|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 10:48:36   
blev
Pozdravljene mamice otrok ,kateri obiskujejo vrtec.Kako pri vas v vrtcu delijo
kosilo 4-6 letnikom.Pri nas pripeljejo kosilo v igralnico ,nato vsak otrok gre
sam s krožnikom do vzgojiteljice .K mizici si tudi sam nese juho,...user posted image
če ne pride k njej ne dobi nič.user posted image
Kako imate v vaših vrtcih to urejeno?
hvala za odgovore LP.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 10:58:58   
divna
Je že sicer nekaj čaa, odkar je naš hodil v vrtec, ampa pri nas so otroci na kosilo pričakali ob mizi. Vsi so pomagali mizo pripravit (podloge+pribor), potem pa so zadnji dve leti imeli tudi dva reditelja, ki sta pomagali vzgojiteljici pri delitvi kosil/malic. Naj povem, da so se otroci kar grebli, da so lahko pomagali. Obrok pa so dobili vsi, ki so bili v vrtcu.

Ni problema, če se otroke navaja reda in pomoči, ne da se samo poči za mizo in mu potem serviraš kot v gostilni, narobe je leto, da obroka ne dobijo vsi otroci. Za te, ki ne pridejo sami do nje, bi verjetno morala izbrati drugo rešitev oziroma jim sama razdeliti hrano.

lp

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 11:57:09   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: blev

Pozdravljene mamice otrok ,kateri obiskujejo vrtec.Kako pri vas v vrtcu delijo
kosilo 4-6 letnikom.Pri nas pripeljejo kosilo v igralnico ,nato vsak otrok gre
sam s krožnikom do vzgojiteljice .K mizici si tudi sam nese juho,...user posted image
če ne pride k njej ne dobi nič.user posted image
Kako imate v vaših vrtcih to urejeno?
hvala za odgovore LP.


user posted image user posted image user posted image za zjokati je to res .
Misliš da v šoli jim bodo učiteljice nosile hrano k mizi?
Poskusi ti tudi doma da otrok pride do tebe,mu daš juho,potem meso,krompir itn... boš videla da ni invalid in da mu bo šlo.
saj je otrok ja,ampak kaj otroka naučiš to tudi zna,prav tako od delovnih navad dalje user posted image

Se mi zdi prav in povsod bi moglo biti tako

P.S. tudi doma user posted image

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 14:12:52   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: blev

Pozdravljene mamice otrok ,kateri obiskujejo vrtec.Kako pri vas v vrtcu delijo
kosilo 4-6 letnikom.Pri nas pripeljejo kosilo v igralnico ,nato vsak otrok gre
sam s krožnikom do vzgojiteljice .K mizici si tudi sam nese juho,...user posted image
če ne pride k njej ne dobi nič.user posted image
Kako imate v vaših vrtcih to urejeno?
hvala za odgovore LP.



Sem povprašala svoje otroke:

z velikim veseljem dežurna v skupini pripravita pribor (mimogrede - to navado so prinesli tudi domov in so zelo ponosni, ko sodelujejo pri deljenju krožnikov in jedilnega pribora), hrano si gredo ponj do servirne mizice in si jo prinesejo do svojega mesta.
In sistem očitno deluje.

In zakaj je problem, če ne dobijo juhe, ki je - sklepam - ne želijo jesti?
Če pa bi vzgojiteljica vztrajala, da mora vsak pojesti krožnik juhe, bi zagotovo nekateri starši skočili v zrak, da otroke sili s hrano. user posted image


Tudi jaz nisem ljubitelj juh in se ji praviloma zlahka odrečem, sploh če vem, da ji sledi kaj okusnejšega. user posted image

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 14:26:03   
Paštetka
NAši si sami dajejo hrano na krožnik. Kar si naloži mora pojesti. Torej gre sam do vozička si naloži in gre do mize, kjer poje, potem pa še sami pospravijo krožnik za sabo, in pribor. Hrano, če kaj ostane slučajno na krožniku da v za to namenjeno posodico. Vse še torej razsortira. Hrano, krožnike in pribor.
Meni se zdi to super in edino pravilno. Je pa 6 letnica.

Torej tako kot pri petei user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 28.12.2012 14:27:38 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 14:31:10   
ZmajTolovaj
Ne vem, kako imajo urejeno, moram vprašat. Ampak saj tudi doma, če ne pokaže interesa, ne dobi za jest. 5-letnik pa že zna povedat, no. To ni dojenček.



