|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Varčevanje
17.12.2008 13:14:29   
MLADAMAMICA
no, gledala sem malo tem za nazaj, veliko je govora o kreditih in posojilih. kaj pa varčevanja? (mogoče je kakšna takšna tema že odprta) a vseeno, kako šparate in na katerih bankah? pa s tem ne mislim v skladih...

jaz v delavski hranilnici kratkoročno in na nlb dolgoročno. pa vi?

< Sporočilo je popravil MLADAMAMICA -- 17.12.2008 13:15:27 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Varčevanje
17.12.2008 13:18:11   
Anonimen
Rentno varčevanje NLB s vplačili 25 eurov na mesec + dodatna vplačila.

Drugače pa varčevanje na DIBA.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Varčevanje
17.12.2008 13:22:46   
MLADAMAMICA
Oprosti ampak kaj je DIBA?
tudi jaz imam na nlb rentno varčevanje ampak 100eur in včasih odnesem še kakih deset evrov, kar pa full redko user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Varčevanje
17.12.2008 14:12:45   
Anja24
Jaz sproti vse porabim, tako da nič ne šparam...bom začela po porodniški, ko bom imela ogromno plačo in ne bom vedela kam z € user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Varčevanje
17.12.2008 14:15:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

Oprosti ampak kaj je DIBA?
tudi jaz imam na nlb rentno varčevanje ampak 100eur in včasih odnesem še kakih deset evrov, kar pa full redko user posted image


http://www.diba.si/ 

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Varčevanje
17.12.2008 14:18:52   
MLADAMAMICA
pa je to varno? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Varčevanje
17.12.2008 14:19:51   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24
Jaz sproti vse porabim, tako da nič ne šparam...bom začela po porodniški, ko bom imela ogromno plačo in ne bom vedela kam z € user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image  midva pa morva, da si bova lahko kupla eno gnezdece user posted image  k sva privat

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Varčevanje
17.12.2008 14:22:46   
JaLuca
ja včasih sva lahko, zdaj smo 4, pa še dva avta moramo meti, pa tudi gnezdece bi moralo biti malo večje, vsaj za eno otroško sobouser posted image ,

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Varčevanje
17.12.2008 14:26:47   
Lalica1
Jaz imam rentno varčevanje za hčerko (30 EUR/mesec) in modro zame (150 EUR/mesec) v NLB. Ampak bom svoje počasi morala odpovedati, ker bo treba po kredit za hišo in ne bo ostalo nič.
Je pa varčevanje edini način, da sama sebi skrijem nekaj denarja. Ker ponavadi zapravim vse kar je na računu user posted image , zato pa mi vsak mesec vzamejo in naložijo na varno. Pa se je kar nekaj evrčkov nabralo user posted image

(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Varčevanje
17.12.2008 14:28:00   
Anonimen
Skladi....200€ oba skupaj.
V službi mi v pokojninski steber 100€ vplačujejo.
Delnice mava za "hude čase".
Sprotno varčujeva za večje letne izdatke(registracije, morje, smučanje, ....).
Če pa še kaj ostane gre pa na varčevalni račun in tam čaka da se sprdnem zapravtuser posted image

(odgovor članu JaLuca)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Varčevanje
17.12.2008 14:32:21   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

user posted image user posted image  midva pa morva, da si bova lahko kupla eno gnezdece user posted image  k sva privat


Sej midva si bova tudi prizidala hišo...ampak bova kr kredit vzela ko bom še jaz hodila v službo...bo hitreje vse skup kot pri varčevanju...

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Varčevanje
17.12.2008 15:53:01   
hrchy
zaenkrat nic, ko sem bila se v Slo, so mi na Abanki trgali doloceno vsoto takoj, ko sem dobila placo in jo spravljali na moj varcevalni racun. Delnice sva kupila lani, pa je letos itak kriza. Pokojninski steber mi pa tudi placujejo, 10% od place.



(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Varčevanje
17.12.2008 17:17:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

pa je to varno? user posted image


Js tudi uporabljam DIBO že kake pol leta - ko dobim plačo, sproti skoraj vse nakažem na DIBO - samo okoli 1000 eur si ves čas pustim na svoji banki, da imam za sproti. Fino je to, da denar ni vezan in če ga rabim, ga še isti (ali najkasneje naslednji) dan dobim nazaj, obresti so pa vseeno dosti višje kot drugje - skoraj tako visoke, kot če daš na vezano vlogo.

Kolikor sem jaz ugotavljala, ni DIBA nič bolj ali manj varna kot katera koli druga banka. Ima dovoljenje Banke Slovenije in za njo stoji banka Raiffeisen, tako da ni kr ena x nova banka. Pa tale svetovna kriza je še celo malo poboljšala zadeve, kar se varnosti tiče, ker so dvignili jamstvo za vloge na neomejeno, prej je pa bilo jamstvo samo do 18.000 eur. Je pa to samo spletna banka, brez poslovalnic - zato lahko imajo tako visoke obresti - samo predstavljaj si, kaki stroški so s poslovalnicami (prostor, oprema, elektrika, zaposleni ...).

