|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrniti moram otroški dodatek :(
2.3.2007 10:03:59   
Anonimen
Februarja sem vložila za otroški dodatek.
Danes dobim odločbo, ne novo ampak od 1.3.2006 do 28.2.2007, da so mi preveč izplačevali otroškega dodatka in da sedaj tri mesece nebom prejemala otroških.
Saj me bo kap vsak čas.
Sem jih klicala in baje da nisem napisala regresa za leto 2005.
In kaj naj sedaj saj se mi bo zmešal.
Trije otroci in od leta 2005 septembra sem nezaposlena.
Od zdaj, ko sem na borzi bom prejemala 300 eurov in kako preživeti. Preživnina za vse tri 50000 sit.user posted image user posted image user posted image
Ne predstavljam si kako bom preživela ali bom lahko sploh kaj nudila otrokom. Saj to je samo za zjokat.
Kaj dela ta država.
Pa še tole odgovor njen je bil, ko sem jo uprašala kako bom preživela, da ta mesec bo tako dodatek za veliko družino in to je dovolj.
Saj se lahko še sam jočem.user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Mič -- 3.3.2007 19:38:19 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odločba za otroški dodatek
2.3.2007 10:21:52   
Anonimen
Ali si samohranilka? Kaj pa mož,ali tudi nima službe?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odločba za otroški dodatek
2.3.2007 11:33:43   
malanja
anonimna rada bi te nekaj vprašala?Sem gledala mal po forumih in najdem vsepovsod tvoje prispevke.Kako iščeš službo če pa si vedno pri računalniku in na tem forumu?Pa praviš da nimaš denarja pa da si v minusu itd..... internet je tudi dragi a ne.Jaz imam tudi dojenčka starega 5 mesecev,pa jaz nikjer ne delam,partner pa ima 500 evrov plače,pa nekak pridemo skozi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odločba za otroški dodatek
2.3.2007 11:45:58   
Rožica I
Resnično grozljivo, Anonimnauser posted image !
Pa kaj ti ljudje sploh ne razmišljajo, kako boš preživel 3 otroke z izpadom dohodka 50.000?! In to celo 3 mesece zaporedoma!!!
Jaz bi šla na tvojem mestu nazaj in jih prosila, da ti vsoto odtegujejo več mesecev (npr.: 150.000/8 mesecev)
. Če me ne bi uslišali, bi pa zatežila še komu (npr.: županu! )!Res! Pa saj to bi počela za svoje otroke!
Jezi me, ko izvem za take zadeve! Dosti ljudem na položaju je krako malo popolnoma vseeno za ostale, ki se znajdejo v krizi. Potrebno bi bilo reševati od primera do primera, saj vendar nisi ukradla tega denarja, ne!
Tudi meni so to napravili, ampak le za en mesec in enega otroka, tako da ni bilo ne vem kaj., pri tebi pa verjamem, da je kriza user posted image !
Držim pesti, da boš koliko toliko uredila zadevo user posted image !

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 2.3.2007 11:56:57 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odločba za otroški dodatek
2.3.2007 11:56:51   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: malanja

anonimna rada bi te nekaj vprašala?Sem gledala mal po forumih in najdem vsepovsod tvoje prispevke.Kako iščeš službo če pa si vedno pri računalniku in na tem forumu?Pa praviš da nimaš denarja pa da si v minusu itd..... internet je tudi dragi a ne.Jaz imam tudi dojenčka starega 5 mesecev,pa jaz nikjer ne delam,partner pa ima 500 evrov plače,pa nekak pridemo skozi.

----------------------------------------

Ljuba Malanja, a je s tabo vse v redu drugače user posted image ?!

P.S.:Res je grozljivo, da si v krizi, potem pa te še ena "čukasto" sprašuje takele cvetke!

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 2.3.2007 12:02:02 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu malanja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odločba za otroški dodatek
2.3.2007 12:07:44   
Anonimen
Veliko ljudi ima še manjše dohodke,samo tisti, ki so pridni zagrabijo za vsako delo.Če ste nezaposleni in brez prihodkov se odločite imeti otroke.Lepo vas prosim,kaj pa mislite? A je potem socialna dolžna dajati denar za položnice,pa ozimnico pa ne vem kaj vse še.Mislim nekateri pa res znajo izkoristiti državo.
Doma sedeti in jamrati kako je hudo,pa nič narediti za to.
Bila sem res v hudi situaciji,pa sem zagrabila za vsako delo,tudi tisto,ki je za nekatere izpod časti,da sem preživela.Tudi lačna sem že bila,pa mi na kraj pameti ni padlo,da bi me morali drugi preživljati.Kdo mi je bil kriv,da sem imela otroke in moža,ki se ni brigal za nič.Država sigurno ne.
Naj se pomaga ljudem,ki imajo majhne dohodke in ki so pridni,pa vseeno težko preživijo,ne pa tistim,ki samo iščejo,kako bi državo nategnili.Zgodi se,da ostaneš brez službe ko imaš majhne otroke,zato nimam nič proti,da se takim pomaga.Imaš primere,ko glumijo,da so samohranilke,potem pa dobijo denar in ga z partnerjem katerega so prej na socialni fajn šinfale zapravljajo.Za vse mogoče stvari.Grdo res.
Čas bi že bil,da se v tej državi naredi red in da se pomaga res tistim,ki to zaslužijo,samo takšni ponavadi ne jamrajo,ampak se trudijo nekaj narediti za to.

