|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vročina ne pade!?
6.4.2009 15:42:54   
simona2
Mene pa zanima kaj naredite, ko vročina nikakor ne pade. Paracetamol svečka ne prime, temperatura še naraste. Kopamo se na 1 uro, dajemo obkladke... Včeraj ponoči smo dali pol Voltaren svečke, pa je malo pomagalao. Samo na žalost imamo ful malo kilogramov komaj 7 pa Voltaren ni priporočljiv. Sem bila že zjutraj pri pediatru, pa je bilo taktrat malo bolje, sedaj pa se staje ful slabša, kljub vsem naštetim ukrepom in ko sem klicala v ZD mi je rekla ohlajat ohlajat. Samo jaz otroka ne morem imet skoz v vodi, je že mrzla ko led, glavo ji bo pa razneslo od temperature. Takoj po kopeli ima še vedno 38, 8°user posted image Je imela katera podobne izkušnje in kaj ste naredili? No saj če čez kako uro ne bo bolje gremo še enkrat v ZD, pa če se sestra na glavo postavi.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 15:55:40   
pipic
Za vročino ti je brezveze da otroka pelješ v zdr. dom!!!!
To je prvo!
Kot drugo: vročina ni bav bav.
če otrok ni apatičen itd . je nepotrebno bilo kam hodit
Gre se ko je vročina 3 dni .Razen če je otrok kot sem zgoraj napisala apatičen itd

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 16:00:25   
kajajaka
Simona, jaz te razumem. jaz bi tudi mojo peljala v ZD.
Naša je imela v petek 38 vročine, pa je potem na srečo padlo, sicer bi šla zjutraj k dežurnemu, pa naj si mislijo kar hočejo.
Za tvojega otroka gre!

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 16:09:29   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

Za vročino ti je brezveze da otroka pelješ v zdr. dom!!!!
To je prvo!
Kot drugo: vročina ni bav bav.
če otrok ni apatičen itd . je nepotrebno bilo kam hodit
Gre se ko je vročina 3 dni .Razen če je otrok kot sem zgoraj napisala apatičen itd



ah...ja....brezveze že ni, če vročina ne popustiuser posted image

jaz bi otroka spakirala, pa direkt do pediatra.


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 16:30:06   
bskrle
Pa daj še 1x svečko.Sicer pa vročina ne pada kar takoj, lahko traja po par dni.Če je otrok hidriran, neapatičen, ni časa za paniko. 

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 17:52:44   
eva1
kot prvo nisi napisala, koliko ima otrok vročine(ne ko pade)..koliko je povprečna tremparatura čez dan? kot drugo, kakšni so še drugi znaki? Prehlad, kašljanje, hropenje, izpuščaji...koliko dni temparatura vztraja? Pa koliko je otrok star?
Potem tudi če pelješ otroka ki ima vročino šele 24 ur, nobena preiskava ne bo nič pokazala, ker mora miniti vsaj 48, še bolje 72 ur, da se lahko pokaže ali gre za virusno ukužbo, ali za bakterijsko! Seveda starši po večini hodijo po 5 urah vročine panični v ZD-delajo gužvo, otroka še naknadno izpostavijo okužbam in dobijo pa brezveznem antibiotik, ker ga zdravniki tako zelo radi predpišejo!
Seveda ne rečem, včasih je otroka nujno peljati k zdravniki prvi dan ko je vročina in ima še druge znake obeolenj...ampak v večini gre za viroze, ki povzročajo visoke vročine, ki ponavadi same od sebe padejo po parih dneh!

< Sporočilo je popravil eva1 -- 6.4.2009 17:53:26 >

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 18:06:15   
son_čica
Ojla, predlagam ti da poskusiš z kisom po možnosti, če imaš kaj domačega. Če pa ne pol pa le malo razreči tistega ko ga imaš, da ne bo prehud in ga namoči v brisačko ali pa v kaj podobnega in za nekaj časa privij na noge kot neke vrste obloga malo pusti približno 10 minut a ne pokrivaj otroka,ker tako vročina raste. Potem pa izmeri vročino in je padla ok. če pa ni postopek ponovi. Prinas to vedno užge user posted image

_____________________________

LP

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 18:25:54   
zmajaz
Talo kjnigico je tudi fajn malo prebrat, če je slučajno še nimaš: http://www.ringaraja.net/forum/knjigica_Moj_otrok_ima_vro%C4%8Dino/m_1362204/tm.htm

