|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vodne pištolice
16.7.2009 12:49:28   
Bejba
Sama sem absolutno prosti kakršnikoli igrači, ki je v obliki pištole ali drugih nasilnih orožij in podobnega. Še predno sem imela otroke sem rekla, da svojim otrokom nikoli v življenju ne bom kupila pištole. Ker me je groza vidt npr. 3-letnika s pištolo v roki, ki v današnjih časih izgleda kot ta prava.

Ok, moj mož ima načeloma enako mnenje in sva pri tem enotna. Zataknilo pa se je pri vodnih pištolicah. Mož pravi da to ni v bistvu pištola kot pištola in da tudi ne zgleda kot prava pištola ter da je to v bistvu šprica za zabavo. Moje mnenje je da je to še vedno pištola in konec. Me je pa nazadnje prepričalo to, da sta pri igri v bazenu z drugimi otroki, ki so imeli te vodne pištolce tako uživala in se jima je res videlo da bi jih tudi sama imela.
In tako sta dobila vsak svojo vodno pištolico s tem, da smo se zmenili, da se to uporablja izključno v vodi za špricanje in ne za streljanja. Veselje je bilo seveda veliko.

V bistvu me zanima kako vi gledate na take igrače? JIh svojim otrokom kupujete ali ne? Ste za ali proti?

Vsekakor mi je jasno da jim ne morem preprečit stika s takimi igračami, moje načelo je pa da jih midva z možem ne bova kupovala.

Hvala za mnenja!

LP; B

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 12:59:30   
Šaki
se strinjam s tabo.moj tega nima.
jih tud ne kupujem.

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:04:14   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

se strinjam s tabo.moj tega nima.
jih tud ne kupujem.


Kakšno pa je tvoje mnenje o vodnih pištolicah?

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:05:15   
2ursae
moja2 sta stara 2l in 4l, pa sta letos imela vsak svojo pištolco, vsi smo se špricali, skakali po vodi, fajn smo se imeli. Po mojem je bistvo v tem, da se igramo tako, da je pištolca zgolj pripomoček za špricanje (nobeden od mojih otrok ne ve, obstajajo tudi pištole, ki niso igrača) in se ne igramo v smislu, da tisti, ki ga curek vode zadane, pade dol kot mrtev. 

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:05:21   
Anonimen
bistvo tega je, da se otroci škropijo z vodo, obstaja jih miljon drugačnih oblik ( delfini, rože itd.) tko da res ni potrebe, da je obliki pištoleuser posted image

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:05:37   
Anonimen
Jaz se tut strinjam s teboj ... edina "pištolca" ki bi jo jaz tamali kupila, je ena en tak delfinček, ki mu spodaj plavutko stisneš in potem šprica ... sem ga zadnjič v Müllerju videla in mi je bi kar simpatičen, ampak izključno za vodne vragolije in nič drugega.

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:25:17   
Raho
Meni pa se zdi, da je otroku potrebno privzgojiti pravilen odnos do vsega, tudi do tovrstnih igrač, ne pa jih tabuizirati. Tudi do strelnega orožja. Vse, kar je prepovedano, je ponavadi še večji izziv... Razmišljajte v tej smeri. Prav zaradi tega, ker se otroku privzgoji napačen odnos do orožja in je orožje tabu tema, se lahko zgodi nesreča, ker se otroku ne pove, kakšne posledice ima uproaba orožja in kako se z njim rokuje.
Moj mož je policist, kar pomeni, da lahko uleti po kaj domov tudi v uniformi z vso bojno opremo, seveda tudi s pištolo. Nekako do 4. leta starosti sin ni kazal nobenega interesa za to, da bi pogledal pištolo, potem pa ga je začela zanimati. In mislim, da bi največjo napako naredili, če mu je ne bi pokazal in mu razložil, kakšno funkcijo ima pištola ter za kaj se uporablja in kako. jasno, da je potrebno strelno orožje hraniti po predpisih, vendar pa ga ni potrebno tabuizirati in iz tega delati velik bav bav. Pač pa ga je potrebno predstaviti kot del obvezne opreme nekaterih poklicov.

