|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:06:27   
Anonimen
Skratka, sin je dobil vrtec in sicer, v enoti vrtca, ki je zelo majhen (v bloku), nima vrta-igrišča, soba je tako majhna, da notri komaj natlačijo 10 ležalnikov. Vzgojiteljica je tko-tko.
Letos je star 2 leti.
Do zdaj se je čuval pri moji mami in tudi naprej se lahko čuva pri njej.
Ali naj ga dam vseeno v vrtec letos, ali naj počakam do naslednjega leta, ko bo lahko šel v drugo enoto, ki je velika in normalna (ni v bloku, ampak je vrtec kot vrtec). V skupinah je 12 otrok. Vzgojiteljica ne vem, kakšna bo.

Kaj me muči? Ne vem, kako vpliva na otroka razlika enega leta it v vrtec user posted image  Kako je, če začne s 3. leti, ali kako če začne z dvemi?

A preveč kompliciram?

< Sporočilo je popravil bonnie_ -- 8.7.2007 9:34:32 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:26:43   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Kaj me muči? Ne vem, kako vpliva na otroka razlika enega leta it v vrtec user posted image  Kako je, če začne s 3. leti, ali kako če začne z dvemi?

A preveč kompliciram?


Dear my friend, ne ne kompliciraš preveč, sploh ne.

Po moje je bolje da ga daš pri 2. v vrtec, kot pri 3.
Ker otroci pri 3.imajo zelo krizo da se navadijo na novo okolje, no vsaj nekateri.
Po izkušnjah mamic, s katerimi sem govorila, je bolje prej.



_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:29:27   
štorkljica
No če je pa lahko še malo pri babici pa nevem zakaj nebi kat tam ostal. Pa saj je še čas za vrtec, nič posebnega ne bo zamudil.
Če nebi mela druge možnosti pol bi bla prisiljena ga dat v vrtec, zdaj pa mislim da nimaš sile, a ne da...

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:30:22   
sayuri
NAš je šel v vrtec z dvemi leti, ker je splet okoliščin tako nanesel, drugače bi ga dala s tremi leti.

Moram pa reč, da se je takoj navadil, vrtec obožuje in sedaj, ko je ta mesec doma, mu je prav dolgčas po prijateljih. Dobijo pa septembra v skupino 6 triletnih novinčkov.

KAr se vrtca tiče, se boš pa morala sama odločit.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:34:20   
viv_
Predvidevam, da ta vrtec ni bil prva izbira - če je bil, pa res ne vem, zakaj bi dala vlogo za vrtec, ki ti ne ustreza.

Če ga misliš obdržati v tem vrtcu, potem ga daj sedaj. Če ga misliš drugo leto prestavljati v drug vrtec, potem pa počakaj še eno leto.

štorkljica - mogoče pa bo kaj zamudil? Veš kako se imajo otroci luštno v vrtcu. user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:35:54   
Rok_LM
Na tvojem mestu bi počakal do tretjega leta, če imaš možnost.

Mi smo dali svoja starejša dva v vrtec s tremi leti in nam ni prav nič žal. V tem času smo jih spravili iz plenic in  ko sta bila doma sta bila deležna veliko večje pozornosti kot v vrtcu, zato sta se tudi naučila veliko več stvari. Mislim, da je to obdobje tisto, ko potrebujejo največ crkljanja. To sva lahko naredila, ker sva imela tri otroke enega za drugim, in je bila žena kar nekaj časa doma.

Najmlajšo Leno sva dala v vrtec pri letu in pol, ker sva morala zaradi službe, vendar nisva najbolj zadovoljna zato jo bova ravno naslednji mesec izpisala, in bo vsaj do tretjega leta doma oziroma pri mami. Saj ne da bi bilo kaj hudo narobe, ampak kot praviš ti, vzgojiteljica je tako-tako, deluje že malo naveličano pa še par drugih stvari je, ki bi lahko bile boljše.

S tremi leti je pa že dobro dati otroka v vrtec zaradi socializacije, da se malo navadi na druge, prej pa mislim, da je ne potrebuje tako hudo.

Ko pogledam nazaj in če bi se moral še enkrat odločati, bi naredil enako in dal otroke v vrtec s tremi leti.


_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:38:17   
viv_
Je pa težko takole teoretizirat... Odvisno, kakšno izkušnjo imaš.

