|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vegetarijanstvo v vrtcu
2.7.2006 18:41:59   
sonjasunny
Spoštovane!

Prosim za nasvet mamice vegetarijanke, ki tudi svojim otrokom ponujajo vegetarijansko prehrano. Kaj ste storile ob prehodu v vrtec oz. kako ste se dogovorile glede prehrane?

Hvala v naprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
2.7.2006 19:09:36   
Anonimen
Ob prvi priliki bo hrenovko žulil user posted image

(odgovor članu sonjasunny)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
2.7.2006 19:15:25   
Anonimen
Jaz pa ne štekam, zakaj pa vsaj ne ponudiš svojemu malčku mesa-po vsej vrjetnosti ga bo imel rad! Konec koncev je to dobro zanj, pa četudi tebi ni všeč-sicer pa se strinjam z albino,pa ne vem, kako bodo v vrtcu odreagirali, ko boš povedala, da svojega otroka "vzgajaš" v vegeterjanca-da ne boš kakšne socialne na dom dobila!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
2.7.2006 19:16:37   
frutka_
Mislim da večina vrtcev ponuja brezmesni jedilnik, če starši to želijo. Pozanimaj se v vrtcu kamor boš vpisala otroka. 

(odgovor članu sonjasunny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
2.7.2006 20:20:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sonjasunny)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
2.7.2006 20:28:53   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
...pa ne vem, kako bodo v vrtcu odreagirali, ko boš povedala, da svojega otroka "vzgajaš" v vegeterjanca - da ne boš kakšne socialne na dom dobila!

A je to šala? Kaj pa ima veze socialna z vegeterjanstvom?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
2.7.2006 20:36:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
2.7.2006 21:04:54   
ZARA
Hvala ti, o mati...user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
2.7.2006 21:05:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
2.7.2006 21:09:40   
CatJa
Oče in njegova žena sta za malega to čist lepo zrihtala. Brez problemov. Enako za starejšega v OŠ. Pa nismo iz Lj user posted image

Anonimna ti pa ne streljaj takih bolanih. Sej ne gre za to ali nekdo ima ali nima rad mesa, gre za način življenja. In če je kazniv način prehranjevanja, bi socialna imela več dela z mesojedci, ki s(m)o dokazano bolj agresivni.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu sonjasunny)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
2.7.2006 21:11:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
2.7.2006 21:18:48   
CatJa
Čist normalen vegetarijanski obrok. Kako pester je, pa nisem vprašala. Ampak dvomim, da mu namesto mesa, ki ga dobijo drugi, ne dajo pač druge jedi. To bi blo pa res mal tu mač.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
2.7.2006 21:28:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
2.7.2006 23:13:04   
CatJa
Ju bom bolj natančno povprašala in ti ob priliki sporočila na ZS, okej?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
3.7.2006 9:57:30   
Anonimen
V našem vrtcu je samo ena deklica, katere starši želijo, da je vegetarijanka. Posebej zanjo v kuhinji pripravljajo brezmesne obroke, torej se to da oz. je odvisno od dobre volje vrtca (ne vem, kdo je za to odgovoren, najbrž vodja vrtca).

Druga stvar pa je, da ta deklica seveda je skupaj z ostalimi otroki, ki imajo skoraj vsak dan na mizi meso. Očitno jo moti, da ima samo ona neko posebno prehrano in vzgojiteljica pravi, da zelo velikokrat prosi, da bi tudi ona dobila kak košček mesa. In kaj naj potem? user posted image

Meni je čisto OK, da so odrasli vegetarijanci, pa tudi to verjamem, da otrok ne bo manj zdrav zaradi takega načina življenja. Ne zdi pa se mi prav, da ga v tako rani dobi izpostavljamo takemu stresu.

