|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Trmarjenje na kvadrat
14.9.2011 9:40:29   
Jada82
Pozdravljene!
Pišem samo zato, da mi malo napišete vaše izkušnje in me s tem mamo pomirite user posted image user posted image user posted image
Namreč, naše leto in pol stara žaba je zdaj že 4. dan taka tečnoba, da bi jo človek lažje nosil, kot poslušal. Ne vem, v petek je nekaj zbolela, v soboto je bila bolna, v nedeljo pa že dobra (mogoče je bila vročina zaradi zobka, ki je ravno rastel, ne vem). Ampak od takrat dalje pa je taka tečnoba. Mogoče jo je tudi luna vrgla, pa jo še kar drži?!
Namreč, konstantno nekaj jokca, težači, tečnari, nekaj hoče, potem tega noče, če takoj nečesa ne dobi, se meče ob tla, histeričen jok, skratka kriza. Prej ni bila taka. Dobro, imeli smo par histričnih napadov (npr. ko smo bili zunaj, pa smo potem šli noter - ji ni bilo do tega) na dan pa mal tečnobe, kar je za moje pojme normalno, ampak tole zdaj je pa prav grozno. Tečna je dokler ne zaspi, pa takoj, ko zjutraj zalaufa, spet. Zdaj sem pa že malo obupana ... pa dobro, jaz sem v službi, tisto popoldne že preživiš, ampak moj je pa mal več doma, pa jo ima več na čez ... ma mu nisem nič fouš.
Skratka, zanima me, ker je verjetno že katera to doživela, ali je to samo obdobje (saj predvidevam, da je) in kako ste ob takem obnašanju postopale?
Recimo želi neko knjigico takoj, ki je visoko na polici, in potem težači, joka, ji jo dam, pa jo kar noče, pa pol je ne ne, pa joka user posted image  Pol se pa počasi že zjezam. Pa jedla ne bi pa to pa ono. Pa danes je želela roladico, sem jo odprla, potem pa ne ... joj! user posted image
Al pa to ... kar malo žlethtna ratuje ... zanalašč meče kakšne stvari po tleh ... pa recimo kakšno hrano - pa tega izredcno ne dovolim. Potem je spet jok. Al pa zadnjič je vrgla cunjasto punčko, potem jo je pa po glavici kar pohojala in pohojala. Pa takle ...

No, v bistvu želim slišat, da ja, da je obdobje in da mine v parih dneh user posted image user posted image  No, sicer pa vas prosim za nasvete, kako reagirati? Ker ve imate najboljše nasveta user posted image

Hvala in lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Trmarjenje na kvadrat
14.9.2011 10:05:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jada82

No, v bistvu želim slišat, da ja, da je obdobje in da mine v parih dneh



Mine, mine v parih dneh....

samo čez nekaj dni spet pride nazaj user posted image user posted image user posted image . Odvisno od otroka, pri enih je bolj izrazito, pri drugih manj. Tvoja punčka je zgruntala, da lahko uveljavlja tudi svojo voljo, samo še ne ve, kako naj to čim bolj produktivno in s čim manj stresa za vse naredi. Izkušnje rabi, pa malo usmeritve in navodil s tvoje strani in bo bolje. Saj potem pride pa naslednja faza user posted image


Aja, še to sem hotela reči: ko sta naši bolni, ta tečnoba traja še en 14 dni po preboleli bolezni. Zgleda, da jih čisto spravi iz tira, da resnično rabijo kar nekaj časa, da se spet poberejo nazaj v normalne okvire.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 14.9.2011 10:06:52 >

(odgovor članu Jada82)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Trmarjenje na kvadrat
14.9.2011 10:10:19   
ronja
Aja, še to sem hotela reči: ko sta naši bolni, ta tečnoba traja še en 14 dni po preboleli bolezni. Zgleda, da jih čisto spravi iz tira, da resnično rabijo kar nekaj časa, da se spet poberejo nazaj v normalne okvire.

O, madona, mojidve bi bili potem skoz tečni zadnji 2 leti, odkar sta šli v vrtec!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Trmarjenje na kvadrat
14.9.2011 10:13:36   
uškinamama
Skratka, zanima me, ker je verjetno že katera to doživela, ali je to samo obdobje (saj predvidevam, da je) in kako ste ob takem obnašanju postopale?


