|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ve katera, če lahko...
21.4.2008 20:17:55   
Tula
mož potuje z otrokom sam čez hrvaško mejo, pa nimata istega stalnega prebivališča? A rabi kakšno potrdilo?

Hvala za odgovore.

< Sporočilo je popravil Tula -- 21.4.2008 20:21:48 >


_____________________________

Tia 26.11.2002
Lea 16.7.2005
Matija 11.11.2009
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ve katera, če lahko...
21.4.2008 20:21:05   
CatJa
Katero mejo?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Tula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ve katera, če lahko...
21.4.2008 21:11:27   
Naja30
Če imata isti priimek, mislim da ne bi smelo bit problemov.
Če ne bi bila poročena in bi otrok imel tvoj priimek, bi pa oče moral imet s seboj rojstni list otroka.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 2:16:53   
Anonimen
Ker mu je oče, ni problema. Za morebitno razjasnitev kakšnih birokratskih zapletov zaradi različnih stalnih bivališč pa naj ima oče s sabo otrokov rojstni list.

(odgovor članu Tula)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 5:28:20   
Tula
Punci, hvala vama! user posted image

_____________________________

Tia 26.11.2002
Lea 16.7.2005
Matija 11.11.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 6:17:47   
maruškaŠ
Po mojem pa ni dovolj. Če oče nima istega naslova - lahko na meji ugibajo, da sta mama in oče uradno narazen (verjetno tako tudi je zaradi različnih naslovov), čeprav neuradno nista. Posledično ne morejo vedeti ali ima oče sploh lahko stike, ali sploh lahko sina kam odpelje - četudi je oče. In posledično lahko ima težave - sploh pri novem zaostrenem zakonu.

Aja, pa isto se lahko pišejo tudi nečaki in drugi sorodniki ali pa imajo celo samo isti priimek.

< Sporočilo je popravil maruškaŠ -- 22.4.2008 6:18:32 >

(odgovor članu Tula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 8:14:20   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Po mojem pa ni dovolj. Če oče nima istega naslova - lahko na meji ugibajo, da sta mama in oče uradno narazen (verjetno tako tudi je zaradi različnih naslovov), čeprav neuradno nista. Posledično ne morejo vedeti ali ima oče sploh lahko stike, ali sploh lahko sina kam odpelje - četudi je oče. In posledično lahko ima težave - sploh pri novem zaostrenem zakonu.

Aja, pa isto se lahko pišejo tudi nečaki in drugi sorodniki ali pa imajo celo samo isti priimek.


Se strinjam.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 8:26:49   
kristinaj
midva tudi nisva poročena in imam v denarnici vedno kopijo rojstnega lista, ker nikoli ne veš kaj se lahko organi spomnijo......

(odgovor članu Tula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 8:43:47   
Anonimen
midva tudi nisva poročena in imam v denarnici vedno kopijo rojstnega lista

Če smo dosledni kopija tudi nič ne pomeni, ampak tako pri nas je... Sem zadnjič šla na UE in si zamenjala stalno bivališče na prijateljičin naslov, ki je v MOL. Da ne rečem, na kakšen način so mi to naredili. Sva bili s prijateljico zmenjeni, da greva skupaj (ker načeloma mora tisti, pri katerem boš stanoval dati soglasje oz. odobritev ter naj bi tudi on dokazal lastništvo, bodisi z izpiskom iz zemljiške knjige ali overjeno pogodbo), vendar je zamujala jaz pa sem bila že na vrsti. Povem referentki, da imam le njeno pooblastilo, ki pa ga je pozabila podpisat in ona brez podpisa, brez pogodbe, brez priče mene in moji pupi mirno prijavi na njen naslov user posted image .  Mislim, očitno bi se lahko v danem trenutku prijavila kamor koli user posted image user posted image user posted image ... NO toliko o doslednosti naših organov.

< Sporočilo je popravil Miša99 -- 22.4.2008 8:44:13 >

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 9:51:50   
srki
Če pa ne bi hotela tega narediti, pa spet ne bi bilo prav.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 11:03:18   
Anonimen
Če pa ne bi hotela tega narediti, pa spet ne bi bilo prav.