Moja prva je šla pri 11 mesecih v vrtec, druga bo šla ravno tako. In nadvse sem srečna, da gre v isti vrtec in k istim vzgojiteljicam, ker so super. user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Rok_LM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:38:36   
Anonimen
Ja, dala sem vlogo za enoto vrtca, v katerega ni bil sprejet in so ga dali v fdrugo enoto (v blok). Sem bila itak dogovorjena, da ga drugo leto dam v tavečjo (bližjo) enoto. Je res, da je bolje, da ga imam to leto doma, ampak....kako otrok dojame it v vrtec s tremi leti? Kot je rekla Mala_Princeska...a res otroci z 2. lažje prenesejo, kot s 3. leti?

user posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:39:10   
daddy
   Prej, ko gre v vrtec, prej se ga navadi. Prej se začne socializirat ( slednje je v otroški fazi možno samo v družbi drugih otrok, pri babicah socializacije pač ni oz. je zelo, zelo okrnjena ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:41:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

  Prej, ko gre v vrtec, prej se ga navadi. Prej se začne socializirat ( slednje je v otroški fazi možno samo v družbi drugih otrok, pri babicah socializacije pač ni oz. je zelo, zelo okrnjena ).


Sej to me skrbi.

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:41:21   
total
Mi gremo letos prvič z 3 .leti, in mislim da ne bo nobenega problema,sicer pa je vsak otrok drugačen.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:42:41   
polona2
Z dvemi leti!!! Najbolj važna v vrtcu je vzgojiteljica, vsaj za moje pojme, tako da se ne bi preveč sekirala, če bi bil vrtec sam bolj ubogi, sploh če gre naslednje leto otrok lahko drugam.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:43:09   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Prej, ko gre v vrtec, prej se ga navadi. Prej se začne socializirat ( slednje je v otroški fazi možno samo v družbi drugih otrok, pri babicah socializacije pač ni oz. je zelo, zelo okrnjena ).


Sej to me skrbi.


  Torej se kar zanesi na tvoj občutek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 20:44:04   
Anonimen
Sicer pa....jaz sploh nisem hodila v vtrec, pa je z mano vse ok user posted image  recimo user posted image

Prednost 3. leta je najbrž tudi v tem, da je otrok že brez plenic, a ne?

aaaaaaaa hvala sem se že odločila user posted image

dodajam: pejtesesolit user posted image  nehajte, ker sem se odločila...no, vprašajte me jutri user posted image

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 21:07:55   
altati
Kljub temu, da si se odločila, bom podala svoje mnenje.
ne bom ti rekla daj ga pri 2-eh letih in ne daj ga pri 3-eh letih.
Ne bom ti rekla to je bolje, to je slabše....
Vse zavisi od otroka.

Moja starejpa je pla pri 1-letu un ni bilo nikoli niti enega problema, uživala je FUL.
Našo sredinko smo pa dali pri 2-eh letih in smo jo po 3-eh mesecih, po nasvetu pediatra izpisali, ker je resnično padla v krizo. psia jo je totalno povozila, samo da je bila nedelja popoldne, je že imela vročino 39 +. V treh mesecih je bila na infekcijski kliniki 3 x, diagnoze pa same čudne. Ko smo jo izpisali, je čudežno ozdravelauser posted image .
Ponovno je šla pri starosti 3 leta in je bilo brez problema, šla je z veseljem, bolezni ni bilo več, vklučila se je super.Letos gre pa v šolouser posted image ....

Našega najmlajšega bom tudi dala v vrtec pri starosti 2-eh ali 3-eh let. Poskušala ga bom opazovati...Vrtec je super, ampak mislim,da mora biti tudi otrok primerno zrel zanj. Moja Tia pri 2-eh letih žal ni bila, je pa res zelo čustveno občutljiva.

Malo opazuj tvojega sina, kako se obnaša v družbi prijateljev, na igrišču itd..pa poskušaj presoditi...pa veliko sreče! je pa tako tudi če ga daš zdaj in če se ne vključi dobro, ga še vedno lahko izpišeš in daš babici, naslednje leto pa poskusiš ponovno.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 21:17:46   
Pobalami
Sicer nisem strokovnjak ampak kolikor sem brala in koliko sem slišala od drugih staršev, rabi otrok družbo sovrstnikov šele  pri treh letih. Prej je ne pogreša oz. so mu zadosti drugi ljudje.
Tako, da če si z varstvom pri mami zadovoljna in ker je vrtec bolj "slab" bi ga jaz na tvojem mestu obdržala eno leto še doma.

