|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 19:24:21   
viv_
V ponedeljek smo pričeli z uvajanjem v vrtec, zaenkrat po 1 uro na dan (časa imamo do konca meseca). Mirna je bila prej vedno dobre volje, tudi če smo jo komu pustili za nekaj časa v varstvu je bilo vse OK, nikoli se ni bala ljudi... Sedaj pa, odkar se uvajamo, se je povsem spremenila. Stalno hoče biti ob meni, še ati ni vedno dober. Že če grem na stranišče je: "Mama, mama...". Če jo kje pustim samo je takoj jok... Groza! Poleg vsega pa še naenkrat rastejo 4 zobki in je vsa razdražena...

Kako ste pri vas prestali uvajanje?

Aja, stara je eno leto.

Hvala in LP!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 19:30:15   
ZARA
oj...poznam kar dva podobna primera,viv...
ampak...sprememba okolja,novi obrazi,kar naenkrat en cel kup otrok,pa nov red,pa se zobki povrhu...pomoje to detke mocno zmede...
Zanjo je verjetno mal sok,ampak k bo notr padla,bos pa vidla,hihi...
...moje mnenje... :rozica:

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 19:35:11   
viv_
Joj ZARA, upam da bo notr padla... No sej vzgojiteljica je rekla, da je že precej boljš. Prvi dan je bilo dobr, je meni rekla, da nej ne jokam, da ne bo ta mala še bolj zmedena. In pol sem se komi zadrževala, potem sem pa v garderobi spustila :) Samo sedaj sem jaz že kar OK, še detk se more mal navadit pa bo!

Ja sej, naslednjič bom pa spraševala kaj narediti, ker mula noče domov iz vrtca! :bravo:

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 19:40:01   
ZARA
...no vids,je ze boljse...to pomen,da je mal napredka,a ni tko??
Mene je ze zdej tega strah,pa je Zara stara sele 7 mes...upam da mi jo vsaj se eno leto ne bo treba dat v vrtec :zmeden:...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 19:43:27   
viv_
Joj Zara, morva nehat tole napredat, da ne bova kregane :)-

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 19:59:26   
ZARA
:)-:)- al pa bova kot 'izbrisani'...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 21:42:27   
Anitka
Hoj VIV!

Sama delam v vrtcu in vem kaj doživljaš. A boš vidla, da se bo tvoja miškica hitro navadila na nov ritem življenja, potem boš pa res že začela spraševat kaj naj narediš, ker noče domov. :)-:)- Je pa tudi res, da je bolje, če joče sedaj v začetku, kot kasneje čez kak mesece, ker so ponavadi tiste "krize" mal hujše. Saj bo bolje. Sploh pa se sedaj vsepovsod v vrtcih na veliko praznuje tale december in to je večini otrok zelo zanimivo.

Uspešno uvajanje še naprej in LP,

Anitka:metulj:

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 21:58:04   
Anonimen
Pri nas tudi pri enem letu in še malo ni bilo fino. Isto se nam je dogajalo kot vam. Ne bom pisala, kaj je bilo, v glavnem smo ga izpisali. In ga vpisali čez eno leto. Tokrat je pa super.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 22:41:18   
Ro-La
Naš gre v jasli 24.1.2005, imam pa že sedaj nočne more:hudicek:. Me prav zanima kdo bo bolj jokal:((:((

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 23:07:27   
Anonimen
Romci, grem stavit, da ti! Mene je tudi malo strah, kako bo šlo - pa imam še celih 9 mesecev pred sabo!

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Uvajanje v vrtec
12.12.2004 23:09:45   
viv_
romci,
definitivno ti bolj :)

Ja sej smo zaceli z uvajanjem 1.12.

Splisni, ni druge variante, tako da se bo mogla navadit. :( Ma sej upam da bo, ker je drugace taka dobrovoljka.

Cau, se bom se kej oglasila!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Uvajanje v vrtec
13.12.2004 8:08:39   
janja
Mi smo začeli uvajati s 1.9. (ker je ravno septemberček) in ga že po enem tednu pustili samega. Z drugimi starši (cela skupina se je začela skupaj uvajati) smo se zmenili za režim uvajanja in bili na koncu starši in vzgojiteljice presenečeni. Otroci so se lepo vklopili v vrtec in kmalu ni bilo skoraj nobenega joka več. Je bilo pa na začetku težko tako za nas starše kot za vzgojiteljice. 10 nagajivčkov; od tega jih polovica še ni hodila, da pa o hranjenju niti ne govorimo. Ampak smo preživeli.
Naš gre sedaj po 3 mesecih že sam v sobo, mi pomaha in mamica gre lahko brez skrbi v službo. Je pa res, da so otroci različni in nikoli jih ne smeš v nekaj siliti. Sploh pa mamice, ne jokat (otrok to čuti in misli, da je kaj narobe, ko ga pelješ v vrtec). Poskusite mu prikazati vrtec čimbolj pozitivno. Če se mu bo vrtec enkrat zameril, bo škoda nepopravljiva.

čau, Janja

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
13.12.2004 18:02:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Uvajanje v vrtec
14.12.2004 9:07:43   
viv_
BAGI: prve 2 dni je bila po pol ure sama potem pa povsem sama.