Vodne pištole pa so namenjene zabavi in nimajo niti oblike, ki bi asocirala na orožje. Mislim, a se vaši otroci res igrajo samo z über didaktičnimi igračami, ki spodbujajo predvsem rast inteligenčnega količnika v ranem otroštvu, imajo dovoljenje, da poslušajo samo Mozarata? Ampak najverjetneje sem jaz 100 let za luno, ker otrokoma dovoljujem, da se igrajo tudi s plastičnimi igračami made in china, da jesta čokolado in sladoled, da pogledata tu in tam kako risanko...
Ah, ja, jaz nisem nadmama, ampak samo povprečna mama z vsemi svojimi napakami in slabostmi, ki pač upa javno priznati, da nima najbolj pridnih otrok pod soncem, da jima dovoljuje, da počneta neumnosti, da dovoli, da pojesta več kot en sladoled na dan, povrh pa še čokolado, da ima grozljiv okus za oblačenje otrok, da se ji zdi plastična kuhinja z vsemi dodatki, tudi plastičnimi jajci na uč, še kar vredu igrača, ker zamoti otroka za več kot 5 minut...
To je samo moje razmišljanje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:33:00   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Meni pa se zdi, da je otroku potrebno privzgojiti pravilen odnos do vsega, tudi do tovrstnih igrač, ne pa jih tabuizirati. Tudi do strelnega orožja. Vse, kar je prepovedano, je ponavadi še večji izziv... Razmišljajte v tej smeri. Prav zaradi tega, ker se otroku privzgoji napačen odnos do orožja in je orožje tabu tema, se lahko zgodi nesreča, ker se otroku ne pove, kakšne posledice ima uproaba orožja in kako se z njim rokuje.
Moj mož je policist, kar pomeni, da lahko uleti po kaj domov tudi v uniformi z vso bojno opremo, seveda tudi s pištolo. Nekako do 4. leta starosti sin ni kazal nobenega interesa za to, da bi pogledal pištolo, potem pa ga je začela zanimati. In mislim, da bi največjo napako naredili, če mu je ne bi pokazal in mu razložil, kakšno funkcijo ima pištola ter za kaj se uporablja in kako. jasno, da je potrebno strelno orožje hraniti po predpisih, vendar pa ga ni potrebno tabuizirati in iz tega delati velik bav bav. Pač pa ga je potrebno predstaviti kot del obvezne opreme nekaterih poklicov.

Vodne pištole pa so namenjene zabavi in nimajo niti oblike, ki bi asocirala na orožje. Mislim, a se vaši otroci res igrajo samo z über didaktičnimi igračami, ki spodbujajo predvsem rast inteligenčnega količnika v ranem otroštvu, imajo dovoljenje, da poslušajo samo Mozarata? Ampak najverjetneje sem jaz 100 let za luno, ker otrokoma dovoljujem, da se igrajo tudi s plastičnimi igračami made in china, da jesta čokolado in sladoled, da pogledata tu in tam kako risanko...
Ah, ja, jaz nisem nadmama, ampak samo povprečna mama z vsemi svojimi napakami in slabostmi, ki pač upa javno priznati, da nima najbolj pridnih otrok pod soncem, da jima dovoljuje, da počneta neumnosti, da dovoli, da pojesta več kot en sladoled na dan, povrh pa še čokolado, da ima grozljiv okus za oblačenje otrok, da se ji zdi plastična kuhinja z vsemi dodatki, tudi plastičnimi jajci na uč, še kar vredu igrača, ker zamoti otroka za več kot 5 minut...
To je samo moje razmišljanje...


Kaj vse ne pride ven iz vprašanja ali svojim otrokom kupujete igrače v obliki pištol ali ne!

