|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Umivanje las in jok
17.3.2008 10:43:13   
Dadi
Imamo pri nas težavico, ki je povezana z 2,5 letnikom in njegovimi laski. Ja umivanje las je največje zlo. Takrat joka in še preden se gremo tuširat sprašuje če si ne bova glave prala...user posted image

Zadeva je taka, da sploh ne vem zakaj joka. Sem poskušala s 1001 igro in počasnim privajanjem na vodo. Ne boji se če mu voda na učke in obraz teče, ne boji se če mu voda na ušesa teče (sem vsak element posebej sprobala), samo bog ne daj lase zmočit...to je pa kriza. Tudi sam si ne mara las zmočit-da bi se npr. polival ali pa sam tuširal...


Kakšen predlog, ideja, kako ste pri vas reševali ta problem..
Ta velika(3, 3/4 leta je čist nora na vodo in komaj čaka da si sme glavo umit, ta mali pa čist kontra...user posted image


_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 10:47:20   
vesel
ojla!v B.centru obstaja tak klobuček,ki je namenjen prav za otroke in za umivanje las,da jim voda ne teče v učke.probaj to.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 10:50:28   
SRCCEK
Tudi jaz imam podoben problem z mojim 3 letnim sinom....ne prenese, da se mu zmoči glava...to je tako dretje in tuljenje, kot bi ga nekdo iz kože dajal!!!
Edino kar pomaga je, da se gresta z bratrančkom skup kopat (živimo en zraven drugega) ker je bratranček starejši od njega in ker si rad umiva glavo, ga naš mali v vsem oponaša, kar je samo v tem primeru super  user posted image user posted image user posted image user posted image   in zato poskušam, da se čimvečkrat skupaj kopata!!!

Vso srečo želim tudi tebi

_____________________________

28.1.2005 MUCEK 1
31.03.2009 MUCEK 2

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 10:50:42   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi


Ne boji se če mu voda na učke in obraz teče, ne boji se če mu voda na ušesa teče (sem vsak element posebej sprobala), samo bog ne daj lase zmočit...to je pa kriza. Tudi sam si ne mara las zmočit-da bi se npr. polival ali pa sam tuširal...



_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 11:01:32   
blue sky
Mislim, da je enkrat ena RR-jevka pisala o isti težavi in je potem otroku enostavno rekla, da si ne bosta več las umivala in da bodo pač umazani. Čez par dni je pa sam rekel, kaj pa, če bi si lase umila. Mogoče bo pa zaleglo, saj te po parih dneh začne srbeti lasišče in prav tako ni prijeten občutek mastnih las user posted image .

HB moj mali uživa v kopanju in tudi pranju las user posted image .

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 11:18:04   
Dadi
blue sky na to mi ni upat, ker potem lahko čakam cel mesec, 3 ali pa celo leto...user posted image . Itak mu jih umivam enkrat na teden.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 11:31:45   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

blue sky na to mi ni upat, ker potem lahko čakam cel mesec, 3 ali pa celo leto...user posted image . Itak mu jih umivam enkrat na teden.


user posted image user posted image  Mogoče pa vseeno poskusiš in ko ga bo že cela glava srbela, bo mogoče popustil user posted image .

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 11:33:29   
lelaval
To težavo sem imela že s 1. hčerjo, potem pa še z najmlajšo. Edino sin si je pustil laske pret - mogoče zato, ker je od 1. leta naprej bil pobrit user posted image .
Pri starejši sva kupila obroč, pa ni nič pomagal - tuljenje je bilo isto, pa četudi ji niti kapljica ni šla po obrazu. Se niti ne spomnim, kako in kdaj smo odpravili to težavo. Najmlajša pa si slab mesec pusti prat laseke user posted image  - junija bo stara 3 leta. Prej je vedno ob tuširanju in kopanju spraševala: "laseke tudi umivamo danes?". In, če sem ji rekla ne, se je z veseljem umila, če pa sem rekla ja, pa se sploh umit ni hotela. Vsako nedeljo (peremo laske 1x tedensko) sem ji govorila, da naj gleda lučko (da drži glavico gor), ko ji jaz splahnem šampon - pa ni hotela. Je kar dolgo trajalo, da je držala tako - najbolj je upalilo, da sem ji dala šampon na rokico, da si ga je sama nanesla - jaz sem ji le sšamponirala celo glavico, potem pa počasi - z lončkom splahnila laske. S tušem še ne pusti splahnit, a zame je to velik napredek. In - ko si opere laske, jo potem vsi ful hvalimo, kako lepo ji laski dišijo - to pa se mi zdi, da je dosti pripomoglo, da si pusti prat glavico.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 12:27:54   
Anonimen
Pri nas je delovalo tole:
- nekajkrat sva se zapored kopale, ne da bi ji umila laske, da jo ni bilo več strah vode (je imela eno obdobje)
- najprej ona meni umije laske (je sicer v kopalnici v se svinjsko, jaz prmeočena, ampak se zabavava)
- potem ji jaz s krpo zmočim laske, da ji voda ne teče v oči, pustim ji, da se sama našamponira in "umije", potem še jaz podrgnem
- stuširam jo po telesu in zavijem v brisačo, nato pa poležem v naročje, da ji glava visi v banjo in ji tako splaknem lase. Na začetku je še jokala, po enem mesecu pa pusti brez joka.

