|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
31.3.2005 14:10:29   
Seven*
Danes sva z mojim dragim malo klicala po vrtcih. Zaenkrat samo dva vrtca ampak... Vse je polno. Vpisovali bodo sele za jesen. Meni na sreco ni potrebno it delat, ampak.. Kaj naredijo zenske, ki ne morejo otroka vpisat nikamor.. A je to pogosta praksa, da nikjer ne najdes prostega mesta? Malo sem zmedena. Tega nisem pricakovala.. Pa pravijo, da rodnost v sloveniji pada.. Ja kako pri hudicu, ce imajo vsepovsod polno..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
31.3.2005 16:37:44   
puncica
Ja je baje pogosta praksa sploh pri državnih vrtcih, ki skupine naredijo na začetku potem kasneje pa se znaji, če je plac dajo drugač pa ne. No pri nas jo bomo dal kr privat do septembra potem pa vrtec druga nam ne preostane. Je pa zanimi v Celju npr. privat vrtec dela skupine tud med letom a je taka gužva za znoret, državni vrtci te pa sam zavračajo. Brez veze.:((:grrr:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
31.3.2005 17:13:42   
frutka_
Puncica&Seven normativ v skupinah za 1.starostno obdobje je določen vnaprej,12 jih je lahko oz. 14, če tako določi občina.

V 2.starostnem obdobju je otrok v skupini 22, če dovoli občina 24.

Link: http://med.over.net/phorum/read.php?f=25&i=1517&t=1517

Konkretno v našem vrtcu bi z veseljem sprejeli še več otrok v jaslice ampak imamo prostorsko stisko in nove skupine nimamo kam za postaviti.

Puncica torej vidiš da le ni vse tako črno-belo, temveč je vpis otrok v vrtec odvisen od večih dejavnikov (prostor, št. otrok).
Marsikateri vrtec bi sprejel otroke pa na žalost normativi tega ne dopuščajo in so togi.

Vse slabo pa je za nekaj dobro. Predstavljaj si 14 novih malčkov v mesecu sept. ki so vključeni v novo okolje in marskikateri joka. Težko je...kako bi zmogli 2 strokovni osebi pomiriti in pomagati premagati začetno uvajanje ob večejem številu meni ni jasno.

Kakšna je praksa v privat vrtcih ne vem. Sem pa zasledial na sosednejm forumu, da imajo prioritetno čakalno listo, čakajo pa na vpis tudi po 2 leti!

Saj "navadni" vrtci tudi nismo tako slabi...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
31.3.2005 17:57:12   
india
Se strinjam s Frutkinim mnenjem, da bi bilo zelo kruto in po mojem hkrati tudi neodogovrno, če bi morali dve vzgojiteljici paziti recimo na 20 malčkov ( dvo ali troletnikov). Kakšna bi bila varnost teh otrok in kako bi jih, kot je dejala že Frutka, pocartale in potolažile,ko neusmiljeno jokajo????

Seven, glede na to, da sta poklicala le dva vrtca, ti želim, da vseeno najdeta mesto še prej, če ga iščeta, saj mislim, da bi se pa nekje moralo nekaj najti.:miska:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
31.3.2005 18:53:45   
puncica
In otroka lahko v tem primeru daš kam, če ne najdeš varstva, nimaš babic in moraš v službo:zmeden2:

Vem da ne more zdej 20 otrok bit v eni skupini ampak zakaj pa se potem med letom ne naredi še ena skupina al pa kej podobnega, sej otrok med letom je veliko. V privat vrtcih vsaj v celju vem da naredijo tudi med letom še eno ali dve skupini odvisno od otrok.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
31.3.2005 18:55:16   
Teni_
Oja, seven, vse je polno. Mislim, da sem preklicala vse vrtce v mestu, celo v Ruše sem klicala. Ni šanse pred septembrom.

lP,
Mojca

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
31.3.2005 19:52:00   
frutka_
Puncica kot sem napisala ni problem, da ne bi vzeli otrok v vrtc. Problem je v prostoru. Kam boš dala še eno skupino, če pa je vrtec poln. Lahko je govoriti in delati zaključke, ampak skupina potrebuje prostor. Igralnico,kjer spijo, jedo in so akomodirani z vso potrebno infrastrukturo (voda, elektrika, ležalniki, igrače).

Privat vrtec jih pač lahko sprejme,ker še očitno imajo prostor namenjen za takšne padalce.

V našem vrtcu je prostor le še v kleti?! Je to sprejemljivo?

Potemtakem pa ne vidim problema, da tudi ti svojega otročka ne vpišeš v privat varstvo, če pa so državni vrtci polni?!

Obstajajo alternative premostitev vartsva s kakšnim privat varstvom na domu.