(odgovor članu son_čica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 19:04:34   
medicinka28
Vročina res ni noben bavbav, ko pa zaradi tega otrok dobi vročinske krče, pa to ni nič smešno. Tudi jaz sem svojo vozila v 2-3x v zd, pa me niso vzeli resno,  čeprav sem skozi ponavlala, da ji ne morem zbiti vročine, imela je eno leto,potem pa so jo komaj rešili. Toliko  v vednost tistim optimistom, ki mislijo, da vročina ni nič!!!! LAHKO BI JO IZGUBILI


Naj povem, da sem sestra po poklicu in da jo zastojn ne vozim k zdravniku!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 19:21:38   
eva1
večina otrok nima vročinskih krčev..če do njih pride, je nevarna že vročina okoli 37.5, to bi lahko vedela če si res medicinka!

(odgovor članu medicinka28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 20:05:10   
Tisana
Naša frajla je imela en dan in eno noč vročino, ki jo nismo mogli zbiti niti s svečkami niti s kopelmi. Sem zjutraj klicala dežurnega zdravnika, povedala, kakšna je situacija in da ima najverjetneje virozo, ki jo je dobila od mene, pa mi je sestra rekla, da se vsekakor pridemo pokazat, ravno zaradi tega, ker vročina ni padla po svečkah in celonočnih kopelih pod 38,5 pod pazduho. Osebno menim, da vročina res ni noben bav bav, vendar pa, če je že nekaj časa ni mogoče zbiti, pa bi vsekakor klicala zdravnika.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 20:14:37   
simona2
No pri nas je vročina od 39,6 do 38,8 namanj pa ne pridemo že od sobotnega večera oziroma nedelje zjutraj. Kopali smo jo Xkrat sploh ne vem več kolikokrat, vese vrste obkladkov... Je pa palčiča težka komaj 7 kguser posted image in jaz se ne morem it flegmatika. Imam že starejšo hčerko in nikoli nismo šli k zdravniku zaradi vročine, je pa res, da jekopanje oziroma zdravilo držalo vsaj nekaj časa, pri tej pa skorajda ni nobenega učinka. Otrok je postajal apatičen. No in ko smo prišli se je izkazalo, da je gnojna bakterijska angina (toliko o tem, da se na krvi nič ne vidi) in dobili smo antibiotok. Zato ne sodite prehitro, da če temperature ne moreš zbiti, si lahko doma 3 dni. Pa daj no me prav zanima katera mama bi pacala otroka doma 3 dni z 39 vročine, ki ne bi padla ne po zdravilih ne po ohlajanju!!!!

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 20:33:06   
zmajaz
Ti dam za prav Simona2 - jaz sem tak tip človeka, da me zlepa ne spraviš k zdravniku, ampak bi pa tudi takoj šla, če bi naša imela tako visoko vročino in ji zdravila ne bi čisto nič prijela.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 20:44:46   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ti dam za prav Simona2 - jaz sem tak tip človeka, da me zlepa ne spraviš k zdravniku, ampak bi pa tudi takoj šla, če bi naša imela tako visoko vročino in ji zdravila ne bi čisto nič prijela.


Res ja. Jaz se ne bi zaj.kar se otroka tiče.
Je pa naša imela tudi vročino in sem poklicala pedidatrinjo in vprašala kaj naj, pa mi vedno reče, naj se prideva pokazat.
Kar se mi zdi edino prav. Pri otrocih nikoli ne veš.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 22:09:38   
eva1
Simona-vidiš, če bi ti napisala, da ima otrok poleg vročine še druge znake bolezni, ti noben nebi rekel, da počakaj 3 dni-sploh pri angini so znaki dokaj tipični-spoh streptokokne zadve se čisto hitro in zanesljivo  dokažejo z brisom žrela!...je pa ubistvu danes že 2 oz 3 dan, če se je začelo v soboto, tako da sedaj se na krvi že vidi, v nedeljo zjutraj pa po vsej vrjetnosti krvna slika nebi kazala na bakterijsko ali virizno  dogajanje v telesu, ker bi bilo še prehitro..vsaka stvar rabi določeno trajanje, da se pokaže jasna slika, kaj je narobe!
Je pa res, da pri viroznih zadevah temperaturo zbiješ brez problema, pri bakterijskih pa malo težje, oz se zbije za recimo pol stopinje, ampak telo se dalje bori in s tem temperatura ostane povišana! Temperatura pa je zdrav odziv na neki dogajanje v telesu, narobe bi bilo če se nebi povečala...
Jaz recimo nisem peljala otroka k zdravniku ki je imel 3 dni vročino brez enega drugega znaka bolezni! Tem je 4 dan sama od sebe padla...
Pa še to- če že sprašujete na forumih, potem predstavite stanje otroka v vsej luči, ne napol ker niti zdravnik še manj pa laiki  težko preko neta pomagajo!

pa seveda vam želim čimprejšne okrevanje!!!


