|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Točni podatki ?
19.11.2004 12:58:07   
lo
A mi lahko katera razloži koliko dobi študent porodniške na centru za socialno delo, ker vsak dan slišim drugačne podatke ?

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:01:41   
maja&m
oj

če si redna študentka, ti ,kolikor jaz vem, ne pripada :(porodniška:((. Jaz bom imela namreč takšen "problem". Če pa boš brez statusa pa je zadeva nekoliko drugačna.

In kaj je oz. bo v tvojem primeru?


LP

Maja:nosecka:

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:11:50   
debeluška
Pozdravljena!

Sem mamica osem mesečne punčke pa sem tudi študentka.Študent nima porodniške,si pa upravičena do otroškega dodatka in starševskega dodatka(seveda če nimaš rednih mesečnih dohodkov).Če pa jih imaš pa nisi upravičena do starševskega dodatka.CSD pa lahko dobiš kakšno izredno pomoč(nisem sigurna pojdi se pozanimati ker si študenka,lahko da imajo kakšno pomoč za študente).



lp:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:12:24   
lo
Jaz sem izredni študent ? Pa sem slišala da ti sigurno nekaj denarne pomoči pripada ampak koliko ? Verjetno bom šla naslednji teden na CZSD pa jih osebno vprašala.

Saj moraš nekaj prejemati ? Kako misliš, da ne dobiš nič ?

lp

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:22:42   
debeluška
Jaz sem tudi izredni študent.Za mojo punčko dobivam samo otroški dodatek.Jaz sem bila tudi na CSD pa so mi rekli da lahko dobim denarno pomoč,če sem brezposelna.Na zavod se pa ne morem prijaviti če sem študentka.Najbolje da greš vprašat mogoče pa dajo kaj denarja.


upam da boš imela srečo




lp:kuza::sloncek::kuza::sloncek:

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:27:26   
lo
A si redni al izredni študent ?
A si se probala prijavit na zavod ?

lp

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:37:10   
Blink1
Mamice študentke imajo poseben status...so mi rekli na CSD. Mislim, da ste upravičene do starševskega dodatka (40.000) in otroškega dodatka. Pa tudi do socialne pomoči (za samsko mamico in otroka je 72000 od tega se odšteje starševski)

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:39:20   
lo
Ninika hvala lepa za odgovor se mi je zdelo. Gdaj so ti to povedali mislim mogoče je prišlo do kakih sprememb ?

lp

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:39:20   
debeluška
Jaz sem izredni študent.Ja sem pa so mi rekli da ne morem ker še zmeraj hodim v šolo.Rekli so mi tudi kako boš delala,če pa imaš doma majhnega dojenčka.Tako da nima nobene denarne pomoči od CSD(smo otroški dodatek).



lp


:racka::racka::racka:

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:45:16   
Blink1
jaz sem si vse letos urejala.

Zdaj sem podiplomska (torej izredna) študentka. Dobivam starševski in otroški dodatek in socialno pomoč.

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:49:07   
lo
Še neki me zanima gdaj začneš prejemati denarno pomoč po rojstvu otroka ali lahko prej ?

lp

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:55:10   
Blink1
Jaz sem rodila avgusta. Do oktobra sem bila brezposelna, a z avgustom so me zaradi porodniške odjavili z zavoda. Do poroda sem dobivala socialno pomoč 38.000 samo zase. Po porodu sem svoji socialni delavki sporočila, da zdaj uveljavljam pomoč še za Nejo in se je spremenilo.

Torej, takoj ko boš rodila (oz. čimprej) javi na socialno ali vloži vlogo. Najbolje je, da si pač samohranilka, sploh če je tudi oče študent. Denar dobiš nakazan takoj naslednji mesec.

Otroške dodatke oddaš vlogo čimprej po porodu, ker se kar dolgo čaka na izplačilo. Poleg tega moraš imeti urejeno preživnino. Jaz sem dobila prve otroške (še za nazaj oktobra)...

vse to seveda velja, če nisi poročena. Če si, potem te mora preživljati mož in dobiš veliko manj denarja...socialne pomoči pa sploh ne.

Lp

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Točni podatki ?
19.11.2004 13:56:11   
Blink1
Evo link do strani, kjer je Diana zapisala vse:

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=2&id=13961&msg=101532&idk=96

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Točni podatki ?
19.11.2004 14:19:45   
kimi
jaz sem še dijakinja dobivam 39.000sit starševsekga dodatki ki pripada vsaki mamici in 21.000 sit otroškega dodatka in nič drugega

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Točni podatki ?
22.11.2004 16:33:19   
Blink1
hja ne vem...Mene so odjavili z zavoda, ko bi morala drugače na porodniško (če bi bila v službi) Tako zdaj nisem prijavljena...zatem sem se vpisala na faks in lahko zdaj delam prek študenta

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Točni podatki ?
25.11.2004 9:58:17   
piščanc
jaz sem bila redna študentka in sem dobivala straševski dodatek, zdaj je 39.000 SIT mesečno. Vse urediš na CSD. Če si izredni študent je dobro, če izkoristiš kakšne veze in v podjetju prosiš, da te zaposlijo vsaj par dni pred nastopom porodniške, oz. malo prej. Vse je v dogovoru, da te imajo zaposleno samo do konca porodniške. Prispevkov zate ne plačujejo, ker z dnem ko greš na porodniško vse prevzame CSD. Je pa to dobro zate, ker ti teče delovna doba, pa tudi najnižjo porodniško dobivaš, kar je 70.000 SIT. jaz sem bila ful jezna, ker so redne študentke s tem prikrajšane in vsi nezaposleni, saj s tem ne obogatiš, samo laže poskrbiš zase in za otročka. Na CSD tudi ne komplicirajo v takih primerih oz. ti jih nekje celo svetujejo. poizkusi si najti zaposlitev s kakšno vezo.

lp, nina

(odgovor članu lo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?