Čauči!:sloncek:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
31.3.2005 21:13:36   
puncica
Ja no frutka sej maš prav, verjetno res bolje poznaš kot jaz vse to ker si v tem. A vseeno poznam mamico ki se je zadnji mesec kr jokala ker ni našla varstva za svojo malčico, na koncu jo je dala v tist privat vrtec, kjer so pa res zapolnjeni do potankosti. Prostor pa je verjerno res problem.

Midva bi jo dala v privat vrtec če ne bi bilo druge možnosti kaj pa mamice, ki nimajo tolk dnarja in na vsak tolar gledajo:zmeden2: Sicer smo mi dobil varstvo do septembra, tako da se mi ni treba ukvarjat s temi vrtci do takrat.


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
31.3.2005 21:28:31   
frutka_
Vem, da je težko. Ampak v takem primeru poiščeš vse možne rešitve. Soseda, stara teta, kakšna mlajša sestrična, ne vem...pozanimaš se pri prijateljicah kje so imele otroke v varstvu.

Vem, da je zdaj čisto brez veze pametovati ampak sem pa prepričana da tudi privatni vrtci ne grejo preko svojega normativa. Saj pa tudi njhovo delo nekdo nadzoruje in ne morejo kar sprejemati otroke v nedogled.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
1.4.2005 7:38:59   
Seven*
Nazalost pri nas ni nobenih primernih tet, sestricen ipd.. :((:(( Za privat varstvo pa nazalost nimam dovolj denarja. Pa se zaupam ne nobenemu dovolj.. Saj ce bi mogoce koga poznala. Pa se en razlog je, zakaj bi ga dala v vrtec. Jakob je ful druzaben in bi mu bilo pri kaksni "tetici" verjetno dolgcas..

Frutka, hvala za nasvete. Saj bomo ze kako.. Ce bo treba ga bom pac v Slov.Bistrico vozila, ali pa se kaj bolj obskurnega. :((:((:((

Malo me sicer skrbi, ker je Jakob vedno tezji, moje psihofizicno stanje pa vedno bolj ^%@^&@^%#&&!%.

:rozica::rozica:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
1.4.2005 7:40:43   
Seven*
Kje je kaksen privat vrtec v MB? Rabim VSE informacije. Waldorfski vpisuje sele septembra..

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
1.4.2005 19:07:48   
frutka_
Razen Waldorfskega vrtca, ki ga delno financira tudi občina MB, ni. Tako ti v bistvu ostanejo državni vrtci na Teznu, Pobrežju, v centru, na Studencih...

Ne vem kakšne so vaše mobilne zmožnosti ampak v celem MB pa ga bo ja en vrtec nekam stisnil...Malo pokliči okrog, opiši situacijo in vprašaj ali se bodo kje zaradi počitnic sprostila mesta.
Sicer pa se pozanimaj ali je na Teznu kakšna gospa, ki privat pazi otroke. Jaz vem za eno v Novi vasi. Je zelo v redu!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
1.4.2005 20:30:16   
BARBARA R.
Mi smo vložili prošnjo v štiri vrtce.V enem so že obravnavali,v enem bodo ta mesec (baje ne bo prostora za Kristino),.......seveda povsod pride v poštev s septembrom.Poleti je manj skupin in manj vzgojiteljic zaradi dopustov.No, do takrat pa bodo babice in dedki izmenično hodili na dopust. Letos bodo žal brez konkretnega dopustovanja s partnerjem.

Uspešno želim vsem!

:muca:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
1.4.2005 20:39:54   
frutka_
Barbar tudi mi bomo tako kombinirali. :bravo:
Ampak vem da Seven nima te možnosti...Verjamem da se bo kaj našlo, ker je gotovo kakšna rešitev.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
1.4.2005 21:08:39   
willma
V koliko je meni znano, so morali nekaj oddelkov zapret, ker je bil vpis vedno manjši.
Vedno so imeli vse skupine pod normo in so tako eno do dve skupini zprli in sedaj je spet stiska:zmeden:
Takv ti je život!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
2.4.2005 9:08:54   
Anitka
Pri nas v Prekmurju se tudi oddelki ponekod zapirajo, ker ni otrok. Tudi jaz se že sedaj bojim kaj bo z mojo službo čez dve leti, ko enostavno več ne bo otrok za tri skupine. Imam predlog-punce preselite se v Prekmurje;) Mal heca.Sicer pa upam, da boste vse našle varstvo za vaše male nadobudneže.

