|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Turčija
13.1.2008 15:59:00   
kepa*
Za naše poletne počitnice se letos ogrevamo za Turčijo. Imam pa nekaj vprašanj:

1. Pri kateri agenciji se najbolj splača pogledat aranžmaje?
2. Kako je z vročino v Turčiji julija ali avgusta: se da zdržat, sploh 3,5-letnemu otroku?
3. Kdaj se pri agencijah sploh začnejo ponudbe za poletje?

Tudi kakršna koli druga informacija v zvezi s Turčijo je več kot dobrodošla.


_____________________________

Letos pa bo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Turčija
13.1.2008 16:31:48   
Dashenka
Žal ni te znam pomagat, Turčije na poznam.

Bi pa dopolnila tvoja vprašanja z naslednjim:

  • Kateri del Turške obale je najlepši?
  • Kdaj so temperature morja že primerne za kopanje, torej recimo 22st in več.

Razmišljam namreč o kakšnem tednu počitnic konec maja ali začeteku junija.



(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Turčija
13.1.2008 16:41:37   
Anonimen
2. Kako je z vročino v Turčiji julija ali avgusta: se da zdržat, sploh 3,5-letnemu otroku?


Težko.

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Turčija
13.1.2008 17:08:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kepa*

Za naše poletne počitnice se letos ogrevamo za Turčijo. Imam pa nekaj vprašanj:

1. Pri kateri agenciji se najbolj splača pogledat aranžmaje?
2. Kako je z vročino v Turčiji julija ali avgusta: se da zdržat, sploh 3,5-letnemu otroku?
3. Kdaj se pri agencijah sploh začnejo ponudbe za poletje?

Tudi kakršna koli druga informacija v zvezi s Turčijo je več kot dobrodošla.



Merhaba...

Meni je Turcija precej domaca...Precesali smo je pocez in povprek..
kateri del obale si si pa zamislila??
Meni osebno je najlepsi ob Egejskem morju...Bodrum, Marmaris.... naj, naj pa Fethiye in seveda Oludeniz... sanjsko!!

Nikakor pa Antalya ali  Alanta... !!!

Povej kaj vec...ali bi sli samo pocivat.. tudi kaj pogledat???

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Turčija
13.1.2008 17:39:04   
Andra
Poglej pri Sončku, že tržijo za poletje, avstrijske aranžmaje, ko je za otroke doplačilo1 euro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Turčija
13.1.2008 17:40:15   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: kepa*

Za naše poletne počitnice se letos ogrevamo za Turčijo. Imam pa nekaj vprašanj:

1. Pri kateri agenciji se najbolj splača pogledat aranžmaje?
2. Kako je z vročino v Turčiji julija ali avgusta: se da zdržat, sploh 3,5-letnemu otroku?
3. Kdaj se pri agencijah sploh začnejo ponudbe za poletje?

Tudi kakršna koli druga informacija v zvezi s Turčijo je več kot dobrodošla.



Merhaba...

Meni je Turcija precej domaca...Precesali smo je pocez in povprek..
kateri del obale si si pa zamislila??
Meni osebno je najlepsi ob Egejskem morju...Bodrum, Marmaris.... naj, naj pa Fethiye in seveda Oludeniz... sanjsko!!

Nikakor pa Antalya ali  Alanta... !!!

Povej kaj vec...ali bi sli samo pocivat.. tudi kaj pogledat???


jaz bi rada več informacij. sploh kako je tam poleti, junija, bolj predsezona

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Turčija
13.1.2008 17:52:19   
kepa*
Mi bi seveda združili počitnice torej počivanje z ogledi, kolikor se pač da z otrokom.

Pri naših agencijah pa je v ponudbi bolj ta sredozemska stran, se mi zdi, torej Antalya, Kemer.
Kje se splača pogledat?

Če imaš Turčijo v malem prstu, potem nam bo vsak tvoj nasvet prišel prav. Se priporočam, in verjetno še katera.



