|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vneto uho-antibiotik?
3.2.2007 19:14:34   
anckabancka
Naš 19 mesečni otrok je imel od ponedeljka visoko vročino, danes je nima več. Ker ima virozo, ni dobil nobenih antibiotikov. V sredo je pediatrinja rekla, da so ušesa v redu, da pa ima samo malo nadraženo eno uho. Danes pa sem opazila, da se mu je uho odprlo in je ven stekel gnoj. Pa tudi drugače mali pokaže, da ga uho boli.

Sedaj pa ne vem ali je potreben kak antibiotik za vneto uho, ali smo že zamudili...user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vneto uho-antibiotik?
3.2.2007 19:27:55   
Primoza
Poskusite s kapljico soka netreska, samo enkrat v vsako uho.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vneto uho-antibiotik?
3.2.2007 19:33:17   
Lunc_a
ja,je.Glejte,da bo nosek prehoden,ker je to vse povezano skupaj.razpršite otroku na cca 2 ure oz. po potrebi fiziološko raztopino.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vneto uho-antibiotik?
3.2.2007 19:35:39   
Kalina
Pri nas se je tudi zacelo z virozo in zabasanim noskom, v torek smo bili na pregledu, usesa ok. V petek je bil desni usesek ze vnet, smo dobili antibiotik, danes je ze boljse. Ceprav smo skoz izpirali nosek z fiziolosko in cistili z pumpico, sam zgleda je bil prevec zabasan.

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vneto uho-antibiotik?
3.2.2007 22:47:59   
bobek05
Anči, zakaj ti niso dali že takoj antibiotika, ko je imel samo še razdraženo uho??? Naš ga takoj dobi, ker ko je 1x že vnetje, je ful sranje in te revčke boli kot user posted image  user posted image  

Naš je ravno zdaj na antibiotikih zaradi ušes (Hiconcil), ker je imel RAHLO vneta/rdeča. Antibiotik mora jemat 1 teden. Ko ima naš vročino takoj gremo k zdravniku, ker ne joče če ga boli uho, ampak je ful miren, hudo utrujen, ima visoko vročino... skratka ni podoben sebi in me vedno skrbi, ko se gre za ušesa, da ne bi prišlo do česa hudega...

Daj zahtevaj naj ti dajo nek antibiotik za ušesa - TAKOJ!

< Sporočilo je popravil bobek05 -- 3.2.2007 22:48:30 >


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vneto uho-antibiotik?
4.2.2007 10:38:20   
Primoza
Sam antibiotik je pri ušesih pogosto neuspešen, kolikor mi je jasno je nujen če gre za vnetje srednjega ušesa. Drugače pa ja priporočljiv test z netreskom - samo enkrat daš eno kapljico v vsako uho in vidiš če kaj učinkuje. Če se zadeva umiri in odziv je zelo hiter (prej kot v 24 ureah) potem srednje uho ni bilo vneto.

Pri zdravljenju z antibiotikom se vnetje pogosto ponavlja, pa še resistentnost se hitro razvije.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vneto uho-antibiotik?
4.2.2007 11:21:32   
Lunc_a
Vnetja se pojavljajo ,ker gre za velikokrat zdravega nosilca v okolici.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vneto uho-antibiotik?
4.2.2007 12:11:55   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: primoza

Sam antibiotik je pri ušesih pogosto neuspešen, kolikor mi je jasno je nujen če gre za vnetje srednjega ušesa. Drugače pa ja priporočljiv test z netreskom - samo enkrat daš eno kapljico v vsako uho in vidiš če kaj učinkuje. Če se zadeva umiri in odziv je zelo hiter (prej kot v 24 ureah) potem srednje uho ni bilo vneto.

Pri zdravljenju z antibiotikom se vnetje pogosto ponavlja, pa še resistentnost se hitro razvije.