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 15:45:43   
Najaa
Pri nas si tudi sami dajejo. Pri tamali se se uvajajo v ta sistem, ampak jim gre super. Imajo tudi ves cas steklenico s pijaco in si sami vzamejo kozarcek, ko so zejni in natocijo. Pri tavecji pa sploh ze vse obvladajo. Ma to je super, da jih tako navajajo. Doma vcasih kar gledam, kaj vse obvladata in znata, ko jima nisem jaz pokazala, ker se mi je mogoce zdelo se prezgodaj... ampak otroci se hitro ucijo in znajo bit previdni, sam priloznost jim je treba dat.
Da kdo ostane lacen pa ne verjamem. Tudi ce noce it in si sam nadevat hrane, mu sigurno dajo vzg.

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
28.12.2012 16:20:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 16:21:02   
LuLu
Moj 5,5-letnik je rekel, da imajo pri kosilu 2 dežurna, ki vse na mizo pripravita, pa polne krožnike, tudi z juho, vsakemu na mizo neseta.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 16:23:57   
aprilčica07
Pri tavečjem (5,5 let) je isti sistem, kot ga je Lulu opisala. Pri mali (3 leta) jim pa vzg. vse naštimajo.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 16:33:15   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Pri tavečjem (5,5 let) je isti sistem, kot ga je Lulu opisala. Pri mali (3 leta) jim pa vzg. vse naštimajo.


pri nas je enako

_____________________________



(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
28.12.2012 17:55:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 19:44:24   
Stanislava_
Enako sistem dveh dežurnih. Btw, a doma tudi ne znajo nič na mizo in z nje prinest?

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec-delitev hrane
28.12.2012 21:21:20   
nusi
Ce jaz prav razumem ni problem da sam nese ampak, da ne dobi nic ce ne pride iskat. Sicer jih verjetno vzgojiteljica poklice naj pridejo, skoraj ne verjamem, da bi rekle <ok pol pa vi 3je k se ravno igrate danes ne boste jedli>. Za moje pojme jim morajo rect, da je cas za kosilo in da naj prekinejo z igro, pa saj verjetno jim. V soli jih tudi peljejo v jedilnico kolk pojejo je pa potem njihova stvar.

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
28.12.2012 23:45:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blev)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtec-delitev hrane
3.1.2013 14:20:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: blev

Pozdravljene mamice otrok ,kateri obiskujejo vrtec.Kako pri vas v vrtcu delijo
kosilo 4-6 letnikom.Pri nas pripeljejo kosilo v igralnico ,nato vsak otrok gre
sam s krožnikom do vzgojiteljice .K mizici si tudi sam nese juho,...user posted image
če ne pride k njej ne dobi nič.user posted image
Kako imate v vaših vrtcih to urejeno?
hvala za odgovore LP.


Me zanima, kako boš šele točila solce, ko ti pri šestih pade v sistem menze in to dobesedno preko vikenda in ga noben ne kontrolira koliko in kaj sploh poje. In, moj je preživel, tvoj bo tudi, ni iz cukra.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 3.1.2013 14:22:01 >

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec-delitev hrane
3.1.2013 15:12:36   
blev
OK. Vidim da preveč kompliciram.No vsi pametni starši, a,doma tud otroci 4leta,nosijo sami juho s kuhinje v jedilnico.
Kalbo in vse ostale žal to ni moj edinček,tudi ostali so hodili v vrtec, a niso imeli takšnega razdeljevanja hraneuser posted image Tako da ne sprašujem zaradi tega ker se bi mi dete smililo.
Naš prva dva meseca ni nič jedel, ker si ni šel po kosilo. Sedel je pri praznem krožniku ves čas kosila.
Mizo pripravimo vsi in tudi otroci sami pospravijo za sabo-doma.
LP in hvala za vaš čas in komentar

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrtec-delitev hrane
3.1.2013 15:19:17   
Tippi
Ma jaz te razumem. Vsak starš ma kakšno svojo "preganjavico". Tebi pač tole s kosilom ni všeč, če ne drugega zato, ker je otrok lačen, če pa že gre ponj, se mu pa lahko recimo vroča juha polije čez roke. Jaz se s tem nisem nikoli ubadala, sem imela pa "preganjavico", če je letala okrog z liziko v ustih in sem imela v glavi vse možne scenarije, kam bo lizika zletela, če se spotakne itd. naravnost v grlo, kam pa drugam user posted image

Uglavnem, mislim, da nisi nič komplikatorska. te ta stvar okrog delitve hrane moti in to je to. nas je pa kaj drugega, pa smo daleč od komplikatorskih staršev. Če ne moreš stopit čez to "dilemo", pač v vrtcu povej, pa boš videla kaj pa kako.




