|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 9:35:40   
Raho
...ali pa kdo od vaših domačih - kakšne simptome ste imeli?
Mi smo vsi bili totalno out pa me zanima, če ste imeli podobne simptome kot mi in ste imeli NG potrjeno, ker testov več ne opravljajo (bojda so zelo dragi).
V glavnem, povišana TT - nad 38, suh kašelj, naknadno tečenje iz nosu ter vsesplošno slabo počutje. Sin pa je še bruhal (čeprav sama mislim, da zaradi povišane TT)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 9:50:58   
spelaz
Mi smo jo imeli - pri sinu je bila potrjena in sklepam, da sva jo tudi midva z možem imela (ker se je mali zgleda od naju nalezel).

Počutje katastrofa, sama sem imela nekje 37,5 vročine, kašljanje grozno. Sedaj po 1 tednu se še ne počutim čist ok, sem zlo švoh (mogoče, ker nisem mela časa odležat zadeve), se grdo izkašljujem. Pri možu nekje isto.

Mali (5 let) - ful visoka vročina (do 40), narasla v pol ure, kašljanje, slabo počutje. Bila sva 1 dan v bolnici (zaradi visoke vročine in vročinskega krča), kjer so opravili test in je bil pozitiven. So naju hitr odpustili :-), ker ni zapletov in s tem potrebe, da bi bila v bolnici. Mali je bolan od nedelje in od včeraj nima več vročine. Dobila sva tamiflu - čeprav je zdravnik rekel, da najbolj učinkuje 1. dan bolezni, njemu pa sem ga začela dajati 3. dan bolezni.

Tako da, tudi zdravniki pravijo, da je to gripo verjetno prebolelo že veliko ljudi.

Okrevajte, predvsem pa počivajte, lekadoli, calpol, čaj. Jaz sem za izkašljevanje vzela tudi sirup Prospan.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 10:03:55   
karmen83
Moji mami so v bolnici potrdili novo gripo (bila je na intenzivnem, skoraj umrla) s pljučnico, simptomi so bili: huda izčrpanost, vročina več dni nad 38°, grozno ji je bilo slabo (dva dni ni mogla ničesar pojesti ali popiti, nujno rabila infuzijo), grozni napadi kašlja, težko dihanje, preden je šla v bolnico, so ji celo mrtveli prsti in obraz (ni jih več ne čutila, ne mogla premikati). To je bilo pri njej, ampak so jo hvala bogu porihtali, mi pa smo imeli blažjo obliko, sicer nismo bili testirani, ampak mislim, da smo tudi mi preboleli, in sicer: najprej je atiju bilo skoraj cel teden ful slabo (nič drugega), potem mi je tamala dobila zamašen nos in napade kašlja, da je zaradi njih večkrat bruhala, pa dva dni zmerne vročine. Naslednji je bil moj brat, astmatik, zato ga je kašelj še toliko bolj mučil, pa seveda več dni visoke vročine, potem je zbolela mami, naslednji je bil moj drugi brat: par dni visoke vročine, rahel kašelj, glavobol; mene muči zgolj prehlad, mojega pa so malo boleli sklepi in glava. Nihče razen mame ni rabil zdravniške pomoči, virusi se počasi poslavljajo ob pomoči čaja in lekadolov, izgleda, da se lahko pojavlja v vseh mogočih oblikah, od takih, ko sploh ne veš, da si prebolel, pa do take, ki te lahko stane življenja. Pri nas je največji problem, ker z mojo družinico živimo kar doma (zaenkrat še ni pogojev, da bi šli na svoje, pa že komaj čakamo), 8 nas živi skupaj in ko en zboli, vsi dobimo. No, samo naša 76-letna teta je zdrava kot dren, čeprav je skrbela za vse nas! Upam, da se kmalu pozdravite user posted image


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 10:09:13   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

...ali pa kdo od vaših domačih - kakšne simptome ste imeli?
Mi smo vsi bili totalno out pa me zanima, če ste imeli podobne simptome kot mi in ste imeli NG potrjeno, ker testov več ne opravljajo (bojda so zelo dragi).
V glavnem, povišana TT - nad 38, suh kašelj, naknadno tečenje iz nosu ter vsesplošno slabo počutje. Sin pa je še bruhal (čeprav sama mislim, da zaradi povišane TT)




jaz sem imela tole novo gripo poleti,imela  sem vročino nad 39 kašljala sem,bruhala, čudno sem dihala vrtel se mi je ko ssem ležala in ko sem hodla ,drisko,vse me je bolelo govorila sem še tak čudno da me ni noben več razumel uglavnem bluzila sem po svoje.Uglavnem sem preživela upam da nikol več jo ne bom imela bla sem bolana 14 dni!aha pa še to kao 60 evro je če se daš testirat če je nova gripa ali ni.