< Sporočilo je popravil eva1 -- 6.4.2009 22:11:17 >

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 22:37:23   
dejzi
Poizkusiš svečke in kopeli. Če se zadeva ne izboljša, greš v ZD. Saj so tam zaradi nas!

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 22:45:31   
pipic
katera mama bi pacala otroka z 3 dni vročineuser posted image

ja jaz bi!!!
In sem ti že zgoraj napisala.
Mislim halo ti pa si en... da ne rečem kaj.

Eva ti je tudi čisto prav napisala.
Namesto da napišeš vse,napišeš 1 stvar in konec
Mislim halo.....
veš to kar si nam napisala napiši tanč,p ti bo isto povedala

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 22:53:14   
Katjusa
pr nas je blo enkrat tko vročina nad 39,5 pa tja do 40,5 jst sem misla, da me bo kap ko je pokazalo 40,5.... pa sma ga ponoči zavijala v mokre  brisače kr ko je spal in mu dalaja paracetamol svečke in vročina nikol ni padla pod 39 moj je ob 2 ponoči klical kaj še lahko naredimo in smo dobl odgovor da nič da pač nej še naprej dajemo obhladke al pa ga kopamo.... itak sma bla cela panična pa najn prvi otrok pa prvič vročina.... aja pa dežurni je dodal če v treh dneh ne bo boljše pa naj gremo k zdravniku no in tretji dan je vročina padla pod 39 in nismo šli nikamor in potem je počasi padala.....
tak, da nimaš kej drugega kot, da kopaš pa kako mrzlo  srvetko dej tud na glavo...... nič pa ne škodi, če greš v ZD več k domov te ne morejo poslat....

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 23:23:45   
danana
Mah lahko smo pametni preko foruma. Ampak otroci so različni, znaki so različni,... Ni potrebno obsojanje in "pametovanje".  Ko je imel moj mali kot čisto mali vročino smo jo tudi "preboleli doma" ampak pred mesecem dni (takrat 7 mesečnik) mi je bil pa nekako sumljiv - ne vem občutek pač. Celo noč in naslednje dopoldne je imel visoko vročino (med 39, 4 in 39, 8), ki nikakor ni padla po kljub sirupu, svečkam in kopanju. Pa driskal je zjutraj. Drugače pa je bil razigran, malo bolj miren, jedel je nekoliko slabse, dojil se je stalno, pil je bolj malo. Pa smo sli vseeno k zdravniku, ki nas je poslal na infekcijsko kliniko. Pri visoki vročini gre lahko za urino infekt. No naš ga ni imel, pa tudi nič drugega niso dokazali, smo pa vseeno ostali 2 dni notri in mali je dobi infuzijo. Z vročino je bilo v bolnišnici enako - visoka vročina, po svečakah je za zelo kratek čas padla, hitro ponovno narastla. Ga je pa pogosto tresla mrlica, ko je vročina ponovno rasla. Uf, to pa ni prijetno videti. Se pravi nič dramatičnega, pa vendarle smo pristali v bolnišnici. Mah, res gre za naše otroke. In še najmanj kar lahko zanje strorimo je to, da jih peljemo k zdravniku, če presodimo, da so tega potrebni.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vročina ne pade!?
6.4.2009 23:24:49   
pipic
danana če dobro prebereš se govori o sami vročini brez znakov apatičnosti itd.....

