|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 7:41:33   
dory
No z nasim Majckom sva ze zacela z rizolinom, gresom in bananino kasico, v katere sem vmesala sadne frutke ali dovoljeno sadje..odlicno je sprejel in tudi ponoci krasno spal :) ...no zdej pa je prisel cas, da mu ponudim se kej drugega...in zaceli smo s korenckom ...karkoli,ki ni sladko dobesedno zbruha...potem sem en dan poskusla s kromprirjem...enako..ce pa sem krompir vmesala v sadni frutek je bilo odlicno..je to ok?

Imamo pa zadnje dni spet tezave z nespecnostjo....ob enajstih se zbudi, ponudim mu malo caja in zaspi nazaj...tako do jutra na vsaki dve uri....je to samo obdobje? Naj povem se to, da ima caj in mleko ponoci isti ucinek..zaradi mleka se ne zbuja nic manj in nic vec :)


papa,teja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 8:16:24   
SILVA
Ko sem jaz začela z uvajanjem goste hrane sem začela s sadjem:bravo:.Ko sem mu poizkusila dati zelenjavo fuj in tak joj:(( kot da ga iz kože dajem.Aja,začela sva pri 4 mesecih.Potem sem mu pač dajala samo sadne:zmeden:,sedaj pri 6 mesecih se je pa spreobrnil in ful papa tud zelenjavo pa meseka tud:bravo:,sam na žalost samo hippove:(,domačih noče:(.
Glede zbujanja so lahko zobki:).Midva sva se zbujala vsako uro ponoči:(,se podojil tri minute in spal naprej.
Če te še kaj zanima ti kar vprašaj.
lp:sloncek:

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 8:41:51   
malika
Pa mu pomoče poskusi dat sadno zelenjavne mešanice.
zelo dobro pride banana in koleraba,bučka,cvetača brokoli. Poskusi najprej s tem-pri nas je delovalo. Zdaj pa pridno papcamo že meseka in tako zelenjavo samo na isto žličko podturim in se sploh ne buni. V nasprotnem primeru pa vse leti po sobi.

Glede ponoči ti pa jaz ne bi znala svetovat, ker se Vito zbuja na najmanj 2 uri že od rojstva dalje, pa še ni zobkov, pa tudi ne pomaga ne čaj ne duda, ne mleko-no edino mamina zizika.:)

Lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 9:37:12   
dory
Ful sta me pomirile...hvala vama...lazje je, ko vidim, da se spopadamo s podobnimi tezavicami :)


Se neki me zanima...meso lahko dodajam po sestem mesecu kajne? Ima mogoce katera se kaksen nasvet za jedilnik tanajmlajsih? Bi bla zlo vesela vsakrsne ideje :)


hvala in lp, teja

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 10:16:53   
malika
Jaz sem začela s mesnimi juhicami. In sicer sem skuhala en košček purana, ali pipike ali zajčka, in dala noter malo različne zelenjave, potem pa vse skupaj spasirala.Aja, pa kak rožmarim in timijam pa malo soli lahko daš komot zraven za boljši okus.

Zdaj ko je pa že večji pa takih spasiranih juhic nima več rad, pa mu meso narežem na čisto male koščke in mu potem dam prilogo posebej-tako kot sebi.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 10:25:31   
malika
Tukaj najdeš par luštnih receptov

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=13977&idk=88
http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=13726&idk=88
http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=1370&idk=88

Lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 13:01:22   
BARBARA R.
Pozdravljena!
Mi sicer še nismo prišli tako daleč,imam pa knjigo z naslovom ZDRAVA KUHINJA ZA DOJENČKE IN MALČKE avtorica Lizzie Vann.
Da napišem nekaj idej;

1 žlička olivnega olja
1 olupljen in drobno narezan korenček
1 olupljen in drobno narezan krompir
1 žlica svežega ali zamrznjenega graha
2 žlici sladke koruze
4 žlice vode
V kozici segrejemo olje,dodamo korenček in pražimo 5 min.Dodamo krompir,grah,koruzo in vodo.Dušimo 15 min in občasno premešamo,da se ne prime.Zelenjavo pretlačimo ali zmiksam.
Recept za 4-7 mesecev starosti,za 2-3 obroke,shrani se v hladilnik za 24 ur ali v skrinjo za 4 tedne.


SADNI KOMPOT

75 ml vode
1/2 ovsenih kosmičev
1/2 olupljenega sesekljanega jabolka
1 svežo sesekljano ali 4 suhe sesekljane marelice
1/2 drobno narezane suhe smokve
1 ščepec cimeta
2 žlički sultanin

Vse damo v majhno kozico zavremo in dušimo 5 min.Mešanico pretlačimo ali zmiksamo,če je željena redkejša kaša,dodamo več vode.
4-7 mesecev,za 2-3 obroke,ravno tako hraniti v hladilniku 24 ur in v zamrzovalniku 4 tedne.


PIŠČANEC S PARADIŽNIKOM

1 žlička olivnega olja
1 sesekljana majhna čebula
1 olupljen drobno narezan korenček
1 ščepec zmletega origana
1 olupljen drobno narezan krompir
2 žlički graha
1 žlica surovih ali kuhanih piščančjih prsi
2 žlički paradižnikove mezge
1 žlica fižola
5 žlic vode

Segrejemo olivno olje,dodamo čebulo,korenček in origano ter pražimo 5 min.Dodamo krompir,grah,meso,paradižnikovo mezgo,fižol in vodo.Pokrito dušimo 20 min.Pretlačimo ali zmiksamo v kašo.Za 4-7 mesecev starega otroka za 2-3 obroke.


moram žal končati,ker mi Kristina joka.Upam,da bo kaj uporabno za vas.Uspešno!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 17:15:54   
dory
Punce hvala vam za vas trud....popestrile ste mojo zbirko receptov za najmlajse....zdej bomo pa pocas sprobavali in uvajali...upam, da bo mali le sprejel te dobrote...


hvala vam!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 18:51:09   
Mimi*
Meni je zdravnica predlagala,naj začnem tamali dajati najprej zelenjavo in potem kasneje šele sadje,kajti ko enkrat otrok okusi sadje,se navadi na "boljši" okus,ker je sadje slajše in bolj polni okus ima.
Kar pomeni,da mu je potem zelenjava bljak!

Če pa najprej začneš z zelenjavo,je pa večja verjetnost,da se navadi okusa in je otroku pol še všeč.

Bomo videli,jaz začnem čez kakšen mesec počasi dodajati:)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Uvajanje goste hrane-tezave
20.9.2004 20:34:02   
Anonimen
Mene pa zanima kaj lahko dajem moji skoraj 5.mesečni pikici??? Sedaj smo jedle samo sadje (banana,breskev,frutek,juhica,korenček,krompir)- 1x na dan, ker se drugače še dojiva. Namreč nimam pojma kaj lahko in kaj ne.

l.p.
p.s.:mi se ponoči ful zbujamo in samo dojili bi se

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?