Primoza, še vsakič do zdaj (to je bilo 3x) smo ob rahlem vnetju ušesa (ni povedala za kateri del ušesa gre) dobili antibiotik in še vsakič je bil mali drugi dan kot prerojen - takoj boljši, vročina je izginila, manj je šmrkal itd.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vneto uho-antibiotik?
4.2.2007 12:53:40   
Primoza
Ja vendar pa to ne gre v nedogled. Verjetno ste že sama opazila, da se vnetja ponavljajo. Žan pa je prav z netreskom presekal - pomeni da se niso po enkratni uporabi netreska in občasni ponovitvi ko smo opazili da se začenja prijemati za ušesa (cca enkrat na pol leta) vnetja nikoli več ponovila - in tako je že dve leti.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vneto uho-antibiotik?
4.2.2007 18:09:07   
bobek05
Ja, ampak pri nas je kar nekaj problemov:

1. predvidevam, da so vnetja ušes povezana s prehladom, malemu pa (odkar je v vrtcu) itak ves čas teče iz noska... ko mu po določenem času imunski sistem pade, se razvije kaj več - vnetje ušes, vneto grlo ... zato bi v tem primeru bila po moje edina rešitev, da ga vzamem iz vrtca user posted image

2. Anej ne joka, ko ga boli uho oz. mora biti uho že res vneto, da ugotovimo, da je nekaj narobe (grozna utrujenost, brez volje, ne je, visoka vročina...) - to se je zgodilo samo 1x in izgledal je res ubogo, ampak še vedno ni bilo opaznih "značilnih znakov" - kako naj potem vem, da ima vneta ušesa? naj mu vsakič ob povišani temp. sprobam z netreskom? user posted image  Pri njem je vročina LAHKO prvi znak začetka vnetja, ni pa nujno - kljub temu ne tvegam in grem z njim k pediatrinji.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vneto uho-antibiotik?
4.2.2007 18:29:49   
Primoza
Običajno je dovolj da kapnete netresk en dan in za par mesecev je ok.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vneto uho-antibiotik?
4.2.2007 18:51:06   
Ninica
Naša je imela v novembru in decembru 3x vneta ušeska in to vse zaporedoma. Šli smo k dežurnemu - vnetje ušes- antibiotik. Vedno, ko smo šli k dežurnemu so nam predpisali drugačno dozo antibiotika, enkrat pol žličke, ekrat tričetrt itd. Zato se ji je pa vedno ponavljano, ker se ni nikoli sploh pozdravilo. Potem sve pač šle k najini zdravnici in nama je predpisala večjo dozo in kočno smo se rešili (trkam na les) teh vnetij. Res grozno! Vsaki drugi teden smo bili doma.

Jaz bi na tvojem mestu raje šla do pediatra oz. dežurnega zdravnika.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vneto uho-antibiotik?
4.2.2007 21:19:34   
Ezi
Anckabancka, tebi bi svetovala, da gres k pediatru, ja vsaj jaz bi šla.
Vam pa povem našo zgodbico o vnetih ušesih.
Ta starejši je imel pri starosti približno 20-22 mesecih non stop vneta ušesa, seveda non stop na antibiotikih. Kar hitro sem ga peljala k otologu, ki je ugotovil, da ima mali povečano žrelnico, kar pa pri malih otrocih niti ni kaj posebnega, saj še rastejo, se razvijajo. Predpisal mu je Claritin. Ja, to je antialergik, ampak preberi si, kaj Claritin sploh naredi(...odpravlja kihanje, izcedek iz nosu, srbenje in pekoči občutek v očeh...). In seveda na litre fiziološke raztopine, da bi bil nos vedno prehoden (tudi če otrok ne smrka, mu fiziol razt.ne bo škodovala), zvečer tudi kapljico operila, če teče iz nosa. Če otroka boli uho, mu prizanesi in mu daj žlico Calpola. Ampak takrat je že prepozno. Ko se astahijeva cev zamaši, zaradi neprehodnega nosa, trpijo ušesa. Calpol le oblaži bolečino. 
Sem pa tudi jaz raziskovala tale natresk in ugotovila, da ti lahko pomaga le v stadiju, ko ušesa še niso vneta. Enkrat, ko se mi je zdelo,da se otrok začenja malo čohati po ušesih, smo mu kapnili 3 kapljice v vsak ušes. Dobro se je končalo oz. ni prišlo do vnetja. Ne morem pa trditi, da je za to zaslužen natresk, ker je sinko kar celo zimo jemal claritin, kadar je bil prehlajen in porabili smo velike količine fiziološke raztopine.
No, tako je bilo pri nas. In seveda se prej posvetujte z zdravnikom.user posted image  Jaz to nisem.