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
3.7.2006 10:38:20   
honey
Tudi jaz se strinjam z Meto. Nisem vegetarijanka, niti mož ni (sploh ne), naš sine pa tko tko - je meso, ne je mesa, kakor ga pič, silim pa ga ne. Zdaj, ko berem tole, sem se spomnila, kaj mi je pediatrinja (vegetarijanka) rekla pri 6 mesecih - otrok mora jest vse, tudi meso, ne glede na to, ali ga starši jejo ali ne. Mogoče je pa res malo prehuda za majhnega otroka v vrtcu, da ga obravnavajo kot nekaj "posebnega". Ne vem, mogoče se mu zdi od začetka fino, ampak slej ko prej ga bodo otroci začeli za**bavat in tko. Kaj pa v teh primerih? Kako boste reagirale, če bo hotel otrok jesti meso? Da ne bo pomote, to ni nobena provokacija ampak čisto moje osebno zanimanje, če boste potem otroku dovolile, da bi v vrtcu jedel meso.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
3.7.2006 16:22:31   
Naja30
Anonimna, res hude streljaš! Kako pa misliš, da bodo reagirali, če poveš da ti in tvoj otrok ne jeste mesa? Pa saj nismo v srednjem veku! Kjer delam jaz, imamo vege oddelek in tudi v drugih skupnah so posamezni otroci, ki ne jejo mesa. In dobijo vege obrok. dandanes je toliko (oprostite izrazu) preseravanja, da je tole vegetarijanstvo prav mala stvar. Druga stvar pa je, koliko je to zdravo, pa se v to ne bi spuščala, ker prvič Sonjasunny ni spraševala tega, drugič pa sem tudi sama bolj vege usmerjena in vem, da se brez mesa počutim veliko bolje.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
4.7.2006 14:16:01   
sonjasunny
Hvala vsem, ki ste odgovorile na moje vprašanje.

Radha, žal, tudi v Ljubljani ne nudijo povsod vegetarijanskih obrokov, kaj šele, da bi imeli vegi oddelke. Danes sem bila na razgovoru z ravnateljico vrtca, kamor bo šel sin jeseni. Vse, kar sem lahko dosegla, je to, da ga ne bo nihče silil z mesom, če tega sam ne bo želel oz. da mu ne bo nihče mesa podtikal. Pri zajtrku naj ne bi bilo problema, ker sta itak dve alternativi. Lahko se zatakne pri kosilu. Naj bi pa imeli cel dan možnost dobiti narezano sadje in zelenjavo. Velja za vse otroke. Tako da če bo sila, bo lahko posegel po tem.

Najprej je celo predlagala, da bi obrokom enostavno vzeli meso in mu ponudili ostalo. S tem se nisem mogla strinjati, ker je to potem osiromašen obrok. Na primer, juha, krompir in solata; brez zrezka. Ali "suhi" špageti brez mesne polivke. Itd...

Če bi bila volja, bi se seveda vse dalo, ker poznam gospo, ki kuha v kuhinji za ta vrtec (in šolo) in je rekla, da sploh ne bi bilo problema. Bi mu pač spekli špinačni zrezek/polpet ali košček ribe ali sojin sirček zraven. Ali pa polili paradižnikovo omako po makaronih.

Je pa res, da tudi jaz ne morem pristati na to, da bi bil cel dan brez hrane. Že tako je bolj neješč. In s partnerjem sva se odločila, da ko bo tega sposoben, se lahko sam odloči, ali bo jedel meso ali ne. Mu ne bova branila. Dokler pa tega ni sposoben, se pač odločava midva. In ne vrtec ali kdor koli drug.

Tudi sva se zmenili z ravnateljico, da če bo kdaj možnost vegi obroka, da nas obvesti. To dandanes ni noben "bavbav" in po moje nas je čedalje več in bo slej ko prej prišlo tudi v vrtce.

CatJa, lahko, prosim, tudi meni sporočiš, kako je uspelo tvojemu očetu in njegovi ženi to zrihtat?

In Naja3, če ni preveč, v katerem vrtcu pa delaš, da imate vegetarijanske oddelke?user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
10.7.2006 11:30:00   
MH0
Žal tudi pri nas (MB-Tabor) kaže slabo z vegetariansko prehrano. To, da bi otrok jedel drugače kot večina pa ni noben argument, tudi pri dieti jedo drugače!