_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Turčija
13.1.2008 18:01:08   
Anonimen
Junij in september se vedno super... Julij in oktober pa vroce... mi smo enkrat avgusta vzeli en dan izlet mal v notranjost tam cez Tlos..Saklikent...Xantos...Kalkan pa do Patare...
Bilo je fenomenalno... Otrok je imel samo 5 let.
Moz je imel kapo , tamal klobucek jaz pa nic... 40stopinj...pa sem fasala mal soncarce... ampak se je splacalo...user posted image user posted image
Tko da ja avgusta je vroce, ampak saj je ob Jadranu tud...
 
Verjetno ves da zivim v Egiptu... Ce me vprasas Turcija ali Egipt?
Definitivno Turcija!!!user posted image user posted image
To vse pove a ne? user posted image user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Turčija
13.1.2008 18:15:19   
Anonimen
Evo tudi jaz razmišljem o počitnicah v Turčiji. Sva študenta in iščeva čim cenejšo varianto, ampak poleti julij, avgust ker drugače imava obveznosti.
Bi pa mogoče šel letos z nama na morje moji sestrični stari 12 in 13 let. Pri kateri agenciji bi se nam najbolj splačalo vzeti aranžma? In mlajša zelo slabo plava, starejša pa obožuje potapljanje. A je možno tudi kej v Turčiji se iti potapljat (snorkat) tak kot v Egiptu? Hvala za info :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Turčija
13.1.2008 18:16:34   
Anonimen
Meni osebno je najlepsi ob Egejskem morju...Bodrum, Marmaris....


Jaz sem bila v Marmisu, v maju, super zadovoljna :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Turčija
13.1.2008 18:26:04   
Anonimen
No, glede agencij. Soncek je baje najboljsi... trzi Avstrijske aranzmaje in baje sedaj leti tudi iz Brnika...
Mi smo sli vedno preko Avstrije, ker takrat tega  pri nas se niso trzili..

No najboljs je kot sem rekla Fethye, kot izhodiscna tocka za vse zivo...
Tudi Oludeniz je tam, ki je ocenjen za eno najlepsih plaz na svetu..

Se pravi izberes hotel ampak ne cist v mestu... to ti ze itak na agenciji povejo...
Mi smo bili nazadnje v Hotel Lykia Botanica... je malce ven ... cisti mir in seveda vzames  all in clusive. Super hrana in pijaca cezcel dan... tako ob bazenu kot ob plazi..
No ce te zanima ta hotel ti vec napisem... da ne bom zdaj nakladala...

No od tam imas v mesto skoz minibus na voljo. In izlete ti svetujem da vzames v kaki domaci turski agenciji... bo ceneje.
Je pa res da moras govoriti anglesko ali nemsko, da bos kaj imela od izletov..

Iz Fethyie gres lahko v Dalyan... najprej te peljejo v neke zdravilne toplice, blatne kopeli i.t.d.  kozo imas pol kot dojencek.
Potem si greste ogledat grobnice vklesane v stene... tega ni nikjer drugje kot v Turciji in prav tam so najlepse, drugace jih imas tudi v Fethiye ampak man velicastne... potem kosilo..in nato vas peljejo skozi labirint vodnih kanalov na plazo kjer gnezdijo Karete...In tam se potem kopate ..
Zvecer domov...
link ene slikce.. za pribljizno predstavo
http://www.dalyaninfo.com/fring.htm

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Turčija
13.1.2008 18:35:04   
Anonimen
Se pravi en dan vzames Dalyan...
Potem par dni pocitka pa en dan safari z dzipi.. cez Tlos do Patare...
Fantasticen izlet.
Potem en dan do Pamukale in mrtvega mesta... Kleoptarinega koplaisca...
En dan pa z ladjo na 12 otokov...

moznosti imas res neomejeno..

Ne vem jaz zdaj nakladam... pa mogoce to sploh nobenga ne zanima.. soory

Evo en filmcek iz enga izleta sem nasla...sam ni moj..user posted image user posted image user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=Hw4TNRQgTag

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Turčija
13.1.2008 18:41:07   
kepa*
****, super, zelo zelo sem vesela vseh teh informacij! Najlepša hvala. Ti kar piši, nas vse zanima. In smo vedno bolj navdušeni nad Turčijo.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Turčija
13.1.2008 18:42:33   
Anonimen
No Pamukkale za pribljizno predstavo:

http://www.kusadasi.biz/pamukkale/ - super filmcek

Tam je tudi muzej, vreden ogleda..