(odgovor članu Dadi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 12:43:41   
aluš
Naš tamali tuli za lase umivat že od kar ve kaj to je.Ta velik ni nikoli. Postopek pa imam pri obeh enak. Čez očke brisačko, zmočimo, šampon, glavo mal nazaj nagnit, da se stušira in ne teče v oči (pod pogojem, da otrok sodeluje, ne pa skače po banji). Tako, da ne vem.

Naš se po moje dere kar tako za vsak slučaj. Pač to spada k pranju las. . Trenutno pomaga, če mu moč drži roke čez ušesa, ker ga moti ko mu voda v ušesa tečeuser posted image . Je pa zanimovo, če peremo lase tekom reda, se dere. Če peremo lase zato, ker je bil v pesku in si je na glavo pesek stresel (=torej je za nasatalo situacijo kriv sam), se ne dere. Je priden ko putka, ne moreš verjet, da je isti otrok (nič ne rabmo atija, samo brisačko za čez očke. Pa stoji ko kip. Po tej logiki sei razlagam, da pač mu ni nič groznega lase oprat, ampak pač je on določil, da se je treba dret zraven. Ga bo že minilo. Me sploh ne bi motilo, če bi se samo drl, problem je ker je v primeru, da ima res slab dan posledično vse mokro (z menoj vred).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Umivanje las in jok
17.3.2008 20:57:57   
Pobalami
Pri nas se je končalo jokanje, ko sem mu začela lase spirati z vodo v vrčku. čez učke ima brisačko in glavo ima nazaj tako, kot da gleda pajka. Očitno ni maral tuša.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Umivanje las in jok
18.3.2008 20:09:50   
Jančika_
Dadi, jaz sem ene trikrat jamrala tule gor, kako se Vasja dere pri pranju glave. To je bilo neopisljivo. Enkrat sem se dejansko zjokala od obupa, pa sosedom sem šla povedat, kaj se dogaja, da me ne bi na socialno prijaviliuser posted image .

Pri nas je pomagal samo čas in čisto nič drugega (in ni stvari, ki je ne bi preizkusila, resno). Zdaj je star tri leta in pol in zadnjih nekajkrat se končno ne dere več. Pa ne delamo nič drugače kot prej. Tako da - če ne bo pomagalo čisto nič, bo pomagal čas.

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 18.3.2008 20:12:08 >

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Umivanje las in jok
19.3.2008 8:20:46   
honey
Pri nas smo imeli tudi probleme, potem smo ga pa začeli hecati, da naj se potunka, da bo mehurčke delal. In je delovalo. Res pa je, da je bil ravno v tistem času tudi v toplicah in se je tam začel tunkati in je ugotovil, da je to prav luštno. Zdaj pa mu v kad natočimo vode in se tunka 100/h. Prej smo imeli pa tudi dretje 100/h pri umivanju glave.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Umivanje las in jok
19.3.2008 11:19:49   
apolonica
tud mi smo se skoraj 2 leti drli, pol smo se pa kopal v tolicah, pa smo se šprical in tam tuširal, pa igrali z vodnimi igračkami in ko smo prišli domov, smo se v bani še vedno igrali "toplice". pa je šlo.

lp

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Umivanje las in jok
19.3.2008 11:32:24   
Joly
Mi smo imeli isti problem, še huje je bilo, ker sploh vode od daleč ni hotel videt. Lasje so bili pa še pika na i. Potem sem kupila poseben vrč za izpiranje las. Kupiš ga na www.minisvet.si/pomoc-pri-kopanju - in stvar je bila rešena. user posted image user posted image
To je eden izmed najbolj pogruntanih stvari za otroke, kar sem jih zasledila.
 
LP

(odgovor članu apolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Umivanje las in jok
19.3.2008 14:21:47   
lenika
Na skoraj dveletnik se je tudi nekje pri 17. mesecih kar naenkrat začel dret pri pranju las. In sedaj vsako večer govori glave ne, glave ne. Na začetku se je zelo upiral in brcal z vsemi štirimi ter poskušal zlesti ven iz banje. Po nekajkratni borbi, je ugotovil, da ne bo mogel nič doseči. Sedajn še vedno tuli, je pa popolnoma pri miru.

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Umivanje las in jok
20.3.2008 15:29:03   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Dadi, jaz sem ene trikrat jamrala tule gor, kako se Vasja dere pri pranju glave. To je bilo neopisljivo. Enkrat sem se dejansko zjokala od obupa, pa sosedom sem šla povedat, kaj se dogaja, da me ne bi na socialno prijaviliuser posted image .

Pri nas je pomagal samo čas in čisto nič drugega (in ni stvari, ki je ne bi preizkusila, resno). Zdaj je star tri leta in pol in zadnjih nekajkrat se končno ne dere več. Pa ne delamo nič drugače kot prej. Tako da - če ne bo pomagalo čisto nič, bo pomagal čas.


Ja na to tudi sama edinole še upam, da bo čas prinesel izboljšavo, druge ni....K sreči živimo v hiši, da nam ni treba še sosede obveščatuser posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Umivanje las in jok
16.8.2013 13:34:57   
malaaa
Če še kdo prebere kaj takega... Mi smo zadevico rešili z temle: http://www.baby-trgovina.si/blagovne-znamke/cofotavcki/i_3_enostaven-vrcek-za-umivanje-las...

user posted image

zadevo smo pospešili še s tem, da smo malo (pri cca 1,5 letu) dali v tuškabino in tuš v roke. ko se je sama špricala po laskah ni bilo nobenega problema. seveda smo laske še nekaj časa morali prati samo z vodo- brez mila. smo pa zmagali. :)

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?