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vneto uho-antibiotik?
4.2.2007 22:16:13   
Katrin
Mi smo za vnet ušesek dobili Hiconcil

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vneto uho-antibiotik?
5.2.2007 11:47:07   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: primoza

Običajno je dovolj da kapnete netresk en dan in za par mesecev je ok.


Primoza, zakaj pa potem vsi tega ne delamo in zakaj nam netreska še noben pediater ni omenil (pa so dežurni večkrat različni)??? user posted image  

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vneto uho-antibiotik?
5.2.2007 14:17:54   
bajsek
Čao!

jaz bi sam neki napisala: Noben (oziroma redkokateri) zdravnik ne omenja niti ne predlaga nelekarniških zdravil oziroma raznih zeliščnih izdelokov itd., ker (kot je meni razložila znanka zdravnica) tega enostavno ne smejo, saj je to tako, kot bi prodajalka v mercatorju promovirala spar.
Jaz osebno prisegam na alternativo, če pa je že tako daleč pa gremo k zdravniku (ne pa da pri prvih znakih že letiš po antibiotike). otrok po eni dozi antibiotika rabi do pol leta da vzpostavi imunski sistem (pa skoraj se sešteva) tko da... Primoza, zanima me a to misliš kar na tisto rastlinico, ki jo prelomiš in stisneš sok, al je to v kaki drugačnio obliki, ker jaz bi tudi to preventivno poskusila. mi za preventivo vnetja ušes sedaj uporabljamo tee tree kapljice od Justa in do sedaj (18 mesecev) je imel samo enkrat vnetje, pa še to začetek in smo hitro pozdravili - pa je tudi od 1 leta v jaslih.
lp

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vneto uho-antibiotik?
5.2.2007 15:51:02   
Antigona
Bobek mi smo bili danes pri zdravniku, ker ima že od petka vročino in kašlja. Je zdravnik reku da zaenkrat nič ne kaže na bakterijsko vnetje, da ima rahlo rdeče uho in da se slišimo čez nekaj dni, če bi slučajno ponoči začel jokat, oz. imel zjutraj vročino čez 38,5. Ko sem omenila da bom za ušesa poskusila z natreskom je rekel odlično, dobra ideja. Očitno res ne smejo sami predlagati takih stvari, kar pa še ne pomeni da se ne smejo strinjat user posted image .

Primoza a stisneš kapljico direkt v uho? Ko smo bili mi majhni smo namreč zadevico stisnili na žličko malo pogreli in "zlili" v uho, samo takrat sem imela že 5 ali več let... In ja, vedno je uho nehalo bolet, tako da natresk je super user posted image user posted image  user posted image ...

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vneto uho-antibiotik?
6.2.2007 8:52:48   
jakaracman
Če se vlije ven tekočina je nujen pregled pri zdravniku, lahko je tudi  bobnič počil.

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vneto uho-antibiotik?
6.2.2007 14:45:59   
Tiamo
Jaz se strinjam s Primoza, žal imam dve kolegici katerih punčke čakajo na operacijo ušesk, pa to samo zaradi vnetja ušes in potem antibiotiki in spet vnetje in antibiotiki itd.   

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vneto uho-antibiotik?
7.2.2007 22:40:56   
Pia73
anckabancka, če slučajno še nisi otroka peljala k pediatru ga pelji ČIMPREJ!!!!

Ravnokar je naš 18,5 mesečnik še doma, ker preboleva hudo vneteje ušes. Imel je vročino en dan, ki je naslednji dan ni bilo več, kazal je, da ga boli uho in teklo mu je iz njega! Sicer pa ni imel nobenega nahoda, ni kihal, niti kašljal. Diagnoza: predrt bobnič. Čez dva dni smo imeli kontrolo in če pediatrinja še ne bi videla bobniča, zaradi izcedka namreč ni bil viden (spirati smo mogli 3x na dan z vodikom peroksidom) bi mogli iti na spiranje v bolnico. To niso heci.

