|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 13:14:53   
Anonimen
Imam vnetje mehurja in to že kakšen teden. Ker so me začele boleti tudi ledvice, pa še pečt me je začelo, ko grem lulat, dobila sem tudi podočnjake in otekle bezgavke, se nameravam jutri spravit k zdravniku. (Saj vem, sem smotana, ker se nisem prej spravila, ampak zdravnik je zmeraj zadnja možnost pri meni...). Vročine zaenkrat še ni, zato sem bila prepričana, da bom uspela sama pozdravit...

Nekaj časa sem se zdravila z rmanovim čajem, zdaj pa več ne vem, kaj še naj. Namreč ravno mi je zmanjkalo doma rmana... user posted image  Katera rastlina še pomaga pri vnetjih mehurja? Imam tudi čaj za mehur od mariborskih lekarn in pa čaj od vednozelenega gornika... Še obstaja kaj drugega? Ker to lahko pijem največ tri skodelice na dan... Jaz bi pa kar nekaj več, saj vem, da moram ogromno pit.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 13:30:50   
Mana
Ne vem če bom kaj pomagala, vendar sama imam velike težave z mehurjem odkar sem rodila. Če ne pijem zadosti, min 2l na dan, najbolje vode, takoj pokasiram vnetje. Sama se ob prvih znakih pozdravim z čajem iz gornikovih listov in ob tem ogromna ampak res ogromna količina drugega nesladkanega čaja. ( kamilica, janež, sadni , mlačna voda  itd..) .Običajno se s tem pozdravim. Ko pa mi je potegnilo še na ledvice , imela sem 40 vročine, pa je pomagal le še antibiotik.

Moj nasvet : zaenkrat čim več tekočine in jutri k dr.

Čimprejšnjo ozdravitev ti želim user posted image

N.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 13:42:35   
Anonimen
Ja, tale čaj iz gornikovih listov imam tudi jaz.


Uh, so ta vnetja zoprna! Si grem kar skuhat janežev čaj. Dobro, da si me spomnila na njega - pa tako rada sem ga imela, pozabla sem na njega. Sicer je pa itak pomembna tekočina, a ne?

A piješ tople čaje ali kar hladne?

(odgovor članu Mana)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 14:27:43   
Ro-La
probaj z ursi čajem, če ne bo boljše pa bo treba it do dohtarja po Primotren tbl

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 14:37:23   
Mana
Pijem mlačne ali tople čaje in to res v velikih količinah, da se spirajo bakterije iz mehurja. Ko imam vnetje pijem tudi vodo mlačno in nič mrzlega. Ursi čaj je čaj iz gornikovih listov in je res dober za te zadeve. 

< Sporočilo je popravil Mana -- 3.9.2006 14:43:05 >

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 14:40:04   
trdozimc
Meni so se vnetja ponavjala, tudi prehajala na ledvica. Kljub antibiotikom občasno.
Pomaga mi nesladkan kamiličen čaj - čimveč, tudi do tri litre, hladen ali topel - vseeno + Krkine Herbion kapljice (iz naravnih zelišč!) proti vnetju sečnih poti. So res super in v kakem dnevu je boljše. Od kar sem začela s tako terapijo se mi vnetja ne ponavljajo več, pa do bolečih ledvic ne prihaja sploh, pa onih čajev, ki so kao proti vnetju mi tudi ni treba kuhat, ker je navadno ful dolgotrajna priprava in meni tudi pomagali niso kaj prida.
Držim pesti in čimprej se pozdravi!

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 19:19:55   
Ro-La
skutica, PIR je zakonuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 20:24:36   
Lejči
Skutica, meni je tudi ful pomagalo, da sem pila ursi čaj+ogromno druge tekočine. jutri pa res pojdi k dr. , da se vnetje ne prestavi še na ledvice.

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 20:58:35   
Anonimen
Ro-la, kar se tiče pira, mi ni nič pomagal. Sem ga pila čisto na začetku, potem pa sem rajši nehala, ker me je naslednji dan glava bolela. user posted image user posted image

(odgovor članu Lejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 22:16:20   
ninocka
Cim vec pit, lulat z mocnim curkom in do zadnje kapljice (tud ce ne gre vec, se mal pritisnt, da bo slo) in obvezno pit caj iz brusnic (brusnice pomagajo pri vnetju oz. preprecujejo vnetje mehurja).
To je men skoz zdravnica tupila, ker sem mela vnetja na vsaka 2 meseca.
Brusnice, brusnice, brusnice....