Kar se privajanja tiče lahko pri 3. ne bo imel nobenega problema, pri dveh pa se bo celo leto jokal...
Mislim, da če bo še eno leto doma ne bo nič izgubil in ne bo nič manj socializiran. Tako, da karkoli boš naredila se ne rabiš sekirat.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 22:50:51   
purple
Moji so šli v vrtec pri 11 mesecih. Ni bilo nobenih problemov z navajanjem, res pa je da imamo super vrtec- mali, samo štiri skupine, vsi se poznajo med seboj....Tudi vzgojiteljice so ena a. Nebi rekla, da otroci potrebujejo otroško družbo šele pri treh letih- prej jo ima, bolše je.

To je moje mnenje, ti pa se boš najverjetneje odločila, kakor ti veleva tvoje srce- ti najbolje poznaš svojega otroka.user posted image

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
7.7.2007 22:56:03   
mily
Jst sem mojo prvič dala pri treh. Naše uvajanje je zgledala približno takole: ob pol osmih sem jo pripeljala v vrtec. Dobila je svoj znakec in predalček za copatke. Šle sva v igralnico kjer se je najprej spoznala z vzgojiteljicama in ko je vidla še druge otroke, je rekla sam še "dijo mami" in se zaigrala. Malo sem še stala tam kot lipov bog in nisem vedla al čem bit vesela, ker se je tko fajn vklopla, al žalostna, ker me ne šljivi. user posted image  Pa sem šla domov, z vzgojitlco sem se zmenla, da jo vmes pokličem, ampak je blo na koncu vse brez problemov in je celo leto hodla z velikim veseljem v vrtec.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
8.7.2007 7:07:16   
dory
Jaz sem premisljevala in se na koncu odlocila,da ga dam s tremi leti..ker se mi zdi to zanj pravilna izbira...vsak otrok je pac drugacen in vsaka pozna svojega...torej je to cisto osebna odlocitev...

Sama imam pac to moznost,da je doma, ker pa je imel hude tezave s hipertonijo mi je bil se vecji plus zakaj ostat se mal doma...

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
8.7.2007 7:26:37   
LUNA06
Jaz bi ga dala letos, čimprej tembolje.Ga boš pa drugo leto prestavila v boljši vrtec.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
8.7.2007 8:27:23   
madela
No jaz sem našega vpisala v vrtec pri 2 letih in ga po enem tednu izpisala zaradi prehudega joka,no letos bo tri in sva spet vpisana v vrtec,ga tudi dobila.Kako pa bo letos pa pojma nimam.Res upam,da bo sprejel,že zaradi sociolizacije.Doma je pa že vsega tako naveličan,da bi kar nekaj uničeval,pa trgal....
Torej na tvojem mestu bi se verjetno odločila vsaj poskusit.Lahko,da ji bo vrtec zelo všeč,pa družba...saj jo lahko pol izpišeš,če ne bo ratalo.
Moja prva hčera je šla v vrtec z 11 meseci pa je imela vrtec zelo rada,vasih ji celo za domov ni bilo iti user posted image

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
8.7.2007 13:13:18   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: faca
Sicer nisem strokovnjak ampak kolikor sem brala in koliko sem slišala od drugih staršev, rabi otrok družbo sovrstnikov šele  pri treh letih. Prej je ne pogreša oz. so mu zadosti drugi ljudje.

Japajade! Tako kot živalski mladički se otrok skozi igro uči in socializira od sovrstnikov. Naša je že pred enim letom oboževala otroke in tudi ločila odrasle od mladičkov. Naj reče kdorkoli, ne verjamem da je babica (starejša precej desetletij od otroka), pa naj bo še tolk vitalna, boljša družba kot drugi otroci. Razen če otrok obiskuje z varuško igralne skupine.

Jaz ti predlagam, da ga daš v vrtec, pa čeprav za par ur, naj ga babica dvigne prej. Še vedno ga lahko izpišeš in seveda drugo leto prestaviš v drug vrtec. Mi smo našo prestavili v bližji vrtec, že prvi dan je vse lepo sprejela.