Pred, ob in po bolezni sem ga zmeraj še dodatno crkljala, ljupčkala , objemala...tako , da je prej prenehal s sitnarjenjem, kot sem se jaz naveličala ga cmokat. user posted image  . Mogoče , še ni čisto prebolela bolezni pa jo malo meče, tako , da ja, pozornost in cartanje. Sicer pa pri nas nasplošno velja in pomaga, da bolj kot je mali razdražen bolj sem jaz umirjena. In hitro mine ( je minilo ). Zdaj je itak že veliiik.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Trmarjenje na kvadrat
14.9.2011 10:25:10   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Aja, še to sem hotela reči: ko sta naši bolni, ta tečnoba traja še en 14 dni po preboleli bolezni. Zgleda, da jih čisto spravi iz tira, da resnično rabijo kar nekaj časa, da se spet poberejo nazaj v normalne okvire.

O, madona, mojidve bi bili potem skoz tečni zadnji 2 leti, odkar sta šli v vrtec!



Ronja, pri vas ste itak posebni user posted image
Na srečo sta naši bolni ene trikrat letno za par dni, tako da ni tako hudo user posted image . Samo res rabita kar nekaj časa, da sta znova uni dve nasmejani, navihani deklici, polni energije, ki plezata po drevesu in se krohotata v sobi, ko se žgečkata, sploh starejša je bolj občutljiva in rabi več crkljanja, stiskanja, slabše prenaša spremembe (recimo jo ni en teden v vrtcu, v tem času so oni že marsikaj delali in rabi čas, da se uvede spet nazaj, zdaj je bila 14 dni čisto out, ko je prišla nazaj po počitnicah in še njenih vzgojiteljic ni bilo. Mi je lih danes rekla, da zdaj je pa spet fajn, ko ima svoji vzgojiteljici v skupini user posted image ).

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Trmarjenje na kvadrat
14.9.2011 10:27:47   
lenčy
naš tudi neki tečnari, je isto star leto in pol. pri nas je verjetno zaradi vrtca, očitno mi je zameril, da sem ga ke pelalauser posted image ker vsak dan jokamo zjutraj, ko ga peljem na uvajanje.... enkrat bo menda že bolš...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Trmarjenje na kvadrat
14.9.2011 15:14:10   
urssi
Jada naš je star 2 leti in je točno tak kot opisuješ, s to razliko, da pri nas ni bilo nobene bolezni. Jaz še vedno upam, da je to le vpliv lune, ker je tak od ponedeljka. Ne vem kako bo danes, je še v vrtcu, jaz se pa pripravljam na novo dozo tečnobeuser posted image . Drugače pa jaz poskušam biti mirna in ga veliiko, veliko crkljam, preusmerjam pozornost itd. Je pa tudi pri nas vse ne, pa bi nekaj pa pol ni vredu, ko dobi, jokat za vsako stvar, namerno ne uboga in izziva... Je pravi mali lumpekuser posted image .  Upam, da hitro mine!

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Trmarjenje na kvadrat
14.9.2011 17:09:56   
majcis
jada moj je mala tečka že od 8-ga mescauser posted image je že takrt začenjal svojo uveljavlatuser posted image ta tedn sem opazila da je tut pr nemu mal huj (vrtec, luna...) drugač pa načeloma velik hoče "izsilt" zato ker ga atiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image "bran". npr. je treba it spat in jz težim da greva ajat on pa koj h atiju in mu sam reče "ata" on ga pe že vzame v naročje in crkla pa risanke ponujauser posted image user posted image user posted image .  je pa res ga ga full mal vid ubistvu med tedn sam tist mal pred spanjem al pa mrbit 1 urco... (sam mu to tud slučajn ni opravičilo da mi zbija "avtoriteto" - ker poj jz "nasrkam" čez dan user posted image ) so pa živčki. hehe počak k bota dvauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Trmarjenje na kvadrat
14.9.2011 17:14:34   
majcis
aja moj pristop
1.opozorim lepo povem da se to ne počne npr. hoče udart
2.opzorim žespet lepo ponovim da se to ne počne
3. mal glasnej ponovimuser posted image user posted image (ne da se derem)
4. ga pa prašam če mami tut nega tepe (reče itk NE) poj ga pa prašam da zakaj pa on mamico? poj se gre pa  jokat user posted image user posted image

zaenkrat nm tko paliuser posted image user posted image

(odgovor članu majcis)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Trmarjenje na kvadrat
15.9.2011 13:26:55   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Jada82
..., v petek je nekaj zbolela, v soboto je bila bolna, v nedeljo pa že dobra (mogoče je bila vročina zaradi zobka, ki je ravno rastel, ne vem). Ampak od takrat dalje pa je taka tečnoba. .....