No tudi Pamukale so edinstvene na svetu.

O.k... zdaj pa res neham tezit... dokler kdo kaj ne vprasa!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Turčija
13.1.2008 18:49:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kepa*

****, super, zelo zelo sem vesela vseh teh informacij! Najlepša hvala. Ti kar piši, nas vse zanima. In smo vedno bolj navdušeni nad Turčijo.


Lej odkrito ti povem. Zivim v Kairu- Giza. Piramide gledam vsak dan...
Mah kdo jih pa se ni videl na discovery-ju al pa kje drugje...
saj nic ne recem mogoce sem se v vseh teh letih prenajedla vsega povezanega s faraoni..

Ampak... Turcija je neprimerno lepsa in vec za videti... rabis pa kar par let...

Tudi turska hrana je boljsa... cistoca je na visjem nivoju. Ljudje so bolj odprte glave in manjsi prevaranti...

Saj ne recem tudi Egypt je treba pridet pogledat ampak najprej si vzami Turcijo... navduseni boste!!!

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Turčija
13.1.2008 19:03:19   
trnuljčica
Tudi midva sva se navdušila nad Turčijo. Pred leti, ko še ni bilo povpraševanja po njej sva šla neorganizirano. Videla večino kar je naštela ****. Šla sva julija in res je tam takrat bilo 40 stopinj. Sicer tega nisi tako občutil kot če je pri nas 40 st, vendar ima Mič prav- verjetno res ni za otroka. Žal pa agencije vsaj naše ponujajo večinoma Antalijo in Alanijo(poceni...). Žal zato, ker če vidiš karkoli drugega od Turčije je tam res zanič. V Side bi pa šla z otrokom- tam je res lepo, žal pa verjetno tudi drago( mislim preko agencij, če naše sploh tržijo Side). Sicer pa Marmarska stranuser posted image . Če hočeš vidiš ogromno lepih stvari v Turčiji, zgodovinsko pa sploh. Bo treba ponoviti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Turčija
13.1.2008 19:11:32   
Anonimen
REcimo da greva s fantom v OLUDENIZ ali FETHYE - ta aranžma dobiva na Sončku ali kakšni avstrijski agenciji.
S katerega kraja potem lahko greva na izlet v Pamukalle in Dalyan in ta safari ki si ga omenila?
In koliko stane (približno) vsak od teh izletov?
Probližno kolik bi naju prišel aranžma v agenciji (polpenzion je čisto dovolj, hote s 3* pa prav tako)? Datum pa je lahko od konec junija do konec avgusta za  dni.
Najlepša hvala za odgovor. lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Turčija
13.1.2008 20:37:30   
viv_
Turčija rula!

Midva sva bila v Turčiji avgusta 2002 - en mesec. Šla sva pa s svojim avtom iz Slovenije.

Naredila sva en tak lep krog, ampak ob morju nisva bila prav veliko: Olympos - potem sva šla po notranjosti, povsem do Iranske meje na vzhodu in nato ob Črnem morju, ki pa nama ni bil prav všeč, nazaj mimo Ankare do Istanbula.

Vzhod Turčije je femonenalen, nekaj najlepšega, kar sem kdaj videla.

Obmorske kraje pa šparamo, da bomo šli enkrat s puncami. Takrat pa, vidim, da je **** zakladnica idej user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Turčija
13.1.2008 23:12:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: peetra

REcimo da greva s fantom v OLUDENIZ ali FETHYE - ta aranžma dobiva na Sončku ali kakšni avstrijski agenciji.
S katerega kraja potem lahko greva na izlet v Pamukalle in Dalyan in ta safari ki si ga omenila?
In koliko stane (približno) vsak od teh izletov?
Probližno kolik bi naju prišel aranžma v agenciji (polpenzion je čisto dovolj, hote s 3* pa prav tako)? Datum pa je lahko od konec junija do konec avgusta za  dni.
Najlepša hvala za odgovor. lp