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odločba za otroški dodatek
2.3.2007 13:19:01   
Taula
Veliko ljudi ima še manjše dohodke,samo tisti, ki so pridni zagrabijo za vsako delo.Če ste nezaposleni in brez prihodkov se odločite imeti otroke.Lepo vas prosim,kaj pa mislite? A je potem socialna dolžna dajati denar za položnice,pa ozimnico pa ne vem kaj vse še.Mislim nekateri pa res znajo izkoristiti državo.
Doma sedeti in jamrati kako je hudo,pa nič narediti za to.
Bila sem res v hudi situaciji,pa sem zagrabila za vsako delo,tudi tisto,ki je za nekatere izpod časti,da sem preživela.Tudi lačna sem že bila,pa mi na kraj pameti ni padlo,da bi me morali drugi preživljati.Kdo mi je bil kriv,da sem imela otroke in moža,ki se ni brigal za nič.Država sigurno ne.
Naj se pomaga ljudem,ki imajo majhne dohodke in ki so pridni,pa vseeno težko preživijo,ne pa tistim,ki samo iščejo,kako bi državo nategnili.Zgodi se,da ostaneš brez službe ko imaš majhne otroke,zato nimam nič proti,da se takim pomaga.Imaš primere,ko glumijo,da so samohranilke,potem pa dobijo denar in ga z partnerjem katerega so prej na socialni fajn šinfale zapravljajo.Za vse mogoče stvari.Grdo res.
Čas bi že bil,da se v tej državi naredi red in da se pomaga res tistim,ki to zaslužijo,samo takšni ponavadi ne jamrajo,ampak se trudijo nekaj narediti za to.

 
user posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odločba za otroški dodatek
2.3.2007 13:45:11   
DOLAR
Evo,lani se je meni isto zgodilo.Da pop....user posted image

_____________________________

Razumen človek je tu in tam prisiljen napiti se,da lahko preživi z norci

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odločba za otroški dodatek
2.3.2007 14:42:13   
Anonimen
Melanja evo ti odgovor. Nevem kako lahko veš katera sem in iščem službo in non stop pri računalniku. Verjetno si se zmotila. Službo iskala, kako če sem bila do sedaj na porodniškem. Po 5 letih zaposlitve izgubiti službo zaradi nosečnosti. Zdaj jo bom pa res iskala in naj ti povem, da sem do sedaj sprejela vsako delo, tudi čistilka sem bila, čeprav imam V. stopnjo izobrazbe.
Jas se bom morala preživeti sedaj z 300 euri in brez otroških.
Preživnina včasih je ali pa ni, pa to če bo 200eurov za vse tri.
Ne me več spraševat glede tega, sem pač v dreku.
Internet sem ga uzela zaradi otroka, ker ga rabi za šolo, ker je pač pogodba 2 leti nemorem prekinat takoj, če bi se dalo bi.

Zdaj pa tiste, ki ste malo bolj prijazne kot Melanja, mi svetujte.
Uzeli mi bojo, ker sem pozabla napisat regres, ko sem lani vlagala za otroške. Sem mal po internetu delala izračun po tem izračunu, katerega so mi zdaj poslali in mi izračuna, da bi mogla še višje otroške dobit za 10000sit na vse tri. Zdaj mi ni nič več jasno in bom napisala pritožbo na Ministrstvo al kaj naj naredim?Sem bila na socialni in je rekla tri mesece nič in konec.

In vas prosim ne nas metati vse v en koš. Ene smo preveč poštene in zato se nam takole godi. Mi je pa žal da sem sploh kaj napisala, mislila sem se malo potolažiti, vendar sem še bolj slabe volje in tale internet bi najraje nekam zabrisala pa še plačevati ga nebi bilo treba.

