|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtnarjenje 2013
14.2.2013 22:27:08   
takotako
Bomo letos tudi kaj delile izkušnje? Vem da je prezgodaj, še posebej ker bo sneg še kar nekaj časa. Sam jaz že premišljujem kaj kam bomo letos kej dali. Predvsem se bom potrudila da bo na vrtu tisto kar jemo, in da bomo res izkoristili vse. Pa letos bomo malce povečali za rožice.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 8:57:59   
nyna84
Super tema, se vam kar pridružujem. Lani sem precej pozno uredila vrt (smo se selili) in se mi je potem celo sezono zdelo, da sem v zamudi. user posted image

Kdaj začnete s sejanjem prve zelenjave?
Razmišljam o tem, da bi por že kar posejala v lonček, ki bi ga imela v hiši, in bi ga spoladi presadila na vrt.

Še en link do setvenega koledarja:
http://www.dominvrt.si/setveni_koledar

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 10:18:22   
Medea10
O super tema user posted image
Jaz bom letos tudi začela z vrtičkanjem- prvič, tako, da mi ta tema pride res prav user posted image
Vrta še nimamo, letos bo treba gredice naredit in kakšno ograjo okrog, da nam žvad ne poje vsega.
Vas bom spremljala, po potrebi kaj vprašala, če mi ne bo jasno.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 10:25:40   
Tippi
uuu fajn tema user posted image
Mi bomo tudi letos "prevzeli" večji del vrtičkarskih opravil, tko da bo zelo dobrodošlo kakšen nasvet prebrat.

Moj zeliščarski vrtiček in moje znanje okrog zelišč, bom letos razširila še na bučke in redkvice user posted image user posted image

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 10:29:00   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

uuu fajn tema user posted image
Mi bomo tudi letos "prevzeli" večji del vrtičkarskih opravil, tko da bo zelo dobrodošlo kakšen nasvet prebrat.

Moj zeliščarski vrtiček in moje znanje okrog zelišč, bom letos razširila še na bučke in redkvice user posted image user posted image

Tippi, jaz bom pa zelo vesela znanja o zeliščih user posted image

Men je lani uspelo zamenjat sadike, da sem prave bučke usadila na majhen košček vrta, okrasne pa na njivouser posted image .
Sem bila zato brez bučk. user posted image Letos bom zagotovo bolj previdna. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 10:36:34   
josephine27
jaz sem lani prvič uredila vrt na zapuščenem balkonu in me je permakultura čisto zasvojila. nekatere stvari so super uspevale tudi v loncih tako, da letos mislim nadgradit in res izkoristi maksimalno kolikor gre. se počasi izobražujem na tem področju.

sicer pa obdelujemo tudi vrt skopaj s taščo ( je uradno taščin) samo tam so potrebni kompromisi in se moram v večji meri prilagajat njej. ona pa ne ekperimetira preveč rada s kakšnimi novimi stvarmi.

se pa že veselim tudi jazuser posted image .

_____________________________



(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 10:39:14   
Tippi
Tippi, jaz bom pa zelo vesela znanja o zeliščih user posted image


Če bom vedela, bom z veseljem dala kakšen nasvet user posted image
Mi je pa lani bazilika ponorela!! nisem več vedela kam z njo. Sem jo talala vsem okrog. v lončkih, v cajtngu, ma ni da ni user posted image Prav tako meta. za izvažat. bi mogoče lahko še kaj zaslužila, če bi šla na tržnico prodajat user posted image

Mi pa lani ni uspel majaron user posted image bomo videli kako bo letos.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 10:41:55   
Izabelina
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

jaz sem lani prvič uredila vrt na zapuščenem balkonu in me je permakultura čisto zasvojila. nekatere stvari so super uspevale tudi v loncih tako, da letos mislim nadgradit in res izkoristi maksimalno kolikor gre. se počasi izobražujem na tem področju.

sicer pa obdelujemo tudi vrt skopaj s taščo ( je uradno taščin) samo tam so potrebni kompromisi in se moram v večji meri prilagajat njej. ona pa ne ekperimetira preveč rada s kakšnimi novimi stvarmi.

se pa že veselim tudi jazuser posted image .


ja mi smo tudi lani zaskvotali eno občinsko zemljišče in po načelih permakulture malo pridelovali... medtem, ko smo na domače gredice kar pozabili in na njih ni zraslo nič... letos bomo bolj pridni!!! se pofočkam v tej temi!!