Naj povem da pištole in vse okoli tega pri nas niso tabu tema, o tem se pogovarjamo in točno vesta za kaj se uporabljajo in čemu so namenjene (seveda v okviru svojega razumevanja). Nisem napisala, da sem proti pogovoru in seznanjanju otrok o teh zadevah, sem pa proti temu, da se jim kupujejo take igrače. Grozno mi je ko vidim otroka na igrišču z igračo, ki je čisto prava kopija brzostrelke. Me kar zmrazi.





_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:34:46   
Leela
meni je ta pištolca čist fajn za špricat,

Kar se pa igrač pištol tiče pa jaz tega ne bi kupla samo otroci so zadovoljni tudi z roko pištolo, pa z vejo itd. Moj se je začel ful strelat s prijatelji v vrtcu, jaz mu sigurno nisem pokazala. Pa tamale lego kocke, ki so trenutno in imajo tudi viteze, ki se sablajo, pirate in vojačke, ki se strelajo, star warsi se tudi nekaj bojujejo itd..od tega otroka sploh ne moreš izolirat. Pač se bodo postrelal potem pa jih bo minilo.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:37:07   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Bejba

V bistvu me zanima kako vi gledate na take igrače? JIh svojim otrokom kupujete ali ne? Ste za ali proti?

Vsekakor mi je jasno da jim ne morem preprečit stika s takimi igračami, moje načelo je pa da jih midva z možem ne bova kupovala.

Hvala za mnenja!

LP; B


zame je to čista tabuizacija

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:40:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Meni pa se zdi, da je otroku potrebno privzgojiti pravilen odnos do vsega, tudi do tovrstnih igrač, ne pa jih tabuizirati. Tudi do strelnega orožja. Vse, kar je prepovedano, je ponavadi še večji izziv... Razmišljajte v tej smeri. Prav zaradi tega, ker se otroku privzgoji napačen odnos do orožja in je orožje tabu tema, se lahko zgodi nesreča, ker se otroku ne pove, kakšne posledice ima uproaba orožja in kako se z njim rokuje.
Moj mož je policist, kar pomeni, da lahko uleti po kaj domov tudi v uniformi z vso bojno opremo, seveda tudi s pištolo. Nekako do 4. leta starosti sin ni kazal nobenega interesa za to, da bi pogledal pištolo, potem pa ga je začela zanimati. In mislim, da bi največjo napako naredili, če mu je ne bi pokazal in mu razložil, kakšno funkcijo ima pištola ter za kaj se uporablja in kako. jasno, da je potrebno strelno orožje hraniti po predpisih, vendar pa ga ni potrebno tabuizirati in iz tega delati velik bav bav. Pač pa ga je potrebno predstaviti kot del obvezne opreme nekaterih poklicov.

Vodne pištole pa so namenjene zabavi in nimajo niti oblike, ki bi asocirala na orožje. Mislim, a se vaši otroci res igrajo samo z über didaktičnimi igračami, ki spodbujajo predvsem rast inteligenčnega količnika v ranem otroštvu, imajo dovoljenje, da poslušajo samo Mozarata? Ampak najverjetneje sem jaz 100 let za luno, ker otrokoma dovoljujem, da se igrajo tudi s plastičnimi igračami made in china, da jesta čokolado in sladoled, da pogledata tu in tam kako risanko...
Ah, ja, jaz nisem nadmama, ampak samo povprečna mama z vsemi svojimi napakami in slabostmi, ki pač upa javno priznati, da nima najbolj pridnih otrok pod soncem, da jima dovoljuje, da počneta neumnosti, da dovoli, da pojesta več kot en sladoled na dan, povrh pa še čokolado, da ima grozljiv okus za oblačenje otrok, da se ji zdi plastična kuhinja z vsemi dodatki, tudi plastičnimi jajci na uč, še kar vredu igrača, ker zamoti otroka za več kot 5 minut...
To je samo moje razmišljanje...


sam une jajce pa ne morte pozabit, a user posted image

raho to, kar ti pišeš je nekaj čisto drugega, čisto x.