Zmeraj kadar nisem  imel potrpljenja s tečnobo me je žena opozorila, da se otrok počuti slabo, ga potolažila,.... No, skratka: mine takoj ko se otroku počutje izboljša.

Seveda pa ga ob tem lahko vseeno lepo opozoriš na lepo vedenje, saj bo prej ali slej moral do neke mere blokirati vpliv počutja na vedenje.


Sedaj je vzrok počutje, kasneje pa bo vedno večkrat vzrok v utrujenosti.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 15.9.2011 13:28:04 >

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Trmarjenje na kvadrat
16.9.2011 13:37:52   
katka11
oh ja... tud nas skoraj dve letnik je tak. dvakrat se je ze zgodilo, da je tulil uro in pol. tkole npr.
mu je prinesla soseda liziko, pa sem rekla da ne ker bo zdej vecerja in jo bo dobil jutri - popenil. no zdej pa vecerja  , mu dam na mizo - popenil, ne bo jedel, mu vzamem - popenil, hoce jest, mu dam nazaj-popenil ne bo jedel, mu vzamem, recem, da se greva stusirat, popenil. greva pod tus, se ves cas dere, se me otepa. ga obrisem itd, greva v pizamco, pa plenicko-popenil, komaj, ampak res komaj mu namontiram plenico, ves cas se dere. greva zobke umit - itak - popenil. umijeva med dretjem zobe. zdej pa lupcka pa spat - poooooopenil. ni sans. ga 20x nesem nazaj v posteljo. potem ga 20x ze ko se zacne kobacat iz postelje dam nazaj lepo lezat. pol mam tud jest ze dost. gre on v dnevno sobo, grem jest v njegovo sobo in sedim na postelji ter ga prigovarjam naj pride k men, da bo sel spat. se dere. pride pred vrata njegove sobe, me gleda in se dere, tok zaspan, da ze na tenko gleda. potem sem ga vzela v narocje, prijela cez roke in noge, da ne more brcat in mahat. vpije se pet minut. odmaknem roke me prime in mi jih sam polozi okol sebe in zaspi. vse to je trajalo uro in pol. pa moram povdarit, da se nisem jaz nic drla, nic norela nic, popolnoma skulirano - kao, na zunaj...
starejsi sin ni bil v sestih letih vse skupaj tolk trmast kot je mali v enem dnevu user posted image
zakaj??? malo obdobje, malo karakter, malo vzgoja? verjetno vsega po malem. upam sam da cimprej mine v takih razseznostih user posted image
aja se to. ko sem v vrtcu vprasala ce ima tud take izpade - ah kje pa, vas je pa tko priden, najbolj priden, prijazen, zivahen, skratka ni da ni...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Trmarjenje na kvadrat
22.9.2011 16:58:32   
amii
Tut moj 13-mesečnik je že fuuul trmast. Začel pa je, ko sem šla v službo. Vsak popoldan ko se vračamo od babice je že v avtu dretje, ker noče biti v avtosedežu - ko je 1x tast klical po mobiju in je slišal kričanje, sva z možem naslednji dan bila zaslišana, kaj počneva s tamalim. Ko pridemo domov, se dere in dere, noče to, hoče ono, me odriva, se me oklepa, se meče po podu, kriči,.....
Zakaj?
Kdo bi vedel?
Z možem ga skulirano cartava in lupčkava, ko pa se vrže na pod, pa ga pustiva. Itak pride čez minuto, se me oklene in spet dretje. Pač, sem se sprijaznila, da je tako. Po kakšni uri po prihodu domov, ko se izdere, pa je OK. Zna bit prav dobre volje do spanja user posted image

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu katka11)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Datum poroda
endrina

Kako je prišlo do datuma poroda?

počakala sem na popadke (70%)

sprožili so mi ga zaradi medicinske indikacije (20%)

spro (10%)


Število vseh glasov: 258

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!