< Sporočilo je popravil Izabelina -- 15.2.2013 10:42:21 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 10:46:02   
Tippi
Permakultura, a lahko prosim prosim malo več o tem! mislim o vrtičku po sistemu permakulture. pliz user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 11:36:01   
josephine27
Tippi jaz imam doma eno knjigo Graham Bell: Permakulturni vrt. Je zelo fajn praktično in enostavno, ter uporabno napisana. Od tega kako načrtovati vrt, do tega kaj je fajn posaditi skupaj in kaj ne smeš pa kako to kar imaš najboljše izkoristit, pa o kompostiranju...

Sicer pa jaz po netu brskam. Veliko je tega. Ko bom imela mal več časa pripopam kakšen link.

_____________________________



(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 11:49:21   
josephine27
To spiralo za zelišča imam pa v namenu letos naredit.

http://permakulturazatelebane.wordpress.com/zeliscnaspirala/

_____________________________



(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 12:31:34   
*miska.mcc*
hey! :)

evo, letos bom drugič.
takotako, se spomniš, kako sva lani zacenjali. obe prvič. 

s prodelkom sem bila ful zadovoljna. samo vsega je bilo premalo. letos večje kolicine. :)

cvetača in brokoli mi nista uspela. niti ena glavica ni zrastla.   in sem pol zvedla, da sem prepozno sejala, ker cvetača dela rožo samo pod 24 stopinj.  pa sencit jo je treba. tako, da rozo pokriješ s cvetacinimi listi. :)

mater sem pametna.

cvetaco in brokoli sem ze posejala in mi že kukata ven. lih zaradi tega, da do junija že pobereš pridelek.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 13:53:01   
josephine27
meni sta lani najbolje uspela paradižnik in blitva. blitva je lani tako dobro rasla, da sem jo potem kar še dvakrat sejala in to v več posod. na koncu jo je bilo še za izvozuser posted image . tako, da letos to dvoje sigurno. pa zdraven paradižnikov sem, ko so bili že malo večji baziliko dala in je tud rasla kot nora. smo jo na koncu pobrali in posušili.

najslabše so jo pa odnesle jagode in brokoli.

letos pa tudi jaz nameravam več posadit. zaenkrat se še nisem lotila. sem ravno pobrala zimski radič, ki sem ga posejala jeseni. bom pa kmalu posejala pradižnik in paprike v lončke, potem bo pa ta večji zadolžen za zalivanje dokler sadike ne zrastejo. lani me sploh zdraven ni pustil tako, da bom tudi letos njemu prepustila to nalogo.

_____________________________



(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.2.2013 15:30:38   
mini86
uuuu js tud, js tud..

letos bom drugič imela vrt/njivo..komaj čakam..
rožice na oknih in na vrtičku pred vrati pa imam že 4 leta..

a ste videle da imajo v kaliji krompir v akciji če imate njihovo kartico:)

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtnarjenje 2013
16.2.2013 21:19:55   
takotako
O kok ste se razpisaleuser posted image .

Miška.mcc ja se spomnim kako sva prvič začenjale pa kok si velik nasejala. Sej sem upala da boš letos spet načela temo, pa več nisem mogla čakat.user posted image .

Uglavnem jaz sem tudi sama posejala cvetačo in zelje-bolj pozn- pa mi je že mami rekla da moram pazit na mravlje. In res so mi požrle vse 'srčke'. Tako da sem šla potem kupit sadike in mi je rdeče zelje in cetačka kar ratala... Por imam še pod snegom-sam sem bla zelo pozna tako da je bil bolj suhec. fiižol mi ni ratu.
Mi je pa babi dala potem malo blitve in mi je tok lepo upevala da je mala jedla še novembra. Letos jo bom posadila veliko ker smo se neki na ribe vrgl in zdaj jo znam celo pripravit-čeprav ni neka znanost sam sploh nisem vedla.