Pa pa,

Anitka:pika:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
3.4.2005 21:06:39   
al1*
Mi pa smo želeli našega Jakoba v vrtec vpisati maja, da bi bil še dva meseca skupaj s setrico, ki gre v jeseni v šolo. In na žalost ni šlo, ker je vse polno. Tako pač sedaj hodiva na obisk, da se malo navaja.
Ponavadi si tisti, ki želijo dati otroka v vrtec med letom že od septembra dalje plačujejo rezervacijo, če jim je vrtec edina možnost.

Seven, kaj pa kakšna tetica, ki čuva 3 - 4 otroke? Moja kolegica vozi svojo punčko k eni taki gospe in je zelo zadovoljna. Cena je se mi zdi, okoli 40.000.

LP

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
4.4.2005 9:55:27   
Seven*
Hmm. Nisem cisto prepricana, ce zaupam neki tuji osebi. Vrtec je le vrtec. Kaj pa vem... Huh.. :((

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
4.4.2005 15:15:05   
BokiMB
Mi smo se zanimali za vpis v mariborskem vrcu Jadvige Golež, pa so nam po telefonu in osebno v upravi rekli, da imajo v vseh enotah vse polno.

Ravno danes pa sem po naključju spoznala starše, ki imajo otroka v jaslih v tem vrctu (1. starostno obdobje), in pravijo, da je v skupini 8 ali 9 otrok!!!

Kako je potem lahko vse polno, če pa je normativ 12 oz. izjemoma 14 otrok?! Kaj nočejo sprejemat novih med letom ali kaj? Ne vem, v čem je fora...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
4.4.2005 15:36:37   
frutka_
Boki, morda imajo v skupini 9 otrok, ker še pridejo novi. Torej nekateri so vpisani noramlno od septembra ampak potrebujejo vrtec šele od marca naprej. Do takrat je mesto v jaslih zanj rezervirano, če se lahko tako izrazim.
Sicer pa morda niso dobro prešteli otrok, ker je 8 ali 9 otrok vseeno majhno št..

Morda pa so ostali bolni?!

V mesecu maju bomo pač naredili invazijo na jaslice od tu pa do Celja. Nekam jih bomo stisnili!:kuza:

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
4.4.2005 15:37:13   
BokiMB
Tako da tudi jaz ne verjamem, da se v niti enem vrtcu v Mariboru ne bi moglo najti kakšnega mesta.

Morda pa si želijo premožnejših staršev, takih, ki bi plačevali polno ceno.

Meni je gospa iz uprave rekla, da me bo ravnateljica poklicala nazaj in mi pojasnila, kakšne so možnosti za vpis v tekočem letu, torej pred septembrom, zato si je tudi zapisala moje podatke in telefonsko.

Potem me je še "mimogrede" vprašala, kje jaz delam, pa sem rekla, da nikjer in da si službo iščem. Seveda me ni nihče poklical.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
4.4.2005 15:41:29   
BokiMB
Frutka, hvala za odgovor.

Ja, možno je, da so starši narobe prešteli. Ali pa, da imajo mesta rezervirana, ampak to bi mi lahko na razgovoru rekli.
Meni pa je tudi nerodno it vprašat, kako je s tem, če je res tako malo otrok v skupini in zakaj.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
4.4.2005 16:00:16   
frutka_
Boki kje delaš te niso vprašali zaradi denarja in plačila vrtca temveč zato, ker mislim da imajo prednost starši ki imajo službo oz. zaposlitev.

Zaposlenim staršem teče voda v grlo, mamice ki pa so na žalost brez zaposlitve pa lahko imajo otroke tudi doma.
Ne me narobe razumeti ampak to je ena izmed stvari na katero gledajo, ko vpisuješ otroka v vrtec, ki je poln.Govorim za vrtec, ki je poln in ima "čakalno" listo in ne za vrtec, ki ima prosta mesta. Takšno je trenutno stanje.

Morda še večkrat pokliči in ne obupaj pa se bo medtem kakšno mesto sprostilo in bo tvoj malči lahko šel brez skrbi v jasli.

Srečno!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
4.4.2005 16:01:54   
frutka_
Morda še to, da ze vse kar te zanima vprašaj v vrtcu, naj ti ne bo nerodno.
Če te zanima je bolje da vpraša kot pa da bi prišlo do nesporaazuma. Saj veš kaj pravijo: dober glas seže v deveto vas, slab pa še dalje...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Vpis v vrtec, a je res taksen problem?
4.4.2005 19:45:18   
BokiMB
Amadeusa, mi bi ga dali v enoto na Ertlovi, pri gozdu.

Frutka, za starše brez zaposlitve in samo s socialno pomočjo se je vrtec finančno ugodnejši: mesečna oskrba je cenejša kot teden dni doma. Če v bistvu otroku ne morejo omogočiti niti primerne hrane, naj ima vsaj v vrtcu tri obroke.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?