|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrsta skupine v vrtcu
9.11.2012 20:22:35   
alina3
Prosim za pomoč oz. razlago.

Zanima me, v kakšno skupino lahko vrtec oblikuje skupino otrok, v kateri je v šolskem letu 2012/2013 5 otrok, rojenih v letu 2010, 14 otrok je starejših. V sklepu občine sem zasledila, da imajo oblikovano ceno za skupine homogena mlajši, homogena starejši ter kombinirana skupina. Cena za kombinirano skupino ter homogeno mlajši je enaka.
Pogledala sem Pravilnik o normativih in kadrovskih pogojih za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje, vendar sestave konkretne skupine ne znam uvrstiti v eno izmed skupin.

Je komu to znano?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
9.11.2012 20:36:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alina3)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrsta skupine v vrtcu
9.11.2012 20:42:19   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: alina3

Prosim za pomoč oz. razlago.

Zanima me, v kakšno skupino lahko vrtec oblikuje skupino otrok, v kateri je v šolskem letu 2012/2013 5 otrok, rojenih v letu 2010, 14 otrok je starejših. V sklepu občine sem zasledila, da imajo oblikovano ceno za skupine homogena mlajši, homogena starejši ter kombinirana skupina. Cena za kombinirano skupino ter homogeno mlajši je enaka.
Pogledala sem Pravilnik o normativih in kadrovskih pogojih za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje, vendar sestave konkretne skupine ne znam uvrstiti v eno izmed skupin.

Je komu to znano?

Hvala!

Koliko starejši so ti ostali otroci? V homogeno skupino jih ne morejo oblikovat, ker naj bi bili v takšni skupini otroci istega letnika, ti pa praviš, da je nekaj starejših ...kombiniran je takrat, ko so v oddelku otroci iz 1. in 2. starostnega obdobja (npr.1, 2, 3- letniki in  4,5, 6-letniki), najverjetneje bo to heterogen oddelek, kjer so vključeni otroci enega starostnega obdobja (od1-3 ali od3-6)...

(odgovor članu alina3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrsta skupine v vrtcu
9.11.2012 20:42:51   
*bubi*
Po moje je to kombiniran oddelek, saj so skupaj otroci 1. in 2. starostnega obdobja.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrsta skupine v vrtcu
9.11.2012 20:44:56   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

najverjetneje bo to heterogen oddelek, kjer so vključeni otroci enega starostnega obdobja (od1-3 ali od3-6)...



ali ne velja v tem šolskem letu, da so otroci letnik 2011 in 2010 1. starostno obdobje, letniki rojstva 2009 - 2007 pa 2. starostno obdobje?

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrsta skupine v vrtcu
9.11.2012 20:46:52   
pelin
Za kombinirano skupino mora biti po pravilih v skupini vsaj 6 otrok iz prve starostne skupine...

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrsta skupine v vrtcu
9.11.2012 20:51:31   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*


ali ne velja v tem šolskem letu, da so otroci letnik 2011 in 2010 1. starostno obdobje, letniki rojstva 2009 - 2007 pa 2. starostno obdobje?

Ja velja, vendar jih je v tem primeru ( če je le 5 otrok iz prve starostne skupine) premalo za kombiniran oddelek...razen če bodo malo prikrojili pravila...

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrsta skupine v vrtcu
9.11.2012 21:12:36   
Zoja Lara

IZVIRNO SPOROČILO: alina3

Prosim za pomoč oz. razlago.

Zanima me, v kakšno skupino lahko vrtec oblikuje skupino otrok, v kateri je v šolskem letu 2012/2013 5 otrok, rojenih v letu 2010, 14 otrok je starejših. V sklepu občine sem zasledila, da imajo oblikovano ceno za skupine homogena mlajši, homogena starejši ter kombinirana skupina. Cena za kombinirano skupino ter homogeno mlajši je enaka.
Pogledala sem Pravilnik o normativih in kadrovskih pogojih za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje, vendar sestave konkretne skupine ne znam uvrstiti v eno izmed skupin.

Je komu to znano?

Hvala!

Homogena skupina: vanjo so vključeni otroc v starostnem razponu 1 leta
Heterogena: otroci prvega ali drugega star. obd.
Kombinirana: otroci prvega in drugega star. obd.

_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu alina3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
9.11.2012 21:21:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrsta skupine v vrtcu
9.11.2012 21:30:48   
alina3
V skupino so vključeni otroci, rojeni od 2007 do 2010, torej otroci 1. in 2. starostnega obdobja. V kolikor otrok do konca koledarskega leta dopolni tri leta starosti, se ga pri oblikovanju skupine smatra kot otroka 2. starostnega obdobja, tako da je v našem primeru 5 otrok za v 1. starostno, 14 otrok za v 2. starostno skupino.

Zmotilo me je, ker je bilo v lanskem šolskem letu enako razmerje otrok 1. in 2. starostne skupine in je bila skupina tretirana kot homogena - starejši, letos kot kombinirana.

2. odstavek 35. člena prej omenjenega pravilnika:
"Če sta v oddelku prvega starostnega obdobja 1 ali 2 otroka, ki presegata starostni razpon enega leta, oziroma 4 otroci ali manj v oddelku drugega starostnega obdobja, se pri oblikovanju oddelkov uporablja normativ za homogene oddelke."

Kaj pomeni starostni razpon enega leta v tem kontekstu?


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrsta skupine v vrtcu
9.11.2012 21:37:04   
alina3
pelin... po kakšnih pravilih? V Pravilniku so normativih ne zasledim.

Za kombinirano skupino mora biti po pravilih v skupini vsaj 6 otrok iz prve starostne skupine...

(odgovor članu alina3)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
10.11.2012 10:27:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alina3)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrsta skupine v vrtcu
10.11.2012 12:06:16   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: flower
pelin od kod ti to, da mora bit za kombiniran oddelek 6 otork iz 1. starostne.. mi imamo na podružnici kombiniran oddelek, kjer je skupaj samo 7 otrok.

Sori prav imaš malo sem  zabluzla user posted image ...največ 6 iz prve starostne skupine in ne najmanj...najmanj so trije...drugače pa je to navedeno v zakonodaji vrtca in v uradnem listu...je pa tudi res, ko praviš glede teh zakonov...da se jih razumet na sto in en način...mi si s tem vsako leto belimo glavo pri vpisu in oblikovanju oddelkov, posebej zadnja leta, ko so čakalne vrste in bi radi vzeli kar največ otrok...ja v takšnem primeru bo tudi po moje najbrž kombinacija...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?