< Sporočilo je popravil pridna_janja -- 4.12.2009 10:10:15 >


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 14:46:15   
RAKICA2007
[/quote]


aha pa še to kao 60 evro je če se daš testirat če je nova gripa ali ni.

[/quote]

po najnovejših podatkih stane testiranje 150,00 EUR. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image  zdravstvo, an vsakem koraku hočejo služitit. . .

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 14:50:52   
Felicita
eno vprašanje, tisti ki ste imeli potrjeno gripo, a se je to na krvni sliki pokazal in kako (če je bil kdo pozorn slučjano)?

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 15:01:10   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007

IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja


aha pa še to kao 60 evro je če se daš testirat če je nova gripa ali ni.



po najnovejših podatkih stane testiranje 150,00 EUR. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image  zdravstvo, an vsakem koraku hočejo služitit. . .


u bistvu je to odvisno od laboratorija do laboratorija in od zdr. doma do zdr doma.... na med over netu so že 14 dni nazaj govoril o cenah bližje 200€ (189€ natančneje) kot pa 60€.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 16:02:53   
ribica.
Moja hči je imela 3 dni temperature, potem2 dni ok, potem včeraj spet malo vročine. Včeraj ji je tudi začelo teči iz nosu. Danes smrka malo manj, vendar suho kašlja. Nimam pojma koliko je tale kašelj nalezljiv za druge, če sploh? in nimam pojma, če naj jo dam v ponedeljek v šolo. Drugi kandidat pa je še bolj kuhal dva dni, sedaj je dober, tu in tam malo pokašlja. Ne vem ali je to bila gripa.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 17:08:31   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

eno vprašanje, tisti ki ste imeli potrjeno gripo, a se je to na krvni sliki pokazal in kako (če je bil kdo pozorn slučjano)?


To tudi mene zanima. Namreč dober mesec nazaj smo pri nas doma vsi naenkrat zboleli. Visoka vročina,kašelj...tamaldva pa sta dva dni in dve noči prespala,ker ju je vročina tako izčrpavala. Tretji dan je vročina počasi začela padat. Četrti dan smo bili skoraj zdravi,peti dan pa se je našemu srčku naenkrat poslabšalo.
Šli smo na urgenco. Dokazali so mu pljučnico in delali so teste za influenco tipa A in tipa B.
To so naredili bris.
Kasneje so nam torej potrdili influenco A. Rekli so mi,da je to navadna gripa. Jaz sem pa malo zmedena,a ni ta nova gripa tudi tipa A user posted image Kako so torej lahko prepričani da ni nova?
Torej,a delajo teste za novo gripo kako drugače? Jaz sem si mogoče malo oddahnila,češ da smo jo preboleli,ampak mi pravijo da ne in da bi morala sina obvezno dat cepit.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
4.12.2009 17:14:29   
Felicita
glede 'nove' in 'stare' gripe ti priporočam ta sestavek, mogoče ti bo bolj jasno: http://scienceblogs.com/effectmeasure/2009/11/confusion_between_h1n1_and_swi.php?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+scienceblogs%2FAyaJ+%28Effect+Measure%29&utm_content=Google+Reader
sicer pa mene bolj zanimajo levkociti in crp, torej 'običajni' krvni testi.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
6.12.2009 16:37:27   
madela
Hvala za link,sam bolj tako tako razumem angleško. Sem sicer prebrala,žal pa nimam dobre predstave o čem piše.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
7.12.2009 8:20:54   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007

IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja


aha pa še to kao 60 evro je če se daš testirat če je nova gripa ali ni.



po najnovejših podatkih stane testiranje 150,00 EUR. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image  zdravstvo, an vsakem koraku hočejo služitit. . .


u bistvu je to odvisno od laboratorija do laboratorija in od zdr. doma do zdr doma.... na med over netu so že 14 dni nazaj govoril o cenah bližje 200€ (189€ natančneje) kot pa 60€.


Ja, v MB je v ZD na vratih obvestilo, da stane testiranje okoli 190€. No, če spadaš v rizično skupino je testiranje brezplačno. Gre za to, da so uvedli sistem, da če jih zdravnik preveč pošlje na testiranje in ugotovijo, da brez razloga, sam krije stroške testiranj.

lp


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
7.12.2009 8:24:07   
mojcaziga
Pri kolegici je mali začel z bruhanjem in to tako silovitim, da je v roku 3 ur bil sprejet v bolnici. Vročine jeimel minimalno. Vse skupaj je trajalo 4-5 dni. No, dobila sta tako ati kot mami. On je imel visoko vročino 3 dni in je lahko samo ležal, ona pa je še najbolj bruhala, vročino pa je imela okoli 38C.
Pri ta drugih pa je imel gripo le fantek. imel visoko vročino, takoj dobil Tamiflu, ker je atmatik in je vročina po dveh dozah padla. Je pa bil en teden samo v postelji, ne jedel, ne pil, samo spal. Ja, pa kašljal kot user posted image . Še zdaj po 1 tednu manjka v šoli, ker ima take napade kašlja, da sploh ne spi. V glavnem, pri njemu je bilo kar hudo. No, starša pa zaenkrat še nista dobila.

lp

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
7.12.2009 8:27:57   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

eno vprašanje, tisti ki ste imeli potrjeno gripo, a se je to na krvni sliki pokazal in kako (če je bil kdo pozorn slučjano)?