(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
3.1.2013 15:23:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blev)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtec-delitev hrane
3.1.2013 16:22:02   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: blev

... starši, a,doma tud otroci 4leta,nosijo sami juho s kuhinje v jedilnico.


Uf, če bi jim dovolili, bi že tam od okrog 2. leta najraje sami nosili hrano na mizo. No, ker pa bi radi še ostali nekaj pojedli, jim tega nekako nismo dovolili. user posted image
Kadar pa odrasli ocenimo, da lahko otroci nesejo, seveda nesejo tudi lonce, sklede na mizo.

Seveda pa si hočejo sami napolniti krožnike, kar jim praviloma dovolimo - če pač ne gre za prevroče ponve ipd.




IZVIRNO SPOROČILO: blev
Naš prva dva meseca ni nič jedel, ker si ni šel po kosilo. Sedel je pri praznem krožniku ves čas kosila.


Torej je sedaj, po 4 mesecih zadeva končno takšna, da je otrok začel jesti? V čem je sploh bil problem? Kdo ga je izpostavil? In zakaj ni bilo odziva s strani vzgojiteljic tebi ali tebe vzgojiteljicam že prej?

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec-delitev hrane
3.1.2013 17:21:24   
blev
Petea,meni vzgojiteljica pravi ,vaš pa spet ni jedel.Kako saj nese nazaj prazni krožnik?Takrat mi pove ,da sploh ne pride iskat.
Prosim jo, naj mu kljub temu da na krožnik, saj doma je vse.No sedaj gre brez problema po hrano.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec-delitev hrane
4.1.2013 11:39:58   
kalbo
Čaki mal, to, kar si opisala sedaj je pa za moje pojme velik problem. Seveda bi morala vzgojiteljica poskrbet, da otrok pride po hrano oziroma če noče bi se morala posvetovat s tabo in o tem nimam nobenega dvoma in sedaj popolnoma razumem tvoje vprašanje in skrbi. S sistemom kot si ga opisala prvotno pa ni nič narobe vsaj iz mojih izkušenj, ker bi pomojem bil prehod v sistem menze lažji. Moraš razumet, da vsakodnevno poslušam raznorazna jamranja in tud tvoj post se je bral tako. Sodeč po kasnejšem opisu so pa tvoje skrbi zelo na mestu in ravnanje te vzgojiteljice ni pravilno.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 4.1.2013 11:41:37 >

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec-delitev hrane
4.1.2013 13:10:57   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: blev

Petea,meni vzgojiteljica pravi ,vaš pa spet ni jedel.Kako saj nese nazaj prazni krožnik?Takrat mi pove ,da sploh ne pride iskat.
Prosim jo, naj mu kljub temu da na krožnik, saj doma je vse.No sedaj gre brez problema po hrano.


Kot prvo roko na srce: otroci vidijo drugače čez svoje oči ,resnica je pa čisto drugo.
kako otrok nese nazaj prazen krožnik???
tebi pa tvoj pove,da ne pride iskat user posted image
nekaj ne štima

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtec-delitev hrane
10.1.2013 16:51:53   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: blev

Petea,meni vzgojiteljica pravi ,vaš pa spet ni jedel.Kako saj nese nazaj prazni krožnik?Takrat mi pove ,da sploh ne pride iskat.
Prosim jo, naj mu kljub temu da na krožnik, saj doma je vse.No sedaj gre brez problema po hrano.


Po mojem bi ga morala opozoriti. Če je 20 otrok in one pričakujejo, da bodo vsi po vrsti lepo prišli po hrano (in čakali mirno v vrsti?), pol ni glih OK. Pri nas je tako, kot so že ene opisovale: nekaj pripravijo dežurni, potem pa vzgojiteljica pokliče "mizo", 4 otroci pridejo in si sami (če so večji) ali jim one (manjšim) nadevajo na krožnike.