No, ampak malo bahanja z moje strani :bravo: in spodbuda za vse ki vas to še čaka:

Včeraj sva se s teto Ivanko dogovorili, da bo prišla Mirna že ob pol 7 zjutraj, tako kot bo potem hodila in da bo do konca kosila, torej do cca. 11 ure. Ko sva prišli tja je bilo vse OK, pokaže že svojo omarico, kam bova pospravili čeveljčke, kje je želvica (imajo v garderobi eno želvo rdečevratko - uboga žival) in gre sama do sobe, potrka... potem pa zagleda vzgojiteljice in jok. Jaz sem šla domov, pa kar mešalo se mi je, pa jokala sem... Joj! Sem šla spat nazaj in 2 uri se mi ni sanjalo drugega kot od vrtca. Potem sem pa ob pol 9 klicala tja, ali pridem po Mirno ali bo še tam in pravi teta Ivanka da je super, da je zjutraj še malo od dremala in da se zdaj prav lepo igra! :bravo::bravo::bravo: Tako sem vesela!
Še dobro, da smo tole uvajanje štartali en mesec prej (kasneje ni bilo prostora) da bom šla vsaj v miru nazaj delat. Ker drugače ne bi nič naredila v službi, samo mislila bi, kaj in kako. Pa če je pri "babi servisu" saj lahko telefoniraš, tja pa ne moreš ravno klicat enkrat na uro... Uglavnem, gre na bolje!

LP, Živa8) & Mirna:duda:

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Uvajanje v vrtec
15.12.2004 20:27:01   
Ezi
Ja, super!!!:bravo::bravo::bravo:Vsakič je boljše:bravo:

Saj bo, saj bo ... bomo morale to preživeti.

Samo nekaj bi vprašala, ali Mirna lepo sama zaspi? Kako pa je? Ni izbirčna?
Se malo zanimam, saj bomo tudi mi kmalu tam ...

Lp, Ezi

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Uvajanje v vrtec
16.12.2004 6:50:02   
viv_
Živjo Ezi!

Kar se tiče spanja in hranjenja nikoli ni bil problem. Že od rojstva naprej smo jo navajali da sama zaspi v svoji posteljici. Čeprav zadnji teden zna zvečer malo pojokat, ker ji ni prijetno ko ostane sama (upam, da jo bo to minilo ko se bo popolnoma navadila na vrtec in ko bo ugotovila, da je ne bova pustila tam). Kar se pa hrane tiče - papa zelo rada in to vse, sploh ni izbirčna. Samo prvi dan je malo "štrajkala" sedaj je pa to OK.

A boste šli v Kranju v jasli?

LP, živa

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Uvajanje v vrtec
20.12.2004 22:03:40   
Monika Š.
Pozdravljena!

Če ti kaj pomaga...
Spremljam temo in poznam vrtec Janino in Ivanko, ker sem delala tam.

Mislim, da tvoji punčki ni čisto nič hudega, saj je Ivanka super vzgojiteljica, s takšnimi izkušnjami, ki jih v kranjskih vrtcih težko najdeš.

Ti pa... stisni pesti in zobe, ter bodi prepričana, da delaš najboljše za svojo deklico. Preprična sem, da boš že prav kmalu pisala o napredkih, ki jih boš zasledila pri hčerkici.

Lep pozdrav in uspešno vrtčevsko leto!

Monika


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Uvajanje v vrtec
21.12.2004 15:56:56   
viv_
Monika, hvala za tele besede. O Ivanki sem res slišala že precej pohvalnega pa tudi sama jo lahko samo pohvalim. Saj jaz sem že kar OK, samo še malo mulo :) prepričamo, da vrtec ni nič slabega, pa bo :)

lp

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Uvajanje v vrtec
28.12.2004 9:11:04   
cuma
Pozdravček vsem!
Jaz še nisem mamica:(, temi pa sledim, ker me itak vse zanima:ups:...
Hotela sem vam povedati, da ste super mamice:sloncek: in da ni nič čudnega, če jokate, ko date svojega otročka prvič v vrtec saj ...:ups::ups::ups:...ko sem jaz dala svojega :kuza: prvič v varstvo, sem tudi jokala:((
Varuško pa sem klicala vsak dan (kuža je bil 1 teden v varstvu) in jo spraševala: če je kakal mehko? če je vse pojedel? če kaj joka? če kaj nagaja?...skratka, me prav zanima, kaj bom delala, ko bom jaz na vrsti za peljat mojega sončka:duda: v vrtec!!!
Upam, da vas nisem zmotila?!
Vsem mamicam eno:rozica: za pogum in pozdravček od cume

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Uvajanje v vrtec
28.12.2004 19:29:27   
Ezi
Živjo, Viv!

Tvoje detece je krasno!
Naš namreč slabo spi in prav tako slabo je, v vrtec gremo čez tri tedne(kaj?!?! a že????) in se mi zdi, da smo zelo slabo "pripravljeni". Tema!
Ne, nismo iz Kranja, smo iz Ljubljane ... mogoče bi mu pa gorenjski zrak kaj koristil:zmeden:

Kako gre Mirni zdaj v vrtcu? Verjetno jo zdaj že čakaš na vratih ... "Alo, mala, gremo domov!" :)-:)-:)-

Srečno, Ezi

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Uvajanje v vrtec
30.12.2004 20:14:17   
viv_
Živjo Ezi!

Sem šele zdajle videla odgovor... Ja sedaj je že kar OK, zjutraj je še vedno malo slabe volje ampak se hitro pomiri. Zdi se mi, da je sedaj že dojela, da je ne bomo kar pustili tam :)

Je pa imela moja prijateljica punčko, ki ni spala, ni jedla, kadar nje ni bilo zraven je jokala, precej naporen otrok. Nadvse jo je skrbelo kako bo v vrtcu pa je vse OK. Deklica normalno poje, spi ... Pri uvajanju je imela precej manj težav od Mirne.

Kar hrabro! Saj so malčki v dobrih in strokovnih rokah!

papa

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?