Sem pa jeseni posadila ptujski čebulček, tako da bomo to spomladi že lahko pobirali.
kako je s tem sajenjem v korita notri?

bom pa tudi jaz fuuuul vesela nesvetov za zelišča. Pa kako se jih potem shranjuje

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtnarjenje 2013
16.2.2013 21:35:04   
takotako
Prehitr končala user posted image
uglavnem zanima me

1. kako bi imela paradižnik na balkonu. A lahko sveti sonce skoz na njega, v kaj naj posadim... Rada bi mela te tamale paradižnike ker jih imata maledva ful rada. In bi jih mela na balkonu da so zjutraj na balkonu. Lasnko leto se mi je posušu-predvidevam da je bil v premali posodi

2. drobnjak-lansko leto sem ga posadila. a to ostane od drugega leta? se mi zdi da ga nimam več. A lahko to tudi z razmnoževanjem posadim.

letos bomo mal večji kotiček imeli za rože. Ker rabimo rože za na grob in bom šla iskta un drevo ki ima take drobne bele cvetke da bom lahko delal aranžmaje. Tako da mislim da bom povečala vrt...

Sem pa mislna letos moje dva otroka vključit v to. In bi vsakmu zagradila z vejami njun kotiček pa da delata kar čta tam. Sploh tamala ker jo imam doma pa da bo neki mela zase.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtnarjenje 2013
16.2.2013 22:06:28   
malaMravljica
Jaz bom tudi spegala k vam. Imam tudi vrt, ki ga vsako leto malo povecam, ko mali mal zraste mislim se en vecji del v vrt prelevit in potem bo kar ornk vrt ze. Pa mozek mi je obljubil rastlinjak in to en velik. Ko bova to izvedla bom pa na konju user posted image Moz je cist not padu v moje vrtnarjenje in je tok ponosn kaj vse imamo z vrta in pol pride sam na take ideje .

Tudi jaz imam v namenu letos zelisca ven iz vrta vrst in naredit tisto spiralo. Tisto je kar drago, sam ni vazno, letos bomo to speljali, ker mi zelisca cist prevec prostora v vrtu poberejo, imam jih pa kar nekaj. Lani sem ven vrgla jagode, sem jih dala v lonce in lonce obesla na ograjo in so mi ze lani super rodile.

Sadila bom pa kar sadike, doma sejat mi je mal blesavo. Sem ponavadi vedno sama, sam tolk dela in zalivanja in mores bit doma, da nekdo zaliva, .. saj dobim itak bio sadike precej poceni in so fit takrat ko jih rabim. Pa se rade se zaztegnejo sadike doma.

Sadila bom pa precej zadevic, ni da ni. Sem se pa letos izucila, da se precej zadevic lahko cez zimo pusti kar v vrtu. Lani sem v jeseni v vrtu pustila korenje, por, rdeco peso in seveda zimsko solato in motovilc. Za korenje nisem bila zihr kaj bo in se je super obneslo, sem ga pred tem snegom sedaj vsega pobrala in je se vse sveze, noro dobro je obstalo. P nekaj rdece pese, ki ni zdebelela sem pustila in sem jo zadnjic pobrala, mi je zdebelela cez zimo. Ne vem kako, ma je.

Glede paradiznika na balkonu. Precej velik lonec, dobro zalivat in vec sonca bolje bo. Najboljse bi bilo sonce od soncnega vzhoda do zahoda user posted image

Drobnjak bo spomladi spet pognal ni panike, je pa za drobnjak najboljse, ce ga jeseni iz zemlje ven vrzes in kar na vrtu pustis. No, sej jaz to vem sam v teoriji in tudi vedno pozabim v prakso spravit.

Sicer pa, moj mali je tudi doma pri meni in mora pridno pomagat pri delu na vrtu. Ga moram prav pohvalit, lani mi je on plel potko ob vrtu, tam je pesek in tok rada trava raste, pa je tako blesavo za plet. Me je enkrat videl kako sem to plela in pol je vedno on to delal, sem bila tako srecna. In tam na tisti potki se igra, pripelje kamjone, bagre in traktorje in prelaga pesek, jaz pa v miru delam na vrtu. Upam, da bo tudi letos uzival v tem.





< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 16.2.2013 22:07:47 >

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.2.2013 8:30:15   
josephine27
1. kako bi imela paradižnik na balkonu. A lahko sveti sonce skoz na njega, v kaj naj posadim... Rada bi mela te tamale paradižnike ker jih imata maledva ful rada. In bi jih mela na balkonu da so zjutraj na balkonu. Lasnko leto se mi je posušu-predvidevam da je bil v premali posodi


Ja posoda mora bit res velika. Pazi, da dovol zalivaš. Sonca pa rabi veliko, samo dokler je rastlina še majhna je bolje narediti zastriko za senco, da ne piči močno sonce direkt na rastlino, potem pa dobro oporo. Pa v zavetju je fajn da je, no vsaj pri nas k imamo burjo. Moj je imel sonce skoraj cel dan pa je lani res super uspeval. Pa setveni koledar tud priporočam oz. meni se je izkazal za koristnega. Kar sem ob pravih dneh sejala je vse dobro raslo.