Moja je v mešani skupini od 3-6 in so velike razlike kaj kdo zna, tako da tudi pomagajo, ne vem če si moja mala (3 leta) sama nese juho k mizi. Doma ji ponavadi ne dam - sem prelena: sklepam, da bi blo treba fajn pucat tla po takem izletu s krožnikom juhe user posted image

(odgovor članu blev)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtec-delitev hrane
10.1.2013 17:46:47   
pelin
[quote]Naš prva dva meseca ni nič jedel, ker si ni šel po kosilo. Sedel je pri praznem krožniku ves čas kosila.
Lepo te prosim, pa kako lahko take bedarije pišeš no....Cela dva meseca so pustile v vrtcu , da je tvoj bogi krofek sedel pri praznem krožniku ...že tole je sto na uro natolcevanje, ker tega se ne dela nikjer ( no morda v najbolj zahojeni in nerazviti vasi na koncu Indije Koromandije ) tole si fino sto na uro prikrojila, da bi vse skupaj izpadlo katastrofalno ali pa napisala kar tako oz. po domače - na suho oblatila vrtec ... pa če ti recimo za eno drobtinico verjamemo, me pa zanima zakaj do strele si to dovolila...kako si lahko to dopustila....aaaa predvidevam, da nisi tega vedela...no ...aja...v vsej svoji sekiraciji in skrbnosti se cela dva meseca nisi enkrat pozanimala koliko tvoje dete poje oz. vzgojiteljica ti je rekla, da fant ne pride po hrano in je potem kar brez nje....in one to pustijo....in v končni fazi ti to pustiš in se namesto da bi se dobro pozanimala v vrtcu, preden ga oblatiš, tule gor jokaš....joj....A se ti zavedaš, da te vrtec lahko toži zaradi klevetanja....da to kar ti opisuješ ni navajanje na samostojnost temveč hujša kršitev človekovih pravic....a se ti zdi res verjetno , da bi to počeli v eni vzgojni institucionalni organizaciji pri nas? Če si tega mnenja, je čudno, da upaš otroka poslati v takšno varstvo...saj je ja huje kot v taborišču....

Mizo pripravimo vsi in tudi otroci sami pospravijo za sabo-doma.
Če je to res...potem ne vem zakaj se ti zdi to, da bi si moral tvoj otrok nesti posodo k mizi zdi tako neustrezno....saj to očitno počne tudi doma....
Glede samostojnosti pa.....nikoli se ne zahteva od otroka, da sam nosi polno posodo hrane k mizi, če se ve , da tega ni sposoben....lahko si prepričana, da je daleč lažje tudi nam zaposlenim nesti vsakemu otroku poln krožnik k mizi, kot pa brisati za njimi....Vsak , ki je tega sposoben, pa čisto lahko tudi malo poskrbi zase....mu čisto nič ne škodi....in še v vednost....še nisem doživela , da kdo ne bi želel priti sam po hrano, če sem ga poklicala, saj so vsi otroci radi samostojni...ponavadi se k temu rinejo tudi tisti, ki jim nošenja juhe še ne zaupam, zato jim ponavadi dovolim nesti kruh ali kaj suhega, gostega....ne pa zadevščino, ki je nevarna za politi....čeprav nekateri težko verjamete, v vrtcu ponavadi res ne delajo totalno retardirane in zlobne osebe, ki samo čakajo, da otroci trpijo...so lačni, se poparijo....so mokri...itd....
V glavnem...naredi tisto, kar bi morala narediti že zdavnaj....pogovori se z vzgojiteljico....poslušaj jo kaj ti razlaga...res poslušaj....poslušaj svojega otroka in poskušaj ugotoviti, zakaj se mu ne da hoditi po hrano...ker če je telesno in umsko normalno razvit, je pa očitno sto na uro len...ali trmast....ali ima kakšne druge zadržke, ki jih moraš ti odkriti...če je star vsaj 4 leta je več kot sposoben nesti krožnik juhe k mizi (npr. na sistematskem pregledu pri 3 letih morajo otroci preko sobe nesti poln kozarec vode...)...to je tvoja domena....povrhu vsega pa se moraš zavedati, da lahko s takim blatenjem vrtca narediš veliko škode, ki tvojemu krofku ne bo prav nič koristila...
LP in hvala za vaš čas in komentar
[/quote]
ni zakaj....





< Sporočilo je popravil pelin -- 10.1.2013 17:49:24 >

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?