IZVIRNO SPOROČILO:madela
No jaz sem našega vpisala v vrtec pri 2 letih in ga po enem tednu izpisala zaradi prehudega joka

To ste pa dolgo vztrajali. Pa saj uvajanje traja nekje 14 dni in več. In res je, da po odhodu staršev otročki ponavadi kmalu nehajo. In jih vzgojiteljice potolažijo. Kaj je cel teden samo jokal, ali takrat ko ste bili zraven?


< Sporočilo je popravil Putka -- 8.7.2007 13:14:59 >

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
8.7.2007 14:10:50   
jakaracman
Kljub temu, da si se odločila moram pokomentirati, to je živa neumnost, da otrok ne rabi družbe.Naša teče v vrtec , zna našteti vse otroke, doma jih tudi omenja.Veliko več stvari počnejo, kot jih bi doma z babico, ogromno so jo naučili.Res pa je da moreš razčistiti sama z sabo,če ne boš vse narobe. Glede
bolezni ,pa imam dve kolegici , ki imata otroke doma in so prav tako bolni.Eni so bolj dovzetini eni manj.Jaz bi drugega otroka spet dala pri  enem letu.Aja glede igral, najbrž se že hodijo nekam igrat, predvidevam pa da doma tudi nimate tivolija.user posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
8.7.2007 15:09:33   
Rok_LM
Veliko otrok gre v vrtec že z enim letom, vendar ne zaradi hude potrebe po socializaciji, ampak zaradi nuje, ker starši nimajo druge izbire. Zaradi tega in s pomočjo "strokovnih" nasvetov poznavalcev otroške psihe mnogi starši zelo podcenjujejo varstvo doma, ali pri starih starših.

Čeprav se socializiramo vse življenje je po moje primarna socializacija, ki poteka v okviru družine najpomembnejša.

Z odzivanjem na odobravanje ali neodobravanje svojih staršev in posnemanje njihovega zgleda, se otrok uči mnogih vedenjskih vzorcev, uči se tudi jezika svoje družbe. Tu se posamezniki naučijo, kakšno mesto zavzemajo v družbi, fantje se naučijo, kako se obnašajo očetje, bratje, prijatelji. V tem času prevzamemo tudi norme, ki jih neka določena družba sprejema. Primarna socializacija vpliva tudi na oblikovanje osebnosti. Čeprav je precejšni del osebnosti odvisen od tega, kakšne gene podeduješ, nas socializacija usmerja v tem, v kaj verjamemo in skozi izkušnje skuša oblikovati naše obnašanje. To je zelo verjetno tudi eden izmed glavnih razlogov za razlike med različnimi tipi posameznika v različnih družbah.

Res je, da tudi vrtci prinesejo dosti dobrega vendar če gre otrok v vrtec kakšno leto pozneje ne bo nič izgubil, prej pridobil, saj primarna socializacija poteka od prvega do desetega leta otrokove starosti.

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtec - z 2 ali s 3 leti?
8.7.2007 19:53:01   
Anonimen
Hvala za vaša mnenja. Ja, odločila sva se. Za naslednje leto. Če bo možnost mogoče celo januarja. Vem, da se ne smem odločat na podlagi vizuenega izgleda vrtca, ampak, kaj ko ne morem mimo tega. Če bom sama s težkim srcem uvajala otroka, bo najbrž čutil...ni mi pa zdaj za vsako silo dat letos otroka v vrtec.
Šla sem slikat oba vrtca.
user posted image
To je ta v blokih. Soba je velika 2x4 metra in notri je 11 otrok.
user posted image
Ta je tisti, ki je bližje (cca 1-2 km). Sobe so vsaj 3x večje in notri je 12-14 otrok.

In, ja, doma nimamo Tivolija, imamo pa zelo velik vrt in to mi je res pomembno. V isti hiši stanujeta tudi 1. in 2. letnica....zelo veliko se družimo s prijatelji, ki imajo otroke...moj otrok zaradi tega ne bo mič manj socializiran. V to sem prepričana.

Hvala za vaša mnenja. Prav to sem potrebovala. Punce (in fantje, jasno) hvala vam user posted image

(odgovor članu Rok_LM)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj je otrok najbolj poreden doma?
Ker smo doma najbolj sproščeni in se počutimo najbolj varne, si tudi najbolj upamo biti to, kar globoko v sebi smo, kdaj...
Otroci naj bodo bosi
Hoja brez čevljev je najbolj naravna in primerna za otroke, zato naj bodo ti čim večkrat bosi. Malo stopalce se namreč n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?