jaz pač ne želim, da se moji otroci igrajo s takimi stvarmi, ker je miljon drugih reči, s katerimi se lahko igrajo. in ja, na živce mi gre plastika, prov alergična sem nanjouser posted image povsod sama plastika, na tone le-te...in sem proti.
ravno tak sem proti pištolam-igračam. pa ne proti v smislu, da bi otroka kaznovala in da bi bla to tabu tema in podobne oslarije, ampak ga želim vzgojit v smislu, da je nasilje slabo, da je orožje slabo, da ni zabavno in niti slučajno potrebno se igrat s takimi stvarmi. želim da moji otroci to razumejo in vso svojo energijo bom vložla v to, da tud bojo.

najlažje je dat otroku igračo-pištolo v roke, naj se igra, ko pa se vsi- lej kok uživajo, sončki naši, pa pol se posipat s pepelom in opletat z ono nadmamo vsakič, ko kdo še pa kako drugačno stališče napiše.user posted image



(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:40:58   
higuys
Kupujem oziroma kupila sem mu vodno šprico v obliki neke hm astronavtske zadeve in neko westrn puško. Doma imamo orožje in mali je seznanjen , da pištole in orožje ubija. No sicer je orožje nekako prerasel (v smislu streljanja) in uporablja vodno šprico za špricanje oljk in trt .

Me samo zanima, ne me požret, tiste, ki ne dovolite , da bi otrok bil seznanjen z orožjem (nikoli ne bo imel, nikoli mu ne kupim) kdaj mu boste predstavile to plat življenja? Recimo , če vidi na televizijskih poročilih prizore iz vojne...kaj jim rečete?

Se pa popolnoma strinjam z raho.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:44:42   
Anonimen
Me samo zanima, ne me požret, tiste, ki ne dovolite , da bi otrok bil seznanjen z orožjem (nikoli ne bo imel, nikoli mu ne kupim) kdaj mu boste predstavile to plat življenja? Recimo , če vidi na televizijskih poročilih prizore iz vojne...kaj jim rečete?


to ni za otroke in konc. in ni nč treba otroka  izolirat, pa da ne ve, pa mu ne razlagat itd. tako kot pa o vsem drugem. kako boš pa otroku razložla alkohol, droge, zlorabe itd? a ga boš dala igrat k pedofilu, da bo razumel, ga boš napojila z alkotom, šla za vogal po kak gram, da bo razumel?
dej no.

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:45:07   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ravno tak sem proti pištolam-igračam. pa ne proti v smislu, da bi otroka kaznovala in da bi bla to tabu tema in podobne oslarije, ampak ga želim vzgojit v smislu, da je nasilje slabo, da je orožje slabo, da ni zabavno in niti slučajno potrebno se igrat s takimi stvarmi.


S tem, da mu ne dovoliš stika z orožjem, mu nikakor ne boš privzgojila dejstva, da je nasilje slabo. Malo pomisli...

Ah, mimogrede, ula, koliko sta stara tvoja sončka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:46:27   
Anonimen
S tem, da mu ne dovoliš stika z orožjem, mu nikakor ne boš privzgojila dejstva, da je nasilje slabo. Malo pomisli...


jaz pa verjamem da mi bo čist lepo uspelo. sploh ne dvomim v to. niti najmanjšega straha mi to ne predstavlja, tolk sem prepričana v svoj pravuser posted image
kako mu boš pa ti privzgojila dejstvo, da je alkohol slab? tako da se ga boste skup nažrli vsak petek?

mejhna sta šeuser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 16.7.2009 13:47:04 >

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:49:48   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Me samo zanima, ne me požret, tiste, ki ne dovolite , da bi otrok bil seznanjen z orožjem (nikoli ne bo imel, nikoli mu ne kupim) kdaj mu boste predstavile to plat življenja? Recimo , če vidi na televizijskih poročilih prizore iz vojne...kaj jim rečete?


to ni za otroke in konc. in ni nč treba otroka  izolirat, pa da ne ve, pa mu ne razlagat itd. tako kot pa o vsem drugem. kako boš pa otroku razložla alkohol, droge, zlorabe itd? a ga boš dala igrat k pedofilu, da bo razumel, ga boš napojila z alkotom, šla za vogal po kak gram, da bo razumel?
dej no.