(odgovor članu malanja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odločba za otroški dodatek
2.3.2007 21:38:55   
malanja
oprosti anonimna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odločba za otroški dodatek
3.3.2007 17:28:49   
Rožica I
Anonimna- poskušaj dobiti nekoga, ki ti bo ta izračun napravil tako kot je treba! Morda pa so te res nehote opeharili in bi lahko sedaj nekako zadevo izenačili ?!
V glavnem, NE ODNEHAJ!user posted image



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu malanja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odločba za otroški dodatek
3.3.2007 17:38:17   
Anonimen
Malanja vidi se, da si nova tu prav tako kot jaz, vendar sem vsaj pametna in vem, da nick anonimna lahko uporablja vsak človek, če pogledaš gor ko pišeš ti piše tvoj nick oz. anonimni uporabnik.. Tako da anonimna ni ena in ista oseba user posted image

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odločba za otroški dodatek
5.3.2007 14:52:41   
Anonimen
Da se še malo izkašljam, saj nebi nič napisala, vendar bom, da bo lahko še katera, ki se bo znašla v takšni situaciji vedela kaj jo čaka.
Danes sem bila na socialni. Pokazala odločbo iz zavoda za zaposlovanje 300 eurov. Ker presegam cenzus (za odraslo osebo in tri otroke je 260 eurov), mi nič ne pripada.
odštejejo preživnino, jih ne briga ali jo res dobiš ali ne(si bom pač mogla tudi to uredit, če se bo dalo).
Otroških nebo tri mesece, se pravi preživeti z tem denarjem.
300 eurov ok bomo pač skromni, kar smo že do sedaj bili.
Položnice bojo pol pač morale počakati in tako pride do pufov.
To sem napisala, ker nekateri toliko kritizirajo osebe, ki so na socialni, jas jim dam čisto prav, ker je veliko oseb, ki se jim ne ljubi delat in izkoriščajo državo.
Vendar se mi zdi da bi mojo trenutno situacijo morali malo drugače gledat. Bom že nekako sem se sprijaznila s tem in čimprej si poiskat službo kakršnokoli.
Za otroške sem pa napisala pritožbo in bom videla kaj bo.

Malanja oproščeno, drugič malo prej premisli preden kaj napišeš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odločba za otroški dodatek
6.3.2007 8:15:23   
Anonimen
Se delno strinjam. Vsaj z enim delom:
Če je oseba nezaposlena, nima dohodkov, ima že enega otroka, pa se odloči še za enega?!?!?! Halo?!?!? S čim ga bo preživljala?!?!?!?

A je država to dolžna?!?!

No, če se brezposelnost zgodi enkrat nekje vmes,  razumem, da upravičeno iščeš pomoč. tako pa... Halo?!?

Res me to zanima, kako to, da se osebe odločajo za otroke (že drugega), če nimajo osebnega dohodka oz. vira financiranja?

Poznam primer, ko mati še ni bila v službi v svojem življenju, pa pričakuje tretjega otroka.  pa dajte no ga nehat srat!

(odgovor članu DOLAR)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odločba za otroški dodatek
6.3.2007 8:40:51   
Anonimen
Ne spadam med tiste, ki so doma in imajo otroke. Sem bila zaposlena. Nazadnje po 5 letih izgubiti zaposlitev, zaradi nosečnosti. Sem optimist in bom našla zaposlitev slej ko prej še vedno sem jo. Sem pač trenutno se znašla v takšni situaciji.
To se lahko zgodi komurkoli ima enega ali tri otroke.
Je pa res koker si napisala so tudi takšne jih tudi jas poznam, ki so nezaposlene in imajo več otrok in živijo na ta račun.
Saj imajo toliko otroškega doklada in pomoči, da jim niti ni potrebe, da bi se zaposlile, vendar bogi otroci.
Jas imam kar naprej v glavi služba, služba in jo res iščem in upam, da jo bom našla.
A veste, kako nerodno je odpreti vrata na CSD, tisti, ki že dolgo tja hodijo jim ni, vendar meni, ki trenutno ne najdem drugega izhoda bi se najraje pogreznila nekam.
Glejte tudi jas vedno sem kritizirala, da nekatere država živi, ker se jim ne ljubi delat in to je res.
Jas niti slučajno ne spadam tu zraven.
Imam otroke, ker jih imam rada in živim samo za njih, da jim nudim lepo življenje, kolikor se da in da bojo lepo vzgojeni.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odločba za otroški dodatek
6.3.2007 8:46:36   
Anonimen
Anonimna kaj pa mož,ali nimaš moža? Ali je zaposlen in živita skupaj? Kaj pa on naredi zato,da ti ne bi bilo treba hoditi na socialno? Za moške se zmeraj najde kakšno dodatno delo,seveda če si za to zainteresiran.
Moti me ko samo o sebi govoriš,zato me zanima,kaj je z očetom otrok,ali on nima nič pri tem?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odločba za otroški dodatek
6.3.2007 8:59:55   
jasnika
ne želim kritizirat nobenega, saj vsak živi kako mu paše, je pa eno da je čist normalno da ti začasno ukinejo otroške dokler ne vrneš preveč prejetega denarja, zato mislim da je sedaj brez veze da kriviš socialno saj vendar sama nisi napisala vsega,

