravil mika -- 29.5.2009 9:39:48 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 9:39:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: nya

Jaz bom pa tole malo pokomentirala.

Proti hojici sem, ker svojega otroka tud približno ne bi pustila v njej in šla na wc, ker raje vidim, da je na tleh in se res motorično razvija, ne pa v neki hojci,kjer samo sedi in ko se mu ne da več poganjat, hop na rit (tole se potem tud ko shodijo pozna) in veliko (ne bom rekla, da vsi) otrok, ki so imeli hojico, se ko shodi zaganja, vendar ker ni opore, večkrat čofnejo naprej.



Tole je bolj značilno za otroke, ki niso plazili in ne znajo dat rok naprej....s hojico sploh nima veze



ima dva primera v bližnji okolico - tko da ...

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 9:40:48   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: nya



ima dva primera v bližnji okolico - tko da ...


pa sta plazila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 9:44:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: nya



ima dva primera v bližnji okolico - tko da ...


pa sta plazila?


plazila in kobacala - in eden se ful zaganja na čase, pa je star dve leti - ker se je tud v hojici tko zaganjal, pa se pol spustil pa je hojica sama šla - si predstavljaš - in zdej očitno ma še vedno ta filing

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Tiste, ki razmišljate o hojci
29.5.2009 9:48:31   
sayuri
Ah dajte no...vedno bojo eni ZA in eni PROTI. Logično. Saj zato so pa stvari narejene user posted image user posted image user posted image

Me pa enkaj zanima - a brez hojice pa otrok ne more past po stopnicah user posted image  Mislim-to mi pa ni logično no. user posted image  A avtomatsko tisti, ki imajo otroka v hojici nimajo zavarovanih stopnic, tisti, ki pa nimajo otroka v hojici , imajo pa zavarovane user posted image  user posted image

In tale hoja z rokami kvišku in padci na tla na nos...ja, ja...zagotovo je to od hojice user posted image user posted image

Mimogrede - moja dvojčka nimata hojice. Pa ne zato, da  bi bila proti, ampak zato, ker nimam placa za dve user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?