|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vpis januarčka v jasli
24.8.2009 16:47:11   
Žaži
Ker je prvi septemberček, ni bilo nobenih težav s vpisom v vrtec.

Sedaj pa pričakujem januarja 2010 drugega in me zanima, kdaj naj ga vpišem v vrtec, da bo začel hoditi decembra 2010 z 11 meseci. Ali naj ga vpišem takoj po rojstvu za september 2010, da bomo sploh dobili mesto in plačujem tiste 3 mesece kot da je tam (oziroma sploh ne, ker je prvi tudi v vrtcu in ima drugi zastonj, ampak mislim da razumete kaj mislim) ali moram nujno napisati december kot mesec vpisa, ker potem pa res nimam šans da dobim prostor šele do septembra 2011!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vpis januarčka v jasli
24.8.2009 17:00:16   
mamamajča
Zakaj bi kaj plačevala? Ti lepo čimprej idi, ga vpiši za december 2010 in je to to.
Ne čakaj na redni rok za vpis, ampak res mogoče greš takoj ko rodiš, sicer sredi leta ne bo prostora.


(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vpis januarčka v jasli
24.8.2009 17:04:09   
Onasiss
Prvič: vpisi v vrtce potekajo do aprila.
Drugič: Otrok gre v vrtec z dopolnjenimi 11 messeci, tako da naj bi šel tvoj otrok v vrtec lahko decembra 2010 in nič prej. Ti ga tudi ne bojo vzeli. Poleg tega se rezervacije po zakonu uveljavljajo lahko le za poletne mesece.

_____________________________

So what....

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vpis januarčka v jasli
24.8.2009 17:11:43   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Prvič: vpisi v vrtce potekajo do aprila.
Drugič: Otrok gre v vrtec z dopolnjenimi 11 messeci, tako da naj bi šel tvoj otrok v vrtec lahko decembra 2010 in nič prej. Ti ga tudi ne bojo vzeli. Poleg tega se rezervacije po zakonu uveljavljajo lahko le za poletne mesece.


To sem jaz tudi mislila, da lahko otroka vpišeš zgolj septembra, med letom pa samo če je prosto, vendar sem po brskanju ugotovila, da se otrok vpiše v rednem roku (torej naslednje leto, ko boste imeli vpis) in če dobi mesto, ga avtomatsko dobi za dec2010 - pri nekaterih vrtcih se plačuje rezervacija, pri nekaterih pa je to šteto kot prvi mesec.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vpis januarčka v jasli
24.8.2009 19:39:33   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Prvič: vpisi v vrtce potekajo do aprila.
Drugič: Otrok gre v vrtec z dopolnjenimi 11 messeci, tako da naj bi šel tvoj otrok v vrtec lahko decembra 2010 in nič prej. Ti ga tudi ne bojo vzeli. Poleg tega se rezervacije po zakonu uveljavljajo lahko le za poletne mesece.


To sem jaz tudi mislila, da lahko otroka vpišeš zgolj septembra, med letom pa samo če je prosto, vendar sem po brskanju ugotovila, da se otrok vpiše v rednem roku (torej naslednje leto, ko boste imeli vpis) in če dobi mesto, ga avtomatsko dobi za dec2010 - pri nekaterih vrtcih se plačuje rezervacija, pri nekaterih pa je to šteto kot prvi mesec.


Ja, če je prosto se otroke vpisuje oz. sprejema kadarkoli med letom, če pa prostora ni je pa druga pesem. V občinah, kjer že sedaj primankuje prostorov imajo tak sistem.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vpis januarčka v jasli
25.8.2009 11:01:30   
onur
naša bo tudi letos dopolnila 11 oktobra in je takrat sprejeta v vrtec, ne pa septembra ko se začne novo šolsko leto

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vpis januarčka v jasli
25.8.2009 11:03:59   
Šaki
ja to je glih tako, da je bolje da delamo vsi ,da bomo rodile septembra, izjemoma oktobra.ker drugače ne bo ničuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

se mi zdi da je že čas da bi kdo naredil malo redan na tem prodročju.ufuser posted image

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vpis januarčka v jasli
25.8.2009 11:04:32   
piko12
V našem vrtcu so jih sprejemali do marca, vse skupaj 4 "neseptemberske" pa sem iz LJ. Ne vem, kakšen bo sistem letos, ampak saj ne rodimo vse septembra.

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vpis januarčka v jasli
25.8.2009 11:24:09   
pikica*
Kolikor berem o teh zadevah, je veliko odvisno od občine, kjer se vrtec nahaja. Sama imam izkušnje z MOL.
Sin je rojen decembra, vlogo za vpis sem oddala v predpisanem roku za vpis, do aprila (jaz sem jo oddala v mesecu februarju), maja ali junija smo dobili odločbo, da smo na čakalni vrsti, nekje konec poletja pa smo dobili obvestilo, da je sprejet. Mi smo že na vlogi napisali kdaj bi ga želeli vpisati in to so tudi upoštevali. Ne samo mesec, temveč tudi dan. Tako je sin začel z vrtcem nekje sredi novembra in smo tudi položnico dobili od tega datuma dalje.

Tako lahko potrdim, da MOL sprejema otroke skozi celo leto, edini kriterij je točkovnik, ki pa je tudi javno objavljen, zato si lahko vsak že vnaprej izračuna koliko točk bo dobil njegov otrok.  Bottom line - mesec rojstva ne igra vloge pri sprejemanju otrok (govorim za MOL).

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vpis januarčka v jasli
25.8.2009 15:22:25   
Žaži
Torej če dobro razumem imajo srečo z vpisom samo tisti srečneži, ki so rojeni septembra, vsi ostali pa si lahko pod ritjo obrišemo in molimo boga, da bi morda lahko dobili mesto, ker otrok pač nima ravno septembra 11 mesecev ampak jih bo imel šele decembra in so potemtakem vsi tisti, ki so rojeni pred njim v prednostiuser posted image in lahko računam šele na september 2011 na vrtec?

WTF ejuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vpis januarčka v jasli
25.8.2009 15:46:17   
sazi
vsi ostali bodo imeli prednost le, če imajo več točk kot tvoj otrok

je pa za 1. otroka vedno težje dobiti vrtec kot za 2. - naš primer:
sin je bil sprejet v vrtec decembra 2008, ko je dopolnil 2 let in 10 mesecev, hči pa gre v isti vrtec februarja 2010. Sem vlogo poslala letos marca in dobila odgovor, da je sprejeta s februarjem in tako tudi potrdila vpis.
Nekateri vrtci pozimi delajo nove skupine, nekateri pa najmlajšo skupino počadi polnijo od septembra dalje. Gre pa za vrtec v MOL, nsa katerega je hud naval - sem bila prijetno presenečena.

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vpis januarčka v jasli
25.8.2009 21:38:44   
emaa
V Domžalah ti ga ne sprejmejo, vpis je le za 1.9. vsako leto, če ima otrok 11 mesecev na 1.9. 1.12 ali katerikoli drug datum otroka ni mogoče vpisati, me pa zanima kako se kaj držijo, če ti porodniško podaljšajo, verjetno mesto morajo hraniti. Tako, da za poletne otroke imaš par mesecev luknje, otrok rojen oktobra ali kasneje pa je brze vrtca do naslednjega septembra. Nepravično, ker se otroci rojevajo celo leto. 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 12:25:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu emaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 12:27:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Žaži)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?