Poslušaj, zdaj pa take nebuloze pišeš, da bom začela spreminjati mnenje o tebi. Mislim, včasih imaš pa totalno smotane. A misliš, da se tvoj otrok ne bo nikoli napil? A misliš, da ne bo probal trave? pa kje živiš? V minoriskem samostanu? Ko bo tvoj otrok dovolj star, da bo šel ven s prijatelji, bo poskusil tudi alkohol, poskusil bo tudi kaditi in č bo imel jajca, bo poskusil tudi kak joint. That's the way of life. Proces odraščanja je naporen, predvsem pa težaven tako za starše kot za najstnike. In ja, vse to sodi v fazo odraščanja - pa lahko je tvoj otrok še tako zlat in nedolžen pred tabo - bodi brez skrbi, da si bo za tvojim hrbtom privoščil. Sem bila učiteljica na srednji šoli in vem, kaj se je dogajalo in kaj se dogaja.
Ne reči hop, preden ne skočiš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:51:37   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

S tem, da mu ne dovoliš stika z orožjem, mu nikakor ne boš privzgojila dejstva, da je nasilje slabo. Malo pomisli...


jaz pa verjamem da mi bo čist lepo uspelo. sploh ne dvomim v to. niti najmanjšega straha mi to ne predstavlja, tolk sem prepričana v svoj pravuser posted image
kako mu boš pa ti privzgojila dejstvo, da je alkohol slab? tako da se ga boste skup nažrli vsak petek?

mejhna sta šeuser posted image


Saj, zato pa tako razmišljaš. Tudi jaz sem pri mojih obeh rekla NIKOLI ne bosta to pa to pa to - pa sedaj tega nikoli več ni. Zato pa ti dobronamerno svetujem - nikoli ne reči hop, preden ne skočiš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:54:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho
... in č bo imel jajca, bo poskusil tudi kak joint. That's the way of life. Proces odraščanja je naporen, predvsem pa težaven tako za starše kot za najstnike. In ja, vse to sodi v fazo odraščanja - pa lahko je tvoj otrok še tako zlat in nedolžen pred tabo - bodi brez skrbi, da si bo za tvojim hrbtom privoščil. Sem bila učiteljica na srednji šoli in vem, kaj se je dogajalo in kaj se dogaja.
Ne reči hop, preden ne skočiš.

Upam da moj otrok ne bo imel nikoli "jajc" v tem pomenu besede ... kot jih tudi jaz nisem imela, kljub temu da sem zahajala v tako družbo. Ša to napiši, da boljš da se ga nalije pred tabo, kot pa za tvojim hrbtom, pol mi bo pa vse jasno glede tvoje vzgojne filozofije ...

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:55:14   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Me samo zanima, ne me požret, tiste, ki ne dovolite , da bi otrok bil seznanjen z orožjem (nikoli ne bo imel, nikoli mu ne kupim) kdaj mu boste predstavile to plat življenja? Recimo , če vidi na televizijskih poročilih prizore iz vojne...kaj jim rečete?


to ni za otroke in konc. in ni nč treba otroka  izolirat, pa da ne ve, pa mu ne razlagat itd. tako kot pa o vsem drugem. kako boš pa otroku razložla alkohol, droge, zlorabe itd? a ga boš dala igrat k pedofilu, da bo razumel, ga boš napojila z alkotom, šla za vogal po kak gram, da bo razumel?
dej no.



user posted image  po gram ga bom poslala kar k tebi user posted image  sori sem mogla.

Ne bom bila zdaj pametna (ker itak sem) samo ob letu, dveh obsorej... user posted image , otroci rastejo, vidijo stvari, želijo jih spoznati , izkusiti...in , če jim ne dovolimo (v mejah normale) bodo ob prvi priliki točno to probali. Ti pa res želim, da ti uspe - če ne zaradi drugega zaradi plastik fantastik zadev, samo kaj , ko je user posted image  ko so v fazi lahko tudi palčka, kamen,,,strelja.