Ja Uludeniz je v bistvu plaza v blizini Fethiye... Fethiye pa je malo obmorsko mestece...od tam gres lahko na katerikoli od teh izletov..
Koliko stane pa ne vem... mi smo sli takrat v eno tursko agencijo vzeli na vsake 2 - 3 dni nekaj in dobili potem se celo popust. Ne vem koliko bi to bilo danes, ker mi smo bili na tem koncu pred 7 leti..
Vem pa da ni bilo ne vem kako drago..Morda najdem kaj na netu pa nalimam kak link, kok kej stane...
Evo nasla nekaj:
http://www.tourboxantalya.com/eng/excur/fethiye.htm

Mislim pa da se da dobiti veliko ceneje...

No drugac pa Bodrum je tudi zelo lep tam imate na ogled grad... je pa zelo blizu do Ephesusa, ki pa je res vreden ogleda. Cudovito!!
Iz Bodruma so tudi Pamukale blizu...

Aja iz Fetheiya greste lahko tudi z ladjo na grski otok Rodos in to kot enodnevni izlet... Fora je le da ce stte si nabavili vizo za Turcijo za enkratni obisk morate potem kupiti vizo ponovno... tako, da na to mislite ze ko prvic kupujete vizo..

Tudi Marmaris je zel lep in dobra izhodna tocka...

Toda prednost dajam Fetheiyu zaradi Oludeniz in pa ker je res ze samo mestece nadvse zanimivo...tudi tise grobnice v stenah imajo vendar manj velicastne kot v Dalyanu...

No ce kerega zanima se kak drug del Turcije lahko kaj povem vendar se mi zdi da vas bolj zanima za poletje in kopanje...

Drugace pa Crno morje ni primerjave z sredozemskim se posebej Egejski del.

Aja se vprasanje o agenciji.Mislim da Soncek trzi Avstrijske programe od TUI in Guleta...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Turčija
14.1.2008 9:34:54   
Nika v službi
No, še ena fenica Turčije, pa sva prav tako že obredla ogromno sveta. In se pridružujem **** - če je dilema Egipt ali Turčija, je izbor Turčija, čeprav je naju Egipt (bili 2x), tudi navdušil, ne da ne.

Torej, v Egiptu sva bila v:
h. Laguna Vista, Sharm El Sheikh, http://www.laguna-vista.com.eg/laguna_vista/home.htm

h. Mövenpick, Hurghada, Egipt,  http://www.moevenpick-hotels.com/hotels/El_Gouna/welcome.htm?cultureLang=en

V Turčiji pa se vseh zdaj niti ne spomnim, bili pa smo do zdaj 6x! V začetku smo hodili predvsem v Belek, kjer so meni noro lepe plaže in vrhunski hoteli. Mi smo namreč malce bolj na luksuz usekani in izbiramo izključno hotele s 5*, all inclusive.

V zadnjih letih pa smo bili v območju Kemer.

h. Limra, Kiriš (Kemer), Turčija, http://www.limrahotel.info/english/index.php

h. Marti Myra, Turčija, http://www.marti.com.tr/myra_eng/index.asp?tesis_id=1 

Za september načrtujemo bivanje v Titanicu verjetno. Gremo prvič z našo princesko, ki bo takrat imela nepolna 3 leta.

Do zdaj smo vedno potovali v organizaciji Globtourja in bili izjemno zadovoljni. Tudi izlete smo večinoma delali v njihovi organizaciji, nekaj smo jih naredili tudi preko lokalnih ponudnikov oz. sami z rent-a-car, pri čemer slednje ne priporočam, če greš tja prvič in nimaš kakšnih posebnih izkušenj.

