|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Velik problem?!
21.5.2008 21:21:40   
ALEKSA13
Imam namreč en velik problem in me zanima, če je pri kateri tudi tako?!
No,vsaj zame je to  problem...Namreč, moj dobrih 9 mesecev star sin zavrača vso hrano, ki se šteje pod kosilo! Že dva meseca.  Noče dobesedeno ničesar, karkoli skuham - kakršnokoli juho, riž, zelenjavo,meso,testenine, NIČ! Poskusi žličko ali dve in ko vidi kaj je, ne odpre več ust!!!
Pa četudi ga pustim več ur brez hrane (cel popoldan), ne bo jedel! Jedel bi samo sadje (dop. malica) in pa ml. izdelke-jogurte, skute. In pa zvečer in zjutraj spije mleko. Tako da vmes med dopoldansko in popolansko malico ne je ničesar, ker kosila nikoli noče. Zdi se mi, da bi jedel samo tisto kar je sladko in gladko zmiksano. 
Ali se katera ubada s podobno težavo in kako naprej?? Kaj mu naj dam jesti namesto kosila? Hvala, lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 21:24:07   
sandra85
kolegica je imela take težave od 12.-16.m user posted image user posted image user posted image
mala je jedla same skutice insadje, drugo NI ŠANS
mamica je bila že obupana, ampak sej ji ni drugega preostalo. filala jo je z sadjem in ml.izdelki, da je dobila vsaj nekaj v želodček
upam, da se pri vas čimprej reši


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 21:30:36   
bskrle
Naj pije mleko, če jaz  do 11 meseca pretežno dojim, potem mleko za kosilo ne more biti nič napačnega.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 21:33:42   
Naja30
Moja prijateljica ima tudi fantka, ki je star 19m in ne je nič drugega razen skutice in sladke stvari in razne linote. Pije pa samo sok. Ona mu pač daje, kar hoče, da vsaj nekaj poje.
Poznam pa fantka, ki je do 4.leta samo mleko pil.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 21:35:40   
ThinkPink
Te popolnoma razumem, saj je naša 9m pravi mojster fint, kaj se tiče hranjenja. Ima obdobje, ko noče mleka. Potem naenkrat več noče sadne malice, potem noče kosila. Včasih bi jedla samo juhice. V glavnem - kriza. Kakšen teden je tako lepo, da jo je veselje gledati. Spet drug teden, pa poje vsake hrane po 3 žličke.

Pa saj ni tako velik problem...glavno je, da sploh nekaj poje. Jaz bi ji na tvojem mestu zelenjavico vmešala npr. v polento, gris, v kaj mlečnega in postopoma dajala več "kosila" in manj mlečnih izdelkov poleg. Kaj drugega pa se žal ne spomnim.


(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 21:37:14   
2 Sraki
Samo eno ne vem, ali miksaš v gladko tudi kosilo ali ne. Ker naš dolgo ni hotel jesti nobenih koščkov ali majhnih delčkov, samo precej spasirano ali zmiksano.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 21:37:31   
Marogica
Kot sem že mnogokrat pisala, je moj ta starejši jedel vse, kar sem sama pripravila-torej govorim o obrokih za kosilo, ta mlajši pa NIČ. Pa so bili recepti enaki. Ni bilo šanse.....Tako sem začela s kupljenimi kašicami(proti katerim sem bila STRIKTNO proti), vendar sem imela občutek, da mora otrok probati raznovrstno hrano.

In glej ga, čudo...moj otrok je vse te kašice z veseljem jedel...tam nekje do 9-10 meseca, ko je "prešaltal" na "našo" hrano, ki mu je potem prav tako teknila.

Poizkusi.




_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 21:53:47   
daša
Moj ta večji sineje bil že od rojstva slab jedec.Tudi Gh je bila zakon zase. Zelenjave ne bi, mesa ne- se je kar davil, pire se mu je "popal" itd. Sadje komaj kaj. Je živel ene tri-štiri mesece (se ne spomnim točno) samo od navadnega jogurta+polente. Ponujala sem mu vse, to sadje,ono sadje,kupljene kašice, razne linote, nič, kosilo ki svaga jedlamidva pripravljeno tako,da bigalahko tudi on-slabo. Kaj sem hotela, je pač jedel pretežno polento in jugurt. Saj potem je tam mal pred enim letom počasi začel tudi ostalo jest, ampak ne vem kakšen jedec ni bil. Zdaj je star 11 let in čisto normalen otrok, sicer suh, ampak zdrav, zbirčen pri jedi še vedno,ampak je pa lahko rečem normalno. Bile so pa dejansko težave z njim pri hrani (nikoli lačen) tam do šestega leta. 