(odgovor članu danana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vročina ne pade!?
7.4.2009 0:01:43   
Tina 28
Moja 10M stara ima tudi rada visoko vročino...tudi čez 40..in je vedno pol padlo nekam na 39.5. Ko je bilo tako drugi dan...sem jo peljala k zdravniku, ki je potrdil virozo. nič ni pomagalo. Pol ure po svečki jebilo spet 38.
Ker pa ma 10 kg...je pri trdovratni vročini dobila voltaren. Ampak samo enega, ker sem revico rajši ohlajala.
Ugotovila sem, da najbolj pomagajo obkladki s kisom (1 kis: 2 vode), ki jih zaviješ okoli meč in potem čez brisačo...pa ko se pogreje spet ponoviš. Seveda smo kombinirali z ohlajanjem v kopeli in svečkami vsake 4 ure.

Sem pa videla en nasvet...ohlajaj čelo...no mi smo tudi mislili, da je to OK...pa mi je sestra rekla, da pri doječkih ne smeš ohlajati čela, ker lahko ravno to privede do šoka.

Drugače pa mislim, da ta nasvet...tretji dan k zdravniku, velja za vročino tam do 39. Ampak vsak otrok se drugače obnaša, ko je bolan.

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vročina ne pade!?
7.4.2009 0:04:01   
jan6leon
Nam paracetamol svečke niso nikoli nič pomagale, zato smo od vsega začetka uporabljali voltaren. Nam ga je pediatrinja brez problema napisala recept. Če otroku nikakor ne morete zbiti vročine in da mu sploh ne pade, je bolje iti k zdravniku, pa tudi, če greš samo zaradi panike. če ne druzga vsaj po recept za kakšne druge svečke. In ni vedno tako, da smo mamice panične in da je treba čakati tri dni da pade. Mojmu ni padla vročina cel popoldan izpod 39,6, v dežurni me je zdravnik odpravil, češ samo čajčka in svečke in kopeli pa bo. čez tri ure pa smo z rešilcem s sirenami in lučmi divjali proti bolnišnici in ta isti zdravnik je vso pot govoril, 

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vročina ne pade!?
7.4.2009 0:07:27   
jan6leon
DAJ BOG DA NAM DO TJA PREŽIVI!!!!TOLIKO O TEM, KAKO PRETIRAVAMO. IN TISTI TLE GOR V TEJ TEMI, KI TUDI MISLITE, DA PRETIRAVAMO, SE MALCE ZAMISLITE NAD TEMLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ti draga mamica pa jo pelji in ravnaj po svoji vesti. Javi kako in kaj

(odgovor članu jan6leon)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vročina ne pade!?
7.4.2009 7:39:04   
simona2
Ja no še sedaj smo ful bogi temperatura kar ne gre nikamr kljub antibiotiku. Glede znakov pa ni imela nobenih tipičnih znakov za angino, celo jedla je kolikor toliko normalno za bolnega otroka, tako da ko sem tole spraševala nisem mogla napisat popolnoma nič drugega. Edina stvar ki je bila je bila trdovratna temperatura in seveda potem ko sem že poslala sporočilo, pa je postala tudi malo apatična. AMpak to mislim, da je tudi znak visok temperature in nisem mogla sumit na angino. Tako ali tako sem pa samo spraševala za nasvet in izkušnje s čim podobnim in jezilo me je ko je sestra rekla, da kar naj se ohlajamo, stanje pa se je slabšalo. No poslušala sem sebe in naredila prav, tako kot vsaka mamica. Pa mislim, da ni potrebno, da se čisto vsaka tema spremeni v malo vojno tule gor.user posted image

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu jan6leon)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vročina ne pade!?
7.4.2009 7:52:38   
mika
 za vsako vročino nad 38, sem peljala hčerko k pediatru in nisem čakala tri dni, nekje do njenega 2. leta. Men se je zdela premajhna, da bi jo pacala doma, brez da pediater oceni ali je viroza ali kaj druga. Nikoli ni bila amo viroza, vedno je bilo vnetje ali ušes ali grla, angina, škrlatinka idr.

Sedaj ko je stara 4 leta je veliko lažje ocenit ali je za k pediatru ali ne, tako sedaj počakamo kak dan in če se ne izboljša, se gremo pokazat .

Pa tudi ko sem klicala , je sestra rekla naj se pridemo pokazat, tako da le niso vsi istega mnenja,da se gre šele po treh dneh vročine  in naša  je hvalabogu med temiuser posted image . Sej nismo dohtarji, da bi vedeli če gre za virozo ali kaj drugega. Sploh pri prvem otroku, ko njegovo reakcijo na bolezen šele spoznavamo.

< Sporočilo je popravil mika -- 7.4.2009 7:53:44 >

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?