isto je bilo pr meni 2-3 leta nazaj ko sem delala preko študenta in nisem not vpisala dohodka, je pač bilo potrebno vrnit kaj ni bilo mojega

drugič zagotovo tega ne boš več storilauser posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrniti moram otroški dodatek :(
6.3.2007 9:28:55   
darjasova
Dajte bolj natančno brat, ne pa samo površno. Lepo je napisala, da dobiva neredno preživnino 200 eur za vse tri. To vendar pomeni, da nima moža. Ali ni bila dovolj jasna?
Moški pač gredo in pozabijo na otroke. Država pa stori premalo, da bi privila neodgovorne moške in vse pade na pleča mamic. Še tistih bogih 200 eur mu je težko dat.
Matr jaz bi decu dala 1000 eur preživnine redno za plačevat, če pa ne bi imel si pa naj še en šiht najde.
Matr sem jezna! Vsi znate samo po mamicah udrihat.
Ti želim čimprejšnjo zaposlitev!
In srečno prihodnost za tvoje tri sončke, ki niso nič krivi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrniti moram otroški dodatek :(
6.3.2007 10:58:11   
Anonimen
Darjasova hvala ti, ker me razumeš.
Danes sem dobila ponudbo za zaposlitev.
Sem že takoj napisala prošnjo, nekaj sem jih že prej poslala, tako da upam da bo kaj.

(odgovor članu darjasova)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrniti moram otroški dodatek :(
6.3.2007 11:49:26   
jasnika
nevem kako napišeš da ne beremo kaj piše anonimna, saj pa naslov vse pove, je pač sama kriva za otroški dodatek če ni vsega vpisala not in tukaj se zadeva konča, kakšne težave pa še imam anonimna drugače pa je povsem druga zgodba.

lp

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrniti moram otroški dodatek :(
6.3.2007 11:52:20   
darjasova
No commentuser posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrniti moram otroški dodatek :(
6.3.2007 12:50:14   
Anonimen
To se zgodi, če goljufaš " državo". Premalo se zavedamo, da potem država hoče z dvojno mero nazaj.

(odgovor članu darjasova)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrniti moram otroški dodatek :(
6.3.2007 18:49:07   
VERONICA
Meni pa se ne zdi pošteno da gledajo na dohodke iz leta 2005 in ignorirajo še kako pomembne spremembe! Če pa bi dobila službo moraš v 8 dneh sporočiti! Grozni so in včasih se mi zdi da vse predpise interpretirajo tako da je njim čim manj treba izplačat...

Želim ti da čimprej spet dobiš službo. Kako ti mora da je hudo, po rojstvu zadnjega otroka izgubiti moža in službo. Drži se.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrniti moram otroški dodatek :(
7.3.2007 6:41:13   
Anonimen
Kje je pa napisano,da je izgubila moža? Dvakrat so jo že vprašali,ali je mož zaposlen in kako on sodeljuje pri reševanju finančnih problemov,pa ni odgovorila.Vem,da je to njena stvar,vendar imam občutek,kot da bi ščitila moža,saj o njem noče govoriti.Ne moremo razumeti njene situacije,če ne pove,kakšno je dejansko stanje.Ogromno žensk je,ki prevzamejo nase vse probleme,mož pa nekje iz ozadja samo opazuje in nič ne naredi,da bi se stanje izboljšalo.Še veliko več je takih,ki se jimuser posted image  kako živijo njegovi otroci in kako se preživljajo.In namesto,da bi ženska naredila vse,da bi plačeval in preživljal svoje otroke gre raje na socialno.Kakšno socialno imamo je pa druga stvar.Ne preverjajo komu dajejo denar in kaj se s tem denarjem počne,saj gre velikokrat za stvari,ki niso življensko pomembne.Najlažje je jamrati,pa nič narediti.

(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrniti moram otroški dodatek :(
7.3.2007 7:08:47   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: VERONICA

Meni pa se ne zdi pošteno da gledajo na dohodke iz leta 2005 in ignorirajo še kako pomembne spremembe! Če pa bi dobila službo moraš v 8 dneh sporočiti! Grozni so in včasih se mi zdi da vse predpise interpretirajo tako da je njim čim manj treba izplačat...



Tole pa ne bo čist držalo. Če prineseš z Zavoda potrdilo, da si brezposeln in da ne prejemaš nadomestila, ti izdajo povsem novo odločbo za otroški dodatek in se ne upoštevajo nobeni dohodki iz **** leta.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?