To kar je naredila resnično NI PRAV, in meni je bil povsem jasen postopek, kako in na  kakšen način se prijavi stalno bivališče. Meni se zdi narobe to, da nekdo "takšno zadevo" zaradi nepazljivosti in površnosti organov izkoristi, potem pride do neke p.... in potem ne bi bilo npr. dovolj "pisno soglasje" lastnika, ampak bi bilo potrebno "zaradi varnosti" takšno soglasje še overiti pri notarju - to pa bi bilo za nas državljane dražje in vzelo nam bi več časa..  Pri nas navadno nekak tako gre, ko pride do nekega s.... potem zadeve kao zaostrijo v nulo user posted image ....

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 11:35:36   
gaya
Če prav razumem rabimo ravno tako uredit tole papirologijo s sodnim tolmačem, če hočeva, da ne bomo imeli na meji problemov, ker gresta hčerki iz prvega zakona z nami na morje na Hrvaško. Gremo pa konec junija. Ali nama kaj koristi, da vzameva še sodno odločbo, v kateri je določeno, da ima lahko stikeuser posted image ... Ker mal neumno mi je dati 108 Eur za sodnega tolmača, glede na to, da rabim 2X prevod onih papirjev iz UE, ker me ceneje pride, če  zdaj odpovem apratma in gremo drugam.

_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu Tula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 11:50:51   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: gaya

Če prav razumem rabimo ravno tako uredit tole papirologijo s sodnim tolmačem, če hočeva, da ne bomo imeli na meji problemov, ker gresta hčerki iz prvega zakona z nami na morje na Hrvaško. Gremo pa konec junija. Ali nama kaj koristi, da vzameva še sodno odločbo, v kateri je določeno, da ima lahko stikeuser posted image ... Ker mal neumno mi je dati 108 Eur za sodnega tolmača, glede na to, da rabim 2X prevod onih papirjev iz UE, ker me ceneje pride, če  zdaj odpovem apratma in gremo drugam.


Ja verjetno bi ti to lahko pomagalo, če boš prinesla sodno odločbo prevedeno od sodnega tolmača.

Ja rabiš papirje. Kr to, da je tvoj oče deklicama še ne dokazuje tega, da ju ima pravico kamorkoli peljati - sploh ker verjetno nimajo istega naslova. Če pa pogledajo podatke v računalniku pa verjetno ni skrbnik, ne?

(odgovor članu gaya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 12:17:30   
gaya
Jah, če rabim pa še sodno odločbo prevajat, pa nismo nič naredil, verjetno stane isto ali več. Tud sanja se mi ne, kaj bomo naredili. Vrjetno bomo šli reskirat. Do sedaj nismo imeli nobenih težav nikoli.

Naslov pa še midva nimava isti pa sva poročena user posted image . Ah ja, kar bo pa bo.

< Sporočilo je popravil gaya -- 22.4.2008 12:18:42 >


_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 12:24:17   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: gaya

Jah, če rabim pa še sodno odločbo prevajat, pa nismo nič naredil, verjetno stane isto ali več. Tud sanja se mi ne, kaj bomo naredili. Vrjetno bomo šli reskirat. Do sedaj nismo imeli nobenih težav nikoli.

Naslov pa še midva nimava isti pa sva poročena user posted image . Ah ja, kar bo pa bo.


Sicer je v zakonu napisano tko, da nam članicam EU naj ne bi blo treba prevajat v hrvaški ali angleški jezik in bi torej bilo dovolj - kartonček (kot do sedaj) in overjena izvjava starša, skrbnika (overite na UE je 1-2€). Samo pri nas so bila poslana navodila na upravne enote, da je potrebno prevesti izjavo pri sodnem tolmaču.

(odgovor članu gaya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 12:29:28   
gaya
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: gaya

Jah, če rabim pa še sodno odločbo prevajat, pa nismo nič naredil, verjetno stane isto ali več. Tud sanja se mi ne, kaj bomo naredili. Vrjetno bomo šli reskirat. Do sedaj nismo imeli nobenih težav nikoli.

Naslov pa še midva nimava isti pa sva poročena user posted image . Ah ja, kar bo pa bo.


Sicer je v zakonu napisano tko, da nam članicam EU naj ne bi blo treba prevajat v hrvaški ali angleški jezik in bi torej bilo dovolj - kartonček (kot do sedaj) in overjena izvjava starša, skrbnika (overite na UE je 1-2€). Samo pri nas so bila poslana navodila na upravne enote, da je potrebno prevesti izjavo pri sodnem tolmaču.