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 22:17:39   
Ro-La
IZVIRNO SPOROČILO: Skutica

Ro-la, kar se tiče pira, mi ni nič pomagal. Sem ga pila čisto na začetku, potem pa sem rajši nehala, ker me je naslednji dan glava bolela. user posted image user posted image


saj nisn rekla da se ga morš napituser posted image ...vse v mejah normaleuser posted image ...če ne, ga pa naj tvoj spije, mogoče bo pomagalouser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
3.9.2006 22:26:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 22:31:46   
Marogica
Jaz sem nekje brala, da je treba dosti piti, da se bakterije ne širijo "navzgor". Je pa vseeno kaj, gre za tekočino na splošno.

Čeprav ti svetujem, da greš res čimprej k zdravniku

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
3.9.2006 23:45:55   
Seven*
-veliko tekocine

- ursi caj

- caj iz brusnic

- umivanje z Lactacyd milom!! (dostitkrat je vneto samo izvodilo, pa pece kot hudic)

V primeru, da nasteto ne pomaga, je pa zdravnik nujen!

Sama sem imela ze vsaj 20 vnetij. Pomagal mi je predvsem Ursi caj in milo.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
4.9.2006 7:23:54   
srki
Ojoj, boga reva, vem kako je to zoprna zadeva. Venje mehurja se mi je pojavljalo od 8. razreda OŠ, pa do konca srednje šole oz. še kakšno leto po srednji šoli. Predvsem pozimi, pa četudi sem res pazila, da nisem bila nikoli gola okrog pasu, da se nisem usedala na mrzle stvari, da sem imela tople noge.....sem bila že čisto obupana.

Najbolj je tudi meni pomagal Ursi čaj in veliko drugih tekočin, sploh vode, ne mrzle. Gaziranih pijač sem se izogibala (saj jih še sedaj ne maram), pa kakšnih žganih pijač tudi.

Me je pa peklo tudi takrat, če nisem šla na WC.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
4.9.2006 7:31:56   
Anonimen
Če vnetje še kar ni minilo, imam jaz repect domače lekarne. Meni je zelo pomagalo.

Na olivne olju prepraži večjo količino čebule, vse skupaj zavij v blago in si položi na mehur. Občutek bo zelo neprijeten, vendar mora bolečina v nekaj urah izginiti. Znak izboljšanja bo, da ko boš hodila na wc, bo imel urin vonj po čebuli.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
4.9.2006 7:37:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
4.9.2006 8:25:02   
soncek&luna
ufff mehur.. jaz imam kronicno vnetje...  1leto sem ugotavljala kaj lahko pijem in celo kaj jem...

kot so druge napisale, ursin caj, ogromnooooooo tekocine (cimmanj sladkane in negazirane), kakrsenkoli caj je dober, samo da je topel, meni je pomagalo tudi, da sem si grela mehur ...

imela sem tudi res hudo vnetje ledvic, ker nisem pravocasno sla k zdravniku, 3 dni mi je vrocina narascala in padala od 40 stopinj na 37 in spet skok takoj na 40

ti si pa ze taprava za zdravnika... jao, kaj tako dolgo cakate? zdravje je samo eno

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
4.9.2006 21:04:54   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Seven


- ursi caj



Kaj je to?user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
4.9.2006 21:11:30   
soncek&luna
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Seven


- ursi caj



Kaj je to?user posted image


marogica to je zeliscni caj iz gornikovih listov... grenko k user posted image  sam pomaga... dobi se v lekarnah, no vsaj jaz ga tam kupujem

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
4.9.2006 21:17:08   
Marogica
Hvala za info. Čeprav ne vem, kaj so "gornikovi listi"-grem na Wikipedio iskatuser posted image

p.s. Važno pa je, da pomaga....

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
4.9.2006 21:19:04   
Anonimen
Pri zdravniku sem dobila antibiotike.

Ursi čaj pa tako ali tako že pijem.

Zlate ste, da tako pomagate z nasveti.

< Sporočilo je popravil Skutica -- 4.9.2006 21:22:49 >

(odgovor članu soncek&luna)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vnetje mehurja - kako si pomagat
5.9.2006 9:05:03   
Anonimen
Pa še en star babičin nasvet.....v primerno posodo,lavor ali kahlico,nalij vroče vode in se za deset, petnajst minut vsedi nad paro.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?