|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Veronika in uporaba črke j v imenih
4.11.2006 12:25:48   
patricija*
Kakšno se vam zdi ime VERONIKA? Ali bi ga dale vaši punčki? Pa še nekaj: ali bi pisale imena, ki se končajo na -ija npr. Patricija, Julija z j ali brez, torej Patricia, Julia? Ali se vam zdi, da otroku povzročiš nepotrebne probleme pri pojasnjevanju, kako se napiše njegovo ime, če je npr. julia brez j. isto velja npr. za ime Leja, ki se lahko piše tudi Lea. Napišite torej, kaj menite o tem. Hvala!

< Sporočilo je popravil wahoo -- 4.11.2006 12:53:24 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vaše mnenje
4.11.2006 12:34:59   
Katrin
Ime Veronika mi je sicer všeč, svoji punčki ga pa ne bi dala.

Kar se tiče J-jev, so mi pa bližja imena, ki jih imajo (Patricija, Julija, ...)

Lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vaše mnenje
4.11.2006 12:43:19   
Gina
Ime Veronika mi ni toliko všeč, ga pa tudi današnji otroci nosijo, tako da iz tega stališča ni nobenega problema.

Jaz bi Patricija pisala z j, ravno tako Julija, Lea se mi sliši boljše brez j, ampak tudi če bi bil, ne bi bilo moteče. Je pa tako, da se moraš sama vprašat, a te bo motilo, če kdo napiše ravno drugo verzijo teh j-jev ali ne-j-jev, kot jo boš dala svojemu otroku? Ker če te moti, se boš neprestano jezila potem na druge, češ da ne spoštujejo uradnega imena. To pa nima smisla, a ne. LJudje pač nismo popolni in se zmotimo nehote.

Sama imam otroka z imenom Dorian. Me pa čisto nič ne moti, če kdo napiše z j ali celo z ij. Čisto vseeno mi je.
Imam pa tudi v razredu deklico na enako varianto, njeno ime se piše samo z i, pa smo se že na začetku zmotili pri zapisu, in so se starši ful jezili. Zdaj sva se z deklico zmenili, da take reči niso za zamerit, ker se ji bodo tako ali tako dogajale celo življenje, pa bi se morala preveč jezit zaradi tega neprestano in kake bistvene razlike med dojemanjem imena napisanega z j ali brez j tako ali tako ni.

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 12:58:06   
Anonimen
Veronika - mi je všeč user posted image .

Julija in Patricija raje z j.

(odgovor članu patricija*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 13:05:02   
dulcinea
Všeč mi je Julija, ostalo pa se mi zdi predolgo. Sicer pa sem za uporabo črke J v imenu

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 13:15:06   
al1*
Meni je ime Veronika zelo všeč.

Patricija, Julija, Teja,... bolj mi je všeč z j.


_____________________________

lp


(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 13:26:18   
Ancy
Ime Veronika mi je zelooo všeč, mi asocira na mlado sofisticirano gospodično user posted image user posted image

Za j-je je pa čist vseeno, kot vam je bolj včeš. Se mi zdi, da tista imena z j-jem zvenijo bolj slovensko - npr. Julija, bolj kot Julia....

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 13:28:58   
kapica
Ime Verronika se mi ne dopade prevec, se mi zdi dolgo.
Druga imena pa bi pisala z J, tudi Leja z J. Imas prav, da tako preprecis nepotrebna sprasevanja, kako se ze to napise?

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 13:30:57   
Anonimen
Veronika mi je kar všeč. Julija in Patricija se v Sloveniji pišeta z j, Lea pa je bolj običajno brez. Jaz sem Leja, pa moram vedno pojasnjevati, da sem z j, in se vsi čudijo.

(odgovor članu kapica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 13:55:56   
Pilar
Mi imamo doma punčko in ji je ime Leja. Veliko lepše mi je z J, kot pa brez.Sem pa že vnaprej vedela, da me bodo spraševali, kako se pravilno napiše. Pa me to nič ne moti, samo upam, da nje tudi ne bo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 13:57:17   
Pilar
Aja, Veronika  mi ni preveč všeč...

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 14:06:55   
Anonimen
Kar se tice j-jev - jaz sem Teja in kar pikce dobivam, ce mi j-ja ne napisejo .. Pa ponavadi imajo se tezave s priimkom (pa je cisto simpl, ne vem kaj toliko ljudem dela preglavice) in potem je kombinacija Tea + neka varianta res popolna user posted image

Patricija in Julija bi pa jaz osebno pisala z j-jem, ker so samo dodatna pojasnjevanja zaradi j-ja ..