In NIKAR ne dajajte otroku nič v uho, ko že sumite, da bi morebiti lahko bil počen bobničl. Zdravnica mi je razložila, da je pri počenem bobniču luknjica v bobniču in ta luknjica vodi direktno k možganom in vsako samovoljno ukrepanje bi lahko pustilo hude posledice. Meni se to zdi logično. Zato raje ne ukrepajte na svojo roko, ko pride tako daleč.

Pri vsakem izcedku iz ušesa je res potrebno iti k pediatru, pa škodljivost antibiotikov gor ali dol.

primoza jaz sem že kdaj uporabila tvoj nasvet, tule pa ti žal po izkušnji, ki je še čisto sveža, ne morem dati prav.

Pri nas se je potem izkazalo, da ni šlo za predrtje bobniča ampak, da je bobnič iz celega prepustil kar je manj nevarno a vseeno zelo pomembno, da se temeljito pozdravi. Bolniška: 10 dni.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vneto uho-antibiotik?
8.2.2007 21:23:58   
daisy
kje dobite natresk?

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vneto uho-antibiotik?
8.2.2007 22:56:45   
* Mateja *
Sej obstajajo različne knjige, kako si lahko  z različnimi zelišči pomagamo sami. Moja nona ima eno ful  ful staro knjigo doma, zdej smo pa nabavle še eno novo, in se mi zdita zelo uredu.
Moj brat je imel tudi poleti štalo z ušesi! In si je stavil netresk v uho, sam ni kaj prida pomagalo, ker so na koncu ugotovili, da ima glivice ( kopanje v bazenu).
Netresk dobiš v lahko v gozdu, mi ga imamo doma na vrtu, v cvetličarni ga pa imajo v lončkih. Ne vem, če je vsa primeren za stisnit ven sok!

(odgovor članu daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vneto uho-antibiotik?
9.2.2007 8:43:06   
karin412
Primoza-mene tudi zanima, ali si ti uporabila netresk iz vrta ali obstaja kaj drugega v lekarni?

Drugače pa povem samo zgodbo od mojega brata, ki ima zdaj sicer 20 let, ampak je imel pogosto vnetje ušes od 1-3 let in vedno so dali Hiconcil, kot berem, ga zdaj tudi dajejo. Kot posledico ima deformiran bobnič (luknjico in bi moral na operacijo, ki pa ni nujna, zato jo je odklonil), slabše sliši in se ne sme potapljat, pa rado se mu vname ali teče ven. To je naredil antibiotik, tako da jaz nanje ne dam kaj dosti, raje kako alternativo, ki pa pred 20 leti ni bila možna (če nisi bil ravno zeliščar).

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vneto uho-antibiotik?
9.2.2007 8:50:36   
Primoza
Z vrta in sicer svežega: mesnat list daš na kovinsko žličko, z drugo pritisneš na list in že vidiš kako se na spodnji žlički nabirajo kapljice soka. Ta sok daš v uho - vendar le enkrat, ponoviš čez kak teden do 14 dni, vendar bi moral prijeti že prvi odmerek. Če ne prime, potem je potrebno zdravljenje z antibiotiki.

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vneto uho-antibiotik?
10.2.2007 9:45:58   
darjatimci
Tako kot piše jakaracman,je treba otroka z gnojnim izcedkom takoj peljati k pediatru,ki te pošlje k otologu,ki mu izcedek posesa in potem zdravi.Žal pri teh situacijah ne gre brez antibiotika,ker je največkrat za težave kriva prisotna bakterija.Mi imamo žal bogate izkušnje s temi ušesi in najbolj je ogrožen bobnič,ki pri tem tudi poči,to otroka zelo boli.Odkar smo bili na operaciji žrelnice,da potrkam teh težav nimamo več.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?