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 21:54:59   
Gina
Ja, naš ta mali ni hotel ničesar jesti, smao mleko, pa kakšno skutico. Nobenega sadja, nobene zelenjave, nič škroba, nič pač. Edino kak keks za v roko. Sem bila čisto obupana, pa sem na rr spraševala kaj naj, pa so me mirile, da bo že začel jesti, da to ni tako redek pojav. No in je res začel jesti. Ne vem točno  kdaj, še pri 11. mesecih imam zapisano, da je večinoma samo mleko, skutice, babano in jabolka. Potem se mu je pa počasi odprlo. Tako da sem prepričana, da se bo tudi tvojemu. Nekateri otroci so bolj na mleko navezani. Kaj pa potem. Aja, tudi ta srednja je bila taka, samo ona je začela jesti "že" pri 9. mesecih, pa se mi je tedaj tudi to zdelo pozno. Samo v resnici ni. Je čisto ok.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 21:59:35   
ALEKSA13
2 Sraki - kosilo ponavadi ne miksam več (že nekaj časa), samo pretlačim, ker ga hočem navaditi na nepasirano, vendar ne gre in ne gre. Mu gre kar na bruhanje, če ni gladko in velikokrat tudi bruha (že po tistih dveh žličkah, ki jih sploh poje). Pa tudi, če je kosilo spasirano, noče jesti, samo da takrat pa ne bruha oz mu ne dviguje gor.
Kako dolgo pa si otroku pasirala in kako se je navadil na nepasirano?

Marogica - ja, sem že kar nekajkrat   poskusila s temi kupljenimi kašicami (mesno -zel), pa jih je pojedel (ne vedno). Samo če mu bom dajala te, se nikoli ne bo navadil na nepasirano hrano. Ali pač?!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 22:05:27   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ALEKSA13


Marogica - ja, sem že kar nekajkrat   poskusila s temi kupljenimi kašicami (mesno -zel), pa jih je pojedel (ne vedno). Samo če mu bom dajala te, se nikoli ne bo navadil na nepasirano hrano. Ali pač?!



Te kašice so narejene po mesecih-logičnouser posted image ,mislim, da te za okrog 8. meseca že imajo majhne koščke noter in niso več spasirane čisto na drobno. Tako, da naš mali "bimbo" ni imel s tem problemov, se mi je zdelo celo prehitrouser posted image . Pa še nekaj- obvezno jih segrej. Mlačnih moj otrok ni maral. Drugače pa jih daš kar v kozarčku v mikrovalovko, 30 sek in kosilo je pripravljeno.

Glej...probaj pač...mogoče je vzrok kje drugje...Sama sem pri 6,5-7 mesecih obupala, ker sem vsak dan metala hrano stran, pa na novo kuhala.....pa nič.... In sem si rekla, da bom probala, obroki so zelo raznoliki, in če si boš brala sestavine gor, boš ugotovila, da so čisto OK. Včasih celo boljša

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Velik problem?!
21.5.2008 22:16:26   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: ALEKSA13

2 Sraki - kosilo ponavadi ne miksam več (že nekaj časa), samo pretlačim, ker ga hočem navaditi na nepasirano, vendar ne gre in ne gre. Mu gre kar na bruhanje, če ni gladko in velikokrat tudi bruha (že po tistih dveh žličkah, ki jih sploh poje). Pa tudi, če je kosilo spasirano, noče jesti, samo da takrat pa ne bruha oz mu ne dviguje gor.
Kako dolgo pa si otroku pasirala in kako se je navadil na nepasirano?

pa mogoče mu ni všeč, ker ni gladko spasirano!
probaj mu kosilo čisto do gladkega spasirat, pa boš videla


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Velik problem?!
22.5.2008 7:16:39   
kristinaj
poskusi mu dodat sirček v mineštrco...

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Velik problem?!
22.5.2008 7:54:46   
mateyka
pa mogoče mu ni všeč, ker ni gladko spasirano!
probaj mu kosilo čisto do gladkega spasirat, pa boš videla


ja, probat moraš. in ne mislit, da bo potem skoz na pasiranem ostal (tud to lahko probaš kasneje samo pretlačit - sej veš, probaš, probaš, probaš user posted image ). jaz še nisem srečala 18 letnika, ki papa pasirno hrano, tko da.. user posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Velik problem?!
22.5.2008 9:06:05   
hillmagic
Mojauser posted image  ni do 7 mesece nič dala vase samo banano poleg mleka. Pol je začela jesti vse. Skoraj vse. Včasih poje zelenjavo drugič spet ne. Najbolj ji grejo v slast jogurtki pa skute s sadjem. Včasih je samo to par dni. Mislim da dojenček rabi čas in ko bo pripravljen bo jedel vse. Do takrat pa, kar mu paše, mu ponudiš in vsake 3 do 5 dni probaj kakšno žličko česa novega. Čim manj se sekiraj ker bo začel(a) jesti slej ko prej. Ko nam zmanjka idej in pameti čas dela za nas.  

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nedonošenčki so se zopet zbrali v Mostecu
photo
V soboto je bilo zopet veselo v Mostecu, kjer so se zbrali najmanjši borci za življenje.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?