Recimo, mali je od malega seznanjen s tem, da ga nihče ne sme tikat za spolovila , samo tisti , ki ga (takrat še ) previja. SE pravi midva in nona, nono. No in mali na pregledu pri treh letih, ko mu pediatrinja hoče pogledat penis in moda mali izjavi: ne smeš me tikat, samo mama in tatek in nonooo in nonnna...Evo, ni ga bilo potrebno poslati k pedofilu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 13:56:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Me samo zanima, ne me požret, tiste, ki ne dovolite , da bi otrok bil seznanjen z orožjem (nikoli ne bo imel, nikoli mu ne kupim) kdaj mu boste predstavile to plat življenja? Recimo , če vidi na televizijskih poročilih prizore iz vojne...kaj jim rečete?


to ni za otroke in konc. in ni nč treba otroka  izolirat, pa da ne ve, pa mu ne razlagat itd. tako kot pa o vsem drugem. kako boš pa otroku razložla alkohol, droge, zlorabe itd? a ga boš dala igrat k pedofilu, da bo razumel, ga boš napojila z alkotom, šla za vogal po kak gram, da bo razumel?
dej no.



Poslušaj, zdaj pa take nebuloze pišeš, da bom začela spreminjati mnenje o tebi. Mislim, včasih imaš pa totalno smotane. A misliš, da se tvoj otrok ne bo nikoli napil? A misliš, da ne bo probal trave? pa kje živiš? V minoriskem samostanu? Ko bo tvoj otrok dovolj star, da bo šel ven s prijatelji, bo poskusil tudi alkohol, poskusil bo tudi kaditi in č bo imel jajca, bo poskusil tudi kak joint. That's the way of life. Proces odraščanja je naporen, predvsem pa težaven tako za starše kot za najstnike. In ja, vse to sodi v fazo odraščanja - pa lahko je tvoj otrok še tako zlat in nedolžen pred tabo - bodi brez skrbi, da si bo za tvojim hrbtom privoščil. Sem bila učiteljica na srednji šoli in vem, kaj se je dogajalo in kaj se dogaja.
Ne reči hop, preden ne skočiš.


raho jst si bom tud mislila, da si ti mal smotanauser posted image definitvno si pa mislim, da prebereš tist in tko kot ti pašeuser posted image
a res misliš da je moj cilj, da je otrok zlat in priden pred mano? da sem tolk glupa, da je moj cilj to kar si napisala? ja hvala, nouser posted image
ne vem a se bo napil, kadil travo, ne vem kaj bo počel. se sicer bolj nagibam k temu, da bo vse to počel, kot pač večina, ampak razumevanje takih in drugačnih stvari je odvisno od tega, kako so mu predstavljene. in predstavljamo jih v prvi vrsti starši, oz. vsaj naj bi jih. tko se pa z otroci nihče ne pogovarja o tah problematičnih stvare, na to kaže že takle splošen odziv - ko gre za drugačno mnenje, ste vsi kr prepričani da gre za tiščanje glave v pesek, ustvarjanje tabujev itd. kar pa je v mojem primeru dauč od resnice. sam ti to ne morš vedet, sej vemuser posted image sam zdej sm ti pa poivedla, pa si zapomni- še za drugičuser posted image (k ta drugič definitivno bouser posted image )

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 14:00:50   
Pika Zoja
Imamo vsak svojo vodno pištolo. Sine in ati imata podobni, barve so različne, ker jih je na morju največkrat z mrzlo vodo fasala mama, je odšla do prvih kičanovičev in si kupila svojo. Roza. Odlična je za škropljenje vode možu direktno v uho.
Mislim, da smo zrezli za pogovor na CSDju. user posted image

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 14:01:56   
Anonimen
user posted image po gram ga bom poslala kar k tebi user posted image sori sem mogla.


user posted image zloba

samo kaj , ko je user posted image ko so v fazi lahko tudi palčka, kamen,,,strelja.