(odgovor članu sonjasunny)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
10.7.2006 11:58:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz pa ne štekam, zakaj pa vsaj ne ponudiš svojemu malčku mesa-po vsej vrjetnosti ga bo imel rad! Konec koncev je to dobro zanj, pa četudi tebi ni všeč-sicer pa se strinjam z albino,pa ne vem, kako bodo v vrtcu odreagirali, ko boš povedala, da svojega otroka "vzgajaš" v vegeterjanca-da ne boš kakšne socialne na dom dobila!


Se čisto strinjam z predhodno anonimno!!! O sociali nebi ker to ravno ne verjamem le predlagam ti da počakaš da otrok odraste toliko da bo sam vedel zakaj nebo jedel mesa. Sem zato da otroka vzgajamo in mu nudimo to kar starši želimo le vegetarijanstvo se mi zdi pa nek način življenja ki je še zelo nov in gre za odrekanje mesu ki ga vsi ostali pridno jemo in otrok z njegovimi možgani niti pod slučajno ne bo vedel zakaj on tega ne sme. Edina pametna ki mu bo šinila v glavo bo "ker je mami tako rekla" to pa nebi rada slišala ali pač????
Za to je še čas in mislim da bo sam spoznal kasneje brez siljenja da mu mogoče tak način življenja kot ga imaš ti ustreza. Če pa ga boš silila sedajle pa obvezno ne bodo pozitivne reakcije in boš razočarana na koncu sama saj vsi vemo da je najslajše tisto kar ne smemo in pri otroku je to še podvojeno!!!
V vrtcih pa je to še toliko težje ker bo otrok zraven gledal soseda kako hlasta zrezek sam pa bo dobil rižoto z grahomuser posted image   nevem če bi komplicirala sedajle, pusti da malo odrase in bo vedel vsaj približno zakaj se gre.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
23.7.2006 0:44:39   
feniks
če učimo kako raste fižol, kako se peče kruh, pokažite še ostali jedilnik...

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=live_transport3




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
23.7.2006 15:30:19   
MH0
Ah si raje zatiskajo oči oz. kažejo na nas "čudake". :)

(odgovor članu feniks)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
19.3.2007 12:31:48   
ingrid*
ko je otrok še majhen, ne more razumeti zakaj naj ne bi jedel mesa, kajti če bi mu poskusili zadevo bolj podrobno razložit, bi ga preveč šokiralo. se sploh kdo zaveda kako zgleda ubiti kravo ali kako drugo žival? torej ker je otrok še majhen, se namesto njega odločamo mi starši in če smo vegetarijanci se bomo vsekakor odločili za vegetarijansko prehrano in šele ko bo otrok dovolj velik, da bi lahko razumel kaj je meso, se bo odločil ali ga jedel ali ne. kar se tiče zatiskanja oči, si jih ne zatiskamo toliko mi vegetarijanci, ampak vi, ki jeste meso. pa brez zamere.

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
19.3.2007 14:52:27   
Blink1
IZVIRNO SPOROČILO: sonjasunny

In s partnerjem sva se odločila, da ko bo tega sposoben, se lahko sam odloči, ali bo jedel meso ali ne. Mu ne bova branila. Dokler pa tega ni sposoben, se pač odločava midva.


Ponavadi se ne oglašam pri takih stvareh...ampak kaj pa obratno? Naj je meso in se potem, ko bo sposoben odloči ali bo nehal ali ne...

Ne vem...se mi zdi pač, da nekaterih snovi, ki jih daje meso pač ne moreš nadomestiti...

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu sonjasunny)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
19.3.2007 15:00:52   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

Ne vem...se mi zdi pač, da nekaterih snovi, ki jih daje meso pač ne moreš nadomestiti...



To se tebi samo zdiuser posted image ...mi,ki smo vegeterijanci že krepko čez deset let,pa vemo,da se da vse nadomestiti.V bistvu nisem mnenja,da bi morali kaj nadomestiti,glede na to,da na meso sploh ne gledam kot na hrano.Meni je hrana tisto,kar lahko dobim v naravi,pa recimo mleko pri kravi.No,ampak kakorkoli že..vse imamo kar želimo glede prehrane,pa zato ni potrebno nikomur umret.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?