_____________________________



(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.2.2013 11:46:34   
takotako
Ok super hvala. Sonca bo mel cel dan ker je to ravno na sončni strani in je celo poletje čist neuporaben...
Še za jagode mi povejte: hmmm to bi tud mela da dam sam roko čez okenuser posted image ... Kje naj jih imam, pa kje bi lahko dobila sadike da bi že letos obrodile-če se to sploh da. Kam pa jih daste prezimit?

Kam pa sadite sedaj? jaz imam okensko polico ozko tako da edin jogurtov lonček pride v upoštevuser posted image .

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.2.2013 12:25:09   
malaMravljica
Jagode v loncih

jaz sem lani jagode vrgla iz vrta in sem pobrala predvsem tiste nove sadike in jih posadila v tiste podolgovata korita za roze, sem dajala po 2 v korito, ker niso najdaljsa in so mi ze lani super obrodila. Jih je bilo dovolj za sproti jesti. Sem pa to obesila na ograjo ob vrtu, je tudi fajn, da imajo cim vec sonca in seveda mores zalivat, sam mi smo imeli precej dezja in pol nisem bila prevec pridna v zalivanju. Sedaj pozimi so korita se vedno zunaj, sem jih kar pustila, sam vsake tok sneg dol vrzem, da ne bo vse skup pretezko za ograjo. Saj v vrtu sem jih tudi kar zunaj pustila, mislim, da more bit ok tako.

Glede paradiznika v loncih, za sadike tistih malih paradiznikov ne rabis nek xxl lonec, seveda more bit velik, sam ne pa tako ekstremno kot za navaden paradiznik. Jaz sem imela lani na balkonu paradiznike in en manjsi lonec s petersiljem in baziliko in tam notri sem imela se dva ta paradiznika s temi malimi paradizniki in so mi super obrodili. Mogoce je bila tudi sam sreca, kaj pa vem.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.2.2013 13:16:34   
josephine27
Ni sreča paradižnik in bazilika sta dobra soseda oz. si med sabo pomagata.

Joj komaj čakam pomladuser posted image

A je katera lani sadila doma sladki krompir? Ne mislim okrasno ampak za jest. Kako kaj uspeva pri nas?

_____________________________



(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.2.2013 14:41:34   
Shorty_

pozdravljene, tudi midva sva si lani prvič uredila mali vrtiček, letos imam namen bučke in kumare vreč na drug konec vrta, pa jagode moram nekaj preselit ker so se čist preveč razrastle.

Bom pa imela, paradižnik, češnjev paradižnik, paprika, feferoni, korenček, mlada čebula, blitva, nizek stočji fižol. pa bučke in kumare, mogoče pa še kaj.

Trenutno imam še motiovulec in neke mešanice radiča in zimske solate, moram počakat da tale snegec gre in preverim stanje.

Me veseli da bomo skupaj čvekale in vrtnarile.


lp

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.2.2013 16:23:59   
tascha
no, tudi jest bom letos začela z vrtom.... Podedovala po tašči, ki ga ne bo več obdelovala. Ampak, kot pravijo - neumen kmer, ima največji krompir.user posted image Kako pa bo pri nas, bomo pa videli.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtnarjenje 2013
18.2.2013 18:52:13   
takotako
http://rastline.mojforum.si/rastline-about2631-0-asc-100.html


Namesto da bi se učila brskam kaj bom z vrtom. No in sem naletela na tole in mi je zelo zanimivo in bom poskusila takoj k bo konec izpita:)


(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtnarjenje 2013
18.2.2013 20:55:10   
Izabelina
js sm mal razmisnla kaj sploh želimo pridelat in prišla do tegale seznama:

bučke
bazilika
paradižnik
koleraba
blitva
špinača

moje vprašanje: a je treba kej od tega že posadit notr v kšne posode? paradižnik? sam to bomo kupl kr sadike pomoje tko kot stara mama enkrat aprila...


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?