Je pa ena "slabost" - račun je namenjen samo varčevanju - ne moreš z njega plačevati položnic itd. Z DIBE lahko denar nakažeš samo nazaj na svoj račun pri matični banki in nikamor drugam. Tako da jo je najbolj priročno uporabljati v kombinaciji s kako drugo spletno banko (recimo KlikNLB), da lahko potem denar v miru kar od doma prenakazuješ sem in tja.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Varčevanje
18.12.2008 8:18:37   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
user posted image user posted image  midva pa morva, da si bova lahko kupla eno gnezdece user posted image  k sva privat

Sej midva si bova tudi prizidala hišo...ampak bova kr kredit vzela ko bom še jaz hodila v službo...bo hitreje vse skup kot pri varčevanju...


to ze, ampak ti noben ne da toliko kredita, da lahko kupiš stanovanjcece.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Varčevanje
18.12.2008 12:58:19   
spider82
Lep pozdrav

Vsi mi bi potrebovali premoženjskega svetovalca, takega, ki ti na podlagi tvojih želj in potreb pomaga pri varčevanju. Ljudje nismo vsevedi, torej zakaj bi se moral zdravnik al pa kdorkoli drug, ki nima časa za urejanje svojih financ ukvarjati še s tem. Kolkr jaz vem so ti pokojninski stebri (2.) nateg, tk da od njih ne pričakujte kakih koristi (2% letni donos, ni dedno, moraš 10 let neprekinjeno vlagat)user posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Varčevanje
18.12.2008 13:54:39   
MLADAMAMICA
Tudi jaz ne verjamem v sklade in pokojninske stebre user posted image

(odgovor članu spider82)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Varčevanje
19.12.2008 5:58:43   
Primoza
Omeniti je potrebno, da je treba imeti pri dibi na računu vedno vsaj 1000 EUR. In pa da je po prvem letu potrebno plačevati Pošto slovenije letno naročnino za digitalna potrdila.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Varčevanje
19.12.2008 7:07:30   
MLADAMAMICA
kaj pa če ne uporabljaš klika? mam slabe izkušnje z internetnim bančništvom user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Varčevanje
19.12.2008 7:31:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Omeniti je potrebno, da je treba imeti pri dibi na računu vedno vsaj 1000 EUR. In pa da je po prvem letu potrebno plačevati Pošto slovenije letno naročnino za digitalna potrdila.


Gre tudi z digitalnim potrdilom, ki velja na Kliku.

< Sporočilo je popravil Bojana26 -- 19.12.2008 7:32:30 >

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Varčevanje
19.12.2008 8:45:29   
Ženkica
ravno raziskujem področje dolgoročnega varčevanja: moj odgovor je Delavska hranilnica user posted image

6% OM; zanjo jamči država oz. Banka Slovenije, skratka, ni panike. Midva z možem bova izbrala to opcijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Varčevanje
19.12.2008 9:07:33   
MLADAMAMICA
tudi jaz sem odprla včeraj tisto knjizico 31 (ko mora vsako zadnje nakazilo ostat 31 dni potem pa lahko dvignes), so pa zelo lepe obresti če ne dviguješ.
kaksno sta pa odrla vidva ženkica?

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Varčevanje
19.12.2008 9:16:49   
Lalica1
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

kaj pa če ne uporabljaš klika? mam slabe izkušnje z internetnim bančništvom user posted image


Zakaj pa? Ker sem tudi jaz glede tega malo skeptična, vendar ga vseeno uporabljam...

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Varčevanje
19.12.2008 10:45:07   
MLADAMAMICA
sm bla ena izmed tistih (ce se spomnis predlansko leto, ko so imeli hekerji različico klika in nisem bila pozorna na drugačnost), so mi vdrl v osebni računalniški sistem, ampak na sreco nisem imela veliko denarja. so pa mi dvignl eno nakazilo (80eurov) takoj ko sem ga dobila. tak da klik mam ampak ga ne uporablam. zato tut prek neta (ebay ipd) nic ne kupujem. tudi tiste rezervacije ne uporabljam, kjer moras imeti mastercard in dat cifro. sm skepticna user posted image  ceprav se mnogi posluzujejo teh variant.

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Varčevanje
25.12.2008 10:27:49   
karamela
Možnosti za varčevanje je ogromno. Katero je najboljše pa je težka oz. nemogoča rešitev saj ima sigurn vsaka neko prednost in neko slabost. Jaz osebno se zgubim v teh poplavah varčevanj na 1001 način. v teh časih so tako ali tako vsa varčevanja na dooooolgi rok.



Osebno vsak mesec plačujem za otroke fondpolico 45,00 Eur. Na začetku sem 2 leti  120,00€ vendar potem finančno nisva več zmogla. firma mi plačuje že 8 let  za pokojnino (2 ali 3 nevem kateri steber je že to  in še sama si plačujem in mi trgajo od plače). Leto in pol nazaj sva prodala večino delnic in kupila nepremičnino).

Mislim, pa da je potrebno, če le imamo možnost v vsakem primeru varčevat, saj pokojnine (oh kje je še to) ne bodo zadoščale za dostojno življenje.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Varčevanje
25.12.2008 10:41:21   
Karmy25
Lepo pozdravljene!


Če vam lahko zaupam svojo izkušnjo s temi varčevanji. Tri leta smo plačevali fondpolico (ne bom omenjala katere zavarovalnice). No sklenili smo jo zato, ker nam je agent rekel, da je to popolnoma varno in da je nemogoče izgubit denar. No zdaj ki je taka kriza na trgu, smo dobili od te iste zavarovalnice obvestilo, da police ni več, ker smo plačevali majhen znesek (40 EUR), skladi so padli in nimamo več ničesar gor. Tako, da kar se tiče teh skladov, delnic, se ne bi nikoli več spuščala v take zadeve. Žal mi je samo tega denarja, ki sva ga z partnerjem vložila. Zdaj imamo nekaj na banki, pa tudi na klasični življenjski polici, fondpolice pa itak več ni user posted image


Upam, da sem vam kaj pomagala.


Vesele praznike user posted image

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?