Zame je Turčija res zakon. Aja, vedno smo bili septembra oz. oktobra.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Turčija
14.1.2008 10:19:59   
Anonimen
**** najlepša hvala za odgovor. Mislim da tudi midva greva letos v Turčijo user posted image   Lani sva izbirala med Turčijo in Egiptom in sva šla v Egipt, letos pa med Marokom in Turčijo. Mislim pa da me je **** prepričala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Turčija
14.1.2008 10:25:31   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: kepa*

Za naše poletne počitnice se letos ogrevamo za Turčijo. Imam pa nekaj vprašanj:

1. Pri kateri agenciji se najbolj splača pogledat aranžmaje?
2. Kako je z vročino v Turčiji julija ali avgusta: se da zdržat, sploh 3,5-letnemu otroku?
3. Kdaj se pri agencijah sploh začnejo ponudbe za poletje?

Tudi kakršna koli druga informacija v zvezi s Turčijo je več kot dobrodošla.



lahko si ogledaš moj potopis, je iz julija 2005; bili smo v kemerju in smo si ogledali okolico, antalyo in pamukale

http://saskia02.googlepages.com/tur%C4%8Dija-antalija%2Ckemer

glede agencij: preišči vse, ne obstaja najcenejša. mi smo letovali preko atlasa in prihranili 80 eur napram globtourju zaradi popusta pri otroku. če pa bi letovala sama je bilo na osebo pri globtourju ceneje;  

ozračje julija: je zelo vroče in soparno / dosti lažje se zdrži v tunisu ali egiptu kje imajo suho vročino; v turčiji smo pa švical; če boste samo pri hotelu potem se seveda da zdržat.


(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Turčija
14.1.2008 14:54:17   
kepa*
Saskia, zelo lepo si se potrudila s potopisom. Sem si ga dala med favorites. Ogromno informacij, ki mi bodo zagotovo prav prišle.

Najbolj pa me skrbi, ko pravite, da je huda vročina in ni za otroka.
Sploh ne vem, kaj naj naredim. Za dopust imamo namreč možnost le julija in avgusta zaradi mojega dela, sem namreč učiteljica.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Turčija
14.1.2008 15:18:26   
Saskia02
Če boste večinoma ob hotelu potem se da zdržat. Vzemite raje dober hotel, ki bo imel klimo, veliko bazenov in je ob morju (nekateri hoteli so od morja kar precej oddaljeni). Huje je it malo na okrog. Razdalje so velike. Ne morem ti predlagat v kateri kraj je najbolje it. Od letališča do Alanje so se vozili več kot 2 uri. Najboljši hoteli so trenutno v Lari, ki pa je betonsko naselje. Kemer je drugače čisto uredu, do Antalije je eno uro, ta izlet kot smo šli mi (Mira, Kekova) pa tudi ni naporen. Pamukale so pa primerne za otroke od 6 let naprej. 

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Turčija
14.1.2008 15:24:13   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: peetra

Evo tudi jaz razmišljem o počitnicah v Turčiji. Sva študenta in iščeva čim cenejšo varianto, ampak poleti julij, avgust ker drugače imava obveznosti.
Bi pa mogoče šel letos z nama na morje moji sestrični stari 12 in 13 let. Pri kateri agenciji bi se nam najbolj splačalo vzeti aranžma? In mlajša zelo slabo plava, starejša pa obožuje potapljanje. A je možno tudi kej v Turčiji se iti potapljat (snorkat) tak kot v Egiptu? Hvala za info :)


za tako starost skoraj ni popustov, oz vsaj ne za dva otroka. je treba kar dobro pregledat kataloge.
če si upata - vzemite samo letalske karte in se boste nastanili v hiškah na drevesu. mi si jih nismo ogledali, menda pa je tam ful dobro. išči na googlu pod tree-house. večinoma so tam študentje in ni nekega luksuza. jaz bi vsekakor šla tja. aja - na drevesu so zato, ker je tam narodni park in je bila prepovedana gradnja. in puncam bo to ful všeč, zagotovo. imam eno tako doma...

snorkljanja kot v egiptu ni, ker je morje tu bolj hladno in ni tropskih ribic.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 pomembne prednosti potovanja z družino
Družinska potovanja so odlična priložnost za krepitev družinskih odnosov, tako med zakonci, starši in otroki ter sorojen...
IDEJA ZA VIKEND: Korita Krčnik
Poletje počasi prihaja, izkoristimo proste dni za družinske izlete po Sloveniji. Vabimo vas, da obiščete korita Krčnik, ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?