Nekaj o tem je napisano na http://med.over.net/forum5/read.php?46,5876049,5879186#msg-5879186

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
7.12.2009 18:31:51   
Maleal
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

eno vprašanje, tisti ki ste imeli potrjeno gripo, a se je to na krvni sliki pokazal in kako (če je bil kdo pozorn slučjano)?



bris nosu

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
7.12.2009 18:34:27   
Maleal
Mene pa zanima,če se lahko nova gripa ponovi pri tistih,ki so jo preboleli?

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
7.12.2009 18:45:49   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: MarcelAlina

Mene pa zanima,če se lahko nova gripa ponovi pri tistih,ki so jo preboleli?


ne. lahko pa dobijo sezonsko.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
8.12.2009 7:02:30   
MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja
aha pa še to kao 60 evro je če se daš testirat če je nova gripa ali ni.

po najnovejših podatkih stane testiranje 150,00 EUR. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image  zdravstvo, an vsakem koraku hočejo služitit. . .

u bistvu je to odvisno od laboratorija do laboratorija in od zdr. doma do zdr doma.... na med over netu so že 14 dni nazaj govoril o cenah bližje 200€ (189€ natančneje) kot pa 60€.

a to velja tudi za kronične bolnike? ali imajo ti zastojn?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
8.12.2009 9:52:18   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja
aha pa še to kao 60 evro je če se daš testirat če je nova gripa ali ni.

po najnovejših podatkih stane testiranje 150,00 EUR. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image  zdravstvo, an vsakem koraku hočejo služitit. . .

u bistvu je to odvisno od laboratorija do laboratorija in od zdr. doma do zdr doma.... na med over netu so že 14 dni nazaj govoril o cenah bližje 200€ (189€ natančneje) kot pa 60€.

a to velja tudi za kronične bolnike? ali imajo ti zastojn?


Tudi če je kronični bolnik in se odloči sam za test, je samoplačnik. Plačila ni samo za tiste, ki jih na test napoti zdravnik. On pač presodi ali ja ali ne. Ampak pri nas je zdaj že toliko poz. primerov, da se običajno ne da na test in se sklepa, da jo pacient ima in ravnajo po njegovi osnovni/kronični bolezni

lp

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
8.12.2009 9:57:54   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja
aha pa še to kao 60 evro je če se daš testirat če je nova gripa ali ni.

po najnovejših podatkih stane testiranje 150,00 EUR. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image  zdravstvo, an vsakem koraku hočejo služitit. . .

u bistvu je to odvisno od laboratorija do laboratorija in od zdr. doma do zdr doma.... na med over netu so že 14 dni nazaj govoril o cenah bližje 200€ (189€ natančneje) kot pa 60€.

a to velja tudi za kronične bolnike? ali imajo ti zastojn?


Tudi če je kronični bolnik in se odloči sam za test, je samoplačnik. Plačila ni samo za tiste, ki jih na test napoti zdravnik. On pač presodi ali ja ali ne. Ampak pri nas je zdaj že toliko poz. primerov, da se običajno ne da na test in se sklepa, da jo pacient ima in ravnajo po njegovi osnovni/kronični bolezni

lp


Ja, tako je to. Mi smo preboleli gripo, ampak ne vemo, katero. Če sklepam po tem, da se je mož cepil proti sezonski in je tudi on zbolel, bi rekla, da sezonska ni bila user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tisti, ki ste preboleli novo gripo...
8.12.2009 10:04:26   
živa
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

sicer pa mene bolj zanimajo levkociti in crp, torej 'običajni' krvni testi.



Po razlagi med. sestre moje zdravnice morajo biti vrednosti nizke, levkociti pod 8, da posumijo. Za otroke morajo biti levkociti pod 4, CRP pa pod 8, da posumijo - glede na podatke dr. Tanč na MON-u.

Sem bila ravno včeraj na kontroli zaradi slabih izvidov krvi 10 dni nazaj in ker smo vmes vsi v družini zboleli z nekaterimi znaki nove gripe in se tudi pozdravili, sem res upala, da bo na mojih izvidih krvi pokazalo, da smo jo imeli/preboleli. No, žal je nismo, pri meni so bili levkociti in CRP visoki in gre za bakterijsko okužbo.

Lp,

živa

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?