|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Varnost v vrtcu
14.2.2012 22:32:50   
takotako
Mene pa nekaj zanima. Pri nas so tri skupine iz vrtca v šoli, zaradi prostorske stiske. Zdaj pa me zanima. šola je ves dan odklenjena, vrata na parkirišče dostikrat odprta. Učilnica pa je direkt pri vratih.
Ali bi vas to zmotilo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Varnost v vrtcu
15.2.2012 9:10:26   
Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: takotako

Mene pa nekaj zanima. Pri nas so tri skupine iz vrtca v šoli, zaradi prostorske stiske. Zdaj pa me zanima. šola je ves dan odklenjena, vrata na parkirišče dostikrat odprta. Učilnica pa je direkt pri vratih.
Ali bi vas to zmotilo?



Odvisno od tega, koliko so stari ti otroci, kako imajo urejeno, kako so vam to predstavili na sestanku ...
Najbolje, da vprašaš v vrtcu pedagoško vodjo, kako je s tem.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Varnost v vrtcu
15.2.2012 20:14:14   
K_a_t_i
Bolj bi me motilo, če ne bi imela otroka kam dat v varstvo. Žal user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Varnost v vrtcu
15.2.2012 20:37:21   
josephine27
niso ravno idealni pogoji. so pa tudi v naši občini zaradi prostorske stiske nekatere premestili v šolo. zaklepanje vrat mogoče? učilnico pri vratih so verjetno dali zato da ni treba čez celo šolo hodit. ravno vseeno mi ne bi bilo ampak če ni drugega varstva se sprijazniš tudi s tem. če obstaja res nevarnost, da otroci sami hodijo ven na parkirišče omenite na sestanku. mogoče se pa da kaj naredit za večjo varnost.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Varnost v vrtcu
15.2.2012 20:42:52   
mayci
Jaz delam v oddelku vrtca, ki je v sklopu šole. Na vratih naše mle garderobe imamo visoko dvignjeno kljuko, tako da lahko odprejo samo odrasli, tako da otroci sami ne morejo nikamor, čeprav so vrata šole prav tako odklenjena cel dan. :)
Sicer pa je vsaj ena od naju VEDNO v igralnici in z otroki, ta ko da nihče nima možnosti za pobeg. user posted image


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Varnost v vrtcu
15.2.2012 20:45:08   
pelin
V sedanjih časih, ko je stiska s prostorom, sem videla že tako neustrezne prostore ( precej premajhne, pretemne, dostop po stotih stopnicah...), da je včasih kar žalostno...Sem pa povsod opazila, da vse te pomanjkljivosti v prvi vrsti motijo tudi zaposlene, ki se v bistvu najbolj pritožujejo nad tem in zadeve poskušajo urediti. Tako, da sem mnenja, da če bi bila kakšna nevarnost, da bi malčki uhajali ven ali, da bi tale bližnji izhod predstavljal kao hudo nevarnost, bi se vzgojiteljice že pobunile. V prvi vrsti ti namreč vedno v glavi cinglja alarmni zvonček, da si ti odgovoren za otroke, ko so ti pri tebi in želiš vse moteče in nevarne faktorje odstraniti.Tako, da po moje so se že prepričale, da stvar ni tako nevarma...ni pa slabo, če jih o tem malo vprašaš..verjetno ti bodo iz prve roke lepo razložile in boš mirna...škoda takšnega notranjega premlevanja in paranja živcev sami sebi...z besedo na dan...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Varnost v vrtcu
15.2.2012 21:17:59   
betty.ford
sama sem bila zadnjič presenečena, da je bila bližnja šola zaklenjena - otrok brez dovoljenja ne more zapustiti šole.
potem mi je bilo to kar všeč, ker res ni potem ubežnikov.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Varnost v vrtcu
19.2.2012 22:16:54   
takotako
Vem da je danes težko dobiti vrtec, sam če nekdo ponuja varstvo mora biti varno. Tako da meni je varnost na prvem mestu. Tako da to da vsaj imam varstvo-ni dovolj.

Zdaj pa tako, zadnjič sem to vprašanje izpostavila ker je bilo obvestilo zaradi nekega nagovarjanja otrok v šolah od nekega moškega. In sem se ustrašla. Sej zdaj sem že ven iz tega šoka in sem se najprej začela pogovarjat z otrokom glede tega kako mora on 'paziti'nase.itd.

Jaz sem se glede uhajanja ven že pogovorila z vugojitelico ki je že povedala da tudi njej ni všeč in res ful gledata kam grejo otroci, ko hodijo na wc. Tako da njima zaupam. Mal meje zaskrbelo ker ima vsak sredi dneva možnost pridet v učilnico, njihov wc, brez kake posebne pozornosti ker je včasih na hodniku več odraslih kot otrok.

Ampak kot sem rekla zdaj sem mal ven iz šoka in ne gledam več tako negativno.

Kar se pa zaklepanja tiče-v isti šoli 15let nazaj se je po začetku 1 ure zaklenila šola... Noben ni mogu v njo-iz nje. Razen pri dežurnih vratih.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Varnost v vrtcu
20.2.2012 22:24:52   
K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: takotako

Mal meje zaskrbelo ker ima vsak sredi dneva možnost pridet v učilnico, njihov wc, brez kake posebne pozornosti ker je včasih na hodniku več odraslih kot otrok.


No, ampak tole pa nima veze s šolo. Tudi v vrtcu lahko pride v učilnico, wc, garderobo,... kdor želi.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Varnost v vrtcu
20.2.2012 22:58:36   
takotako
Vrtec je zaklenjen, šola ni. MAh sej je vseeno ker je narejeno po standardu in ne moreš nič. Hvala za mnenja. user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?