sej to je men jasno, pa ne bom norela in se živcirala zarad tega, samo bom pa otroku razlagala in razlagala in razlagala kako in kaj in kako je moje mnenje o tem in zakaj je moje mnenje tako itd. želim da razume, ne da se me boji in skriva pred mano, ker pač mami pravi da ne smeuser posted image




(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 14:06:21   
Anonimen
nikoli ne reči hop, preden ne skočiš.


jst pa mislim da je čist dobro in pametno rečt hop, preden skočišuser posted image ker ko enkrat skočiš, si tak že skočil, veš da si skočil, tud vsi ostali vejo, zakaj bi pol govoril hop po skoku, ani brezveze? al pa med skokom, je pa še bolj trapasto, se ti lohk skok ponesreči zarad tega, al pa lohk si premisliš, pa sam trapast izpadeš itd.user posted image
tko da ja - jst sem za to, da se reče hop, preden se skoči. pa še mal pomisli vmesuser posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 14:16:38   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

user posted image po gram ga bom poslala kar k tebi user posted image sori sem mogla.


user posted image zloba

samo kaj , ko je user posted image ko so v fazi lahko tudi palčka, kamen,,,strelja.


sej to je men jasno, pa ne bom norela in se živcirala zarad tega, samo bom pa otroku razlagala in razlagala in razlagala kako in kaj in kako je moje mnenje o tem in zakaj je moje mnenje tako itd. želim da razume, ne da se me boji in skriva pred mano, ker pač mami pravi da ne smeuser posted image






aleluja, aleluja...ula, pa to je to...pa jaz tudi malemu, ne streljaj v ljudi ...bla, bla, ne v psičko, ne tudi v pikeca ne smeš....samo ....mora dat to skoz. Tko kot je prišlo , tko je odšlo. Ti pravim tista vesoljska zadevšna je ratala škropilnica, westrn puška je v sefu s ta pravim orožjem ( ja , ločeno od streliva in ja mali ne  pozna šifre user posted image )

Joj , ula obljubi, da ko bosta tvoja imela to fazo, da nam javiš....da lahko vsaj enkrat rečem: mhm, sem ti rekla user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vodne pištolice
16.7.2009 14:18:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

user posted image po gram ga bom poslala kar k tebi user posted image sori sem mogla.


user posted image zloba

samo kaj , ko je user posted image ko so v fazi lahko tudi palčka, kamen,,,strelja.


sej to je men jasno, pa ne bom norela in se živcirala zarad tega, samo bom pa otroku razlagala in razlagala in razlagala kako in kaj in kako je moje mnenje o tem in zakaj je moje mnenje tako itd. želim da razume, ne da se me boji in skriva pred mano, ker pač mami pravi da ne smeuser posted image






aleluja, aleluja...ula, pa to je to...pa jaz tudi malemu, ne streljaj v ljudi ...bla, bla, ne v psičko, ne tudi v pikeca ne smeš....samo ....mora dat to skoz. Tko kot je prišlo , tko je odšlo. Ti pravim tista vesoljska zadevšna je ratala škropilnica, westrn puška je v sefu s ta pravim orožjem ( ja , ločeno od streliva in ja mali ne  pozna šifre user posted image )

Joj , ula obljubi, da ko bosta tvoja imela to fazo, da nam javiš....da lahko vsaj enkrat rečem: mhm, sem ti rekla user posted image


user posted image koza, ti bom javla, če RR v penis, boš pa mejl dalauser posted image

kok ste čudne no. zgoraj navedena faza vem da me čaka. pa tud vem da minlo. sam to pa nima nobene veze s tem, da se otroku kupuje na tone pištol, mitraljzeov, cele armije, pa metke itd. to je to.

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Otrokova slabovidnost
_Anja_

Kdo vas je opomnil na to, da otrok slabo vidi?

Vzgojiteljica v vrtcu (52%)

Otrok (35%)

Babica (12%)


Število vseh glasov: 209

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!