Po vsej verjetnosti bomo naredili tako, kot je bilo do sedaj, brez prevoda, če pa mislijo tukaj komplicirat, pol pa naj se nekam zaletijo....Sicer pa, če sem prav informirana baje potekajo okoli tega še dogovori. Upam, da razrešijo predno gremo mi na morje. Aja, a mogoče veš, kako pa je s šolami. Ker ta starejša hči gre pa s šolo v naravi,...
Pa hvala za informacije

_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 14:13:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Po mojem pa ni dovolj. Če oče nima istega naslova - lahko na meji ugibajo, da sta mama in oče uradno narazen (verjetno tako tudi je zaradi različnih naslovov), čeprav neuradno nista. Posledično ne morejo vedeti ali ima oče sploh lahko stike, ali sploh lahko sina kam odpelje - četudi je oče. In posledično lahko ima težave - sploh pri novem zaostrenem zakonu.

Tudi to je seveda možno, v kolikor naletiš na carinika, ki se strogo drži črke zakona. Ampak tudi temu se da elegantno izogniti.
Novi zakon (o katerem se sicer še pregovarjajo, ali ga bodo obdržali ali ne) pravi, da mora imeti otrok vse tiste kolobocije in stroške s tolmačem samo, kadar gre čez mejo z nekom, ki NI njegov starš ali skrbnik. V tem primeru pa gre za očeta. Torej tega NE potrebuje. Osebna izkaznica, morda rojstni list (zaradi prej omenjenih razjasnitev) in (če sta starša par) na UE overjena (1-2€) izjava o obstoju izvenzakonske skupnosti ali, če starša nista par, na UE overjena sodna odločba o stikih.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 14:15:21   
maruškaŠ
Jaz pa mislim, da je tolmačenje zakona takšno ali starš-skrbnik ali skrbnik (ki ni starš). Samo starš, ki ni skrbnik ni dovolj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 14:18:14   
maruškaŠ
Piše, da mora biti overjen izjava zakonitega zastopnika - to pa ni vsak starš avtomatsko, ampak samo starš skrbnik.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 14:29:44   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Katero mejo?


Aha, vidim, da si naknadno popravla in da si dobila tudi odgovore user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 14:33:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Jaz pa mislim, da je tolmačenje zakona takšno ali starš-skrbnik ali skrbnik (ki ni starš). Samo starš, ki ni skrbnik ni dovolj.

Fotokopija sodne odločbe o stikih bi morala zadostovati za osebo, ki sicer je starš, ni pa skrbnik.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 19:06:25   
Tula
Hja, kaj naj vam rečem? Hvala enim za odgovore, čeprav sva uradno in neuradno poročena, pač je tako naneslo, da žal zaenkrat ne živimo skupaj; drugim pa hvala, ker ste tako lepo zasmetile tole temo...

_____________________________

Tia 26.11.2002
Lea 16.7.2005
Matija 11.11.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 19:09:04   
Anonimen
Mi imamo razlicne potne liste in naslove, pa nam nikoli ne komplicirajo. Sicer nosim s seboj rojstni list, vendar ga niso nikoli zahtevali.

(odgovor članu Tula)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 19:40:20   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Jaz pa mislim, da je tolmačenje zakona takšno ali starš-skrbnik ali skrbnik (ki ni starš). Samo starš, ki ni skrbnik ni dovolj.

Fotokopija sodne odločbe o stikih bi morala zadostovati za osebo, ki sicer je starš, ni pa skrbnik.


Ja samo problem je v tem, da tudi izjavo bi bilo treba prevesti, torej po tej logiki tudi odločbo o stikih. Res pa je tudi, da so zakon pisalo na hrvaškem in če njim zadostuje fotokopija odločbe lahko povedo samo oni.

Mič do sedaj itak ni bilo problemov, po novem pa so spremenili zakon, tako  izkušenj po novem itak še ni - lahko samo ugibamo kako bodo izvajali te zakonske zahteve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 19:41:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Mič do sedaj itak ni bilo problemov, po novem pa so spremenili zakon, tako  izkušenj po novem itak še ni - lahko samo ugibamo kako bodo izvajali te zakonske zahteve.


Ja, res je.

Upam, da se bodo drzali starih "lenobnih" navad user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?