(odgovor članu Pilar)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 14:30:56   
frutka_
Jaz sem svoji sestri izbrala ime Veronika. Ime mi je full všeč in v bistvu je čisto slovensko pa še dokaj redko je. Odvisno pa še morda od priimka, ker če je priimek dolg je akr nekaj kracanja. No, naš oz. moj bivši priimek ima 5črk zato tudi ime paše lepo poleg.

Glede j-jev pa so mi všeč pri imenih Juli(j)a in Patrici(j)a.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vaše mnenje - Veronika, Juli(j)a, Patrici...
4.11.2006 15:49:35   
Jacqueline
Veronika mi ni všeč!!!

Glede -j- pa: Julija mi je všeč z j, Patricija tudi, drugače pa imena kot Lea, Tea, Tia, Lia, pa so mi bolj všeč brez j, lepše mi zgleda napisano!!!

_____________________________

Lp,
Jackie

The sweetest flowers in all the world - A baby's hands. ~Swinburne

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Veronika in uporaba črke j v imenih
4.11.2006 23:33:45   
Olivija
Meni je veliko bolj všeč Julia, čeprav je naša Julija z -j. Tako je prišlo, ker na to nisem bila pozorna v porodnišnici. Zdaj pa je kar je. Sem ji že mislila spreminjati, potem sem pa ugotovila, da bo morala povsod razlagati, da je brez -j Tako, da bo verjetno ostala Julilja. Mogoče bom pa še kakšnega numerologa vprašala kaj je bolj user posted image .

Mi je tudi bolj všeč Olivia, men se zdi, da sem se registrirala dolgo nazaj pod tem nickom, potem sem pa pozabila geslo user posted image

(odgovor članu patricija*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Veronika in uporaba črke j v imenih
4.11.2006 23:39:05   
Anonimen
Men je ime Veronika zelo všeč-morda bom kdaj mela pupo Veroniko.user posted image

Imena na-ija pa so mi všeč,ampak raje original,kot pa kakšno nepotrebno izpuščanje črk,čeprav se lepše napiše.

(odgovor članu patricija*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Veronika in uporaba črke j v imenih
5.11.2006 5:15:10   
mmijau
Veronika je lepo ime.
J ali ne, kaj pa vem. Sama imam rada imena, kjer razlag ni potrebno. Kratko in jedrnato, dolgo in razumljivo, vseeno. Samo, da ti gre v uho. Všeč pa mora biti vama, tako kot bosta vidva klicala otroka, ga bo tudi okolica. Samo od začetka opozarjaj, pa bo to, kar je.  

_____________________________

ŽIVLJENJE JE LEPO, ČE GA ŽIVIŠ,.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Veronika in uporaba črke j v imenih
5.11.2006 10:09:47   
Tekica
Veronika mi je všeč, res pa je, da z leti nastane mnogo različic tega imena.

Drugače pa v Sloveniji imamo med dvema samoglasnikoma vedno soglasnik, kar pomeni, da seveda Julija, Patricija, Leja, pa tudi Tija, Mija in še kaj. V nasprotnem primeru so vedno težave in četudi staršev to ne moti, ima lahko sam otrok težave, ko mu napačno pišejo na potrdila, spričevala in še kam ...
Do odraslosti je pa treba pač preživeti, zato je dobro, da ima otrok čim bolj normalna imena, ker sicer lahko starši neskončno uživajo v pomenu imena, pa vendar, če ga vsi drugi ne znajo zapisati, kaj pomaga.

A nimamo imena zato, da nas predstavi drugim? Torej, če naša predstava ni jasna, so same težave.


_____________________________

Naš angelček - lumpek Klemen se je rodil 28. 2. 2007.

(odgovor članu mmijau)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Veronika in uporaba črke j v imenih
5.11.2006 10:19:09   
Pikca
Veronika se mi lepo sliši, ampak nekako ima (zame) pridih nesrečnosti (najbrž zaradi določenih filmov...) Vendar pa bi dolgo ime dala le pod pogojem, da bi jo res klicali tako, sicer bi ji raje že v osnovi izbrala kaj krajšega. Mi je pa Veronika bolj všeč kot Patricija ali Julija.
Glede j-jev in i-jev pa mi je v bistvu vseeno, v Sloveniji je najbrž lažje (in manj nesporazumov) če imaš j.
Lp, Pikca

(odgovor članu Tekica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Veronika in uporaba črke j v imenih
5.11.2006 11:39:06   
frufru
Meni je Veronika zelo všeč in se tudi odločamo zanj, če bo naše dete punčika (v ožjem izboru sta še Zala in Katarina). Meni ta moda tujih imen ni preveč všeč. Pa kratka imena so zdaj zelo moderna pol je pa veliko otrok z enakim imenom v razredih.user posted image

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?